Polecane posty

galan99    7558

Teraz Niemcy się do zbroją i będzie to tak jak miało to miejsce w latach 1933 , Tylko o wiele szybciej , wojna na Ukrainie wyzwoliła Niemcy i dopiero zaczną się problemy z nimi , polityczne i gospodarcze .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
1 minutę temu, EppS napisał:

Nie, przypuszczam że ty tez nie widziałeś ale wątpię żeby to były zamówienia na "gębe" wiem że diler Anwilu ma miesięcznie odebrać określoną ilość nawozu pewnie jakieś gwarancje w drugą stronę też są.

Niema żadnej gwarancji umowy są jednostronne  są taki jak wy podpisujecie z firmami na sprzedasz zboża kupujący jak nie odbiera towaru nie ponosi konsekwencji te firmy są na łasce GA tak mi mówili koledzy co tam pracują ale obie strony to akceptują bo strata dystrybucji dla tych firm to koniec biznesu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
3 godziny temu, Zodiax napisał:

Proszę zobaczyć jaki zyski osiąga GA i Orlen baryłka ropy jest po 95 $ tak jak przed wojna na Ukrainie wtedy ropa była po 5,3 z Wat 23'"%teraz jest po 7 z mniejszym Watem czy wy jesteście ślepi ?

W sierpniu była brak dostępności współpracuje 2 różnymi dilerami altorozywowanymi grupy azoty te firmy są niczego nie winni bo znam ludzi tam pracujoncych osobiście oni nie mieli nic do powiedzenia 

Tłumaczenie GA było takie że to sytłacje nadzwyczajna i taki są prawa rynku 

To nie uczciwe wykorzystywanie przewagi rynkowej to oszuści 

Jak piszesz ,taki myślisz. Zamówiłem 240 ton nawozu w maju 2021 i z taką ceną GA dostarczyła mi do października.We wrześniu jeszcze był sms z oferta zaksanu po1400 zł. Żałuję ,że odmówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Zodiax napisał:

Przed chwilą, EppS napisał:

Tzn. ? Niemcy nie wywiązują się z umów handlowych ? i na tym się bogacą ?

Oczywiście że tak to oszuści mają całą Unię na własność EUR i swoją sprawiedliwość robią wszystkich na szaro zobacz to oni są winni konflikt na Ukrainie inflacja mają nawet swoich ludzi w polskiej polityce to oni nami rządzą tylko ty tego nie widzisz to silna gospodarka hormonalna światowa to oni są winni wojnom które nie zostały rozliczone zniszczyli Polskę i ułożyli się z żydami i ruskimi to chamy nowe pokolenie w Niemczech się z nas śmieje tylko tak po cichu 

Proszę nie wspierać Niemiec ja nie mam uprzedzeń ale mi przykro że żyjemy w takiej rzeczywistość 

Mój dziadek walczył z takimi Niemcami z ruskimi a potem był prześladowany przez komunistów 

Moje moralne zobowiązanie to was uświadomić i coś z tym zrobić 

Wieńce proszę nie podkopywać mojej racji bo ona się nigdy nie przedawni 

nowe pokolenie Niemców się z nas śmieje, nowe pokolenie ma w dupie czy jesteś Polakiem, Węgrem, Słowakiem czy Amerykaninem z każdym gada po równo, jest światowe, nie to co obecni 50-60 latkowie. jeszcze tylko musi kilkanaście lat upłynąć aż tamte pokolenie wymrze i będzie dobrze. młodzi nie chcą słyszeć o wojnach itd zresztą byłeś może ostatnie lata w Niemczech? ile tam jest obecnie rodowitych Niemców a ile obcokrajowców? Niemcy wymierają masowo, zostaje garstka młodych a reszta jest z innych krajów, ale oni się potrafią ze sobą dogadać, bo chodzą ze sobą od małego do szkoły już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Ja to rozumie te argumenty ale nawet nowe pokolenie musi odkupić winy bo zbrodnie wojenne się nie przedawniają nawet jak o tym nie chcą słyszeć muszą zapłacić  odszkodowanie a jak im się nie podoba zawsze mogą uciekać z Niemiec i zmienić obywatelstwo 

Ps proszę nie usprawiedliwiać zbrodniczego narody który przyznaje się do winy 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
22 minuty temu, Zodiax napisał:

Ja to rozumie te argumenty ale nawet nowe pokolenie musi odkupić winy bo zbrodnie wojenne się nie przedawniają nawet jak o tym nie chcą słyszeć muszą zapłacić  odszkodowanie a jak im się nie podoba zawsze mogą uciekać z Niemiec i zmienić obywatelstwo 

Ps proszę nie usprawiedliwiać zbrodniczego narody który przyznaje się do winy 

Mnie zastanawia ta nienawiść do Niemców tak kaczora jak i zwykłych obywateli co było kiedyś to kiedyś dziś to dziś niemcy mają łeb do techniki to i stoją jak stoją żeby nie nazista von braun to do dziś Indianie by dumali jak na księżyc polecieć.  Polacy też swoje za uszami mają głupi przykład ok 50 km odemnie jest pełno cmentarzy gdzie Polacy paliki Żydów  jedwabne wasosz radzilow . Niby niemcy kazali ale jak z jednym co uczestniczył rozmawiałem to mówił że niemcy tylko patrzyli i pilnowali a Polacy sami palili i zaganiali . Długo by z historii wymieniać takie rzeczy . Ale mówię w tym kraju na niemcy jest konkretną nagonka i pis to podjudza bo wie że jest duża część narodu która chce to słyszeć. A tak naprawdę żeby niemcy zabrali wszystkie swoje fabryki gdzie indziej Polaków pognali od siebie i spożywki i wielu innych rzeczy nie wzięli z Polski to 35 procent naszego polskiego społeczeństwa czyściło by krzywoustemu i koslacowi za 1 zł dziennie buty które na odwrót zakłada.  Bezrobocie min 30 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jakby Niemcy nie napadli na polskę i powywozili co się dało, zbombardowali miasta, to może w Polsce więcej było by fabryk nie Niemieckich. Po za tym Niemcy nadal nie wykazują przyjacielskich i wolnokonkurencyjnych relacji. Np w Niemcy mogli bez najmniejszych problemów wyciąć pierwotne lasy po budowę fabryki Tesli albo kopalni węgla, a  im przeszkadza to że buduje się tunel w Świnoujściu, czy innych inwestycji lub projektów inwestycji np uregulowanie Odry. Nie wspomnę o tysiącach ton drewna co unia nakazała zostawić na pożarcie kornikom. A wiadomo kto pociąga sznurkami w Uni...

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jak plujemy na nich zamiast sie dogadywać to nic dziwnego że nam robią trudności.

1 godzinę temu, Zodiax napisał:

Ja to rozumie te argumenty ale nawet nowe pokolenie musi odkupić winy bo zbrodnie wojenne się nie przedawniają nawet jak o tym nie chcą słyszeć muszą zapłacić  odszkodowanie a jak im się nie podoba zawsze mogą uciekać z Niemiec i zmienić obywatelstwo 

Ps proszę nie usprawiedliwiać zbrodniczego narody który przyznaje się do winy 

Niczego nie muszą odkupić ani niczego nie muszą zapłacić. To są PISowskie bajki dla naiwnych.

  • Like 1
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
38 minut temu, alfa napisał:

Mnie zastanawia ta nienawiść do Niemców tak kaczora jak i zwykłych obywateli co było kiedyś to kiedyś dziś to dziś niemcy mają łeb do techniki to i stoją jak stoją żeby nie nazista von braun to do dziś Indianie by dumali jak na księżyc polecieć.  Polacy też swoje za uszami mają głupi przykład ok 50 km odemnie jest pełno cmentarzy gdzie Polacy paliki Żydów  jedwabne wasosz radzilow . Niby niemcy kazali ale jak z jednym co uczestniczył rozmawiałem to mówił że niemcy tylko patrzyli i pilnowali a Polacy sami palili i zaganiali . Długo by z historii wymieniać takie rzeczy . Ale mówię w tym kraju na niemcy jest konkretną nagonka i pis to podjudza bo wie że jest duża część narodu która chce to słyszeć. A tak naprawdę żeby niemcy zabrali wszystkie swoje fabryki gdzie indziej Polaków pognali od siebie i spożywki i wielu innych rzeczy nie wzięli z Polski to 35 procent naszego polskiego społeczeństwa czyściło by krzywoustemu i koslacowi za 1 zł dziennie buty które na odwrót zakłada.  Bezrobocie min 30 

Przykład narracji zdejmującej winę z niemców w pełni. Nie wchodząc w szczegóły ( np. Kto kolaborował z sowietami i wskazywał kto ma być wywieziony na Sybir na tamtych terenach) to Niemcy odpowiadają za te zbrodnie, to oni napadli, zlikwidowali służby porządkowe i zastąpili je swoimi, które inspirowały i nadzorowały te zajścia

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
33 minuty temu, alfa napisał:

Mnie zastanawia ta nienawiść do Niemców tak kaczora jak i zwykłych obywateli co było kiedyś to kiedyś dziś to dziś niemcy mają łeb do techniki to i stoją jak stoją żeby nie nazista von braun to do dziś Indianie by dumali jak na księżyc polecieć.  Polacy też swoje za uszami mają głupi przykład ok 50 km odemnie jest pełno cmentarzy gdzie Polacy paliki Żydów  jedwabne wasosz radzilow . Niby niemcy kazali ale jak z jednym co uczestniczył rozmawiałem to mówił że niemcy tylko patrzyli i pilnowali a Polacy sami palili i zaganiali . Długo by z historii wymieniać takie rzeczy . Ale mówię w tym kraju na niemcy jest konkretną nagonka i pis to podjudza bo wie że jest duża część narodu która chce to słyszeć. A tak naprawdę żeby niemcy zabrali wszystkie swoje fabryki gdzie indziej Polaków pognali od siebie i spożywki i wielu innych rzeczy nie wzięli z Polski to 35 procent naszego polskiego społeczeństwa czyściło by krzywoustemu i koslacowi za 1 zł dziennie buty które na odwrót zakłada.  Bezrobocie min 30 

Wróć trochę do podręczników z historii.

Niemcy wywozili już nawet od nas ziemie, wzięli w niewolę najlepszych inżynierów, a ostatnie wojska sowieckie opuściły kraj po 1990 roku, gdzie wszystko trzymały pod pantoflem. Tak po krótce, Niemcy się rozwijały z fendtami, a my klepaliśmy trzydziestki.

A Ty mówisz dlaczego nienawiść do Niemców. Trzeba wiedzieć za co. Nie jestem za pisem, ale dziwisz się Kaczorowi, że ich nie lubi, mieli chłopczyka na posyłki o nazwisku Tusk, który chciał rozwalić to co zaczęło się rozwijać po 90 roku, zamykał wszystko, cukrownie, stocznie, nawet Lot chcieli sprzedać, a z nas chciał zrobić tanią siłę roboczą dla Niemców i reszty Unii.

  • Like 7
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Niestety, ale wiele osób jeszcze wierzy w politykę miłości, w to, że niemcy pomogą nam ot tak  - z dobrego serca, bo wszyscy jesteśmy Europejczykami, ludźmi. A tutaj toczy się brutalna walka kto na kogo będzie pracował, kto będzie spijał śmietankę. Kto od kogo będzie kupował gaz i z czyją marżą itd.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

I przez analogię my nie powinniśmy sie użalać nad ukraińcami i im all inclusive na nasz koszt fundować , tylko wykorzystywać jako tania siła napędowa naszej gospodarki. Tylko my jesteśmy tak głupi że z dobrego serca wszystko dajemy jak na tacy i za darmochę.

Kto od kogo będzie gaz kupował? My kupimy ruski gaz od Niemiec a marża będzie ich i Gazpromu. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
7 godzin temu, alfa napisał:

Mnie zastanawia ta nienawiść do Niemców tak kaczora jak i zwykłych obywateli co było kiedyś to kiedyś dziś to dziś niemcy mają łeb do techniki to i stoją jak stoją żeby nie nazista von braun to do dziś Indianie by dumali jak na księżyc polecieć.  Polacy też swoje za uszami mają głupi przykład ok 50 km odemnie jest pełno cmentarzy gdzie Polacy paliki Żydów  jedwabne wasosz radzilow . Niby niemcy kazali ale jak z jednym co uczestniczył rozmawiałem to mówił że niemcy tylko patrzyli i pilnowali a Polacy sami palili i zaganiali . Długo by z historii wymieniać takie rzeczy . Ale mówię w tym kraju na niemcy jest konkretną nagonka i pis to podjudza bo wie że jest duża część narodu która chce to słyszeć. A tak naprawdę żeby niemcy zabrali wszystkie swoje fabryki gdzie indziej Polaków pognali od siebie i spożywki i wielu innych rzeczy nie wzięli z Polski to 35 procent naszego polskiego społeczeństwa czyściło by krzywoustemu i koslacowi za 1 zł dziennie buty które na odwrót zakłada.  Bezrobocie min 30 

Gorszej głupoty to już bardzo dawno tu nie czytałem. 

Jest takie powiedzenie wybacz można ale zapomnieć nie wolno nigdy. To co robili Niemcy nie powinno być nigdy zapomniane. Jak zagłębić się w historię to można już znaleźć informacje na temat palenia ludzi przez Niemiec w 18-19 wieku w Afryce. Już wtedy tworzyli obozy koncentracyjne i palili ludzi. To co było w Polsce to było szybkie odtworzenie. Dlatego tak sprawnie im szło. Nikt z kolonizatorów Afryki nie był tak okrutny jak Niemcy. 

3 godziny temu, alfa napisał:

Akurat cukrownie to zamknął Jurgiel z pis . 

Tak samo jak i takiej. Cukrownie zamknal Sawicki a ustawę na ten przekręt napisał jeden z jego wiceministrów którego znam osobiście.

Edytowano przez krzychu121
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Oj kolego zamknął dlatego bo pań minister Jurgiel nie wynegocjował większych ilości cukru bo jak to powiedział nie będzie się zniżał i się targował.  A jeśli po kolei popatrzeć to i w stoczni ręką pisu się znajdzie i to nie jedna . Cukrowni żeby było więcej ok wiadomo że tak . Ale z stoczniami że sprzedali to dobrze bo po cholere trzymać coś conprzynosi straty i nie ma prawa utrzymać się na rynku .To tak jak pis pchał kase w kopalnie i co z tego jak cały naród do nich dokłada i jeszcze teraz wegiel po 3 tys w nagrodę kupimy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Trzeba zrozumieć że od obalenia rządu Olszewskiego nie mamy polskiego rządu. Poprzednicy to słudzy Niemiec, aktualni amerykańców a np Konfederacja Rosjan. 

Jakby nie ,,dobrodziej'' Wałęsa z her Donald i Waldek wyszło by wszystko na jaw i 95 % polityków wszystkich partii było by poza sejmem

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
11 minut temu, krzychu121 napisał:

Jakby nie ,,dobrodziej'' Wałęsa z her Donald i Waldek wyszło by wszystko na jaw

Pomijając ceny nawozu🤣,trzeba zadać pytanie na czyim żołdzie oni byli ( i są )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8967
7 godzin temu, Ulman napisał:

I przez analogię my nie powinniśmy sie użalać nad ukraińcami i im all inclusive na nasz koszt fundować , tylko wykorzystywać jako tania siła napędowa naszej gospodarki. Tylko my jesteśmy tak głupi że z dobrego serca wszystko dajemy jak na tacy i za darmochę.

Kto od kogo będzie gaz kupował? My kupimy ruski gaz od Niemiec a marża będzie ich i Gazpromu. 

Zgadza się, za dużo tej pomocy. LECZ  nie znaczy to że mamy włazić w dupe germańcom. Ale widzę że niektórzy tu woleli by dalej robić im laskę bo przecież coś nam zabiorą albo czegoś nie dadzą 🤦‍♂️

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

A co nazywasz wlazeniem w d....? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

To co napisal to haselka z TVPis wiec sie dopytuje co przez to rozumie. Dziwi cie to? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
5 minut temu, Ulman napisał:

Dziwi cie to? 

Nie, bo to twoja ulubiona zabawa, w kotka i myszkę, gdzie to ty jesteś kotem🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj