Polecane posty

Andpol    949
24 minuty temu, kubamako66 napisał:

jakby poniżej 3tyś dało się kupić rsm lub saletrę trzeba kupować bo chyba taniej nie będzie a po drugie ogólnie azot u nas ciężko kupić wszędzie pustki na magazynach 👌

Oglądałem dziś agropierdoły to rzepak spadł i to mocno pszenica spada to nawozy też powinni spadać? GA ładny zysk wypracowała to niech się z nami podzieli.:)😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
Andpol napisał:

24 minuty temu, kubamako66 napisał:

jakby poniżej 3tyś dało się kupić rsm lub saletrę trzeba kupować bo chyba taniej nie będzie a po drugie ogólnie azot u nas ciężko kupić wszędzie pustki na magazynach 👌

Oglądałem dziś agropierdoły to rzepak spadł i to mocno pszenica spada to nawozy też powinni spadać? GA ładny zysk wypracowała to niech się z nami podzieli.:)😜

ogólnie npk mam i 2.5 t azotu też mam już jeszcze mi trzeba z 6 t rsm ale z tym mi się nie spieszy ale jak potanieją to trzeba będzie coś kupić bo szkoda pieniędzy teraz na koncie trzymać za dużo 😅 tydzień temu do wniosku kupiłem mocznika po 4800 a ciekawe ile teraz potaniał po wnioskach do dopłat na nawóz ale na 20 ha złożyłem dopłaty do nawozów więc cena chociaż część się zwróci 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
32 minuty temu, Andpol napisał:

Oglądałem dziś agropierdoły to rzepak spadł i to mocno pszenica spada to nawozy też powinni spadać? GA ładny zysk wypracowała to niech się z nami podzieli.:)😜

rzepaku zasiane jest bardzo dużo tak samo soi  i kuku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I pszenicy i jęczmienia i buraków- te same się rozsiewają.  Mamy pola z gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Zasiane może i jest więcej ale niektóre zboża jak wyglądają. Mam sąsiada który w zboże nie wjechał ani razu do tej pory a rzepak ma całkiem przyzwoity. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

O to chodzi że rzepaki są  ekstra i tak samo soje i kuku a zboża są słabe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108
8 godzin temu, mysza103 napisał:

Nie jestem za Po ani za PiS ,i sam w tych czasach kiedy Pawlak podpisywał ta umowę głosowałem właśnie na PSL, ale myślę że to była zła umowa jak na tamte czasy , bo mieliśmy najbliżej na transport tego gazu , a w realu płaciliśmy zdecydowanie najwięcej w całej Europie

Dopisze tylko tyle że czas tej umowy Pawlaka jeszcze się nie skończył , więc czemu w tej chwili gaz nie idzie po cenie z tej umowy , bo akurat w tej chwili była by to cena bardzo atrakcyjna

Bo twój kolega Janusz Kowalski z SP wynegocjował zmianę ceny w arbitrazu z uśrednionej na bieżącą. A Władimir Władimirowicz zapłacił parę miliardów kary i odbił sobie z nawiązką stratę. Jakby podpisali nowe długoterminowe umowy jak chce Rosja było by inaczej. Ale oni z wszystkimi sie naparzać i kłamać, kraść tylko jak najdłużej!!

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

część można kupić ja kupiłem w marcu po 2900 brutto polifioske krzem i to był dobry strzał teraz czekam żeby jeszcze kupić azot w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
4 minuty temu, kulczer napisał:

Bo twój kolega Janusz Kowalski z SP wynegocjował zmianę ceny w arbitrazu z uśrednionej na bieżącą. A Władimir Władimirowicz zapłacił parę miliardów kary i odbił sobie z nawiązką stratę. Jakby podpisali nowe długoterminowe umowy jak chce Rosja było by inaczej. Ale oni z wszystkimi sie naparzać i kłamać, kraść tylko jak najdłużej!!

No patrz mówisz kolega , a ja gościa wcale nie kojarzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Dziś nowy cennik na wieloskładniki. Podobno w tym sezonie taniej już nie będzie.

npk-8-maj-724x1024.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
8 minut temu, Frontier napisał:

Dziś nowy cennik na wieloskładniki. Podobno w tym sezonie taniej już nie będzie.

npk-8-maj-724x1024.jpg

A po co ma być taniej jak są bajońskie dochody dla państwa, wystarczy wmawiać że będzie tylko drożej i chłopki szaleją z zakupami.

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/27017-doskonale-wyniki-finansowe-grupy-azoty-w-i-kwartale-br-sprzedaz-nawozow-nakreca-wplywy-panstwowej-spolki

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
22 godziny temu, Rrolniik napisał:

Panowie i Panie, orlen przebimbał prawie 2mld na giełdzie spekulując limitami CO2, stratę podzielono na spółki które należą do orlenu i musiały ją odrobić :)

22 godziny temu, Rrolniik napisał:

Szkoda, że zapomniałeś jeszcze zamieścić ten artykuł z tego samego źródła: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/rekordowe-wyniki-pkn-orlen-w-iv-kw-2021-olbrzymie-zyski-na-wzroscie-ceny-praw-do-co2/ef4yy85

Podsumowując, Orlen nic nie przebimał. Orlen kupił limity CO2, na których zarobił 1,7 mld zł w 4 kwartale 2021 r. i potem w 1 kwartale 2022 r. ceny tych limitów zaczęły spadać. Więc Orlen sprzedał je w ostatnim możliwym momencie, tracąc zarobione wcześniej w ten sam sposób 1,7 mld zł. Czyli wyszedł na zero.

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
1 godzinę temu, arku3060 napisał:

dzisiaj zakupiony rsm 26s po 2790

a rsm 32 w jakiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

jan88 napisał:

1 godzinę temu, arku3060 napisał:

dzisiaj zakupiony rsm 26s po 2790

a rsm 32 w jakiej cenie ?

3400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
9 godzin temu, damian303 napisał:

Sam jesteś naiwny. Rakiety nie wybuchają w ruskich miastach, bo jakby zaczęły, to ukrole by gówno sprzętu wojskowego i pomocy dostały ze świata.

A do palenia pól nie trzeba sprzętu wojskowego. Z tych paru mln ukroli mieszkających w Rosji, podejrzewam że by się sporo dywersantów znalazło.

Syberia płonie, to czemu nie mają płonąć pola.

czyli jak złodziej kradnie to ok a jak złodzieja okradają to już beee?  Ja bym najpierw w Moskwie w metrze wywinął jakiś numer a później po kolei to teatr opera itd Jak się bawić to zabawa na całego i dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

tez mnie zastanawia dlaczego nie widzimy czegos takiego,  jakis wybuch w kinie, sklepie metrze itp   . ciekawe czy wtedy ludnosc rosyjska tak by popierala wojne jakby poczula ja na wlasnej skorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

zaraz cały świat by ochoczo potępił zamachy terrorystyczne niczym nie sprowokowane i szybko skończyłaby się pomoc militarna i humanitarna .A ruscy jeszcze bardziej by byli za wojną . Mam wrażenie ,że Niemcy ,Francja i Bruksela tylko na to czekają. Mieliby  powód do pozostawienia Ukraińców na pastwę ruskich hord .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
9 godzin temu, kubamako66 napisał:

jakby poniżej 3tyś dało się kupić rsm lub saletrę trzeba kupować bo chyba taniej nie będzie a po drugie ogólnie azot u nas ciężko kupić wszędzie pustki na magazynach 👌

Przecież masz u fabrockiego pod nosem, saletra po ok 4 tys, sól 4 tys, polifoska 6 po 4150 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
RU68 napisał:

...   Ja bym najpierw w Moskwie w metrze wywinął jakiś numer a później po kolei to teatr opera itd Jak się bawić to zabawa na całego i dla wszystkich

Wczoraj czytałem na Interia.pl że ten główny dowódca czeczeńskich karydowcow ma plan ( militarny) na Polskę. Ma być odwet za ten atak na dyplomatę rosyjskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    497

Onet - źródło "rzetelnych" informacji 😁

masa24 napisał:

tez mnie zastanawia dlaczego nie widzimy czegos takiego,  jakis wybuch w kinie, sklepie metrze itp   . ciekawe czy wtedy ludnosc rosyjska tak by popierala wojne jakby poczula ja na wlasnej skorze

Teatr na Dubrovce, szkoła w Biesłanie, pamiętasz ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj