Polecane posty

galan99    7575
7 godzin temu, krilan06 napisał:

Dobra, dobra - 2900 zł/t

2900 zł /T teraz co na brali na krechę to od dadzą pszenicę i nie tylko po 900 zł to mało 3 tony na 1 tonę nawozu ale kiedy brali to nawóz był po 4 tyś wiec  biznes jet spaniały .

a do żniw jeszcze ponad miesiąc .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
11 godzin temu, Pafnucy napisał:

kurna, a już striptizerki zamawiać polu chciałem...

Kiedyś jak do buraków ręcznie pielenie to był prawie striptis a buraki rosły więc działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Kiedyś przez taki striptiz na dziabce jadąc do siana wjechałem zgrabiarka do rowu i ośka się wygięła. Aż dziwne bo by się wydawało że przez takie coś to ośka się prostuje a nie zginą.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
RU68 napisał:

11 godzin temu, Pafnucy napisał:

kurna, a już striptizerki zamawiać polu chciałem...

Kiedyś jak do buraków ręcznie pielenie to był prawie striptis a buraki rosły więc działa 

Dzisiaj już mamy "babopielnik" w ogródkach 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3589
migacz napisał:

Kiedyś przez taki striptiz na dziabce jadąc do siana wjechałem zgrabiarka do rowu i ośka się wygięła. Aż dziwne bo by się wydawało że przez takie coś to ośka się prostuje a nie zginą.

nie ośka a bolec 😄😜, albo jak kto woli sworzeń 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Dzwoniła Panna z Agroloku mówiła że gorąco i że wstrzymane nawozy po tych cenach z Agrochemu bo gaz drożeje

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak gorąco no niech się rozbierze a nie pier**li głupot

  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Niektóre z tego agroloku niczego sobie. By się rozbierały to sprzedaż by skoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
6 godzin temu, galan99 napisał:

2900 zł /T teraz co na brali na krechę to od dadzą pszenicę i nie tylko po 900 zł to mało 3 tony na 1 tonę nawozu ale kiedy brali to nawóz był po 4 tyś wiec  biznes jet spaniały .

a do żniw jeszcze ponad miesiąc .

Zależy co kto brał , bo ja osobiście wziąłem Polifoskę , to teraz jest drożej o 500zł/t  niż 10 maja , więc raczej do tyłu nie będę , tym bardziej że za 1,5 miesiąca trzeba będzie wysiewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja zakupami czekam. na jesień tylko orka siew chwast może jakieś mikro w rzepaku. Jak sprzedam zboże przekalkulune i zobaczę jaka koniunktura będzie na przyszły rok. I zamówię grudzień styczeń w tym roku wyszedłem na tym całkiem całkiem. Bo wojna może się skończyć albo powiększyć ceny mogą zleciec na łeb za ziarno może być lipa. PK można siać styczeń luty tak samo wapno i siarkę nawet lepiej bo przynajmniej nie w upale a w ciepłej kabinie i na spokojnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
48 minut temu, migacz napisał:

Niektóre z tego agroloku niczego sobie. By się rozbierały to sprzedaż by skoczyła.

Chyba Rootstaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
22 minuty temu, dzidzia202 napisał:

Ja zakupami czekam. na jesień tylko orka siew chwast może jakieś mikro w rzepaku. Jak sprzedam zboże przekalkulune i zobaczę jaka koniunktura będzie na przyszły rok. I zamówię grudzień styczeń w tym roku wyszedłem na tym całkiem całkiem. Bo wojna może się skończyć albo powiększyć ceny mogą zleciec na łeb za ziarno może być lipa. PK można siać styczeń luty tak samo wapno i siarkę nawet lepiej bo przynajmniej nie w upale a w ciepłej kabinie i na spokojnie. 

Ja jakoś nie jestem przekonany żeby nawozy wieloskładnikowe siać pogłównie , bo o ile potas wysiany w styczniu lutym , jako tako się przemieści w głąb , to fosfor ni hu, hu. W tym roku to i potas raczej z marcowych wysiewów też by się nie przemieścił , bo opadów było tyle co i nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
52 minuty temu, dzidzia202 napisał:

Ja zakupami czekam. na jesień tylko orka siew chwast może jakieś mikro w rzepaku. Jak sprzedam zboże przekalkulune i zobaczę jaka koniunktura będzie na przyszły rok. I zamówię grudzień styczeń w tym roku wyszedłem na tym całkiem całkiem. Bo wojna może się skończyć albo powiększyć ceny mogą zleciec na łeb za ziarno może być lipa. PK można siać styczeń luty tak samo wapno i siarkę nawet lepiej bo przynajmniej nie w upale a w ciepłej kabinie i na spokojnie. 

Jak i kiedy byś nie kalkulował to i tak wyjdzie drogo , musiały by wrócić ceny nawozu z przed 2021 roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
3 godziny temu, migacz napisał:

Kiedyś przez taki striptiz na dziabce jadąc do siana wjechałem zgrabiarka do rowu i ośka się wygięła. Aż dziwne bo by się wydawało że przez takie coś to ośka się prostuje a nie zginą.

To trza było dać po hamulcach, to byś nie wpadł do rowu i bolec by się wygiął we właściwą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
3 godziny temu, migacz napisał:

Kiedyś przez taki striptiz na dziabce jadąc do siana wjechałem zgrabiarka do rowu i ośka się wygięła. Aż dziwne bo by się wydawało że przez takie coś to ośka się prostuje a nie zginą.

Jak rowek był wąski to może się deko podgiąć 🤭

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7575
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Zależy co kto brał , bo ja osobiście wziąłem Polifoskę , to teraz jest drożej o 500zł/t  niż 10 maja , więc raczej do tyłu nie będę , tym bardziej że za 1,5 miesiąca trzeba będzie wysiewać 

Wszystko się zgadza że wysiewać trzeba by były następne plony ale za ile co się sprzeda z tego rocznych zbiorów i ile się zbierze wedle EKONOMICZNEGO  wyliczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
17 godzin temu, krilan06 napisał:

Dobra, dobra - 2900 zł/t

Dobrze  że  sprostowałeś   bo  już  byłem  nagrzany   jak  stonka  na  wykopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ja chciałem zamówic 10 t saletry po 3000zl/t i nie da rady kupić. Ktoś kupił saletrę w nowej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
18 minut temu, tommy66692 napisał:

Przecież zelensky powiedział razem wygramy wojnę tylko ja się pytam co my mamy do tej wojny?

Chcesz mieć za sąsiada ruska tak? To jest nasza wojna, jesteśmy na wojnie 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
25 minut temu, Mateusz1q napisał:

Chcesz mieć za sąsiada ruska tak? To jest nasza wojna, jesteśmy na wojnie 

A kogo masz teraz No i tyle w temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
48 minut temu, Mateusz1q napisał:

Chcesz mieć za sąsiada ruska tak? To jest nasza wojna, jesteśmy na wojnie 

Przecież mamy. Obwód Kalingradzki to też  Rosja...kolejna kwestia to taka że wojna trwa a Rosja przejmuje stopniowo kolejne regiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj