Polecane posty

youn81    96

w 2023 skaldamy jeszcze po staremu   ,  żadne ekoschematy jeszcze nie są zatwierdzone  to skad wiecie jak zrobic strukture zasiewów ?? z  gazety???  , widze ze niektórzy wiedza lepiej niz ODR i Agencja , to siejcie sobie teraz te pasy kwiatów itp   nikt wam nie zabroni...

Edytowano przez youn81
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Nic się im nie odechce BO TO TAK MA BYĆ  LUDZIE MAJĄ GŁODOWAĆ  , CZEGO LUDZIE NIE ROZUMIECIE WSZYSTKO JEST ZAPLANOWANE .

To że wam się nie podoba nikt tego nie będzie słuchał .

Mieliśmy na próbę dwuletnią pandemie.Lud na całym świecie łby pozwieszał.Dał się zamaseczkowac i zaszczepić.

Preludium już jest, wiedzą że da się!

Dziś nowy cennik nawozów mam dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, witejus napisał:

Dopłata do materiału siewnego też jest, to dlaczego nie ma do rzepaku , kukurydzy?

Bo dopłata zawsze jest do tego co się nie opłaca. Jak się coś opłaca, to dopłaty nie ma, a można jeszcze wprowadzić podatek. Ciekawe jak by było odwrotnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25587

Nie koniecznie jest to reguła. Dopłaty są też dawane by zmniejszyć cenę produktu.

Np maliny czy truskawki. Dopłaty spowodowały lawinowy wzrost nasadzeń i takiż sam spadek ceny produktu. Cel osiągnięto

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
7 minut temu, Agrest napisał:

Nie koniecznie jest to reguła. Dopłaty są też dawane by zmniejszyć cenę produktu.

Np maliny czy truskawki. Dopłaty spowodowały lawinowy wzrost nasadzeń i takiż sam spadek ceny produktu. Cel osiągnięto

Mało trafny przykład. 1500 do ha, przy tym ile realnie można wyciągnąć z tych owoców, to pikuś.

Ludzie nie sadzili do dopłat, tylko dlatego, że dobre pieniądze były/są ze sprzedaży.

3500 jest dopłaty do pomidora, a bardziej ludzie rezygnują z uprawy, niż sadzą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

Super pieniądze    naprawdę , mam 7 ha malin  i kończę z tym w przyszłym roku   weźmiesz z ha 15tyspln minus koszty  to zostanie ci z 8tys + dopłata , zapierzesz na słońcu cały dzień ....to jak wole zboże zasiać  i żeby z ha zostało mi trochę mniej ale bez tej ręcznej pracy  , akurat moja kalkulacja przy malinie w ekologii   nie wiem ile można wyjść przy normalnej ale pewnie kokosów nie ma bo w skupie  góra 2/3 ceny w porównaniu do ekologicznej 

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja myślę, że za parę lat te dopłaty wycofają. Ludzie już się nauczyli, ze warto wymieniać nasiona na nowe. I za jakiś czas dopłaty pewnie znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25587
41 minut temu, damian303 napisał:

Mało trafny przykład. 1500 do ha, przy tym ile realnie można wyciągnąć z tych owoców, to pikuś.

Ludzie nie sadzili do dopłat, tylko dlatego, że dobre pieniądze były/są ze sprzedaży.

3500 jest dopłaty do pomidora, a bardziej ludzie rezygnują z uprawy, niż sadzą więcej.

Nie patrz na dzisiejsze czasy tylko jak dopłaty wchodziły . 2006 lub 2008r.

Wówczas jeszcze ludziom chciało się robić a dopłata coś około 2000zł była co miało zupełnie inną wartość.

U nas cena skupu maliny jesiennej spadła wówczas do 1,5 - 1,8zł za kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
3 godziny temu, youn81 napisał:

w 2023 skaldamy jeszcze po staremu   ,  żadne ekoschematy jeszcze nie są zatwierdzone  to skad wiecie jak zrobic strukture zasiewów ?? z  gazety???  , widze ze niektórzy wiedza lepiej niz ODR i Agencja , to siejcie sobie teraz te pasy kwiatów itp   nikt wam nie zabroni...

Nie składamy po nowemu ten rok jest ostatnim rokiem po staremu nowe zasady są 2023 - 2027 .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

w 2023 składamy za rok 2022

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25587
49 minut temu, youn81 napisał:

Super pieniądze    naprawdę , mam 7 ha malin  i kończę z tym w przyszłym roku   weźmiesz z ha 15tyspln minus koszty  to zostanie ci z 8tys + dopłata , zapierzesz na słońcu cały dzień ....to jak wole zboże zasiać  i żeby z ha zostało mi trochę mniej ale bez tej ręcznej pracy  , akurat moja kalkulacja przy malinie w ekologii   nie wiem ile można wyjść przy normalnej ale pewnie kokosów nie ma bo w skupie  góra 2/3 ceny w porównaniu do ekologicznej 

Znam pracę przy malinach bo 14 lat jesienną uprawiałem. 

Mając 7ha w ekologi to 4 x bym ją przejechał kombajnem do porzeczek i coś bym zebrał.

2t w ubiegłym roku to około 30tys zł uśredniając cenę z całego sezonu.

No i w dobie ekoschematów mając ekologię likwidować to by zebrać 3t pszenicy... i tyle komentarza🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
17 minut temu, youn81 napisał:

w 2023 składasz za rok 2022

Rok 2022 jest rokiem przejściowym przed wdrożeniem nowej WPR na lata 2023 – 2027 i będzie w nim realizowany poprzedni Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  jeszcze w tym roku przeprowadzi kilkanaście naborów wniosków. Na co konkretnie i kiedy będzie można uzyskać pieniądze? Jakie będą dopłaty bezpośrednie za 2022 rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 godzinę temu, youn81 napisał:

Super pieniądze    naprawdę , mam 7 ha malin  i kończę z tym w przyszłym roku   weźmiesz z ha 15tyspln minus koszty  to zostanie ci z 8tys + dopłata , zapierzesz na słońcu cały dzień ....to jak wole zboże zasiać  i żeby z ha zostało mi trochę mniej ale bez tej ręcznej pracy  , akurat moja kalkulacja przy malinie w ekologii   nie wiem ile można wyjść przy normalnej ale pewnie kokosów nie ma bo w skupie  góra 2/3 ceny w porównaniu do ekologicznej 

Ubiegły rok to 150 000 zł z ha malin .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
1 godzinę temu, youn81 napisał:

Super pieniądze    naprawdę , mam 7 ha malin  i kończę z tym w przyszłym roku   weźmiesz z ha 15tyspln minus koszty  to zostanie ci z 8tys + dopłata , zapierzesz na słońcu cały dzień ....to jak wole zboże zasiać  i żeby z ha zostało mi trochę mniej ale bez tej ręcznej pracy  , akurat moja kalkulacja przy malinie w ekologii   nie wiem ile można wyjść przy normalnej ale pewnie kokosów nie ma bo w skupie  góra 2/3 ceny w porównaniu do ekologicznej 

Tą całą ekologię to o kany h*ja rozbić , nic ta ekologia nie warta nic .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901
3 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Ubiegły rok to 150 000 zł z ha malin .

ale licząc brutto bez kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zostało 2 miesiące do siewu rzepaku i tyle samo do kontraktacji buraków,a nadal nie wiadomo jaka strukturę zasiewów przyjąć.Oj te nasze polskie bagienko!

Ponoć ekoschematem "przejściowym" ma być pocięcie słomy lub aplikacja gnoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, witejus napisał:

Dopłata do materiału siewnego też jest, to dlaczego nie ma do rzepaku , kukurydzy?

dopłata ma zachecać do siewu zbozem kwalifikowanym co ma zwiekszyć plon , kukurydza i rzepak są prawie w100 % obsiewane materiałem kwalifikowanym , takie było tłomaczenie min. rolnictwa kilkalat temu 

 

1 godzinę temu, damian303 napisał:

Mało trafny przykład. 1500 do ha, przy tym ile realnie można wyciągnąć z tych owoców, to pikuś.

Ludzie nie sadzili do dopłat, tylko dlatego, że dobre pieniądze były/są ze sprzedaży.

3500 jest dopłaty do pomidora, a bardziej ludzie rezygnują z uprawy, niż sadzą więcej.

 

59 minut temu, Agrest napisał:

Nie patrz na dzisiejsze czasy tylko jak dopłaty wchodziły . 2006 lub 2008r.

Wówczas jeszcze ludziom chciało się robić a dopłata coś około 2000zł była co miało zupełnie inną wartość.

U nas cena skupu maliny jesiennej spadła wówczas do 1,5 - 1,8zł za kg 

pierwsze programy nie były połoczone z umową sprzedazy tak jak teraz , ogólnie to juz łąki ekologiczne są powązane z utrzymaniem przezuwaczy , takim dobrym przykładem był polityk PO  i były preydent warszawy Piskorski i jego 150 ha orzecha pod dopłaty teraz chyba tam las zasadził , w tym roku wszedłem tez w dodatkową płatnosc około 700 zł do ha TUZ ale jest to połączone z utrzymaniem przezuwaczy , 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
15 minut temu, galan99 napisał:

Tą całą ekologię to o kany h*ja rozbić , nic ta ekologia nie warta nic .

dokładnie, ekologii mówimy nie i bzdurnym przepisom 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
4 godziny temu, witejus napisał:

Dopłata do materiału siewnego też jest, to dlaczego nie ma do rzepaku , kukurydzy?

Bo tu jest wyrażnie zaznaczone i napisane do czego jest dopłata kupując materiał siewny , a tu jest tylko rzucone ogólnikowo że do roślin miododajnych , a póki co to na razie jeszcze chyba nie jest doprecyzowane do jakich konkretnie roślin , i na podstawie tego właśnie to napisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
53 minuty temu, mysza103 napisał:

a tu jest tylko rzucone ogólnikowo że do roślin miododajnych , a póki co to na razie jeszcze chyba nie jest doprecyzowane do jakich konkretnie roślin ,

To doprecyzują, rośliny miododajne dziko rosnące + może facelia, ogólnie te mało popularne i nieopłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

A czytaliście coś o tym że ten limit 3,9 mld zł na dopłaty podobno niewykorzystany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
2 godziny temu, krilan06 napisał:

A czytaliście coś o tym że ten limit 3,9 mld zł na dopłaty podobno niewykorzystany?

Mają podnieść limit do 700-800zł żeby im się ta kasa nie poniewierała po kątach , Ale  dopiero by się ci pienili co jeszcze parę dni temu mi odpisywali że nawet pół z tych 500zł nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj