Polecane posty

krilan06    2423
35 minut temu, galan99 napisał:

A jak będziesz widział kalkulacje przy plonach 4 ton jak tu wielu powiada że wysychają zboża ? .

Sądzę, że dla wielu plantacji przy braku nawożenia i obecnej pogodzie nawet te 4t/ha nierealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
29 minut temu, RU68 napisał:

No chyba niech opisują temat te prosiaki co się naśmiewały że wtopiłem 

Szczerze to też nie wiem o co chodzi ; policja , prokuratura ,  różne inspekcje, teraz jeszcze odszkodowania ? rozumiem że te odszkodowanie ty weżmiesz za coś tam , a nie że ciebie ktoś o coś posądził i musisz komuś płacić odszkodowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
16 minut temu, krilan06 napisał:

Sądzę, że dla wielu plantacji przy braku nawożenia i obecnej pogodzie nawet te 4t/ha nierealne

Tylko że ci nie ponieśli takich kosztów jak ci co zachciało im się po 8-10 ton pszenicy na piachach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
1 godzinę temu, RU68 napisał:

No chyba niech opisują temat te prosiaki co się naśmiewały że wtopiłem 

Domyślam się  że coś z zamówionym uff miałeś kłopot. Nie będę  wnikał i  mam nadzieję że sprawa zakończy  się  dla twojego gospodarstwa pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ehh mitoman znowu chyba leki odstawił i ktoś mu pozwolił z Internetu skorzystać 🤦 było trochę spokoju, teraz kilka dni będziemy czytać o milionach etc... 

 

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
52 minuty temu, Desperado napisał:

Tylko że ci nie ponieśli takich kosztów jak ci co zachciało im się po 8-10 ton pszenicy na piachach.

No sorry ale kto na piasku wali 180kg N, nie mając możliwości nawadniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jakie planujecie nawożenie w przysżłym sezonie, jeśli ceny zatrzymają się na obecnym poziomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
1 godzinę temu, Desperado napisał:

Tylko że ci nie ponieśli takich kosztów jak ci co zachciało im się po 8-10 ton pszenicy na piachach.

Raczej nikt nie zakłada plonu na piachach 8-10 ton , ale nawet tam gdzie była możliwość taki plon uzyskać , to teraz z dnia na dzień robi się to mniej prawdopodobne , ale wszystko przed nami i dalszy przebieg pogody zweryfikuje to co ukosimy . Z moich obserwacji wynika że te zboża co były dobrze odżywione jak jeszcze miały wodę ,  to teraz mimo takiego długiego okresu bez deszczu , trzymają się jeszcze nie żle, choć odrzucają te słabsze rozkrzewienia , ale to na razie nie problem , byle w tych kłosach właściwych nie redukowało pięterek , bo tu myślę że może się odbijać na plonie bardzo , wczoraj jak patrzyłem to kłos w pochwie wygląda na razie dobrze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
24 minuty temu, pedro2 napisał:

Ehh mitoman znowu chyba leki odstawił i ktoś mu pozwolił z Internetu skorzystać 🤦 było trochę spokoju, teraz kilka dni będziemy czytać o milionach etc... 

 

O widzę aktywność jednego z prosiaków .A nawiasem jak sieje QQ to nie mam czasu dyskutować z bandą tępych zawistnych gównojadów co sami boją się ryzyka a innym zazdroszczą .Lepiej z mądrym stracić niż z durniem znaleźć .A że idzie ku dobremu to cię w d*pie szczypie -radzę kup sobie coś na hemoroidy bo ci na łeb się przenosi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
Napisano (edytowany)

Nie odstawiaj leków, dobrze radzę, widać efekty. Zacytowałeś mój post sprzed msc i chwalisz się czy tam zalisz... Więc z kim tu jest problem pod kopułką 🤔 Ja mam wyebane w te twoje myliony człowieku, tak jak mówiłem, nawet jeśli ten twój majątek to prawda to i tak jesteś bardzo biedny... Bez odbioru🙋

idę urodziny świętować, rodzina się zjechała, znajomi, niespodziankę zrobili 😊 a ty idź posiedź sobie nad pismem procesowym do prokuratury... Ot twoje bogactwo 👍

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
2 godziny temu, krilan06 napisał:

No sorry ale kto na piasku wali 180kg N, nie mając możliwości nawadniania?

No sorry, ale czytając tutejsze komentarze o wydajności z ha na klasach gdzie bardzo dobrze rosłyby sosny, nie jestem w stanie uwierzyć że zboża absorbują ten azot z powietrza. O nawadnianiu jakoś nikt się nie chwali oprócz przydomowego ogródka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
38 minut temu, pedro2 napisał:

Nie odstawiaj leków, dobrze radzę, widać efekty. Zacytowałeś mój post sprzed msc i chwalisz się czy tam zalisz... Więc z kim tu jest problem pod kopułką 🤔 Ja mam wyebane w te twoje myliony człowieku, tak jak mówiłem, nawet jeśli ten twój majątek to prawda to i tak jesteś bardzo biedny... Bez odbioru🙋

idę urodziny świętować, rodzina się zjechała, znajomi, niespodziankę zrobili 😊 a ty idź posiedź sobie nad pismem procesowym do prokuratury... Ot twoje bogactwo 👍

To ty dziś zaczepiłeś pierwszy więc nie popłacz się- lepiej do obórki troszkę gnoju idź przerzucić to ci ulży w cierpieniu .Widzisz z mitomana już nachodzą cię wątpliwości .A ta niespodzianka to widły z kokardką ? to jedyny trafny prezent dla takiego prymitywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Jak już temat się nawiązał z mocznikiem UFF, to jakie widzicie jego działanie? Jest przyswajalność tego nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Temat nie UFF tylko podejścia pewnego idioty .Ale jeżeli UFF to jedni chwalą inni narzekają że popaliło są i tacy co twierdzą że QQ tam gdzie spadło więcej nie wschodzi Ja wszystko stosuję płynne Jakiś azot tam jest ale przy obecnej cenie ponad 2200 zł i jeszcze trzeba się użerać z oszustami korzyści stają pod znakiem zapytania przy cenie 900 zł Jak było w 2021 można się kusić i kalkulować 

IMG_20220521_180649_133.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Temat nie UFF tylko podejścia pewnego idioty .Ale jeżeli UFF to jedni chwalą inni narzekają że popaliło są i tacy co twierdzą że QQ tam gdzie spadło więcej nie wschodzi Ja wszystko stosuję płynne Jakiś azot tam jest ale przy obecnej cenie ponad 2200 zł i jeszcze trzeba się użerać z oszustami korzyści stają pod znakiem zapytania przy cenie 900 zł Jak było w 2021 można się kusić i kalkulować 

IMG_20220521_180649_133.jpg

Przy tej cenie to żadnego sensu nie ma taki zakup. Ja kupiłem na próbę ostrożnie 3t tego specyfiku. Łąka która dostała to w płynie w porównaniu do drugiej faktycznie wcześniej zielona zaczęła się robić i ładniejsza trawa.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
2 godziny temu, RU68 napisał:

To ty dziś zaczepiłeś pierwszy więc nie popłacz się- lepiej do obórki troszkę gnoju idź przerzucić to ci ulży w cierpieniu .Widzisz z mitomana już nachodzą cię wątpliwości .A ta niespodzianka to widły z kokardką ? to jedyny trafny prezent dla takiego prymitywa

Ja cię zaczepiłem dzisiaj? 🙄🙄🙄 O kurła, to już nie mitomania, tam u ciebie grubszy problem pod dekielkiem 👇 

Screenshot_20220522-185949.png


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Napisano (edytowany)

tępaku nie wymieniłem cię  a się poczułeś i odezwałeś więc trafiłem w 10 takie mendy co się mądrzą a w d*pie były i gówno pokazały są najmądrzejsze .Jakbym napisał  Pero2 to mógłbyś się czepiać a tak- weź w stół a nożyce się odezwą .A szczekać każdy potrafi na odległość więc mnie nie podk...wiaj boś za smarkaty

Edytowano przez RU68
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ty tak na serio, czy udajesz debila? 🤔 Dzisiaj rano 22 maja zacytowałeś mój post sprzed 2 msc 24.03 i twierdzisz, że to ja ciebie dzisiaj zaczepiłem 🤯 🙆 a może ty nosem tego uffa wciągasz?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Na poważnie .Założyłem się że cię sprowokuje i cały dzień robię sobie jaja -miało być grzeczniej ale darłeś japę więc nie zostaje dłużny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Teraz to TY robisz z siebie idiote , do 20 maja siałeś kuku, jak juz się chwalisz policją inspekcjami to dokończ lub nie zaczynaj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Oj biedny jesteś biedny. Z każdym kolejnym postem jeszcze bardziej to pokazujesz. Serio, idź gdzieś do psychiatry, to nie są żarty. Widzisz masz swoje bogactwo... Zdrowia życzę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
1 minutę temu, pedro2 napisał:

Oj biedny jesteś biedny. Z każdym kolejnym postem jeszcze bardziej to pokazujesz. Serio, idź gdzieś do psychiatry, to nie są żarty. Widzisz masz swoje bogactwo... Zdrowia życzę

Ostatnio w telewizji mówili ze ktoś uciekł z zakładu w Tworkach 😂

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
5 godzin temu, RU68 napisał:

Temat nie UFF tylko podejścia pewnego idioty .Ale jeżeli UFF to jedni chwalą inni narzekają że popaliło są i tacy co twierdzą że QQ tam gdzie spadło więcej nie wschodzi Ja wszystko stosuję płynne Jakiś azot tam jest ale przy obecnej cenie ponad 2200 zł i jeszcze trzeba się użerać z oszustami korzyści stają pod znakiem zapytania przy cenie 900 zł Jak było w 2021 można się kusić i kalkulować 

IMG_20220521_180649_133.jpg

No ten spawany opryskiwacz nie wyglada jak u kogoś kto ,,podobno” samego mocznika uff kupił za 1 mln. Po drugie miałeś leżeć pod palmami jak pracownicy będą nawozić tym wynalazkiem a ty kukurydze siejesz?????

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
19 minut temu, radekz200 napisał:

Ostatnio w telewizji mówili ze ktoś uciekł z zakładu w Tworkach 😂

To by pasowało bo jakiś czas się nie odzywał 😁 Radek jak ta qq po lesie? Bo u znajomego widzę, że nie wzeszła. Tam gdzie pole to 3 listki, a po lesie jak odciął linia i puste rządki... Robale? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
Napisano (edytowany)
Dnia 20.05.2022 o 11:54, JanKrzysztof napisał:

Za rok kolejna akcja kup nawóz, dostań 500 do ha.   Zużycie PK spadnie drastycznie...

Zobaczyli że  da się więcej zarobić a mniej sprzedawać  to po co tony przewalać. Ta sama sytuacja co z azotem. Na jesień PK możliwe  że  5 przekroczy.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj