Polecane posty

Michal014d    78

Poprawcie jesli zle mówię:

Saletra kupiona 2022rok 3000zl x 0.3t= 900zl/ha

Saletra kupiona 2020rok 1200zl x 0.3t=360zl/ha

900zl-360zl=540zl różnicy na hektar

Czyli w takim wypadku nalezy sie 500zl zwrotu do ornej dobrze mysle? 

raven18    44

Ale dlaczego tak myślisz? nie wiem czy dobrze czy źle tylko skąd te 0,3t saletry na hektar, nic nigdzie nie ma o tych 0,3tony, po pierwsze, po drugie licząc azot zawarty w glebie to się chyba dawkę przekroczy?

galan99    4892
11 minut temu, Michal014d napisał:

Poprawcie jesli zle mówię:

Saletra kupiona 2022rok 3000zl x 0.3t= 900zl/ha

Saletra kupiona 2020rok 1200zl x 0.3t=360zl/ha

900zl-360zl=540zl różnicy na hektar

Czyli w takim wypadku nalezy sie 500zl zwrotu do ornej dobrze mysle? 

Czemu kupiony w 2020 .

Jak ma być z 2021 roku .

Wiadomość z agroFakt.pl

mateo105    11
9 minut temu, raven18 napisał:

Ale dlaczego tak myślisz? nie wiem czy dobrze czy źle tylko skąd te 0,3t saletry na hektar, nic nigdzie nie ma o tych 0,3tony, po pierwsze, po drugie licząc azot zawarty w glebie to się chyba dawkę przekroczy?

Wlasnie mnie tez to zastanawia dlaczego kazdy liczy 300 kg saletry gdzie jest to napisane? A jezeli nawet 300 kg saletry to ile na to konto mocznika jak Saletry nie uzywam bo sieje tylko kukurydze?

miwigos    1545
Napisano (edytowany)

Nikogo nie obchodzi ile siejemy na hektar 

Kupiłem 24 tony ultry po 2644, średnia cena opublikowana wynosi1852,62, czyli 2644 - 1852,62 =791,38 różnicy X 24 tony= 18993,12 do zwrotu, dobre 6 tyś na innym nawozie i do zwrotu jest 25 tysi pod warunkiem że mało rolników złoży poprawne wnioski i nie bedzie zastosowany współczynik korygujący

Edytowano przez miwigos
  • Thanks 1

jan88    148
1 godzinę temu, miwigos napisał:

policz dobrze to jest na 7,8 mln /ha                                                                                                                                                                                                                                       

Takie są średnie ceny nawozów, nie ma limitu na ha, do czego zaliczyć saletrosan to nie wiem

OGŁOSZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13zo ust. 7 pkt 2 lit. a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm.) ogłasza średnie ceny typów nawozów mineralnych, innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez: Lp. Typy nawozów cena z VAT zł/t 1 Azotowe do 20% N 2081,78 2 Fosforan amonu 18% N 46% P2O5 2081,78 3 Mocznik i inne od 38%N 1580,38 4 Nawozy wieloskładnikowe NPK 1852,62 5 Nawozy NPK z mikroelementami 2227,20 6 RSM i inne 25-30%N 929,48 7 Saletra amonowa i inne od 30%N 1235,80 8 Saletrzak i inne 26-28%N 1108,20 9 Siarczan amonu i inne 20-21%N+S 1025,16 10 Siarczan potasu 3042,22 11 Sole potasowe 1617,02 12 Superfosfat do 20% P2O5 964,84 13 Superfosfat 24-46%P2O5 1629,51 w/z Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski sekretarz stanu /podpisano elektronicznie

ok to teraz pytanie ile ton tych nawozów można mieć kupione ? bo jeśli jest nie ograniczone to przy większej ilości i tak złapie się maksymalny limit ilością nawozów.

adamn999    198

A teraz jak myślicie mam fakturę na saletrzak z listopada 2020 i był po 900 zł a w wrześniu 2021 kupiłem saletrosan 26 po 1700 zł, w ogłoszeniu o średnich cenach jest pozycja :

Saletrzak i inne 26-28%N 1108,20

to do jakiej ceny będą mi liczyć zwrot za saletrosan

do 900 zł z faktury czy do 1108 z ogłoszenia

miwigos    1545

Saletrosan nie wiadomo do czego zaliczyć

6 minut temu, jan88 napisał:

ok to teraz pytanie ile ton tych nawozów można mieć kupione ? bo jeśli jest nie ograniczone to przy większej ilości i tak złapie się maksymalny limit ilością nawozów.

Nie ma limitu bo możesz mieć 100-300 ha , adostajesz na 50 ha , każde większe gospodarstwo ma nadmiar faktur, 

mysza103    936
6 godzin temu, ravoj napisał:

Tylko teraz US może sprawdzić przelewy, zapłatę, gotówkę etc. i wcale nie jest to takie proste żeby ktoś Ci fakturę wystawił 

Ten pomysł z dopłatami i jakimiś fakturami to taka nasza polska recepta. Tak zamotać i utrudnić żeby nikt nic nie wiedział, banda debili.  A wystarczy doliczyć każdemu rolnikowi po 500zl do hektara zgodnie z wnioskiem o dopłatę i wszyscy byliby szczęśliwi, zero stresu, zero szukania faktur, kombinowania, bo każdy z nas nawóz kupił albo wkrótce kupi i też drogo zapłaci. 

Ale nie, w tym kurwikraju musi być wszystko zjebane

To jest dopłata do nawozu , a nie do pola , więc jak ci mogą dać +500 do ha . Do ha dostaniesz te 500zł , jak się okażesz dowodem zakupu żeś kupił ten nawóz, a nie żeby jakieś oszołomy co nawet pola nie widzą a składają na dopłaty dostawali za frico kasę , która im się nie należy,  i przy okazji by się śmiali z rolników którzy zapieprzają w polu , a ktoś spijał śmietankę .

Też nie mam FV ( znaczy mam , ale z sierpnia ), ale się jakoś nie spinam , zakupie kilka ton teraz i tyle , nawóz nie zginie , a że się drogo kupi trzeba będzie to jakoś przełknąć .

jan88    148
4 minuty temu, miwigos napisał:

Saletrosan nie wiadomo do czego zaliczyć

Nie ma limitu bo możesz mieć 100-300 ha , adostajesz na 50 ha , każde większe gospodarstwo ma nadmiar faktur, 

ok ale jak ja mam 40 ha to u mnie górny limit to 20 tyś a nie 25 

Bogdan_ja    1008

Zakupisz tyle aby wykorzystać limit zwrotu i masz kilka ton nawozu na następny sezon w cenie zeszłorocznej... No tu trza wyłożyć teraz kasę żeby skorzystać i tyle 

5 minut temu, mysza103 napisał:

Też nie mam FV ( znaczy mam , ale z sierpnia ), ale się jakoś nie spinam , zakupie kilka ton teraz i tyle , nawóz nie zginie , a że się drogo kupi trzeba będzie to jakoś przełknąć .

jan88    148

no właśnie musze jeszcze coś dokupić bo mi narazie wychodzi około 400 zł do ha

Bogdan_ja    1008
Napisano (edytowany)

No ja dokładnie mam tak samo... Kupiłem tanio i ze starych faktur nie wykorzystam limitu.... Wiec dokupię teraz  npk na następny rok i mam kilka ton zapasu w starej cenie. 

Edytowano przez Bogdan_ja

jan88    148

przy dzisiejszych cenach npk to każda tona to 1500 zł zwrotu

8691    11

dokładnie .jeśli z różnicy ceny nie wyjdzie 500zł, do ha. to po zakupie dodatkowej ilości  ten limit się złapie

dokładnie .jeśli z różnicy ceny nie wyjdzie 500 zł, do ha. to po zakupie dodatkowej ilości  ten limit się złapie

dokładnie .jeśli z różnicy ceny nie wyjdzie 500 zł, do ha. to po zakupie dodatkowej ilości  ten limit się złapie

mysza103    936
8 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Zakupisz tyle aby wykorzystać limit zwrotu i masz kilka ton nawozu na następny sezon w cenie zeszłorocznej... No tu trza wyłożyć teraz kasę żeby skorzystać i tyle 

Płatność terminowa na wrzesień

jan88    148

ma ktoś to potwierdzone że tak będzie to wyliczane i nie liczy sie ilość nawozu na ha ?

Przed chwilą, mysza103 napisał:

Płatność terminowa na wrzesień

no nie wiem kto Ci dziś sprzeda na termin a jeśli już to napewno drożej

mysza103    936
3 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Nie liczy się kurna ile razy to powtarzać... 🤕

Ale co się nie liczy , bo nie wiem o czym piszesz?

Łukaszek    122

Czy wy na tym forum normalni jesteście , chwilę temu lament że  nawozy drogie i dawki będą ucinać  a jak okazało się że będą dopłaty już lecą na drugi rok kupować.

Druga sprawa ciekawie to będzie wyglądąło że w 2021 ktoś kupił 5 ton nawozu a na 2022 przy chorendalnie drogich nawozach nakupił 2x więcej .

• Like 2

HF86    5325

coś i tak jest dziwnego. dopłaty chcą dać, ruch zrobiony a uni jeszcze ceny opuszczają 🤔

Bogdan_ja    1008

Dają to trza wykorzystać dopłatę żeby wyszły tanio... Kto kupił drogo to nie ma zapasu limitu a kto tanio to ma i zrobi trochi zapasu na następny rok... Co tu jest dziwnego w tym... 🤔

jan88    148
Napisano (edytowany)
6 minut temu, Łukaszek napisał:

Czy wy na tym forum normalni jesteście , chwilę temu lament że  nawozy drogie i dawki będą ucinać  a jak okazało się że będą dopłaty już lecą na drugi rok kupować.

Druga sprawa ciekawie to będzie wyglądąło że w 2021 ktoś kupił 5 ton nawozu a na 2022 przy chorendalnie drogich nawozach nakupił 2x więcej .

to co mamy nie kupić jak i tak nic nie wskazuje ze nawozy stanieją , zresztą każdy sobie może przeliczyć ile zyska a ile straci kupując teraz jeszcze nawozy by wziąć pełną dopłatę 500 zł na ha ja np jak kupie 2 tony  za 3500 polifoski to wyjdzie mnie po 2000 tyś za tonę a przyda mi sie pod rzepak ten nawóz 

Edytowano przez jan88

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.