Polecane posty

tommy66692    2255

Mam dostępny nawóz z icl pk 19.29 cena 4250 na wschód polski im bliżej portu tym taniej przez transport 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

To przecież np.polifoskę w tej cenie kupisz , która ma po oczku więcej P i K , a do tego jeszcze azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jaki 8 lipca? Może listopada. Ludzie nie siejcie propagandy. Zresztą jak nawet rozpatrzą to nie muszą od razu płacić. Będzie kasa na jesieni i nie ma co dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Teraz nie dadzą , bo ludziska by kupiły trochę tańszego nawozu , dadzą w tedy jak podniosą nawóz tak żeby różnica w cenie im pokryła te dopłatę 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiadomo co to będzie. Koniec sierpnia rusza 14 emerytura. Do tego dopłaty do nawozów na jesieni. Węgiel po 1 tys za tonę. Inflacja za czerwiec 16 % prawie ma być. Być może rząd będzie szykował grunt pod ewentualne przed terminowe wybory jeśli dojdą do wniosku, że to wszystko się zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

No z tym węglem to nie takie proste. Dziś przy okazji rozmawiałem to najpierw wniosek w gminie potem zakup u dystrybutora które będzie miał podpisaną umowę i tu może się okazać że odległość to 100-300 km a teraz za transport już po 5 zł/km wołają to przy 3 t marnie wygląda no chyba że w kilku i cała "łódka-25-26 t" to już inna sprawa.

Jak u nas na miejscu saletra spadnie na 2900 to coś kupię chociaż może i nie do wiosny poczekam zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
2 godziny temu, tomad napisał:

Dopłaty za 2021 rok już wszyscy dostali? Bo u mnie tylko 10 tys zaliczki w listopadzie a resztę pewnie zrobią przelew 30 czerwca

a decyzje masz? ja dostałem decyzję początkiem marca, a pieniądze dopiero w połowie maja, 3 razy pyłem się pytać czemu nie mam pieniędzy, to mówili mi że to od Warszawy zależy, poszedłem jednak do jedynego kumatego w biurze i okazało się zacytuję "tępe c*py zrobiły decyzję bez zlecenia przelewu", po mojej interwencji pieniądze były za 3 dni

Tak decyzja przyszła w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
24 minuty temu, mysza103 napisał:

Teraz nie dadzą , bo ludziska by kupiły trochę tańszego nawozu , dadzą w tedy jak podniosą nawóz tak żeby różnica w cenie im pokryła te dopłatę 

Tosz już podnosili jak ogłosili dopłaty 🙆‍♂️ jeszcze raz będą doić na ten sam cel😵

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież już prawie wszystko jest centralnie sterowane.Ale próbują łagodzić napięcia społeczne-pompując forsę,która na bieżąco jest niestety potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Wiedzieć  trzeba że na nowe zasiewy już będą obowiązywały ekoschematy bo sama dopłata będzie nie całe 600 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Niby Turcja się zgodziła na przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO. 

Putin lubi to! 👍

Zaraz nawozy po 10k 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw niech ustalą ostateczna wersję tych ekoschematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
42 minuty temu, miwigos napisał:

Wsządzie widzicie inryge i szachrajstwo, co za ludzie

Nie na darmo Morawieckiego Pinokio nazywają. Zawsze 14 stki dawali na koniec roku na święta a tu bach w sierpniu. Dotacje do nawozów na jesieni. Nie twierdzę, że będzie tak jak pisze na bank. Ale może tak być. A szachrajstwo no cóż. Zamiast uporządkować system dystrybucji węgla to się robi jakieś dotacje nie wiadomo dla kogo. Zamiast stabilizować ceny nawozów to sama GA z dnia na dzień wali ceny o 50 % wyższe i osiąga rekordowe zyski pomimo, że gaz drożeje. To samo Orlen wali rekordowe marże osiąga rekordowe zyski. Tłumaczą, że nie mogą zejść z ceny bo muszą wyjść na swoje a teraz promocja na wakacje. I jak tu nie widzieć szachrajstwa jak oni tylko czekają okazji by ludzi złupić by było na te wszystkie plusy i nastki.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62

Dziś pytałem o cenę saletry i mocznika bo potrzebuję pod QQ to mi powiedzieli że nie znają ceny ,dopiero pod koniec tyg będzie wiadomo, a magazyny po sufit zawalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
37 minut temu, Norman napisał:

No z tym węglem to nie takie proste. Dziś przy okazji rozmawiałem to najpierw wniosek w gminie potem zakup u dystrybutora które będzie miał podpisaną umowę i tu może się okazać że odległość to 100-300 km a teraz za transport już po 5 zł/km wołają to przy 3 t marnie wygląda no chyba że w kilku i cała "łódka-25-26 t" to już inna sprawa.

Jak u nas na miejscu saletra spadnie na 2900 to coś kupię chociaż może i nie do wiosny poczekam zobaczymy jak to będzie.

Jak bedzie dostępna to będzie koło 3100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
8 godzin temu, galan99 napisał:

Wiedzieć  trzeba że na nowe zasiewy już będą obowiązywały ekoschematy bo sama dopłata będzie nie całe 600 zł .

teraz siejesz jeszcze po "staremu" ekoschematy dopiero na zasiewy 2023 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7370

U mnie suski, saletrę opuści👍😂

Najgorzej mają na Podlasiu, jak się sasin nimi zaopiekuje... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, youn81 napisał:

teraz siejesz jeszcze po "staremu" ekoschematy dopiero na zasiewy 2023 

To w końcu obowiązują,czy nie?Na sąsiednim forum gość twierdził,że nawet podstawy 117 EUR się nie dostanie bez choć jednego ekoschematu dla działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomad    6
9 godzin temu, androproteam napisał:
12 godzin temu, tomad napisał:

Dopłaty za 2021 rok już wszyscy dostali? Bo u mnie tylko 10 tys zaliczki w listopadzie a resztę pewnie zrobią przelew 30 czerwca

a decyzje masz? ja dostałem decyzję początkiem marca, a pieniądze dopiero w połowie maja, 3 razy pyłem się pytać czemu nie mam pieniędzy, to mówili mi że to od Warszawy zależy, poszedłem jednak do jedynego kumatego w biurze i okazało się zacytuję "tępe c*py zrobiły decyzję bez zlecenia przelewu", po mojej interwencji pieniądze były za 3 dni

Tak decyzja przyszła w marcu

to pewnie jest jak u mnie, nie ma zlecenia przelewu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
10 godzin temu, hubertuss napisał:

Nie wiadomo co to będzie. Koniec sierpnia rusza 14 emerytura. Do tego dopłaty do nawozów na jesieni. Węgiel po 1 tys za tonę. Inflacja za czerwiec 16 % prawie ma być. Być może rząd będzie szykował grunt pod ewentualne przed terminowe wybory jeśli dojdą do wniosku, że to wszystko się zawali.

No to trzeba korzystać i sie spieszyć do urn aby dalej głosować na nasz wspaniały rząd :D😜 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj