Polecane posty

Bogdan_ja    1008
Napisano (edytowany)
8 minut temu, hubertuss napisał:

Widzę ty usilnie próbujesz w każdym temacie pokazać swój zerowy poziom. Mówię skończysz jak @Pafnucy trol.

Olej go bo on za***rdala knurem i wypierdzianym fyndem i musi rozładować flustracje na forum... 😁

Przykry gość co wszystko osra co zobaczy i tyle. 🤔

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1
  • Haha 1

lukasz1995    65
11 minut temu, kulczer napisał:

A teraz uwaga! Dopłaty do nawozów to 3 900 000 000 zł podzielic przez 1 300 000 wniosków o dopłaty bezpośrednie wychodzi po 3000 zł na rolnika. A 3 900 000 000 zł podzielić przez 18 418 000 ha gruntów rolnych wychodzi 211 zł za hektar. Powyższych wyliczeń oczywiście nie łączymy! A wy tu piszecie o jakiś 500 zł do ha ornego i 250 zł do ha łąki? I 1500 zł do toby nawozu. I tyle dostaniecie? Ludzie opamiętajcie się!. Ja złożyłem wniosek mam fakturę bieżącą za saletrę i sprzed roku jak sobie Kowalczyk życzy jak tylko przyjdzie decyzja pokaże wam te swoje tysiąc. Bo głupot to tu będzie co niemiara i chwalenia się pod kościołem jak to się dostało 15 tysięcy dopłaty do nawozu i pszenica sypneła 10 ton!!!

Tylko dużo gospodarstw  nie złozy wniosku.Mój wujek ma 6 ha,nie uprawia a bierze doplaty,tak samo moja ciocia 8 ha

• Like 2

Krzysztof81    2254
7 minut temu, hubertuss napisał:

Widzę ty usilnie próbujesz w każdym temacie pokazać swój zerowy poziom. Mówię skończysz jak @Pafnucy trol.

Ja takich jak ty to olewam ciepłym moczem. 

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    2285
8 minut temu, witejus napisał:

No jakoś nie rozumiem ,Balcerowicz jak dusił inflację to właśnie podnosił ceny podatki ,opłaty ,stopy procentowe kredytów .PIS robi podobnie ,czyli i Balcerowicz i PIS źle robią?

Dawno się tak nie uśmiałem. Balcerowicz rządzi jak pis. Poddaj to waszej propagandzie.

5 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Olej go bo on za***rdala knurem i wypierdzianym fyndem i musi rozładować flustracje na forum... 😁

No frustrat jest. Widać żółć się leje jak u tamtego co mu styki przegrzało w piątek.

1 minutę temu, Krzysztof81 napisał:

Ja takich jak ty to olewam ciepłym moczem. 

Tak tak olewasz tylko w dwóch tematach starsza się zaczepić i sprowokować. takie to olewanie. Komu ten kit frustracie?

GRZES1545    5559
Napisano (edytowany)
18 minut temu, kulczer napisał:

A teraz uwaga! Dopłaty do nawozów to 3 900 000 000 zł podzielic przez 1 300 000 wniosków o dopłaty bezpośrednie wychodzi po 3000 zł na rolnika. A 3 900 000 000 zł podzielić przez 18 418 000 ha gruntów rolnych wychodzi 211 zł za hektar. Powyższych wyliczeń oczywiście nie łączymy! A wy tu piszecie o jakiś 500 zł do ha ornego i 250 zł do ha łąki? I 1500 zł do toby nawozu. I tyle dostaniecie? Ludzie opamiętajcie się!. Ja złożyłem wniosek mam fakturę bieżącą za saletrę i sprzed roku jak sobie Kowalczyk życzy jak tylko przyjdzie decyzja pokaże wam te swoje tysiąc. Bo głupot to tu będzie co niemiara i chwalenia się pod kościołem jak to się dostało 15 tysięcy dopłaty do nawozu i pszenica sypneła 10 ton!!!

To samo pisałem, ale co tam byli tu tacy co stwierdzili że  kupując teraz nawóz pod dopłaty to wyjdzie im saletra w cenie 1200zł jak dostaną zwrot😎

Inflacja sobie a ludzie zakupy robią na 2 lata bo oglosoli doplaty🙆‍♂️

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

witejus    5006

Drugi raz mówię ,nie podniecać się niezdrowo.Nie będzie tylu wniosków i tylu hektarów do dopłaty, po ile wyjdzie to się dopiero okaże

• Like 2

bizon1994    35

Dokładnie tak wszystko się zgadza, nie wiadomo jaki będzie finał dopłat z nawozami, ta sprawa jest skomplikowana i ciężko ocenić czy starczy kasy na limit 500 zl do hektara czy nie, bo teoretycznie wiemy ile jest uprawianych hektarów w Polsce, ale nie wiemy też ile hekatrów jest wyłączonych z dopłat w ramach programów rolnosrodowiskowych i upraw ekologicznych, dopłaty do nawozów są do 50 hekatrów, a więc większe gospodarstwa dostaną tylko zwrot do tej liczby, a pozostałe powierzchnie nie będą liczone. 

Kupiony salmag za 3150 zł. 

pablo6234    59
26 minut temu, Agrest napisał:

Ja mogę na swoim przykładzie powiedzieć że 4 małe gospodarstwa ze statystyki zdejmuję

Ja aż 11 gospodarstw hehe takie to rolniki na wsiach

• Like 1

Krzysztof81    2254
24 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Jak ja bym chciał to na forum napisał bym takie rzeczy o tobie,że podążył byś śladem Pafnucego więc stul się człowieku bo ci takiego wstydu narobie że szok. Jeszcze pare fotek wrzuce. Niektórzy będą ze śmiechu padać na twarz więc wiesz 😉 

• Like 2
  • Haha 1

EmilPlayP    34

W piątek było ogłoszone że spośród 1,2 mln "rolników" beneficjentów dopłat do nawozów złożyło wnioski coś ponad 90 tys osób co daje 7,5% osób tym, którym przysługuje ten cały zwrot czyli wielkie g... Sam złożyłem w tyg i była spora kolejka ale mimo wszystko to max 35 % daje że złoży bo jedno to ryczałtowcy, którzy jak jak ja nie biorący żadnych paragow bądź faktur, drugie to część osób co ograniczyła lub poprostu nie kupiła nawozów i tyle. Łatwo policzyć na oziminy dać standardowo nawozy tzn azot i npk to różnica ok 1500 zł łącznie liczyć wszystko, a oni dają 500 zł/ha przecież to jakaś kpina, a co mają mówić obszarniki gdzie nawozy kosztują ich setki tysięcy złotych w sezonie.

czesio200    3260
17 minut temu, pablo6234 napisał:

Podbijam. Około 20. Tylko nie wiem czy takich poniżej 1ha można nazwać rolnikiem, ale raczej nikt kto nie uprawia ziemi nie jest rolnikiem.

• Like 1

czesio200

lukasz1995    65

Ogólnie bylem ostatnio w sklepie,to sprzedawca mówił,że dużo osób nie wzieło faktur,tylko paragony i teraz wielkie pretensje do niego

VonVegans    418

Za paragon dopłaty nie będzie ale za nie wydanie podstawa do mandatu pryma sort.

Gość   
Gość
32 minuty temu, pablo6234 napisał:

Takich gospodarstw w okolicy jest sporo , a jeszcze Ci co kupili nawóz zimą i jesienią a nie brali faktur

Krzysztof81    2254

Teoretycznie można wystawić duplikat faktury albo ksero. A praktycznie to faktura była wypisana na kogoś innego żeby sobie vat odliczył i podzielił się kasą ze sprzedawcą.

proxy8441    224

a czy we wniosku wpisujemy pomoc de minimis za poprzedni okres 3 lat które sie dostało? bo jest tam taka rubryka...

My siejemy, a Bóg daje plony

Bogdan_ja    1008
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Jak ja bym chciał to na forum napisał bym takie rzeczy o tobie,że podążył byś śladem Pafnucego więc stul się człowieku bo ci takiego wstydu narobie że szok. Jeszcze pare fotek wrzuce. Niektórzy będą ze śmiechu padać na twarz więc wiesz 😉 

Kura.... No dawaj co się czaisz... 🤔

Podpowiem ci jak zrobić dobre foty.... Wyjdź na podwórko i masz doskonały materiał bity deską.... 😁😁😁😁😁😁😁

• Like 1

Agrest    16294
8 godzin temu, proxy8441 napisał:

a czy we wniosku wpisujemy pomoc de minimis za poprzedni okres 3 lat które sie dostało? bo jest tam taka rubryka...

Przecież jest tam o pomocy publicznej a nie de minimis. To dwie różne pomoce.

Bogdan_ja    1008
Napisano (edytowany)
Dnia 22.04.2022 o 23:21, Desperado napisał:

No co za ciemny naród.

Dnia 22.04.2022 o 23:27, Desperado napisał:

Taaaa, co za ciemny naród. Liczyć to droga przez mękę.

Dnia 22.04.2022 o 23:27, Desperado napisał:

Taaaa, co za ciemny naród. Liczyć to droga przez mękę.

Dnia 22.04.2022 o 23:23, Desperado napisał:

To co mu pier**lisz o 2800 za tonę, góra 1500.

Mamy już następny poniedziałek i szanowny pan mądry miał się dowiedzieć i wyjaśnić kto jest tym ciemnym narodem i kto wprowadzał w błąd i pisał głupoty ? 🤔

Kas_nowa    67

Wiele plantacji niedoazotowanych, susza i chłód. Ogólnie będzie bieda 

• Like 1

proxy8441    224

@Agrest dzięki

tak jak juz tu chyba pisałem rozmawiałem w okresie pierwszych dawek z znajomym co ma z 10ha ornego i obsiane to ma jęczmieniem ozimym i mówił że nie kupił nic i nie ma zamiaru, nic nie da co urośnie to urośnie a robi na etacie prócz tego...

My siejemy, a Bóg daje plony

slawekz1975    98

ja dałem 400kg saletry na jeczmien i lipnie wyglada a co dopiero bez nawozu to lepiej dac w dzierzawe u nas tys i doplate mozna skasowac za ha kuj pom 4-5 kl

• Confused 1

pedro2    4014

Teraz niechaj jeszcze przez tydzień nie popada i po ptokach. Najbardziej intensywny wzrost, a tu porządnych opadów nie widać

• Like 1

..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2022? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z roku 2021:

• Przez danielhaker
      Jak kształtują się ceny rzepaku na skupach? W jakich cenach podpisujecie kontrakty na cenę rzepaku 2022?
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny rzepaku w ciągu najbliższych miesięcy?
      Kontynuacja tematu cen rzepaku 2021:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.