Polecane posty

stach12    908

RU68 

e recepte bez wywiadu jestem w stanie napisać hahah

mleczna mitomania warmianina jest dużo łagodniejszą postacią haha

gdyby chociaż promil z tego co opowiadasz było prawdą to holdingi chemiczne by ciebie wyceniły drożej jak lewego , a ty biedaku kuku siejesz na 60 hektarach  VI pewnie klasy w połówie dzierżawionej  i badylami suszysz przestaj  się  ośmieszać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Saletrzak 3900 Agrikola Hrubieszów i mowa że drożeć będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Saletra 3700, saletrzak 3400, Poli 6 4700. A bydło i zboże dół dół.

Jeśli to jest to TANIO to możliwe, że na drugi sezon nawet okrojonych dawek nie będzie. Trudno. Sobie nie będę odejmował żeby na pole dać. 

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

We wrześniu może 6 tys za polifoske bedze. Ja dzwoniłem na pobliski skład jest polifoska 6 ale już od tygodnia nie wiedzą ceny i takie pieprznie zadzwoń pan za dwa dni bo na tą chwilę, no nie wiemy po ile będzie , nie mamy faktury z GA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, Bartek933 napisał:

Żadnego echo, sporo pkt poleciało 

Ale Ci się humor wyostrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Nie wyostrzył, wolałbym żeby transparentne było przyznawanie pkt, tzn. ktoś prowokuję do kłótni lub obraża i każdy widzi że pod takim wpisem jest notatka na czerwono +1pkt za i za to. A tak punkty lecą a tylko dwie osoby o tym wiedzą a reszta ma pretensje że jest bezkarność.. takie moje prywatne zdanie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
56 minut temu, krzysiek1979 napisał:

We wrześniu może 6 tys za polifoske bedze. Ja dzwoniłem na pobliski skład jest polifoska 6 ale już od tygodnia nie wiedzą ceny i takie pieprznie zadzwoń pan za dwa dni bo na tą chwilę, no nie wiemy po ile będzie , nie mamy faktury z GA. 

Takimi zagrywki GA o zakazie sprzedaży i wyczekiwaniu na wyższą cene powinien sie ktoś zająć. Ja rozumie, że rolnicy też tak robią ze zbożami, ale jest jedna zasadznicza róznica, GA jest monopolistą jedyną firmą w kraju, której decyzje wpływają na cały rynek sztucznie jeszcze podbijając ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Ponieważ teraz wszystko płynie w górę gaz, prąd i inne to firma czeka ze sprzedażą aż ceny surowców osiągną maksimum i sprzeda po cenie ze szczytu cenowego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
6 minut temu, witejus napisał:

Ponieważ teraz wszystko płynie w górę gaz, prąd i inne to firma czeka ze sprzedażą aż ceny suroęc wców osiągną maksimum i sprzeda po cenie ze szczytu cenowego.

W szczycie cenowym to ja sobie zimne piwko otworzę , dzierżawy do oddania na zboża więc podwyżki mi nie straszne i każdy tak powinien zrobić ale ludzie zachłanni są i dalej będą liczyć 8 ton pszenicy po 2000 zł no to powie co nawozu nie kupie . Moja okolica przy dobrym płodozmianie i po starych cenach nawożenia od 2 do 5 ton zboża z ha .Ktoś powie ograniczę Polifoskę na 200 kg i azot na 300 kg i wyjdę na swoje ale to iluzja bo nie sypnie na pewno także wakacje od nawozu wskazane .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
12 minut temu, gustaww napisał:

Lub nie sprzeda.

Sprzeda, sprzeda, spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak masz słabe gleby to teraz jest ciężko ale jak w miar dobre  to  coś tam zostanie, kto ma kasę to będzie miał więcej  a kto nie ma to już mieć nie będzie.

Jeśli teraz nie sypniesz to za 3 lata już nie będzie Cię stać bo plony spadną o połowę.

Tata mi kiedyś opowiadał że mało kto stosował azoty to przykaz z państwa był na kupowanie azotów. Jak każdy obniży stosowanie azotów to cena spadnie bo towaru będzie od ch..  a przecież fabryka nie zrobi sobie 3 miesięcy postoju.

Co do dostępności nawozów.  Gadałem szefem pewnego oddziału sprzedającego nawozy i wygląda to tak.  GA na własny koszt przywozi towar na plac i dystrybutor może go wykupić w każdej chwili  po obecnym cenniku  GA i sprzedaje  lub zamawia na własny koszt nawozy płacąc za cały towar  aktualna cenę  i podejmuje ryzyko spadku cen towaru czyli np że nie uda mu się sprzedać  towaru a cena spadnie. 

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

LHR dziś zakupiłem saletrzak 3200 zł, już pół azotu na następny sezon mam i wapno po 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

Nie wyostrzył, wolałbym żeby transparentne było przyznawanie pkt, tzn. ktoś prowokuję do kłótni lub obraża i każdy widzi że pod takim wpisem jest notatka na czerwono +1pkt za i za to. A tak punkty lecą a tylko dwie osoby o tym wiedzą a reszta ma pretensje że jest bezkarność.. takie moje prywatne zdanie

Z tą czerwienią super pomysł, serio. A tak z ciekawości: ile osób dostało moderację lub odpoczynek na 10dni za te ostatnie wpisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133
18 minut temu, kubamako66 napisał:

wapno po 400 zł

I to się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj