Polecane posty

Strongman    3212

Jak to nie mam wpływu jak cena mnie nie zadowala to nie sprzedaje, do dzisiaj mam pełne magazyny bo według mnie kiepsko płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
10 minut temu, Strongman napisał:

To prawda ze susza ale czy ona nas wykończy, przecież to my rozdajemy karty czy sprzedamy plony i za ile.

Naprawdę tak naiwny jesteś?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
10 minut temu, Strongman napisał:

To prawda ze susza ale czy ona nas wykończy, przecież to my rozdajemy karty czy sprzedamy plony i za ile.

Jak wody nie będzie to co chcesz sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
5 minut temu, Tomek90 napisał:

Jak co rok to gorzej jak w tamtym roku w opór bylo. 

Może u Was. Na wschodzie wiosna była sucha, ( marzec i kwiecień) maj był mokry a czerwiec piekarnik. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Bo mam pieniądze z mleka i nie dam ruchać się ze nawozy po tyle a zboże po tyle.Na polach bieda z nędza i moje ryzyko które zawsze na dobrze mi wychodzi, w zeszłym roku zboże było kiepskie bo pogoda nie dopisywała w żniwa bo często padało i takie 14 % ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Napisano (edytowany)

Przy suszy będziesz miał paszy opór, chyba mózg ci wyssało

Kukurydza też ci rośnie bez nawozów

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
16 minut temu, miwigos napisał:

A rok temu po ile była

60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

ROLTEX Siedliszcze polifoska 5 ok 3600 w workach ,resztki plonowitu wschodniego 5-20-30 po 3500 .Na placu mało maszyn .Stoi przyczepa od wodzińskiego 4.5 t ,dodatkowe nadstawki ,plandeka ,kiper 3 strony ,koła 11-15.3 brutto 62 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Jak ja mam pola 10 razy tyle zęby wyżywić stado a resztę sprzedaje.Wiec o paszę się nie martwię.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
Napisano (edytowany)
5 minut temu, VonVegans napisał:

To ty suszy nie widziałeś.ciesz sie

 

Może i nie widziałem jak u innych jest bo to pojecie względne.

A najlepsze jest to ze jak by sprzedał te wszystkie bele czy zboże które się miele to niewiele mniej by wyszło niż te mleko,

Ale szkoda likwidować stada i tyle.Bo człowiek co będzie robił, Leżał jak rolnik1973.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
14 minut temu, ravoj napisał:

Może u Was. Na wschodzie wiosna była sucha, ( marzec i kwiecień) maj był mokry a czerwiec piekarnik. 

Jestem ze wschodu, Lina na obciązniku wisiała do pryskania na flage, od pierwszej dawki rsm do płatka w rzepaku była wykorzystana. Pszenice kończyłem w połowie września, a i tak koło 1ha poszło pod pług nie skoszonej. Co z tego że był okres suchej wiosny, jak koniec kwietnia, maj czerwiec doj**ało konkretnie deszczem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16
5 godzin temu, przemekhodowca napisał:

to 13 tysiecy na jeden wniosek 

Jak to policzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
GRZES1545 napisał:

A miałem  zapytać który tak tu krzyczał że  kasa za 3 tygodnie od dnia złożenia wniosku 🙆‍♂️

Bo tak z początku mówił że kasa miała być w ciągu miesiąca może dwóch....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

A wy uwierzyliście😅przecież do z krajowego planu odbudowy będzie l do puki łunja nie da to nie będzie dopłaty o ile  w ogóle bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Bo tak z początku mówił że kasa miała być w ciągu miesiąca może dwóch....

No i tak pewnie zaczną płacić , tylko że jak chcieliście przedłużenia na składanie wniosku , to ten miesiąc , dwa to trzeba liczyć od końca naboru , czyli od 1 czerwca , no i wszystkim na raz nie dadzą bo niby mają czas do końca roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
1 godzinę temu, VonVegans napisał:

A wy uwierzyliście😅przecież do z krajowego planu odbudowy będzie l do puki łunja nie da to nie będzie dopłaty o ile  w ogóle bedzie

Łunia to my, wstępując godziliśmy się na pewne warunki w tym poszanowanie wolności i demokracji. To, że cofnęli nas o 30 lat w rozwoju to zasługa właśnie takich patoszyderców. 

Prąd drogi też przez "łunie"? 

Niech przestaną mieszać w sądach, ograniczać wolne media, swobody, zaglądać nam w majtki -  to kasa będzie. 

A tak znowu dodrukują 4 miliardy i dostaniemy, spokojnie. 

  • Like 1
  • Thanks 4
  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

U mnie więcej się zbiera w suchych latach niż w mokrych. Dziadek zawsze powtarzał że susza głodu nie zrobi. Deszcza już tak. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1884
7 minut temu, PanPawel napisał:

U mnie więcej się zbiera w suchych latach niż w mokrych. Dziadek zawsze powtarzał że susza głodu nie zrobi. Deszcza już tak. 

Tylko kiedyś na Jana w czerwcu padał deszcz i była mniej więcej jakaś powtarzalność a teraz pora sucha i deszczowa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Niestety to co było kiedyś to już można o tym dawno zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
10 godzin temu, Strongman napisał:

Bo mam pieniądze z mleka i nie dam ruchać się ze nawozy po tyle a zboże po tyle.Na polach bieda z nędza i moje ryzyko które zawsze na dobrze mi wychodzi, w zeszłym roku zboże było kiepskie bo pogoda nie dopisywała w żniwa bo często padało i takie 14 % ale pożyjemy zobaczymy.

A jak ceny będą niższe? Przetrzymywanie towarów to nie jest pewny sposób na większy zysk. Były takie lata, że można było cały rok magazynować i sprzedać o 50 zł drożej niż w żniwa. 

4 godziny temu, VonVegans napisał:

3,9 mld/300tys

Tylko ilu w Polsce jest krusowiczów i mało rolnych? Jak ktoś złożył wniosek na 2 hektary to nie dostanie 13 tyś zł średnio... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
1 godzinę temu, AndrzejMikulewicz napisał:

Po ile saletra u Was? 

3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj