Polecane posty

JanKrzysztof    1968
6 minut temu, jacek1296 napisał:

TYLKO zapowiedział, jak wiele innych rzeczy. Mówili też, że zrównają dopłaty i co? Pokaż rozporządzenie. NIE MA. Podobno czeka. "Na gębę" to liścia możesz przyjąć, a nie politykowi wierzyć.

Obejrzyj dziś Agrobiznes w TVP to zobaczysz. Ceny produktów rolnych są tak wysokie, że przyda się kolejne 2 tygodnie trąbić w kurwizji, że rząd pomaga rolnikom i walczy o tańszą żywność. Suweren musi wiedzieć do kogo mieć pretensję o drożyznę. Do rolników, bo znowu dostają pieniądze podatników, a wykorzystują sytuację i drogo wyceniają swoje produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
20 minut temu, jacek1296 napisał:

TYLKO zapowiedział, jak wiele innych rzeczy. Mówili też, że zrównają dopłaty i co? Pokaż rozporządzenie. NIE MA. Podobno czeka. "Na gębę" to liścia możesz przyjąć, a nie politykowi wierzyć.

https://www.gov.pl/web/arimr/nawozy2022-pomoc-publiczna

 

Wniosek o udzielenie pomocy składa się raz w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2022 r. w Biurze Powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. 

Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu tego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

W przypadku wpływu wniosku po 31 maja 2022 r. nie wszczyna się postępowania w sprawie przyznania pomocy.

 

 

To nie jest pewne, bo wybieram się po niedzieli z wnioskiek. proszę o potwierdzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Dodzwoniłem się do infolinii, dzisiaj ma być ogłoszone oficjalnie przedłużenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

To nawozowe do 16 maja? W sensie składanie wniosków

Na stronie arimr podają, że termin upływa 16 maja.

1 godzinę temu, QuQurydza napisał:

Termin składania faktur za zakupione nawozy zostanie wydłużony do końca maja, ale termin zakupu nawozów, 15 maja, pozostaje bez zmian - poinformował wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Lepiej dzwonić i pytać w armir bo na wielu stronach rządowych jest do 16 maja. Faktury do 15 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
Napisano (edytowany)

To jest jakaś kpina. Wnioski do poniedziałku, dziś piątek a nie ma żadnej oficjalnej informacji do kiedy. Pomoc dla Ukraińców na stronie głównej ARiMR a Polacy nieważni. Źle się dzieje. Jak padnie rolnictwo to cała gospodarka tąpnie.

Edytowano przez Kas_nowa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, galan99 napisał:

W Zamościu kolejka po 200 osób piszą się na listę .

Powinny być dwie kolejki. Ktoś ma gotowe oddaje i wychodzi. A ci co nie umieją niech sobie stoją w oddzielnej. Zaraz idę sam się przekonać jak to tam jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Kura człowieku ty umiesz czytać... MASZ wyżej chłopaki podają ze jest decyzja o przedłużeniu do 31 maj... A nawozy musisz zakupić do 15 mają... 

1 minutę temu, Kas_nowa napisał:

To jest jakaś kpina. Wnioski do poniedziałku, dziś piątek a nie ma żadnej oficjalnej informacji do kiedy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Przed chwilą, Kas_nowa napisał:

To jest jakaś kpina. Wnioski do poniedziałku, dziś piątek a nie ma żadnej oficjalnej informacji do kiedy. 

Bo jak zwykle chodzi o to by petenta przeczołgać po kolejkach. Czemu nie można przez net. To co się wypełnia plus to co można wpisać do netu a co i tak nie jest wnioskiem i sprawa była by załatwiona bez kolejek.

1 minutę temu, Bogdan_ja napisał:

Kura człowieku ty umiesz czytać... MASZ wyżej chłopaki podają ze jest decyzja o przedłużeniu do 31 maj... A nawozy musisz zakupić do 15 mają... 

 

Na stronie arimr nie ma żadnego komunikatu w tej sprawie. Niedojdy z pisu nawet tego nie umieją. Jest tylko info o przedłużeniu terminu bezpośrednich do 31. O dopłatach do nawozów i przedłużeniu do 31 maja nic niema. Więc ludzie się boją, że to lipa. A w szczujni pokażą kolejki przed arimr i powiedzą jacy to łaskawcy i jak dają i jak ludzie tłumnie ruszyli po tę pomoc. A burdel jestjak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Szkoda, że nikt nie pomyślał by dać to info na stronie arimr która wnioski zbiera. A tylko na stronach rządowych. Info jest z 12 maja a na stronie arimr nadal po staremu. W aktualnościach nic. Na stronie głównej nic. Burdel i tyle. Nie zdziwił bym się znając tych gamoni, że do31 maja to ktoś się pomylił. Z pisiorami różnie może być

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Do nich dotrze po południu przed zamknięciem przed piętnasta oglosza pewnie 😁😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

NO tak i powiedzą łaskawy pis dał wam kolejny termin abyście zdążyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7

Kpina to jest z rolników, którzy jeszcze nie złożyli wniosku zajmującego 5min czasu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Ale sraczka. Najpierw co niektórzy nie potrafiłi wyliczyć ile im będzie przysługiwać dotacji a teraz z terminem kolejny problem . To nie jakiś zwykły poseł se coś tam gdzieś ma konferencji powiedzial że przedłużają termin a wszędzie w mediach cisza. Minister zapowiedział i trąbią o tym w każdej możliwej chwili. Trzeba tylko dobrze wysłuchać. Faktury do 15 a skladanie do końca maja. Należy też pamiętać że najpierw trzeba złożyć wnisoki obszarowe a dopiero później nawozowe. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Tak, tylko zauważ że trzeba najpierw złożyć wniosek o dopłaty, nie wiem po co swoją drogą ...

O ile z działkami nie miałem problemu to chciałem wymaksować dopłatę do bydła, do 20 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Tak wszędzie trąbią a na stronie arimr nie mogli napisać tego oficjalnie. Musi to gdzieś krążyć pocztą pantoflową bo każdy ma czas słuchać pisowskich ministrów. Tak wniosek zajmuje 5 minut. Tylko czemu nie można złożyć przez net. Można wpisać nawozy do weryfikacji ale wniosku już nie. Wpisanie samych nawozów nie jest równe złożeniu wniosku.

Tak trzeba złożyć wniosek po dopłatach obszarowych. Jako, że skończyłem wczoraj zasiewy to złożyłem wczoraj czy przed wczoraj dopłaty obszarowe i teraz chcę złożyć te. Czemu nie m choćby opcji pocztowej z datą stempla. Gdzie przy dużo bardziej poważniejszych sumach tak było można. Burdel i tyle. Trzeba przeczołgać rolnika by wiedział kto mu to dał.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, hubertuss napisał:

Powinny być dwie kolejki. Ktoś ma gotowe oddaje i wychodzi. A ci co nie umieją niech sobie stoją w oddzielnej. Zaraz idę sam się przekonać jak to tam jest.

o to to popieram. a nie mendy i cwaniactwo z pustymi wnioskami bo ja nie umiem. to zazwyczaj obok gdzieś są prywatni doradcy co za parę złotych wypełnić bezbłędnie są w stanie. a jak ktoś dziaduje to niech czeka na koniec kolejki na konsultacje i wypełnienie. 

wnioski obszarowe też kiedyś kopertę facet otworzył dopiero w agencji i pani pomoże, a kolejka wkuwionych rośnie. nie podarowałem, cwaniakowanie i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, fogbuse70 napisał:

Kpina to jest z rolników, którzy jeszcze nie złożyli wniosku zajmującego 5min czasu

Gdyby było można przez net tobym to zrobił kiedy chciał. W nocy o północy. gdyby było można wysłać pocztą z data stempla to też by ułatwiło. Ale nie muszą być kolejki po staropolsku można by rzec. Wczoraj zakończyłem zasiewy, złożyłem obszarowe co jest wymogiem. I teraz składam nawozowe. Wszystko zgodnie z prawdą i procedurą.

5 minut temu, bbb131 napisał:

Rozumiem, ze chodzi o przejściowe wsparcie krajowe. Jako dopłaty do nawozów. A nie dopłaty bezpośrednie? Fajnie, że arimr o tym nie informuje. Burdel jest większy.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7363

Przedwczoraj nie można było się zalogować po 22 

O 21 się cięło ale poszło, później nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Bałagan jak zwykle, dzwoniłem i nie wiedzą jakie pakiety PRŚK dopłata obowiązuje, a jakie wyklucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7363

A co do przedłużenia terminów, to po co, przez to tylko nawozu więcej sprzedadzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Kura człowieku ty umiesz czytać... MASZ wyżej chłopaki podają ze jest decyzja o przedłużeniu do 31 maj... A nawozy musisz zakupić do 15 mają... 

 

Kierownicy biur rano jeszcze nie mieli oficjalnych pism o przedłużeniu, Bogdanowicz już dysponował 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
35 minut temu, hubertuss napisał:

Gdyby było można przez net tobym to zrobił kiedy chciał. W nocy o północy. gdyby było można wysłać pocztą z data stempla to też by ułatwiło. Ale nie muszą być kolejki po staropolsku można by rzec. Wczoraj zakończyłem zasiewy, złożyłem obszarowe co jest wymogiem. I teraz składam nawozowe. Wszystko zgodnie z prawdą i procedurą.

Rozumiem, ze chodzi o przejściowe wsparcie krajowe. Jako dopłaty do nawozów. A nie dopłaty bezpośrednie? Fajnie, że arimr o tym nie informuje. Burdel jest większy.

Oczywiście, 100% racji. Co z tego że można wysłać pocztą jak decyduje moment dotarcia do ARiMR, a nie jak np. przy PROW data stempla pocztowego. Te kolejki tylko po to żeby w rządowej tvp fajnie wyglądało jaka to pomoc dla rolników i jak się poświęcają bo rząd rozdaje. Oficjalne decyzje do ostatniego dnia, bo gadanie Kowalczyka czy Pinokia to sobie można między bajki włożyć, wszystko po pisowsku załatwiane. I nie mówcie, że to 5 minut, bo wypełnianie to ok, ale czekanie w kolejkach i dojazd etc to trzeba pół dnia wygospodarować, jak nie cały. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj