Polecane posty

suffeks    207
1 godzinę temu, jacor73 napisał:

No to wytłumacz mi takie coś: w październiku 2021 brak saletry na składzie a w marcu 2022 jakimś cudem znalazła się ze stycznia 2021

bo wygodniej powiedzieć że nima zamiast jest ale nie sprzedaje bo czekam na wyższą cenę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Mocznik z inhibitorem zalecany do stosowania pogłównego -właśnie w tym przypadku straty N są ograniczone 

Czyli przy stosowaniu przedsiewny nic się nie zmienia w stosunku do starego mocznika bez otoczki ? Czyli wysiać i wymieszać z gleba 

Znalazłem jeszcze coś takiego 

Inhibitory ureazy to substancje, spowalniające hydrolizę mocznika przez enzym ureazę. 🧬

W moczniku znajduje się azot w formie amidowej, którym rośliny 🌿 się bezpośrednio nie odżywiają. Po przejściu formy amidowej do amonowej (hydroliza mocznika), rośliny mogą korzystać z nawozu jakim jest mocznik. 

Na czym polega działanie inhibitora ureazy? 

Inhibitor ureazy wstrzymuje hydrolizę 💧 mocznika. Forma amidowa mocznika jest mobilna w glebie, w przeciwieństwie do formy amonowej. Dlatego hydroliza mocznika na powierzchni gleby (gdy stosujemy go pogłównie) albo płytko w glebie (przy uprawie uproszczonej) powoduje, że w wierzchniej warstwie gleby powstaje duża ilość formy amonowej, co powoduje, że roślina nie szuka głębiej azotu, bo ma go płytko. Inhibitor ureazy, opóźniając hydrolizę, powoduje że forma amidowa się przemieszcza do strefy korzeniowej i dopiero tam zachodzi przejście do formy amonowej. 

Jednym z najbardziej liczących się na rynku inhibitorem ureazy jest NBPT - N (n-butylo) trójamid tiofosforowy.

Zaletami inhibitora ureazy NBPT są:

🟢 lepsze wykorzystanie azotu amidowego;
🟢 większa produkcja podstawowych aminokwasów; 
🟢 ograniczenie kosztów nawożenia (minimalizacja strat azotu + mniej wjazdów w pole); 
🟢 większa elastyczność terminu aplikacji nawozu. Tekst z jednego z dostawców nawozów na moim terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Przecież to dla mnie oczywiste że przykrywając glebą ograniczamy straty  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1910    6
10 godzin temu, raven18 napisał:

U mnie na podlasiu nikt nic nie robi, kilka worków npk może rozsieje na łąki jutro, choć sam nie wiem bo dalej mrozy zapowiadają  

U mnie na Podlasiu wszyscy już posiali azot zarówno na rzepaki jak i pod rzepak

5 minut temu, artur1910 napisał:

U mnie na Podlasiu wszyscy już posiali azot zarówno na rzepaki jak i pod rzepak

i zboza oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I ja też. w zasadzie tylko dwuch posialo  1wszego reszta czeka aż ziemia odmarznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

U mnie jeden posiał w sobotę o poranku co ma zawsze bagno, przepony ilaste gdzie koniec kwietnia mógł wejść. Ale mówił sam, że trochę żałuje bo jeszcze mrozy nadają, a nawóz leży i ucieka. Pszenżyta siwe się porobiły. Głupia pogoda


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Osadkowski nowa dostawa mocznik 5800. Saletra 4500. Polifoska 6 3600

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Aktualnie jest na składzie tylko saletrzak po 4340 zł.

O inne trzeba się dowiadywać bo mają lada dzień dojechać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

saletrzak ,bedzie za tydzien ok4500-4800, HU

polskich nie ma...nie ma fabryk w Polsce, a to awaria kotła ato remont... na pewnio nie ma zmowy cenowej i UOKIK nic niewie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Niedaleko spory producent kostki brukowej ogranicza produkcję brak surowców. Tylko kontrakty, prywatnie ciężko kupić. Koja Smolniki też ogranicza bo brak materiałów, pracownicy na urlopy, a kto na wylocie był to zwalniają 🙆 nie dość że drożyzna w hooj to jeszcze trochę i nie będzie czego kupić

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
18 minut temu, pedro2 napisał:

Niedaleko spory producent kostki brukowej ogranicza produkcję brak surowców. Tylko kontrakty, prywatnie ciężko kupić. Koja Smolniki też ogranicza bo brak materiałów, pracownicy na urlopy, a kto na wylocie był to zwalniają 🙆 nie dość że drożyzna w hooj to jeszcze trochę i nie będzie czego kupić

U mnie rejon meblarski, to żaden zakład nie pracuje w pełnym wymiarze. Przez zawirowania z gazem, płyta pilśniowa poszła do góry (oparta jest na azocie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

W górę już nie da, bo na Giewoncie wylądujemy. 

Z resztą i tak firmy przestaną produkować nawozy, z powodu ryzyka braku klientów 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dizelek też z 6,5 powinien być, ale cóż dobra zmiana 😪 

jeszcze się nie zdziwię jak ceny stałe jarek na psienice zrobi żeby patusow tanio okarmic i żeby buntu elektoratu nie było 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Niedaleko spory producent kostki brukowej ogranicza produkcję brak surowców. Tylko kontrakty, prywatnie ciężko kupić. Koja Smolniki też ogranicza bo brak materiałów, pracownicy na urlopy, a kto na wylocie był to zwalniają 🙆 nie dość że drożyzna w hooj to jeszcze trochę i nie będzie czego kupić

W poniedziałek chciałem kupić blachę to sprzedawca powiedział, że ma zakaz sprzedaży i przyjmowania nowych zamówień. Kazał zadzwonić we wtorek, zadzwoniłem i usłyszałem, że można złożyć zamówienie, ale alucynk jest po 70 zł m2, a jeszcze kilka dni temu był po 42 zł 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Blachy wieksze olpści na dach m,w tym roku nie osiągalne

8 godzin temu, HF86 napisał:

I ja też. w zasadzie tylko dwuch posialo  1wszego reszta czeka aż ziemia odmarznie. 

Nie pitol że ziemie masz zamarzniętą od grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Będziemy na Ukrainie sponsorować budowę nowych dacz dla osiedleńców izraelskich.

Temu już teraz tak drogo. Trzeba ściągnąć pieniądze na dary dla naszych pejsatych przyjacieli no i jeszcze na ukraińskich przesiedleńców którzy osiądą w naszym kraju.  Hymn ukraiński sporadycznie już gramy, niedługo Mazurek Dąbrowskiego będzie okazjonalny.

Państwo Izrael od zawsze było w Europie, w rozgrywkach piłkarskich w Eurowizji,  teraz faktycznie w niej będą🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Tylko my staniemy się drugą Palestyną. 

 

 

Rsm 26s 4000zł

Polifoska 6 3300zł

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj