Polecane posty

tommy66692    2254

Dodam że pewnie jakbym dał taką dawkę na żywym piachu to nie pozbierała by się ta pszenica ale że u nas cegielniane gliny to jest ok 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414
7 minut temu, Krzysztof81 napisał:

A ja. N posiałem późno bo cały czas w nocy był duży mróz. 2 tyg temu dałem odżywki, mocznik i siarczan. Popadał deszczyk i żyto wygląda jak na razie pięknie. Jak da mi 4t z ha będe bardzo zadowolony bo mam niskie nakłady. 

No to wygląda pięknie czy wygląda na 4 tony?

Hybryda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3866
2 minuty temu, krilan06 napisał:

No to wygląda pięknie czy wygląda na 4 tony?

Hybryda?

Zwykłe. Wiesz 5-6 klasa połnocno wschodnia polska. Tutaj niestety nie ma 8 ton na vI klasie. Trzeba być realistą a nie bajki pisać. Dankowskie Agat-pierwszy raz posiałem taki wynalazek.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

Pewnie zebrać 4 tony zwykłego żyta na piachu bez dużych nakładów to sukces. Tylko tu ludzie sieją żyto na 4 klasie i mówią piach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
25 minut temu, Desperado napisał:

 

Tak wygrali że jak ja siałem później to oni już trzeci raz rzucali żeby dorównać mojemu, wczesny siew, to domena chłopców co myślą o 8-10 tonach na piochach.    :)  

Pierwsza dawka początek marca , druga dawka początek kwietnia , i co niby chcesz od tej pszenicy ,skoro twierdzisz że azot poszedł w powietrze

Wstaw swoją z tym późnym nawożeniem , 

IMG_20220523_183944.jpg

IMG_20220523_182729.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Robiłem pomiar jakie głębokie szczeliny od suszy się w tej pszenicy porobiły , wstawiłem w ochronie pszenicy , szczeliny mają głębokości 30 cm , a tu tak zmierzyłem z ciekawości , jaka wysoka jest pszenica , a metrówka cały czas jezdzi w skuterze , to i skorzystałem z niej

5 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Będziesz słome na strzechy sprzedawał, że z metrówką po polu chodzisz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
18 minut temu, mysza103 napisał:

Pierwsza dawka początek marca , druga dawka początek kwietnia , i co niby chcesz od tej pszenicy ,skoro twierdzisz że azot poszedł w powietrze

Wstaw swoją z tym późnym nawożeniem , 

IMG_20220523_183944.jpg

IMG_20220523_182729.jpg

Panie toż to pszenica jak pszenica. 

Moja tak samo gęsta i tak samo zielona po n1 pod koniec marca a n2 pod koniec kwietnia., więc takie gadanie ze podałeś wcześnie...... 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

przy wczesnej drugiej dawca zabezpieczajacej cala faze strzelania w zdzblo mysle ze moze byc roznica w dlugosci klosa i zaziarnieniu, ale moze sie myle.  chetnie poslucham innych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

No to się okaże niedługo jak z tą pierwszą dawką jest. U mnie poszła dopiero w kwietniu pod koniec krzewienia i to zaledwie 40 kg, w maju druga przed deszczem i na tym koniec. Dwa razy dokarmialem mocznikiem. Niestety było sucho (dalej jest) to nie było po co sypać. Nie musiałem dokrzewiać to mnie nie goniło, więc będę miał pogląd na te wieczne spory, bo w przeszłości nieraz dawałem azot bardzo wcześnie, ale późniejsze susze likwidowały plon, więc przestałem widzieć sens. 

Zdjęć nie wrzucam, bo co z tego że ładna, piękna i cudowna, jak to nie jest jeszcze wyznacznik plonu. 

 

 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
1 godzinę temu, Desperado napisał:

 

Tak wygrali że jak ja siałem później to oni już trzeci raz rzucali żeby dorównać mojemu, wczesny siew, to domena chłopców co myślą o 8-10 tonach na piochach.    :)  

Co to jest pioch?? 

Wcześnie siać to trzeba umieć. Posiał szczotę w późnym siewie i myśli że jest gość 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111

Powiedz głupiemu jeden z drugim, że jak leży z półtora miesiąca na mrozie przed ruszeniem wegetacji to to działa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
2 godziny temu, robercikj100 napisał:

Panie toż to pszenica jak pszenica. 

Moja tak samo gęsta i tak samo zielona po n1 pod koniec marca a n2 pod koniec kwietnia., więc takie gadanie ze podałeś wcześnie...... 

No wiadomo że pszenica jak pszenica, tylko jak by ten azot się ulotnił , bo wcześniej był pisany  jak to kolega Desperado stwierdził , to raczej bez azotu by taka nie urosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
Napisano (edytowany)
15 minut temu, mysza103 napisał:

No wiadomo że pszenica jak pszenica, tylko jak by ten azot się ulotnił , bo wcześniej był pisany  jak to kolega Desperado stwierdził , to raczej bez azotu by taka nie urosła

Ulotnił się wszystek nie ulotnił, jeszcze pytanie ile nawalił na pierwszą dawkę i na drugą, a kto go tam wie czy się skończyło na dwóch, teraz przy takich szczelinach w ziemi to tam nie jest licha ziemia, na piaskach takich nie będzie. Ale niech rośnie, życzę udanych plonów i Spokojnej nocy. Pozdrawiam.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289
6 godzin temu, Desperado napisał:

teraz przy takich szczelinach w ziemi to tam nie jest licha ziemia, na piaskach takich nie będzie.

mam tez kl V i VI i miejscami są piaski prawie żółte z gliną pod spodem... glina pod spodem chyba pęka i na piasku widac jakby piasek sie zapadał/ rozchodził...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
6 godzin temu, Desperado napisał:

Ulotnił się wszystek nie ulotnił, jeszcze pytanie ile nawalił na pierwszą dawkę i na drugą, a kto go tam wie czy się skończyło na dwóch, teraz przy takich szczelinach w ziemi to tam nie jest licha ziemia, na piaskach takich nie będzie. Ale niech rośnie, życzę udanych plonów i Spokojnej nocy. Pozdrawiam.

Nawożenie standardowe jak co roku , 1 dawka początek marca ok 60 N w rsm 26+ s , czyli szybkiego azotu nie wiele , druga dawka początek kwietnia , dawka taką żeby dobić z nawożeniem całkowitym do 170-180 kgN  , więcej nawożenia nie ma, tak ustawione nawożenie żeby największe stężenie azotu przypadało od strzelania w źdźbło . Ziemią ta na zdjęciach to akurat 4 kl , Rędzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

nie wiecie po ile jest teraz saletra w Niemczech? piszą i gadają wszędzie że na dół mocno tam poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/26875-znaczny-spadek-cen-nawozow-azotowych-w-niemczech-od-polowy-marca-srednia-stawka-za-saletre-poszla-w-dol-o-30 Azotowe w dół... Przeczytaj cały artykuł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Nakupili drogo na dopłaty teraz będą zniżki taki to biznes .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

650 euro za tonę saletry o zawartośći n27, to tak jak by zapłacić 3765 zł za tonę saletry 34. Ja tu rzadnej taniosci nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
Desperado napisał:

Powiedz głupiemu jeden z drugim, że jak leży z półtora miesiąca na mrozie przed ruszeniem wegetacji to to działa.

Tego nawozu to już na drugi dzień nie było, bo w nocy mróz a w dzień na polu kisiel potem znowu mróz. Ale ty wiesz lepiej jak u mnie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, turtojs napisał:

nie wiecie po ile jest teraz saletra w Niemczech? piszą i gadają wszędzie że na dół mocno tam poszła

Skoro wszędzie piszo i gadajo to powiedz a nie pytasz się na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
czytałem i słyszałem że staniała 300 euro ale nie wiem konkretnie po ile tam jest po tych obniżkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj