Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8976
2 godziny temu, PAN88 napisał:

Siema u mnie obniżka na 3500 za saletrzak i 4100 saletra mocznik 4400 wszystko ceny wyjściowe i bb

Jak jeszcze ich przetrzymamy to ceny spadną. Wielu handlowców ma zamrożone pieniądze w tym towarze,  teraz widać że i oni parcie mają Jak takie przeceny nagle wyszły.

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Ale mimo wszystko i tak ceny za***iste , ja osobiście jeszcze nie kupuje , czekam na max 3tys, a jak nie to dopiero zakupy styczeń , lutu , po cenie rynkowej

Podobnie mam zamiar zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Te wahania cen nawozu ,on,węgla to po części polityki Niemiec które narzuciły nam to wszystko w momencie przyjmowania nas do unii . A obecnie co nam szykują to głowa boli bo wiedzą że nasz kraj rolnictwem stoi to ty chcą nas przydusić i tu jest cała kość niezgody że PiS w minimalnym stopniu próbuje sprzeciwić i dlatego blokują nas na każdym kroku. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

 

W Polsce brakuje węgla, ale dalej spada wydobycie. To  nieudolność rządu czy celowe działanie  ? 

Edytowano przez leszek1000
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
6 minut temu, HF86 napisał:

skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. 

To już nic nie da

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Ani trochę nie odleciałem za po sprowadzano do PL 5 mln ton węgla od ruskich rocznie. Za pisu import sięgnął 13 mln ton ruskiego węgla rocznie kosztem zamykania kopalń w PL i kosztem redukcji wydobycia w Pl. To co to jest jak nie uzależnianie? Gdyby nie ta polityka to dzisiaj nie było by tego cyrku z węglem. To zrobił pis. Gaz i ropa od ruskich była tańsza niż ta z zachodu i kto nie rządził ten brał.

Uświadom mnie które to spółki skarbu ściągały ten węgiel , czy to za PO, czy to za PIS bo jakoś nic o tym nie wiem , jak znasz te spółki to zapodej ze dwie , bo wydaje mi się że dajesz przykłady importu węgla przez prywatne spółki , a twierdzisz że to spółki skarbu państwa ściągały ten węgiel .Co do zamykania kopalń , to mało polityków z PO znajdziesz , którzy by mówili że kopalnie są w Polsce potrzebna , większość mówiła że taniej jest sprowadzić niż wydobywać krajowy , no i chociażby ostatni głośny przykład Turowa gdzie wręcz posłowie PO domagali się zamknięcia kopalni , a pózniej jawnie dopominali się kar dla państwa że nie chce zamknąć kopalni, więc przestań , wstydu oszczędz . Ja ci chociaż uzależnienie od Rosji podałem na faktach , które Tusk wypowiadał że z Ruskimi trzeba robić interesy czy są dobrzy czy są zli czy z gazem , a ty odpisujesz że prywaciarze sprowadzają węgiel i zganiasz na rząd , to i trzeba by na rząd zgonić to że prywatni teraz nawozów trochę sprowadzili 

Edytowano przez mysza103
  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

W dawnych czasach takim jak Tusk ścinali głowy i nazywano zdrajcami kraju bo cały czas domagał się kar dla własnego kraju i wstrzymywania wszelkich dotacji a tu jeszcze są takie dzbany które mu wierzą. 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak myślicie, dlaczego TUSK jest popierany przez  Łukaszenkę, Putina, Niemieckich, Holenderskich czy  Unijnych Polityków? W Rosyjckiej gazecie przed laty był  nawet tytuł" Nasz człowiek"

Edytowano przez sylwek23111
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
7 minut temu, tomhim1 napisał:

W dawnych czasach takim jak Tusk ścinali głowy i nazywano zdrajcami kraju bo cały czas domagał się kar dla własnego kraju i wstrzymywania wszelkich dotacji a tu jeszcze są takie dzbany które mu wierzą. 

To jak dla mnie to cała władza obecna nie miała by głów

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

To dla ciebie i ja też za żadnego polityka nie dał bym palca obciąć ale ci chociaż w części myślą o Polsce.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
3 godziny temu, mysza103 napisał:

Ale mimo wszystko i tak ceny za***iste , ja osobiście jeszcze nie kupuje , czekam na max 3tys, a jak nie to dopiero zakupy styczeń , lutu , po cenie rynkowej

Nie na ten sezon , może w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@mysza103 skończ już te wygłupy. Ruskim węglem paliła cała Polska energetyka węgla kamiennego. A wszystkie te firmy są pod kontrolą państwa rządzonego przez pis. Firmy rządzone przez ludzi pisu zamiast kupować węgiel w polskich kopalniach kupowały go od firm sprowadzających węgiel ruski.

1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

Jak myślicie, dlaczego TUSK jest popierany przez  Łukaszenkę, Putina, Niemieckich, Holenderskich czy  Unijnych Polityków? W Rosyjckiej gazecie przed laty był  nawet tytuł" Nasz człowiek"

A Kaczyński mówił bracia Rosjanie. Głupota kilku osób tutaj sięga zenitu.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Jak ruski był tańszy to dobrze że kupowali , nasz zostanie na trudniejsze czasy, zasoby węgla się kończą , tylko idioci chcą zakazać nim palić , elektrowni atomowych też nie chcą 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
14 minut temu, miwigos napisał:

 zasoby węgla się kończą ,

Toć pisuar twierdzi, że węgla mamy na 200lat. No to jak to w końcu jest? Nie wierzysz już im?

1 godzinę temu, tomhim1 napisał:

To dla ciebie i ja też za żadnego polityka nie dał bym palca obciąć ale ci chociaż w części myślą o Polsce.

Ty naprawdę jesteś beton pisowski.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
31 minut temu, hubertuss napisał:

@mysza103 skończ już te wygłupy. Ruskim węglem paliła cała Polska energetyka węgla kamiennego. A wszystkie te firmy są pod kontrolą państwa rządzonego przez pis. Firmy rządzone przez ludzi pisu zamiast kupować węgiel w polskich kopalniach kupowały go od firm sprowadzających węgiel ruski.

A Kaczyński mówił bracia Rosjanie. Głupota kilku osób tutaj sięga zenitu.

Ale to chyba nie to samo... raczej nikt o Kaczyńskim nie mówił W Rosji i Białorusi "Nasz człowiek"

Edytowano przez sylwek23111
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
6 minut temu, jacek1296 napisał:

Toć pisuar twierdzi, że węgla mamy na 200lat. No to jak to w końcu jest? Nie wierzysz już im?

Ty naprawdę jesteś beton pisowski.

No tak jeszcze trochę to zaczniesz pisać tu że Balcerowicz był super gość a Gapiński samo zło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
51 minut temu, hubertuss napisał:

@mysza103 skończ już te wygłupy. Ruskim węglem paliła cała Polska energetyka węgla kamiennego. A wszystkie te firmy są pod kontrolą państwa rządzonego przez pis. Firmy rządzone przez ludzi pisu zamiast kupować węgiel w polskich kopalniach kupowały go od firm sprowadzających węgiel ruski.

Hola , Hola , najpierw twierdzisz że rząd sprowadzał węgiel , a teraz jak pytam jakie te spółki rządowe sprowadzały ten węgiel i żebyć wymienił z nazwy z 1-2 te spółki , to rżniesz głupa i wykręcasz kota ogonem że jednak nie sprowadzały tylko kupowali węgiel w Polsce już sprowadzony . To jak to w takim razie było , spółki skarbu państwa sprowadzały ten węgiel czy nie , bo w róznych tematach minimum ze 100 razy się wypowiadałeś na ten temat , twierdząc że to właśnie rząd Polski sprowadzał węgiel ? Ja nawóz jak jest tańszy z importu to jeśli go ktoś sprowadzi dużo taniej niż polski to też go kupuje,  nasz niby obniżki ok1000zł/tona .

I nie chodzi o to żebym na ciebie najezdżał politycznie , bo w sumie w d*pie mam tą politykę , tylko trochę rażą niektóre rzeczy , gdzie piszesz coś co nie miało miejsca ani za PO ani za PIS , bo powtarzam jeszcze raz , ani jedni , ani drudzy jako rząd i spólki skarbu państwa , węgla nie sprowadzały 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
15 minut temu, mysza103 napisał:

Hola , Hola , najpierw twierdzisz że rząd sprowadzał węgiel , a teraz jak pytam jakie te spółki rządowe sprowadzały ten węgiel i żebyć wymienił z nazwy z 1-2 te spółki , to rżniesz głupa i wykręcasz kota ogonem że kupowali węgiel w Polsce już sprowadzony . To jak to w takim razie było , spółki skarbu państwa sprowadzały ten węgiel czy nie , bo w róznych tematach minimum ze 100 razy się wypowiadałeś na ten temat , twierdząc że to właśnie rząd Polski sprowadzał węgiel ? Ja nawóz jak jest tańszy z importu to jeśli go ktoś sprowadzi dużo taniej niż polski to też go kupuje,  nasz niby obniżki ok1000zł/tona .

I nie chodzi o to żebym na ciebie najezdżał politycznie , bo w sumie w d*pie mam tą politykę , tylko trochę rażą niektóre rzeczy , gdzie piszesz coś co nie miało miejsca ani za PO ani za PIS , bo powtarzam jeszcze raz , ani jedni , ani drudzy jako rząd i spólki skarbu państwa , węgla nie sprowadzały 

A gdzie ja napisałem, że rząd sprowadzał. Sprowadzały prywatne spółki. Ale rządowe firmy energetyczne/elektrownie od tych prywatnych kupowały. I jeśli myślisz, że takie miliardowe interesy działy się bez akceptacji rządu to jesteś naiwny. Jeśli myślisz, że 13 mln ton rocznie spalano w gospodarstwach domowych to jesteś naiwny. Rząd poprzez energetykę którą kontroluje pozwalał na to sprowadzanie bo ten węgiel kopiował. Gdyby elektrownie kontrolowane przez rząd nie kupowały od tych prywatnych firm ruskiego węgla to te tyle by go nie sprowadziły. I nie rżnij już łupa.

4 godziny temu, hubertuss napisał:

Ani trochę nie odleciałem za po sprowadzano do PL 5 mln ton węgla od ruskich rocznie. Za pisu import sięgnął 13 mln ton ruskiego węgla rocznie kosztem zamykania kopalń w PL i kosztem redukcji wydobycia w Pl. To co to jest jak nie uzależnianie? Gdyby nie ta polityka to dzisiaj nie było by tego cyrku z węglem. To zrobił pis. Gaz i ropa od ruskich była tańsza niż ta z zachodu i kto nie rządził ten brał.

Sprowadzano a nie rząd sprowadzał. Ale rząd pozwalał sprowadzać kupując ten węgiel i wiedział dobrze, że jest ruski.

19 minut temu, sylwek23111 napisał:

Niby jest źle, ale ostatnio jak było do sprzedaży pare działek 3-4 klasy w okolicy to się biło 30 osób.

Wielu kupuje jako lokatę bo złotego pis też nieźle osłabił.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj