Polecane posty

jan88    555
8 godzin temu, ravoj napisał:

Dokładnie zauważyłem to samo, ja mam gówno nie gospodarstwo, kilka hektarów, ale raz że na VAT, dwa w modernizacji i od tych kwitów, wniosków, sprawozdań to się odgonić nie mogę, to co Wy więksi? A jakby jeszcze bydło, ? to jakiś chory system się robi. 

od początku zasranej uni jest chory system taka prawda

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
miwigos napisał:

Czy ponad połowa forum żyje na kredytach , takie mam odczucie

Mi się wydaje że nikt nie wie co to jest kredyt.. Pełno tutaj jest bambrow którzy mają po kilkadziesiąt ha lub po parę set. Każdy trzyma zboże i sprzedaje dopiero gdy ma wysoką cenę (więc kasa mu co miesiąc na życie nie potrzebna) zapasy kiszonki czy środków do produkcji ma na 2 lata do przodu. Plony sięgają 8t zboża 5 t rzepaku i 20t qq mokrej przy minimalnym nawożeniu i ochronie. Każdego stać na nowe maszynki oczywiście cene można poznać u najbliższego dilera lub priv. No jedynie producenci świń narzekają ale to oni zawsze narzekają ze nic nie opłaca sie🤨🤷‍♂️

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Rsm 32 3150zł/t 

Dylemat czy brać czy nie :/ trzeba się w poniedziałek dowiedzieć czy termin daje do żniw 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Też mam dylemat czy brać, ale dostawca mówi czekać. To czekam. Się zobaczy. Niby mam granulat na N1 ale wolałbym rsm, zwłaszcza jak by mocno potaniał.

Do granuli muszę rozsiewacz kupić, choć i tak by się przydał by po ścieżkach npk po żniwach sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

No właśnie mój też mówi że drastyczne wzrosty nie są zapowiadane, a może być taniej :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Kwestia ile faktycznej marży ma GA na tej produkcji. 

Bo patrząc na koszt gazu energii, pracy ludzkiej, serwisu, części to czy można liczyć na obniżki, a jeśli to jakie.

Natomiast co do PK to tylko w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
Napisano (edytowany)

Teraz tak będzie na zmianę bo czysty zysk  , rolnik i tak zapłaci ile zechcą .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
1 minutę temu, Agrest napisał:

Kwestia ile faktycznej marży ma GA na tej produkcji. 

Bo patrząc na koszt gazu energii, pracy ludzkiej, serwisu, części to czy można liczyć na obniżki, a jeśli to jakie.

Natomiast co do PK to tylko w górę.

No właśnie, a pk nie mam nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
22 minuty temu, Agrest napisał:

Też mam dylemat czy brać, ale dostawca mówi czekać. To czekam. Się zobaczy. Niby mam granulat na N1 ale wolałbym rsm, zwłaszcza jak by mocno potaniał.

Do granuli muszę rozsiewacz kupić, choć i tak by się przydał by po ścieżkach npk po żniwach sypać.

Npk siejesz bezpośrednio po żniwach przed uprawa pożniwna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Tak bym w tym roku chciał zacząć robić.

Duże gospodarstwa chyba od lat tak robią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3586

niby fajnie bo w ścieżkach i nie trzeba gnieść orki ale u siebie na V klasie pod zboża nie widzę dobrze takiego pomysłu... wysiać NPK i od razu je wysłać na 15-20cm wgłąb ziemi😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ja agregatem talerzowym wymieszam na te 5 czy 8cm. 

Susze takie że potasu nie wypłuka. Azot na rozkład słomy, fosfor zostanie gdzie był. Orka siewna też na samo dno nie wrzuci. 

A gdyby były deszcze to po zrobieniu orki szybciej uzyskamy idealny rozkład w profilu glebowym.

Pod jare to lepiej poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Saletra Agrolok 3800 podobno.

 

Do zakupu azotu się przymierzam, natomiast NPK pójdzie tylko w postaci obornika i gnojowicy - jedyna dobra rzecz wynikająca z posiadania trzody.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

niby fajnie bo w ścieżkach i nie trzeba gnieść orki ale u siebie na V klasie pod zboża nie widzę dobrze takiego pomysłu... wysiać NPK i od razu je wysłać na 15-20cm wgłąb ziemi😬

W zeszłym roku przez przypadek część npk poszła pogłównie jesienią. W tym sezonie całość pogłównie, w przyszłym również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

W zeszłym roku przez przypadek część npk poszła pogłównie jesienią. W tym sezonie całość pogłównie, w przyszłym również.

But Leo .. Why?

Taki dobry efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

zalezy od gleby pewno , potas i azot i siarka  sie przemiesci a fosfor da se rade , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ten "przypadek" miał miejsce na słabej ziemi, pszenica była dłużej zielona i na oko lepsza od tej zasianej obok z npk po żniwach. Fakt, nie ważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

PK pogłównie potrafi przedłużyć wegetację i nie idzie to w parze z powiększeniem plonu. Już kilka razy w literaturze z czymś takich się spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

200 poli 6 jesienią, i do tego 100 wiosna pogłowie, najlepsze zboża miałem wtedy na wielkopolskich stepach. W rzepaku sie to nie sprawdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
26 minut temu, Dodi napisał:

PK pogłównie potrafi przedłużyć wegetację i nie idzie to w parze z powiększeniem plonu. Już kilka razy w literaturze z czymś takich się spotkałem.

Doprecyzuję: dłużej była zielona przy braku wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Na drugi rok nawozy będą tańsze będą wybory na jesieni .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Pewnie będzie powtórka z zeszłego roku 🤔 we wrześniu po 1200 a po wyborach po 3000😬😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj