Polecane posty

Marl    443
7 godzin temu, Takeda napisał:

To trochę lipnie z tą amortyzacją/naprawami policzyłeś, 100pln z ha to jest i dużo i mało, przy małej patyrce to za mało, bo zmiana oleju, głupia dętka i koniec kasy. Wyliczyłeś 900pln +1000 dopłat (zawsze liczę je osobno bo to obligatoryjna kasa). Wyciągnąłem moje stare obliczenia z lat 2014- 2016 gdy musiałem dla świętego spokoju przedstawić czarno na białym dlaczego chcę zrobić użytki zielone na 5-6 klasie i to piach taki ,że hej  a nie ma sensu cokolwiek robić z ziemią gdy plon warunkują opady, a tych brak. Po sąsiedzku ostatnie 8 lat to raz było 4 tony owsa, dwa razy 2 tony żyta, a 5 razy sąsiad jechał kosiarką i miał z hektara 7-10 balotów z sipmy, no ale taki teren że gdyby pokłady żwiru były trochę grubsze to tylko kopalnie otwierać, dobrze że chociaż łąki  wierne w plonowaniu, uroki doliny noteci

ale wracając w latach 2014-2016 koszty były niższe, ale cena za zboże też więc myślę, że podobnie zostawało btw  ja liczyłem kwalifikowany  materiał siewny, więc przy 3 tonach z ha zgodziłbym się gdybyś podał 600PLN + 1000 dopłat dla takiego "rolnika" z doniczką 5-10ha

A u mnie 500pln za godzinę koszenia bizonem to było w zeszłym roku i to taki kombajn co to ze 300kg zostawia za sobą najmniej, no ale jedyny na wiosce a nikt nie będzie zapierdzielał na usługę 10 km jak ornego u nas niewiele (głównie użytki zielone), a uprawianego coraz mniej

Na takie słabe grunty to jednak najlepsze strączkowe, siane w talerzówkę.  W żniwa skosić jeden kawałek pola  aby mieć nasiona na drugi rok. 

• Thanks 1

roni9411    30
8 godzin temu, ZELKOW napisał:

40% fosforu czy jeszcze jakieś składniki ? cena ze składu mniejszej ilości czy też i całosamochodowe ?

I 10 Ca. Ilość mniejsza, zasobność fosforu mam bardzo wysokie i wysokie więc stosuje tylko po 80kg na ha

Leszy    4991
18 godzin temu, DANDYS napisał:

no właśnie boisz się bo wojna blisko nas, a jakby była dalej to byś miał to w d*pie i tyle byś się przejął,

To jest chyba normalne że bliższa ciału koszula niż sukmana. Nie rozumiem czemu robić komuś z tego zarzut. 

pedro2    7204

Wczoraj przyszła dopłata. Max stawki 500 i 250, wszystko się zgadza. 

• Like 1

..

tytanowyJanusz    3570
roni9411 napisał:

Kupiony dziś fosfordar40 pod oziminy. Po 3800 mówią na składach ze nie ściągają nic nowego bo ponoć dużo drożej i będzie ciężko sprzedać.

a superfosfat prosty po ile?

Zigi94    282

kupiłem Trifosgran po 4700, sól po 3200, poli6 po 4200. lokalny skład

radekz200    6703
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Wczoraj przyszła dopłata. Max stawki 500 i 250, wszystko się zgadza. 

Eeee a mnie czemu nie przychodzi? 🤬

lajkzxc    65
18 minut temu, Zigi94 napisał:

kupiłem Trifosgran po 4700, sól po 3200, poli6 po 4200. lokalny skład

Sól potasowa 60%?       Na tą chwilę chyba najniższa cena

pedro2    7204
35 minut temu, radekz200 napisał:

Eeee a mnie czemu nie przychodzi? 🤬

Może widzieli te żyrandole za myliony 😁 to się nie spieszą... 

Warto było dołączyć faktury z 2020. Po ichniejszych średnich cenach dostałbym dużo mniej

• Like 1

..

radekz200    6703
11 minut temu, pedro2 napisał:

Może widzieli te żyrandole za myliony 😁 to się nie spieszą... 

Warto było dołączyć faktury z 2020. Po ichniejszych średnich cenach dostałbym dużo mniej

Tak żem też zrobił 😛

pedro2    7204

To spokojnie dostaniesz full bo chyba jeszcze dokupiłeś? 🤔 

..

poosa21    856

Ale kilka dni temu jeszcze ta ustawa nie była podpisaną, tylko o niej mówili. 

matek89121    2280

Drukarki rozgrzane to jedziemy z podbiciem inflacji a kaczuszka się cieszy że ma na socjal dla nierobów którzy go popra na 3/4/5 kadencję .

• Like 1
  • Haha 1

galan99    7551

NA WYGOEL 3 tyś  da też ach dobry Jarosław .

Do wszystkiego da .

Freek    4

Tez przyszła z moich szacunków wychodzi ze azot wyszedł 1100zl za tonę. 

mesi    20
Dnia 19.07.2022 o 16:29, Tigon napisał:

mi jeszcze nic nie przyszło, składałem gdzieś po 25 maja.

Ja 2 maja i też nic k.....A 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj