Polecane posty

galan99    7556

 

Fosforan Amonu 100 kg będzie na 1 ha , zapewne koszt będzie do 600 . potasu nie brakuje po słomie też coś przybędzie .

Takie to będzie nawożenie na jesieni pod pszenicę .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

mam tarnogran, wyszarpalem jeszcze z rok temu tanio, i wiadomo ze fosor tam niedostepny, wiec trzeba dosypac P


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja Tarnogran w tym roku zamiast Polifoski bo mówią ze jak kwas w polu to on lepszy bo fosfor jest w kwasach rozpuszczalny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

jak kwas w polu to fosfor przechodzi w związki nierozpuszczalne z żelazem i glinem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Wapno już jest na placu . Pisałem o tym . Wcześniej co rok sypalem granule ale po badaniach wyszło ze nic nie daje i tylko jeden kawałek jest wmiare ok bo tam było sypane 4 lata temu węglan z magnezem . Ale npk tez muszę dać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

granule to jak masz uregulowane i na podczymanie , ale i tak nie wartoza drogo, taniej sobie piasta kupić, jak jest kikadziesiąt ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

500 granuli na 1 ha co roku i tak przez 3 lata będzie też widać wapnowanie i roślina dostanie wapnia .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325

Ja nie mam rozsiewacz a rcv i na mój areał nie za bardzo się opłaca, więc sypie granulat. Trzy lata temu wzielem z usługą po 2.5 t sypkiego. Od tej pory dorzucam granulatu. Brakuje takich usług u mnie na okolocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

jakbym miał wybierać między sianiem granuli a kupnem rcw to bym wybrał to drugie. można później wynajmować i coś się zwróci, ewentualnie sprzedać po wyprowadzeniu pH i później podtrzymywać granulatem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
24 minuty temu, adamson330 napisał:

Jeszcze nie. EZG A Ty? 

Też nic EBR   

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
43 minuty temu, Badwolf napisał:

Ja nie mam rozsiewacz a rcv i na mój areał nie za bardzo się opłaca, więc sypie granulat. Trzy lata temu wzielem z usługą po 2.5 t sypkiego. Od tej pory dorzucam granulatu. Brakuje takich usług u mnie na okolocy

To kup maszynę i trzep 🤑🤑🤑

Sam zaoszczędzisz i kupę zarobisz u mnie w okolicy małe gospodarstwa mleczne i prawie każdy coś ma a jak niema to ci co handlują nawozami i wapnem to w cenie bądź za mała dopłatą dają rozsiewacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem odroczkę , że sprawa z dopłat do nawozu będzie załatwiona do końca sierpnia że względu na skomplikowany charakter sprawy 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
5 minut temu, robert123farmer napisał:

Ja wczoraj dostałem odroczkę , że sprawa z dopłat do nawozu będzie załatwiona do końca sierpnia że względu na skomplikowany charakter sprawy 🙃

Tzn u nas wysyłali że przedłużone rozpatrywanie wniosków do 16 sierpnia,  ale w agencji mówią że 99 % wypłacone i liczy się kolejność ja 2 maja zakładałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

ja składałem zaraz na początku i nie dostałem jeszcze nic, znajomy obok składał w ostatni dzień i już kasa na kącie, więc nie liczy sie kolejność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

Przeważnie ci co składali na końcu pierwsi dostali, dawno na koncie, składane pod koniec pierwszego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48

Panowie dajecie azot na rozdrobniona słome z pszenzyta czy nie?

Bo mam dylemat bo słomy sporo a ma być siany jeczmień ozimy.

W zeszłym roku dane wapno + obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48

 

3 minuty temu, miwigos napisał:

 

Ile byś kolego dał tego wapna albo N na hektar bo nie wiem co taniej wyjdzie. Myśle o RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
1 godzinę temu, biznesmen95 napisał:

Panowie dajecie azot na rozdrobniona słome z pszenzyta czy nie?

Bo mam dylemat bo słomy sporo a ma być siany jeczmień ozimy.

W zeszłym roku dane wapno + obornik.

U mnie było sucho , i myślę że część azotu została 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497
3 godziny temu, biznesmen95 napisał:

 

Ile byś kolego dał tego wapna albo N na hektar bo nie wiem co taniej wyjdzie. Myśle o RSM.

poniżej 3 ton to nie wrto piastem jeżdzić, lub 32-34 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj