Polecane posty

galan99    7574

Nawozów nie zabraknie zrobi się żniwa będzie wiadomo co ile jest jak cena będzie a w tedy pomyślimy co by tu kupić idą wybory może coś będzie taniej rząd pokocha rolników .

Europa SIĘ SPRZEDAJE Ruskowi wiec wiele może być zmian .

Edytowano przez galan99
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

będzie to samo co na wiosnę dojdzie podwyżka i magiczna obniżka dotacją z limitu de minimis, tak że na 2023 każdy będzie miał po de minimis że nawet na zwrot akcyzy się nikt nie załapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5006
25 minut temu, boo45 napisał:

 za to zwiększam nawożenie organiczne.

Jak? Kilku już mówi, że nie kupi nawozów ale da więcej obornika? Skąd? Kupisz? Zazwyczaj sprzedawałeś a teraz nie sprzedasz? Bo wyprodukować więcej za bardzo nie idzie a i tak zawsze szło wszystko. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

dokładnie nie sprzedam, tzn nie wymieniam się na słomę. do ściółki zamówione sianko ptaszkowi z lotnisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
boo45 napisał:

będzie to samo co na wiosnę dojdzie podwyżka i magiczna obniżka dotacją z limitu de minimis, tak że na 2023 każdy będzie miał po de minimis że nawet na zwrot akcyzy się nikt nie załapie

ale bzdury piszesz zwrot akcyzy do paliwa nie jest z de minimis.


dofinansowanie do nawozów też nie jest de minimis limit de minimis to około 300 milionów euro na cały kraj, dopłaty do nawozów to 3,9 miliarda

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

coś będzie taniej rząd pokocha rolników .

tiaaaa, a rolnicy znowu uwierzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5006
1 minutę temu, Pafnucy napisał:

tiaaaa, a rolnicy znowu uwierzą...

Jak kto powie, że da za do darmo to uwierzą. Jak powie, że trzeba zapracować to powiedzą, że tak tylko garba da się dorobić. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
4 godziny temu, galan99 napisał:

Nawozów nie zabraknie zrobi się żniwa będzie wiadomo co ile jest jak cena będzie a w tedy pomyślimy co by tu kupić idą wybory może coś będzie taniej rząd pokocha rolników .

Europa SIĘ SPRZEDAJE Ruskowi wiec wiele może być zmian .

Skąd bierzesz  te swoje ANALizy ?? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

A wiecie wogole że grupa azoty większość fosforu, potasu zaopatruje się w kopalniach w Afryce. A embargo im na rękę bo cena do góry. 

  • Thanks 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
Dnia 1.07.2022 o 22:48, yaroslaw napisał:

Wszedłem  tu  zobaczyć  czy  jakaś  promocja  na  nawóz  się  pojawiła  ale  przejrzałem  kilka  stron  i  chyba  kredyt  wezmę   bo  to tu widać  temat wiodący  a  życie  bez  kredytu  takie  monotonne 

to niestety prawda. Chyba nic tak nie motywuje do pracy jak kredyt , hehe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
20 godzin temu, Shaun napisał:

Skąd bierzesz  te swoje ANALizy ?? 

Bo mam oczy i widzę co się dzieje jaką durnotę wciskają  Polakom , świat wraca do normalności tylko nie w Polsce .

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
dzidzia202 napisał:

A wiecie wogole że grupa azoty większość fosforu, potasu zaopatruje się w kopalniach w Afryce. A embargo im na rękę bo cena do góry. 

Transport też 🤪 przynajmniej więcej kasy trafi do budżetu państwa na ich plusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
Dnia 2.07.2022 o 14:46, Marl napisał:

Morawiecki kupił dwa typy obligacji: 3 letnie oparte o WIBOR i 4 letnie indeksowane inflacja ale w pierwszym roku sztywne 1.3% a dopiero potem stawka inflacji. Kupić każdemu wolno ale podobno te indeksowane inflacja nie każdy mógł kupić.

Mógł każdy. Co to za brednie? Nawet ja kupiłem jakiś czas temu i dokupiłem jeszcze w tym roku. 

 Czteroletnie mają pierwszy rok stały ustalony % a dopiero od drugiego roku jest np 1% + inflacja. Wystarczy wejść przeczytać zamiast powtarzać bzdury i domysły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
1 godzinę temu, Nintendo napisał:

Mógł każdy. Co to za brednie? Nawet ja kupiłem jakiś czas temu i dokupiłem jeszcze w tym roku. 

 Czteroletnie mają pierwszy rok stały ustalony % a dopiero od drugiego roku jest np 1% + inflacja. Wystarczy wejść przeczytać zamiast powtarzać bzdury i domysły. 

W czym problem? Oprocentowanie napisałem zgodne z tabela, która potwierdzasz. Co do dostepności, to nie były " co dzień" w sprzedaży. spoko, wrzuć screna z zakupu z datą. To, ze Ty kupiłes nie oznacza, ze zawsze tak było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
6 minut temu, Marl napisał:

W czym problem? Oprocentowanie napisałem zgodne z tabela, która potwierdzasz. Co do dostepności, to nie były " co dzień" w sprzedaży. spoko, wrzuć screna z zakupu z datą. To, ze Ty kupiłes nie oznacza, ze zawsze tak było. 

Pierwsze obligacje kupiłem dwa lata temu. Miałem brać jeszcze w tamtym roku, ale jakoś nie było mi po drodze do banku i wyszło ostatecznie że kupiłem w tym roku. (Obserwowałem w między czasie ich oprocentowanie) Cały czas byly dostępne bez problemu.  Kupiłem je w banku PKO BP. 

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
11 godzin temu, bocecek087 napisał:

witam panowie ma ktoś aktualny cennik na rsm

ampol  3250 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saletra 34- 4300 zł

Saletrzak - 3800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
3 minuty temu, Ceres2 napisał:

Saletra 34- 4300 zł

Saletrzak - 3800 zł

Brawo , nic tylko kupować , susza niszczy uprawy , rzepak już po 2900 zł zboże co dzień to tańsze , kogo oni chcą złapać na taki drogi nawóz , dopłaty trochę klienta przyciągnęły bo zboża też każdy liczył na ponad 1500 zł , rzepak łapał 5000 zł a dziś co z tego zostało , marne plony i tyle .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
14 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Brawo , nic tylko kupować , susza niszczy uprawy , rzepak już po 2900 zł zboże co dzień to tańsze , kogo oni chcą złapać na taki drogi nawóz , dopłaty trochę klienta przyciągnęły bo zboża też każdy liczył na ponad 1500 zł , rzepak łapał 5000 zł a dziś co z tego zostało , marne plony i tyle .

A co ty chciales 2 tyg przed zniwami rekordowych cen? Co roku na zniwa cena za płody jest głodowa bo kredyciarze i ludzie bez magazynow i tak musza wypchnac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136
4 minuty temu, mds212 napisał:

A co ty chciales 2 tyg przed zniwami rekordowych cen? Co roku na zniwa cena za płody jest głodowa bo kredyciarze i ludzie bez magazynow i tak musza wypchnac.

Tylko co roku w żniwa azoty były najtańsze, a w tym jakoś nie chcą dołować, a i paliwo na górce

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Morawiecki przepraszam morawiecki kupił obligacje, niesamowite 😮

Ceny pszenicy i rzepaku przed żniwami spadają, niesamowite, co się dzieje 😮

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Chwila przerwy co się dzieje .

Zwalczamy  inflację tak to dział tanio sprzedajemy drogo kupić tak to dział i trzeba powiedzieć że tak może być na kilka lat .

Saletra 3,5 tyś a pszenica i rzepak ile komu się spodoba tyle da .

33 minuty temu, mds212 napisał:

A co ty chciales 2 tyg przed zniwami rekordowych cen? Co roku na zniwa cena za płody jest głodowa bo kredyciarze i ludzie bez magazynow i tak musza wypchnac.

Na bieżące  wydatki też trzeba 80 % gospodarstw nie ma odłożonego kapitału by tylko z niego żyć .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

ale obniżka nawozów  :)  u mnie saletrosan 150 do góry 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj