Polecane posty

Agrest    25598
39 minut temu, mysza103 napisał:

Jak to , za tamten rok ma ruszyć nabór? , A jak oni to będą szacować, jakie kto miał straty ?

Szacowania i wnioski były w ubiegłym roku. Protokoły powinny być już podpisane przez wojewodów i oddane petentom.

Ja swój mrozowy podpisany dostałem chyba 2 albo 3 tyg temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
25 minut temu, Andpol napisał:

A nawozy ukra produkuje to niech sprowadzą bo tanie. Rzygam już tą .........

Zanim Ruscy ich zaatakowali to oni już mieli zakaz wywozu nawozów na naszą, zabezpieczali swój interes.

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

No tak będzie że gromada zboża wjedzie do nas mówiłem już o tym. Żałuję że ma rzepak więcej nie podpisałem tylko na jedna trzecią ale w tym roku te rzepaku nie za bardzo i się trochę cykalem. A pszenicę chyba będzie trzeba trzymać. Byle tylko dało zebrać za suchego i nawałnic nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Weźcie pod uwagę że w większości uni jest susza: Hiszpania, Włochy, Francja. Zresztą południe polski też lipa z opadami, prognozowali deszcz, a wyszedł jeden w ilości 5l i prognozują jeszcze jeden 6l. W maju spadło mniej niż 20l. A w długoterminwych ma być cały czerwiec i lipiec suchy, bo deszcz w ilości 1-4l przy wysokich temperaturach trudno nazwać deszczem. W moim rejonie pszenica poredukowała pięterka, teraz usychają dolne liście, także sami wiecie ile da deszcz w wysokosci 5l/m^2. Kukurydza ta co wyszła, jeszcze zielona, ale za 2-3 tygodnie jak już będzie po pas woda się skończy i po zabawie. Nie wiem czy braki opadów nie są spowodowane przez intensywny ruch lotniczy, przecież od momentu rozpoczęcia wojny cały czas samoloty latają w moim rejonie, w powietrzu cały czas jest tankowiec itp.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
53 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Weźcie pod uwagę że w większości uni jest susza: Hiszpania, Włochy, Francja. Zresztą południe polski też lipa z opadami, prognozowali deszcz, a wyszedł jeden w ilości 5l i prognozują jeszcze jeden 6l. W maju spadło mniej niż 20l. A w długoterminwych ma być cały czerwiec i lipiec suchy, bo deszcz w ilości 1-4l przy wysokich temperaturach trudno nazwać deszczem. W moim rejonie pszenica poredukowała pięterka, teraz usychają dolne liście, także sami wiecie ile da deszcz w wysokosci 5l/m^2. Kukurydza ta co wyszła, jeszcze zielona, ale za 2-3 tygodnie jak już będzie po pas woda się skończy i po zabawie. Nie wiem czy braki opadów nie są spowodowane przez intensywny ruch lotniczy, przecież od momentu rozpoczęcia wojny cały czas samoloty latają w moim rejonie, w powietrzu cały czas jest tankowiec itp.

Lało jak były loty wstrzymane przez covida a teraz od nowa deszczu jak na lekarstwo , mądrale internetowe mnie wyśmiewali jak mówiłem że są opady bo nie ma ruchu lotniczego , mądrale twierdzili że leje bez przerwy bo to wybryk natury , to teraz natura im zredukuje plony .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598

Gdy przeanalizuję ostatnie dni i przeanalizuje tor przejścia frontów burzowych z korytarzem lotniczym i tą nieszczęsną air cysterną to ewidentnie front dochodzi do korytarza lotniczego.

Miałem zamawiać azot ale po obecnej jeździe cenowej na zbożu chyba nastąpi zmiana planów zasiewów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

To jest zabawne. Jak ceny nawozów skoczyły z 1500 na 5000 to nam dali 500 zł do hektara. A jak węgiel z 800 skoczył do 2000 to rząd zwróci różnice składom węglowym. Przecież to jest kpina. Trzeba rozpie...... ten rząd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
48 minut temu, Agrest napisał:

Gdy przeanalizuję ostatnie dni i przeanalizuje tor przejścia frontów burzowych z korytarzem lotniczym i tą nieszczęsną air cysterną to ewidentnie front dochodzi do korytarza lotniczego.

Miałem zamawiać azot ale po obecnej jeździe cenowej na zbożu chyba nastąpi zmiana planów zasiewów

To na który to już sezon do przodu ten azot zamawiać miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
2 godziny temu, sylwek23111 napisał:

Weźcie pod uwagę że w większości uni jest susza: Hiszpania, Włochy, Francja. Zresztą południe polski też lipa z opadami, prognozowali deszcz, a wyszedł jeden w ilości 5l i prognozują jeszcze jeden 6l. W maju spadło mniej niż 20l. A w długoterminwych ma być cały czerwiec i lipiec suchy, bo deszcz w ilości 1-4l przy wysokich temperaturach trudno nazwać deszczem. W moim rejonie pszenica poredukowała pięterka, teraz usychają dolne liście, także sami wiecie ile da deszcz w wysokosci 5l/m^2. Kukurydza ta co wyszła, jeszcze zielona, ale za 2-3 tygodnie jak już będzie po pas woda się skończy i po zabawie. Nie wiem czy braki opadów nie są spowodowane przez intensywny ruch lotniczy, przecież od momentu rozpoczęcia wojny cały czas samoloty latają w moim rejonie, w powietrzu cały czas jest tankowiec itp.

U mnie południe świętokrzyskiego w maju przeszły 3 opady ,5L , 7L, I 6L w ciągu 2 tygodni , to po każdym tym opadzie ziemia przemakała na max 2-3 cm , Wczoraj spadło 10L to ze 4-5 cm ziemia była mokra , ale jak wyrwałem kępkę pszenicy to tylko te boczne korzenie wilgotne , a od spodu normalnie popiół , Tak że ja uważam że na tak przesuszone gleby jak są u mnie to jednorazowy deszcz poniżej 10 litrów to prawie nic , bo chociaż żeby korzenie przemoczyło do spodu , ale lepsze to niż nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, zbigniewPGR napisał:

To jest zabawne. Jak ceny nawozów skoczyły z 1500 na 5000 to nam dali 500 zł do hektara. A jak węgiel z 800 skoczył do 2000 to rząd zwróci różnice składom węglowym. Przecież to jest kpina. Trzeba rozpie...... ten rząd!

Owszem i zagłosować w przyszłych wyborach na tych którzy mówią "2 razy obiecane to jak raz dane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883

Może lepiej niech będzie po staremu oni będą obiecywać i nic nie będą dawać a ludzie chrustu po lasach nie będą zbierać. Garstka coś dostanie, reszta zapłaci i wszyscy pokłóceni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598
51 minut temu, PanPawel napisał:

To na który to już sezon do przodu ten azot zamawiać miałeś?

Na N2 przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
4 godziny temu, Agrest napisał:

Szacowania i wnioski były w ubiegłym roku. Protokoły powinny być już podpisane przez wojewodów i oddane petentom.

Ja swój mrozowy podpisany dostałem chyba 2 albo 3 tyg temu.

Ja mam protokół po gradobiciu , od 16 czerwca przyjmowanie wniosków klęskowych za 2021 rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883
8 minut temu, Agrest napisał:

Na N2 przyszłego roku.

Przy niskich cenach zbóż jakie plany na zasiewy, uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598

Pewnie gryka facelia, łubin. Z przewagą gryki.

Byłem teraz na polu to pszenica na 3a wyschła w przeciągu 1,5tygodnia. Monokultura, plus dużo nawozu plus brak deszczu i po plonie. 

Obok pszenżyto sąsiada bez nawozu herbicydu i fungi pięknie się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
12 minut temu, Agrest napisał:

Pewnie gryka facelia, łubin. Z przewagą gryki.

Byłem teraz na polu to pszenica na 3a wyschła w przeciągu 1,5tygodnia. Monokultura, plus dużo nawozu plus brak deszczu i po plonie. 

Obok pszenżyto sąsiada bez nawozu herbicydu i fungi pięknie się trzyma.

No chyba jesteś przewrażliwiony bo jak dałeś nawóz i ochronę to powinno coś być lepiej jak u sąsiada chyba że piszesz o pszenicy jarej a u sąsiada pszenżyto ozime to oziminy na plus . Na mapach opadów do linii Wisły codziennie widzę opady , to u ciebie nie pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Mi pszenżyto na 1,5ha też poleciało. Myślałem żeby co innego zasiać ale przy dzisiejszych cenach nie ma zbytnio co bo wszystko to koszty. Niech rośnie to co jest. Zaoram wcześniej i posieje hybrydę. Żyto przeżyje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
28 minut temu, wojak1986 napisał:

Przy niskich cenach zbóż jakie plany na zasiewy, uprawy?

ceny zbóż będą wysokie i nic tego nie zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883
19 minut temu, Agrest napisał:

Pewnie gryka facelia, łubin. Z przewagą gryki.

Byłem teraz na polu to pszenica na 3a wyschła w przeciągu 1,5tygodnia. Monokultura, plus dużo nawozu plus brak deszczu i po plonie. 

Obok pszenżyto sąsiada bez nawozu herbicydu i fungi pięknie się trzyma.

Ja mam pszenżyto Probus i pszenicę linus podobne stanowiska to brak opadów podmeczył pszenicę i odpadły rozkrzewienia. Pszenżyto lepiej to przetrwało i takie teraz mamy lata że trzeba schodzić z wymaganiami wodnymi

1 minutę temu, jan88 napisał:

ceny zbóż będą wysokie i nic tego nie zmieni 

Jak zbierzesz 5 ton w zwyż to tak a jeśli 3 to już nie, przy takich kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
5 minut temu, jan88 napisał:

no 5 ton to chyba takie minimum jak ktoś dba o uprawę 

Żebyś się nie przeliczył...do żniw daleko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Nieraz dbasz jak głupi i nic z tego nie wychodzi a czasami olejesz temat i jest nadzwyczaj dobrze.

1 godzinę temu, jan88 napisał:

ceny zbóż będą wysokie i nic tego nie zmieni 

Robię screena i przypomnę w żniwa 🤭

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
2 godziny temu, Agrest napisał:

Pewnie gryka facelia, łubin. Z przewagą gryki.

Byłem teraz na polu to pszenica na 3a wyschła w przeciągu 1,5tygodnia. Monokultura, plus dużo nawozu plus brak deszczu i po plonie. 

Obok pszenżyto sąsiada bez nawozu herbicydu i fungi pięknie się trzyma.

Z tym pięknem to chyba trochę przesadziłeś, bez grzybówek to się zgodzę, ale bez nawozu i herbicydu, to chyba cały atlas chwastów tam ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598

Nic a nic. 4t mu uleci. U mnie pszenicy tyle nie będzie. Jeszcze zasiałem  bosporus, pszenica o długim okresie wegetacji i w monokulturze. W pogodzie wrzuciłem zdjęcie.

Ogólnie z pszenicy rezygnuję bo coś mi nie idzie. Chyba za bardzo  chcę osiągnąć plon i przedobrzam.

Jak miałem sailor i ozon to był plon. Jak zacząłem szukać nowości to porażka za porażką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
2 minuty temu, Agrest napisał:

Nic a nic. 4t mu uleci. U mnie pszenicy tyle nie będzie. Jeszcze zasiałem  bosporus, pszenica o długim okresie wegetacji i w monokulturze. W pogodzie wrzuciłem zdjęcie.

Ogólnie z pszenicy rezygnuję bo coś mi nie idzie. Chyba za bardzo  chcę osiągnąć plon i przedobrzam.

Jak miałem sailor i ozon to był plon. Jak zacząłem szukać nowości to porażka za porażką.

Jakie masz plony i jakiej klasy glebę ze mowisz ze porażka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj