Polecane posty

Tomek90    2255

Z celiny brałem w tym roku 

110zl 

Można policzyć rozwiezienie, albo wrzucić w paliwo jak to woli przecież. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

Tomek90

 

liczyć tak żeby mało naliczyć to jest oszukiwanie pustego łba !!!!

koszt usługi i ceny obecnie panujące można tylko i wyłącznie brać podczas liczenia kosztów

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

A co ja liczę? Koszty na jesień podałem tak jak u jego. 

Policzyłem cenę usług chodź orkę i siew robiłem sam. Amortyzacji w takim wypadku nie licze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
15 minut temu, Tomek90 napisał:

A ty zmień agrotechnikę skoro cie dziwią plony 4t rzepaku, a co powiesz dopiero przy 5t?

Kiedy mnie dziwiły plony po 4 t? Pisałem, ze tu ludzie koloryzują. Poza rola warto byłoby nabyć takie umiejętności jak; czytanie ze zrozumieniem. Tosz parę postów temu pisałeś, ze koszty te same. A wiesz po ile sprzedasz rzepak?

 

Ile wytłumacz z nasionami? Jakie nasiona i jaka obsadę zasiales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
6 minut temu, Badwolf napisał:

Kiedy mnie dziwiły plony po 4 t? Pisałem, ze tu ludzie koloryzują. Poza rola warto byłoby nabyć takie umiejętności jak; czytanie ze zrozumieniem. Tosz parę postów temu pisałeś, ze koszty te same. A wiesz po ile sprzedasz rzepak?

 

Ile wytłumacz z nasionami? Jakie nasiona i jaka obsadę zasiales

Niewiem, tak samo niewiem po ile kupię azot. 

11200 za 13 jednostek pionieer odmiany px 131 i 141

Za siane 39 i 40szt chyba. 

W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
10 minut temu, Tomek90 napisał:

A co ja liczę? Koszty na jesień podałem tak jak u jego. 

Policzyłem cenę usług chodź orkę i siew robiłem sam. Amortyzacji w takim wypadku nie licze. 

15 ton kurzaka za 100 zł. może rozwieść taki specjalista jak ty , podobnie z wapnowaniem za 100 hektara hahah ta 100 to jest już koszt wapna z usługą rozsiewania  ????????? 

mnie kolego wyglądasz na ytubera tego co jak młócił pszenice to mu chciało baniak rozsadzić  od wysokiego plonu  hahha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

U mnie na okolicy w tamtym roku już kurczak był po 50 zł za tonę. A w tym 80/100 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
1 minutę temu, stach12 napisał:

15 ton kurzaka za 100 zł. może rozwieść taki specjalista jak ty , podobnie z wapnowaniem za 100 hektara hahah ta 100 to jest już koszt wapna z usługą rozsiewania  ????????? 

mnie kolego wyglądasz na ytubera tego co jak młócił pszenice to mu chciało baniak rozsadzić  od wysokiego plonu  hahha

14 t rozrzutnik 2 na 1ha. Przestań Stachu jebac mózgi 😉

A z wapnem napisałem jak chcesz to sobie policz usługę chcesz to nie. 110 koszt t wapna. 

1 minutę temu, Badwolf napisał:

U mnie na okolicy w tamtym roku już kurczak był po 50 zł za tonę. A w tym 80/100 zl

Nie kupuje, po co ci kg bo niewiem?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Niewiem, a czy to ważne skoro jest obsada?? 

2-3kg w tym przedziale było. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Nie wiesz? Tato próbę kręcona robił? Ty to chyba jak to ktoś wyżej napisał, jesteś youtuber albo masz bujną wyobraznie

15 t kurzaka ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
1 minutę temu, Badwolf napisał:

Nie wiesz? Tato próbę kręcona robił? Ty to chyba jak to ktoś wyżej napisał, jesteś youtuber albo masz bujną wyobraznie

15 t kurzaka ile kosztuje?

Ja nie sieje na kg tylko na obsadę. Człowieku co mnie to obchodzi, taki niereformowalny jesteś?? 😅😅😅

Mam zapisane w kajecie

px 131 40 szt

Px 141 38szt 

I tyle mnie obchodzi, nie dziwię się ze Tobie się nie układa z tym rzepakiem 😅😅😅 a może robisz tak bo dziadek i tato robili 5kg ba ha?? 

Ile kosztuje?? 40 belel 120 za jeden rzut pewnie jakieś 70-90t zależy jaka pogoda bo jeśli nie wiesz to jak upał to kurka kupy nie robi bo nie je zbytnio 😅😅

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Weź się za naukę albo tatka o kieszonkowe poproś. Ty żyjesz w innym swiecie

5 minut temu, Tomek90 napisał:

Ja nie sieje na kg tylko na obsadę. Człowieku co mnie to obchodzi, taki niereformowalny jesteś?? 😅😅😅

Mam zapisane w kajecie

px 131 40 szt

Px 141 38szt 

I tyle mnie obchodzi, nie dziwię się ze Tobie się nie układa z tym rzepakiem 😅😅😅 a może robisz tak bo dziadek i tato robili 5kg ba ha?? 

 😅😅

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
Przed chwilą, Badwolf napisał:

Weź się za naukę albo tatka o kieszonkowe poproś. Ty żyjesz w innym swiecie

Zatkało?? 

5 minut temu, Badwolf napisał:

Weź się za naukę albo tatka o kieszonkowe poproś. Ty żyjesz w innym swiecie

 

Poszedłeś sprawdzić swoją paczkę i policzyć obsadę?? Jak to tak mu wyszło 😅😅😅

14 minut temu, Andpol napisał:

@Tomek90 PX 141 ile u cb jednostka warzyła?

IMG_20220817_113419.jpg

Jak to na paczce to dawno w śmieciach. 

Px131

 

IMG_20220915_153653.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
19 minut temu, Tomek90 napisał:

Zatkało?? 

 😅😅😅

 

Nie zatkało😆 czekam aż mi wytłumaczysz co nie zdrozalo. U mnie zdrożało i to sporo. Są też inne sprawy poza forum, w dorosłym życiu mamy obowiązki co nie? Ja bardzo chętnie bym podyskutowal ale z tobą nie można jak cywilizowani ludzie. Twoja dyskusja polega na tym, ze jak ktoś ma inne zdanie to zaczniesz klnąc i na etat wyganiać, czy tam co się się urodzi w głowie. Pewno jesteś wyznawca jedynej słusznej partii

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

Jak tam chłopy, zboża w dół, rzepak to samo, paliwa tyż to i pewnie nawozy ostro w dół CO NIE? xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

Dzisiaj przyjechał siarczan magnezu granulowany- 1500/t i trochę canwilu na rzepak jesienią po 4200/t

Edytowano przez andrzej224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Ja nie sieje na kg tylko na obsadę. Człowieku co mnie to obchodzi, taki niereformowalny jesteś?? 😅😅😅

Mam zapisane w kajecie

px 131 40 szt

Px 141 38szt 

I tyle mnie obchodzi, nie dziwię się ze Tobie się nie układa z tym rzepakiem 😅😅😅 a może robisz tak bo dziadek i tato robili 5kg ba ha?? 

Ile kosztuje?? 40 belel 120 za jeden rzut pewnie jakieś 70-90t zależy jaka pogoda bo jeśli nie wiesz to jak upał to kurka kupy nie robi bo nie je zbytnio 😅😅

Tym zestawikiem którym chwaliłeś się w ubiegłym roku, sieje się niestety na kilogramy i żeby wysiać założoną obsadę, trzeba znać mtz, zdolność kiełkowania, przeliczyć, ustalić normę wysiewu w kg/ha i może uda się z założenia wywiązać. Tak jak Kolega Badwolf napisał, Tata sieje, a Ty co najwyżej gąbki w komorę siewnika wciśniesz, nasion nasypiesz i korbą do sygnału pokręcisz, coby Tata biegać do Amatrona nie musiał. No, ewentualnie jeszcze worki po materiale wytrzepiesz i naklejki wytniesz przed ich złożeniem🤣


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Gąbki to możesz między jajka wciskać bo pewnie czegoś brakuje 😅 Super siej na kg, tylko głośno tego nie mów 🙈 chcesz mnie uczyć jak siać dziadek? 🙈

 

Zapraszam do mnie jak taki chętny, chyba ze potrzebujesz te gąbki naprawdę?? 😅

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj