Polecane posty

sebe1033    397
Dnia 13.11.2022 o 19:05, jarecki7745 napisał:

skoro 0 azotu to napisze swoje plony ,rzepak klasa ziemi 2 i 3b plon 1900 kg ,klasa 4 piach 1,5tony pszenica po rzepaku klasa ziemi 2 7,5 tony , klasa 3 pszenica po pszenicy 4 tony , po burakach 3 klasa 4 tony kuku 3 klasa ziemi plon 9 ton 26 wilgotnośc , kuku klasa ziemi 4i5 plon 7,5 tony 30 wilgotność 0 npk , 0 azot, oprysk na chwasta i odżywka x2 w rzepaku 2x robak i jestem zadowolony nie płacze z tego powodu nie mam faktur na termin i od kilku lat stać mnie na wiele rzeczy

Tak daleko nie Zajedziesz , raz się udało bo coś jeszcze zostało tzn wcześniej dobrze Gospodarzyłeś .

W tym roku zboża wyjątkowo dobrze plonowały "same z siebie" miałem porównanie bo dawkę pod pszenżyto N była max 160 średnio 140 kg/ha ale okrojona była 100 kg/ha i plonowanie prawie takie same . 

Test zrobiłem na trawach w niektórych miejscach zamykałem wysyp saletry w rozsiewaczu widać odrazu było , na 30 arów wcale nie sypałem to i nie rosła trawa .

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
4 minuty temu, tommy66692 napisał:

Niektórzy to widzę dobrze z sąsiadami to nie żyją, jak nawet boją się zdjąć eternit z dachu 

czym się różni  zdjąć eternit samemu od przwiezienia kupki eternitu z drugiej wioski ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
17 minut temu, tommy66692 napisał:

Niektórzy to widzę dobrze z sąsiadami to nie żyją, jak nawet boją się zdjąć eternit z dachu 

A co mają do tego sąsiedzi jak wszystko zapisane . Fakt jak nikt nie zobaczy to jakiś czas się uda ale gdyby ktoś ze starostwa przyjechał po paru latach ?

Ale Masz trochę racji na wiosce się pokłucili sąsiad wyżej zrobił oczyszczalnie w stronę tego niżej to zgłosili i się zaczeło . Bo ten niżej zrobił daszek nad schodami to tamten zgłosił do starostwa . Mniejsza o nich inspektor ze starostwa jechał drogą a tam po drodze ktoś dach wymieniał na oborze ba całą konstrukcję to się zainteresował (kary może nie było ale problememy) , dalej stodoła szła ku upadkowi też się zainteresował tzn podpowiedział żeby zgłosić do rozbiórki i w końcu rozwalić . 

 

Ja tam wolę mieć porządek w papierach jak dach zmieniałem to też zgłosiłem fakt że tydzień przed zamiast miesiąc ale to kto to musi wiedzieć , to teraz mam zapisane blachę a nie eternit na dachu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Ja tam zgłoszenia też porobie. A firma co mi założy pokrycie za niewielką dopłatą zdejmie stare oczywiście z moją pomocą. Na razie poczekam na odp ARiMR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

I jak to wychodzi Ci kosztowo za metr ? Tzn ile ma kosztować ten nowy bo dopłata 40 zł /m 2 . Raz korzystałem z innego co płacili z utylizację eternitu z jakąś tam dopłatą , 

Jeden nie tak dawno zmieniałem to leży eternit do dziś na palecie... , na garażu mam ale grubsza robota bo konstrukcja cała do wymiany ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

Tam pisze ze rysunek wystarczy lub zdjęcie z geoportalu,po ce te faktyczne zdjęcia 

Ja już dawno złożyłem,a co powiat to inaczej bo na jednym wystarczyło wydrukować mapę z geoportalu i zaznaczyć budynek a na innym chcieli mapę z geodezji i zaznaczyć na tej mapie budynek i decyzja po dwóch dniach lub od razu wydawali bo je się skanuje do wniosku.

Co powiat to inaczej,a jak się wyśle to agencja przysyła SMS ze przyjęła i numer wniosku.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317
38 minut temu, sebe1033 napisał:

I jak to wychodzi Ci kosztowo za metr ? Tzn ile ma kosztować ten nowy bo dopłata 40 zł /m 2 . Raz korzystałem z innego co płacili z utylizację eternitu z jakąś tam dopłatą , 

Jeden nie tak dawno zmieniałem to leży eternit do dziś na palecie... , na garażu mam ale grubsza robota bo konstrukcja cała do wymiany ... 

To 40zl na dzień dzisiejszy starczy na pokrycie nowe. Zobaczymy co będzie za pół roku. A eternit położyć na palecie, zgłosić do gminy i czekać. Kiedyś odbiorą. A jak ktoś ma niezgłoszone to najlepszy sposób na utylizację to wrzucić pod posadzkę gdzieś. My z ojcem tak zrobiliśmy. Na piachu rozłożyliśmy eternit. I potem zamknięta kabina i pojeździć traktorem. Super podkład pod posadzkę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
36 minut temu, migacz napisał:

To 40zl na dzień dzisiejszy starczy na pokrycie nowe. Zobaczymy co będzie za pół roku. A eternit położyć na palecie, zgłosić do gminy i czekać. Kiedyś odbiorą. A jak ktoś ma niezgłoszone to najlepszy sposób na utylizację to wrzucić pod posadzkę gdzieś. My z ojcem tak zrobiliśmy. Na piachu rozłożyliśmy eternit. I potem zamknięta kabina i pojeździć traktorem. Super podkład pod posadzkę.

A nawet zapomniałem że pewnie i pokrycie podrożało . To się nie biorę bo u mnie konstrukcja do zrobienia ... .

A nie Boisz się z tym eternitem że kiedyś się spytają gdzie jest ?  

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Coś ty. Nie mam zgłoszonych wszystkich metrów eternitu. Tych na domu nie było. Jeszcze chyba któregoś garażu nie ma. Jakbym gdzieś łał posadzkę to się wrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Widać co starostwo to obyczaj czy uj wie .

U mnie podobno mają wykaz budynków z jakim są pokryciem dachowym  i z czego są ściany . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
15 minut temu, migacz napisał:

Coś ty. Nie mam zgłoszonych wszystkich metrów eternitu. Tych na domu nie było. Jeszcze chyba któregoś garażu nie ma. Jakbym gdzieś łał posadzkę to się wrzuci.

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Nie wyjdzie nic , ale jak  beton słaby i popęka to przez szczeliny spokojnie . 

Komuś dali pozwolenie w województwie to na polu sam betonowe sarkofagi robił na eternit .

Kiedyś włókna azbestu do tarcz sprzęgłowych dodawali i okładzin hamulcowych .

 

W mocarstwach do tej port azbest stosują jak ludzi mnogo . Czyli chiny , ruskie i niewiem jak teraz usa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Na sąsiedniej gminie ze 30lat temu sypali pod drogi wiejskie na wywyższenie to do dziś się jezdzi a na to asfalt. 

U mnie mocznik po 4360 bb

Sól potasowa 4600bb

Dap 5400bb

Edytowano przez rozal22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
38 minut temu, sebe1033 napisał:

Widać co starostwo to obyczaj czy uj wie .

U mnie podobno mają wykaz budynków z jakim są pokryciem dachowym  i z czego są ściany . 

Przecie już było spisywane przez , Gminę ze 2 razy jakie są budynki czym kryte , jakie są wymiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

27 minut temu, rozal22 napisał:

Dziś gdzieś czytałem że ten azbest wychodzi na powietrze nawet po zabetonowaniu..

Anglia cała w azbeście i tam nie panikują a tu mowa że po zabetonowaniu truje to jak oni tam jeszcze żyją jak azbest szedł wszędzie od posadzek po stropy by wilgoć nie szła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

UE wczoraj nie zgodzila się na zniesienie ceł na nawozy azotowe cło  w zaleznosci od kierunku importu wynosi od 22 do 47 euro za tone . wiec te cła i tak nie mają raczej wpływu obecnie na import jak mocznik był po 1,3 tys zł to te 47 euro cos znaczyły ale teraz to ponizej 5 % ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, galan99 napisał:

Przecie już było spisywane przez , Gminę ze 2 razy jakie są budynki czym kryte , jakie są wymiary .

I jeszcze stare dane z PZU, czym budynek pokryty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Marl napisał:

Saletra 3750, świętokrzyskie, Szydłów. Słabe te obniżki w moim województwie :/

W którym miejscu w Szydłowie ten skład z nawozami?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj