Polecane posty

sylwek23111    330

Jeżeli będą tanieć nawozy, to najpierw powinny stanieć azotowe, potem fosforowe, a na końcu potasowe, no chyba, że będą jakieś zakłócenia(embarga) Azotowe stanieją jak stanieją nośniki energii głównie gaz. A gaz staniej jak wzrośnie jego produkcja na świecie, oraz spadnie zapotrzebowanie. Zbliża się duży i dlugi kryzys gospodarczy, gdyż w dalszym ciągu załamują się łańcuchy dostaw oraz przez właśnie wysokie ceny.

Więc zapotrzebowanie na gaz będzie spadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

@Mariusz2903 jakby wszyscy tak liczyli jak ty napisałeś to byśmy niewiele zbierali z naszych pól...

Edytowano przez proxy8441
  • Like 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
12 minut temu, Andpol napisał:

Tylko kto je wtedy kupi?

Ci sami co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    883

nie ma żadnego znaczenia cena zakupu. Liczy się tylko i wyłącznie cena kg składnika DOSTĘPNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

@Mariusz2903 jakby wszyscy tak liczyli jak ty napisałeś to byśmy niewiele zbierali z naszych pól...

Ja też się narwałem na Polidap i Sól a Tarnogran ble ale PK kupowałem po 1300 i 1700 zł , zobaczymy czy w aktualnych cenach zrobisz duży zapas , jak masz wydajność od 5 ton wzwyż to syp jak najbardziej ja mam wydajność 3- 4 tony także NPK ok. 3000 zł to już cena zaporowa a takich jak ja są tysiące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305
2 godziny temu, Andpol napisał:

Tylko kto je wtedy kupi?

Wy. Znowu krzyknął coś o dopłatach i ten co nie kupił od razu poleci po nawóz nie ważne po ile bo "dadzo" dopłaty

Edytowano przez PanPawel
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1867

W taki czy inny sposób wyciągną te pieniądze od nas jeżeli tak chcą. Nawozy na jesieni drożały i teraz też i za każdym razem byli głupi co je w tej cenie kupowali za i gdzie są teraz ci co marudzili że po 2 tys to drogo? Będzie taniej, kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

W taki czy inny sposób wyciągną te pieniądze od nas jeżeli tak chcą. Nawozy na jesieni drożały i teraz też i za każdym razem byli głupi co je w tej cenie kupowali za i gdzie są teraz ci co marudzili że po 2 tys to drogo? Będzie taniej, kiedy?

Dla mnie saletra jak była wyżej jak 1200 zł to już dzwoniłem po składach aby po 1150 zł kupić , fakt zboże sprzedawałem po żniwach 500 - 600 zł to jak by teraz było po 2000 zł to 4000 zł za saletrę i NPK dam a będzie tyle ? to jak nie będzie to za żadne skarby świata nie będę rad nadzorczych z milionowymi zarobkami w Zakładach Nawozowych bogacił .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Pewnie to wschodni NPK, tylko workowany u nas, raczej nie ma powodów do obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Kizeryt mały worek ,Ampol 1920zł, saletra anwil 3690 bag.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
10 godzin temu, Tigon napisał:

ja bym teraz nie kupował nawozu tylko poczekał do lipca jak pszenica stanieje do 1000zł to i nawozy polecą.

Kto ci tak powiedział , bo idąc takim tokiem myślenia można by powiedzieć że jak świnie staniały to i kiełbasa poleci na dół , , a jak jest? , miałeś kiedyś od 10 lat obniżkę wędlin ? , czasami to się ma takie wrażenie że jak żywiec drożeje , to tylko po to by cena wędliny poszła do góry , a jak już wędliny wzrosną , to automatycznie żywiec spada , ale wędliny już nie , i za jakiś czas jest powtórka z rozrywki , tak że żywiec kreci się od 10-15lat ok. 4-6zł , a wędliny cały czas w górę nie ma biegu wstecznego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1326
Dnia 7.06.2022 o 17:04, Kas_nowa napisał:

Rusek nie pozwoli, cała ta afera o zbożu z Ukrainy to jedna wielka propaganda

Jeszcze zwyzywaj od ruskich onuc 

https://igrit.pl/ogloszenie/gielda-zbozowa-pszenica-paszowa/sprzedam-pszenice-paszowa-pochodzenie-ukraina-1546594

Cytat

Sprzedam pszenicę paszową pochodzenie Ukraina ilosci całopojazdowe. Pszenica pakowana w big bagi 1tonaTowar do odbioru własnego we Lwowie 260euro, lub po uprzednim uzgodnieniu warunków w Hrubieszowie (PL) 310 euro Możliwy dowóz na terenie całego kraju po wcześniejszym ustaleniu kosztów transportu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
9 minut temu, mysza103 napisał:

czasami to się ma takie wrażenie że jak żywiec drożeje , to tylko po to by cena wędliny poszła do góry , a jak już wędliny wzrosną , to automatycznie żywiec spada , ale wędliny już nie , i za jakiś czas jest powtórka z rozrywki

To nie wrażenie, tak jest NAPRAWDĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
9 godzin temu, PanPawel napisał:

Wy. Znowu krzyknął coś o dopłatach i ten co nie kupił od razu poleci po nawóz nie ważne po ile bo "dadzo" dopłaty

Jakie dopłaty? Ktoś juz dostał do nawozów 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Kto ci tak powiedział , bo idąc takim tokiem myślenia można by powiedzieć że jak świnie staniały to i kiełbasa poleci na dół , , a jak jest? , miałeś kiedyś od 10 lat obniżkę wędlin ? , czasami to się ma takie wrażenie że jak żywiec drożeje , to tylko po to by cena wędliny poszła do góry , a jak już wędliny wzrosną , to automatycznie żywiec spada , ale wędliny już nie , i za jakiś czas jest powtórka z rozrywki , tak że żywiec kreci się od 10-15lat ok. 4-6zł , a wędliny cały czas w górę nie ma biegu wstecznego 

tak samo z pieczywem, popieram, moje słowa 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Czy Wy nie rozumiecie że im ciągle koszty rosną a nam to wszystko spada z nieba?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48

A coś piszczy o doplatach do nawozow?

Za tydzień ma ruszyć nabor na suszowe 2021.

A już ruszyła dopłata do zlikwidowanych kabanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
7 godzin temu, biznesmen95 napisał:

 

Za tydzień ma ruszyć nabor na suszowe 2021.

Jak to , za tamten rok ma ruszyć nabór? , A jak oni to będą szacować, jakie kto miał straty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
7 godzin temu, biznesmen95 napisał:

A coś piszczy o doplatach do nawozow?

Za tydzień ma ruszyć nabor na suszowe 2021.

A już ruszyła dopłata do zlikwidowanych kabanów.

Niebawem zaczną piszczeć ludzie z biedy...zboża tanieją, a na ogłoszeniach co raz więcej ofert z Ukrainy.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

A nawozy ukra produkuje to niech sprowadzą bo tanie. Rzygam już tą .........

Edytowano przez Andpol
  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

Ja wiedziałem że to tak się skończy... Ale niestety za mówienie prawdy dostałem bana od naszego "moderatora" 😆

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj