Polecane posty

andrzej1988    293

to jest czas na to aby odpuścić sobie na jesień PK i zamiast tego nawapnować sobie pola. Jeśt do tego okazja przy tych cenach npk. 4500-4800 za polifoske to przegięcie. Azotu na wiosne trzeba bedzie coś tam sypnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Kupić nie problem nawóz tylko pytanie za ile sprzeda się tego roczne zboża w tym pszenica . A jak cena może być na pszenicę za rok ? . nikt nie odpowie bo nikt nie wie .

Jak by była pewność że sprzeda się za 1400 zł i zebrać takie średnio 5 ton . To można coś pokombinować zakupem tych nawozów po 4,5 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie o co chodzi z tymi nawozami z chin i z Rosji co mają iść na Europę od Rosji zgodnie z tym porozumieniem z Ukrainą że mogą to zboże portami wysyłać bo u mnie mało gdzie nawóz bo każdy gada zeprzywiaza tani a naszego nikt nie kupi i będzie leżeć na placu

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

 

10 godzin temu, Zodiax napisał:

Podobno nie trzeba sypać nawozu pod uprawę bo firma Chemirol sprzedaje BlueN to takie bakterie co produkują azot ? Czy to prawda ktoś to potwierdza ? 

zawsze tak bylo ze bakterie pobieraly azot z powietrza..

9 godzin temu, jaco512 napisał:

Na papierze wszystko działa, tylko na polu to się nie przekłada.

a stosowales i masz jakies porownanie ??? 

ja kupilem na probe- wyglada na to ze dziala, u sasiadow zboze bylo suche a u mnie sloma jeszcze zielonkawa, oni sa dawno po zniwach a ja dzopiero dzisiaj mam konczyc

ciekawe ze ci ktorzy pieprza glupoty w tematach politycznych czy koronawirusa to samo opowiadaja w temacie o nawozach..

9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Widziałem gdzieś już reklamę jakiegoś  cuda co i potasu z nieba naciągnie i też sypać nie trzeba🙆‍♂️😎

 🤣, idzie grzes przez wies.........

9 godzin temu, Strongman napisał:

Po ile jest ten adblue co ludzie do maszyn dodają,to chyba mocznik,kiedyś podobno to ludzie na pola rozlewali.

tacy ynteligenti i umiejacy liczyc ja ty to na pewno tak robili 🤣

  • Haha 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

@jacus Grześ przez duże  G😎 Koronawirusem tu się nie zastawiaj, bo połowę z nas do wakacji miało już według Ciebie wąchać kwiatki od dołu 🤦‍♂️

Chciałbym zobaczyć te zielone pole po twoim bluN. Jakiej firmy brałeś? Mam ochotę zrobić tym rzepaku.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
11 godzin temu, miwigos napisał:

U nas na szczęście plony bardzo dobre , 

Badałeś parametry pszenicy? Podobno w tym roku słaba gęstość i gluten. Swojej jeszcze nie badałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Z cenami nawozów powtarza się sytuacja z poprzedniego roku, w sierpniu jak kupowałem azot po 1600zł to się ludzie dziwili czemu tak drogo kupuję. Jak dokupiłem jeszcze we wrześniu po 2200 to już się pukali w czoło a później wszyscy po kolei wozili azot w zimie po 3000-4000 zł.

Dzisiaj co prawda startujemy ze znacznie wyższego pułapu, ale patrząc na sytuację na świecie nie widzę powodów do tanich nawozów tak samo jak i do tanich płodów rolnych. Wojna musi się skończyć i dopiero wtedy można mówić o jakiejś normalizacji cen, ale na razie to nie widzę za bardzo miejsca na pokój. Spadków cen nie widać a z tego co mi wiadomo, to na lokalnym składzie nawozów cena z każdą dostawą idzie w górę.

Edytowano przez oregano
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Teoretycznie masz rację, a w praktyce giełda decyduje o cenie surowców, czyli speulanci. Jak speklanci znajdą lepszą inwestycję  niż w surowce to surowce w tym produkty rolne potanieją, nawet jak ich będzie brakować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Wojna się szybko nie skończy, jeśli już do rosja weźmie Ukraine ale mniejsza o to.

Ja w marcu kupiłem po 2500, także te 3000 - 4000 wygórowane jest. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

To nie zakończyli już wypłaty?

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
36 minut temu, Kas_nowa napisał:

Dostał ktoś na dniach nawozowe? 

Wczoraj byłem w ARMR i dopłata naliczona 28 lipca , czekać kazali na przelew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
witejus napisał:

To nie zakończyli już wypłaty?

jak zakończyli jak ja nie dostał 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
28 minut temu, DANDYS napisał:

jak zakończyli jak ja nie dostał 🙃

Ja już dawno wydałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Wojna się szybko nie skończy, jeśli już do rosja weźmie Ukraine ale mniejsza o to.

Ja w marcu kupiłem po 2500, także te 3000 - 4000 wygórowane jest. 

Oby tylko nie zaczęła się miedzi Tajwanem a Chinami bo dopiero będzie pole po popisu dla podwyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
6 godzin temu, galan99 napisał:

Kupić nie problem nawóz tylko pytanie za ile sprzeda się tego roczne zboża w tym pszenica . A jak cena może być na pszenicę za rok ? . nikt nie odpowie bo nikt nie wie .

Jak by była pewność że sprzeda się za 1400 zł i zebrać takie średnio 5 ton . To można coś pokombinować zakupem tych nawozów po 4,5 tyś .

1550 netto już dają za konsumpcje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
5 godzin temu, jacek1296 napisał:

Badałeś parametry pszenicy? Podobno w tym roku słaba gęstość i gluten. Swojej jeszcze nie badałem.

Gluten powyżej 31 gestość 81, białko 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

W Zachodniopomorskim mało osób dostało dopłaty do nawozu. W agencji twierdzą, że od dawna są naliczone, ale jest problem z wypłatą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Sąsiad dzisiaj miał ofertę 1600 netto za pszenicę od handlarza, ale co i jak to nie pytałem bo nie było czasu.1550 to już okoliczny młyn daje, u nas prawie nikt nic nie sprzedaje. Przepraszam pomyliłem temat.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj