Polecane posty

mirek39    3

Zdziwiłem się bo z faktur powinienem mieć ok.7-8 może 9 tys.zł chyba że policzyli nkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
10 minut temu, yaroslaw napisał:

 

Niestety czytając  niektórych   to  aż  dziw  bierze  że  oni  zarządzają  gospodarstwem  skoro  nie  ogarniają  naliczania  dopłat  nawozowych  , na  początku  owszem  było  sporo zamieszania  bo  Kowalczyk  pieprzył  swoje  Morawiecki  swoje   ale ostatecznie system  jest  prosty  jak  futerał  na  cepy 

Sory bardzo płacić 5 tyś by tylko dobrać do pełnego limitu by przyznali 500 zł to tez nie poważne .

Przykład .

Wyliczenie na podstawie faktur z 2020/21 oraz 2021/22

Rolnik Kupił: 1t * 4 000 zł/t = 4 000 zł (2021/22)             CZYM TANIEJ KUPIONE TYM NIEJ NALICZONE , DO KUPIĆ PO 5 TYŚ TO JUŻ MINĘŁO SIĘ Z CELE. 
W poprzednim sezonie za ten sam nawóz zapłaciłby 1t * 950 zł/t = 950 zł (2020/21) – cena 950 zł/t wynika z faktury za zakup w sezonie 2020/21
Różnica: 4 000 – 950 = 3 050 zł
Maksymalna dopłata wg. rozporządzenia: 500 zł/ha * 5 ha = 2 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Przed chwilą zwrot za nawozy .

Wykorzystany limit 25000zł👍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

"Przepływy gazu przez rurociąg Nord Stream 1 zostały wznowione - przekazała agencja Reutera, która powołuje się na źródła w Rosji. Gazprom ma wrócić do poziomu przesyłu surowca sprzed 11 lipca, gdy NS1 przestał funkcjonować ze względu - jak tłumaczył Kreml - na coroczną konserwację."

Nie powinno być drożej niż 4k 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
2 godziny temu, jajonasz napisał:

Widzę że do niektórych dalej nie dotarło, że to nie była dopłata do hektara. 

I nie dotrze. 😉

Daj spokój. Szkoda prądu. 

Pincet ma być i już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
Strongman napisał:

@danielhaker No juz nasza agencja płaci kasa wpłynęła za te nawozowe.No ale 500 nie dali do ha bo tanio kupiłem nawozy ale coś koło 250zł.

Żeby mleczarnia wypłaciła jakąś 13stkę to bym się bardziej cieszył 😆 Do max limitu zabrakło mi ze 100zł bo część nawozów kupiłem taniej niż podane w tej tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, Agrest napisał:

Przed chwilą zwrot za nawozy .

Wykorzystany limit 25000zł👍

Pożycz 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3194
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Żeby mleczarnia wypłaciła jakąś 13stkę to bym się bardziej cieszył 😆 Do max limitu zabrakło mi ze 100zł bo część nawozów kupiłem taniej niż podane w tej tabeli

Masz decyzję bo mi nieprzysłali tylko  na razie hajs na konto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
3 godziny temu, ws71 napisał:

Ludzie którzy walczą o życie w wielokilometrowych kolejkach z używanymi samochodami[w kwiecie wieku] nie sądzisz że coś tu nie gra, czyli ułamek populacji walczy a reszta ma to głęboko gdzieś. Co do dopłat to do 14,7 ha ziemi ornej trochę ponad 6200 zł

za mało nawozu dokupiłeś

2 godziny temu, galan99 napisał:

Sory bardzo płacić 5 tyś by tylko dobrać do pełnego limitu by przyznali 500 zł to tez nie poważne .

Przykład .

Wyliczenie na podstawie faktur z 2020/21 oraz 2021/22

Rolnik Kupił: 1t * 4 000 zł/t = 4 000 zł (2021/22)             CZYM TANIEJ KUPIONE TYM NIEJ NALICZONE , DO KUPIĆ PO 5 TYŚ TO JUŻ MINĘŁO SIĘ Z CELE. 
W poprzednim sezonie za ten sam nawóz zapłaciłby 1t * 950 zł/t = 950 zł (2020/21) – cena 950 zł/t wynika z faktury za zakup w sezonie 2020/21
Różnica: 4 000 – 950 = 3 050 zł
Maksymalna dopłata wg. rozporządzenia: 500 zł/ha * 5 ha = 2 500 zł

Było kupić NPK na następny sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Kupiony dziś fosfordar40 pod oziminy. Po 3800 mówią na składach ze nie ściągają nic nowego bo ponoć dużo drożej i będzie ciężko sprzedać. Saletra od 3700 do 4000 łódzkie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1134
2 godziny temu, Dziad932 napisał:

Pożycz 😜

Życzę Ci Marcinie, żeby Tobie też wypłacili tą dopłatę do nawozów🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Ja nie kupiłem, ale nie twierdzę czy starce czy nie, rok temu analogiczna sytuacja na przełomie roku. Kto się zesrał kupił w styczniu czy w lutym bo gaz drogi, a w marcu było już w przystępnej cenie. 

 

Nie znasz, a oceniasz. Pozwiedzaj tyle świata co ja to możesz my dyskutować bo polskie morze to nie wakacje 😉

A skąd Ty możesz wiedzieć ile ja Świata widziałem.... tak sie składa że trochę widziałem , a jeżeli takie argumenty co dla Ciebie oceną do dyskusji to staje się ona jalowa jak Twoja ziemia bez nawozów których nie kupiłeś i nic się z tego nie urodzi.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
22 minuty temu, youn81 napisał:

A skąd Ty możesz wiedzieć ile ja Świata widziałem.... tak sie składa że trochę widziałem , a jeżeli takie argumenty co dla Ciebie oceną do dyskusji to staje się ona jalowa jak Twoja ziemia bez nawozów których nie kupiłeś i nic się z tego nie urodzi.... 

Pewnie jest tak jak mówisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, jacor73 napisał:

Życzę Ci Marcinie, żeby Tobie też wypłacili tą dopłatę do nawozów🤣

A może mi nie dadzą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516
3 godziny temu, Dziad932 napisał:

Pożycz 😜

18% rocznie i piszemy umowę🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57
5 godzin temu, Agrest napisał:

Przed chwilą zwrot za nawozy .

Wykorzystany limit 25000zł👍

Dziś również u mnie przelew i przyznany pełen limit 15k, a pamiętam jak pisałem tutaj z zapytaniem czy jest sens kupować pod dopłaty jak na ten rok miałem kupiony azot i npk w sierpniu zeszłego roku. 

Teraz za ten zwrot zamówić 5 aut pomiotu i będzie kolejne parę groszy do przodu bo kupować polifoske po 4,5 k to chyba tutaj nikomu się nie uśmiecha. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428
1 godzinę temu, Agrest napisał:

18% rocznie i piszemy umowę🤣

Przy  inflacji  powyżej 20 %  twoje  18  jest  OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
roni9411 napisał:

Kupiony dziś fosfordar40 pod oziminy. Po 3800 mówią na składach ze nie ściągają nic nowego bo ponoć dużo drożej i będzie ciężko sprzedać. Saletra od 3700 do 4000 łódzkie. 

40% fosforu czy jeszcze jakieś składniki ? cena ze składu mniejszej ilości czy też i całosamochodowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Dopłaty do nawozów na koncie, wniosek składany w ostatni dzień naboru przez EPUAP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
5 godzin temu, Tigon napisał:

"Przepływy gazu przez rurociąg Nord Stream 1 zostały wznowione - przekazała agencja Reutera, która powołuje się na źródła w Rosji. Gazprom ma wrócić do poziomu przesyłu surowca sprzed 11 lipca, gdy NS1 przestał funkcjonować ze względu - jak tłumaczył Kreml - na coroczną konserwację."

Nie powinno być drożej niż 4k 

 

czyli co saletra w dół ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj