Polecane posty

przemek28_28    2095
6 godzin temu, mysza103 napisał:

W tym czasie kiedy się wypala to na pewno bardziej szkodzi , np. wjezdżam do garażu po robocie i nagle cyk zaczyna się wypalać i nie możesz go zgasić póki się nie wypali , czasami 20 minut musi chodzić na pusto , 2 przykład jadę po polu opryskiwaczem , spalanie mi pokazuje od 2do 3 litrów na godz - załącza się wypalanie i spalanie w tym czasie idzie do góry na 8-9 litrów , więc razy 3, . No i to co miwigos napisał , jak pierwszy raz po kupnie ciągnika mi się zaczął wypalać dpf , to aż wysiadłem z ciągnika i szukałem przyczyny , bo myślałem że się z ciągnikiem coś dzieje , a tu śmierdziało tym wypalaniem , 

więc nie rozumie czemu się  @Roxer  z tego śmieje 

Jaki masz traktor z dpf że pokazuje 2-3 w oprysku na godzine? 330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
5 godzin temu, kibix napisał:

Jak część swoich oszczędności odkładasz na emeryturę to zależy Ci żeby ryzyko utraty środków było minimalne i dlatego ludzie wybierają obligacje. Dodatkowo w czasie recesji cięzko jest gdzieś zainwestować oszędności. Jakbym miał info z pewnych źródeł(NBP) to też bym wykupił obligacje. Mam wrażenie że nie dostrzegasz obłudy Morawieckiego. Jedno mówi a drugie robi. 

Zawsze azot był najtańsdzy maj czerwiec. Kontrakty na gaz też pokazują że im bliżej zimy tym wyższe stawki za gaz będą. Powoli trzeba zbierać oferty. 

 

Masz źle wrażenie. Nie cierpię Morawieckiego i całego pisu. Ale za to co robisz z własną gotówką odpowiadasz sam. Nikt Ci za friko nie wskaże dobrej drogi na inwestycje kasy. Trzeba samemu kombinować. 

Adam Glapiński jeszcze w tamtym roku zapowiadał deflacje, a co było później to każdy widzi. Nie ma co liczyć na ich złote rady bo oni sami się w tym wszystkim gubią. 

Edytowano przez Nintendo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Jaki masz traktor z dpf że pokazuje 2-3 w oprysku na godzine? 330?

Steyr 65 kompakt , obroty silnika 1400-1500 obr , na wałku  ok.  520 obr , opryskiwacz  400 Litrów 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
3 godziny temu, miwigos napisał:

@hubertus Ty jesteś alfa i omega, wszystko wiesz, a może kit nam wciskasz, połowa samolotów lata nie potrzebnie , one bardziej trują

Leciałeś kiedyś samolotem aby połowa miejsc była pusta? Ja nie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Steyr 65 kompakt , obroty silnika 1400-1500 obr , na wałku  ok.  520 obr , opryskiwacz  400 Litrów 

Nh 65km w 3cl też palił 2.9l w oprysku przy 1400obr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Opolskie pow. Kędzierzyn-Koźle Polifoska 6 mało gdzie dostępna cena 4300-4450, Sól postasowa 60% 4250, Polifoska + 4250, Amofoska 4-16-18 2850-3300, Lubofoska 4-12-12 2650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do tego ropa po 10 czy 12 zł, drożejące usługi typu naprawy sprzętu, drożejące części zamienne i wiele gospodarstw wywiesi biała flagę. Pis "zadbał" o rolnika jak nikt inny.😄 Zboże z Ukrainy na pewno też pomoże.

Edytowano przez hubertuss
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Raczej potas nie będzie tańszy w najbliższym czasie bo mamy go głównie z Białorusi, jedynie co to mogą azoty obniżyć cene bo sami je produkujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może przed wyciorami coś obniżą. Ale trzeba pamiętać, że pis wydrenował spółki każąc im płacić za respiratory maski i inne wałki przy kowidzie. I teraz po prostu spółki musza to na nas odrobić. Taki sam numer jak azoty zrobiła energetyka, petrochemia czy gazownictwo. Wszyscy wykorzystując wzrosty cen surowców potrzebnych im do produkcji przy okazji walnęli solidne marże pozwalające osiągnąć solidne zyski i rekordowe. Którymi pis się pochwali przed wyborami. A głupki będą zachwyceni tym, że dali na te zyski swoje pieniądze.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883

Wystarczy poczytać ile zwolenników jedynej słusznej partii siedzi tu  zakonspirowanych. Po wyborach powyłażą i się okaże jak kolejny raz wygrał PiS. Przesłanie jest jedno dają a reszta nie dawała i jeszcze zabierze. Fakt ktoś będzie musiał zabrać po tym burdelu...

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
20 godzin temu, biznesmen95 napisał:

Była informacja na stronie arimr o tym. Takie pisma najlepiej wysylać z wyprzedzeniem i za zółtą kartką (potwierdzenie). Kartka przychodzi spowrotem i jest pewność.

 

20 godzin temu, pawelek98 napisał:

suszarnie w większości są na lng, a nie na metan 

 

możliwe bo czytałem że do 8 tygodni od złożenia wniosku

ale jak przepadły, było tyle czasu na złożenie wniosku i co nie zdążyli?

Jakieś dwa dni przed końcem maja dzwonił do mnie miły Pan z arimru i pytał czy będę składał wniosek o dopłaty bezpośrednie, a że akurat walczyłem z wnioskiem, bo miałem jakies błędy to się dopytałem co trzeba i pytam się go czy mogę o nawozy wysłac pocztą i czy decyduje stempel, na co on mówi że tak można jak zawsze. To mu mówię że na stronie pisze że liczy się data wpływu do Arimr, a to on że nie wie dokładnie a skoro tak pisze to lepiej tak zrobić. Z racji tego że nie miałem czasu jechać do oddziału to ostatniego dnia wysłałem przez EPUAP, pismo zostało dostarczone w tym samym dniu na skrzynkę oddziału powiatowego. Zobaczymy jak to potraktują i jak widać to w agencji też nie wszyscy mieli świadomość zmiany zasad przyjmowania wniosków, pewnie ustawodawca przewidział że jakaś część osób wyśle wnioski pocztą zwyczajowo to im się obetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ja mnie pamięć nie myli od zawsze była w rolnictwie zła i tragiczna sytuacja ekonomiczna -Więc pytam jaka jest teraz nie widzę aby na polach było mniej nawozów żeby kupowano mniej nowych maszyn więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RU68 napisał:

Ja mnie pamięć nie myli od zawsze była w rolnictwie zła i tragiczna sytuacja ekonomiczna -Więc pytam jaka jest teraz nie widzę aby na polach było mniej nawozów żeby kupowano mniej nowych maszyn więc o co chodzi?

Większość kupiła w zeszłym sezonie poza tym w ziemii jakaś zasobność jest więc jeszcze to jako tako się kręci.  Dopiero kolejny rok pokaże gdzie ekologia.

  • Like 1

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
9 minut temu, RU68 napisał:

Ja mnie pamięć nie myli od zawsze była w rolnictwie zła i tragiczna sytuacja ekonomiczna -Więc pytam jaka jest teraz nie widzę aby na polach było mniej nawozów żeby kupowano mniej nowych maszyn więc o co chodzi?

Kupują ci co muszą czyli  na jakiś program i muszą się rozliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moich okolicach nowe to tylko na program, bez programu to tylko używki się kupuje.

Najważniejsze że zapewnili dostęp do nawozów każdemu rolnikowi, nie ważne ze za pierdyliony i mało kogo na nie stać.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja mieszkam przy granicy z Czechami i po wszystko jeździmy do Czech. Po paliwo, jedzenie, meble, materiały budowlane i wiele innych....a nie czekaj...na odwrót, pomyliło mi się. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
58 minut temu, wojak1986 napisał:

Wystarczy poczytać ile zwolenników jedynej słusznej partii siedzi tu  zakonspirowanych. Po wyborach powyłażą i się okaże jak kolejny raz wygrał PiS. Przesłanie jest jedno dają a reszta nie dawała i jeszcze zabierze. Fakt ktoś będzie musiał zabrać po tym burdelu...

Drogie nawozy zostaną   na lata tak samo paliwa . Nawozy po 6 tyś  a płody rolne za parę groszy . Unia będzie dzielić energię tak jak paliwa i prąd i gaz , może tak być że kuchenki gazowe będą nie czynne z baraku gazu w butli .

Jak zabiorą wszelkie daniny co są to będzie tylko dużo dziadów .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
25 minut temu, Taurus83 napisał:

Ja mieszkam przy granicy z Czechami i po wszystko jeździmy do Czech. Po paliwo, jedzenie, meble, materiały budowlane i wiele innych....a nie czekaj...na odwrót, pomyliło mi się. 

 

Nie rozumiem wpisu ale czesi jeszcze jeżdzą do nas kupować ale tam dystrybucja wygląda inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
29 minut temu, Taurus83 napisał:

Ja mieszkam przy granicy z Czechami i po wszystko jeździmy do Czech. Po paliwo, jedzenie, meble, materiały budowlane i wiele innych....a nie czekaj...na odwrót, pomyliło mi się. 

 

A ja mieszkam blisko granicy z ukrami może by tak do nich jeździł tankować? Po ile ON u nich na nasze przeliczając?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Chodzi mi o to pierdolenie jak to u nas jest źle i jak to PiS rucha wszystkich w d*pę...a w innych krajach jest tak samo albo jeszcze gorzej ( szczególnie tych na podobnym poziomie rozwoju)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
7 minut temu, Bercik92 napisał:

U nich darmo za nasze ... 😏

Nie skorzystam bo paszport ważność stracił a bez niego nie wpuszczą.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Płacz  dopiero się zacznie na jesienne  zasiewy jak zaczną kupować nawozy i NPK i SALETRĘ , wedle płodów to będzie 4 do 1 .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj