Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1277

Sąsiadowi dwa dni tłumaczyłem, że trzeba faktury a on mi zapis o cenach średnich z ub. Roku pokazuje i mówi, że nie trzeba. Mowie ze zakład i flaszkę Finlandii przegrał. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
GRZES1545 napisał:

Okaże się teraz ilu jest prawdziwych rolników.

po czym wnioskujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pane    77
3 godziny temu, ravoj napisał:

Tylko że platfusiki mają większą wiedzę, wykształcenie  i nie dzielili narodu na gorszy i lepszy sort. Nigdy przedtem nie było kłótni w rodzinach, Kradli i dali kraść innym, chociaż też byli debilami  i kretynami. (Nigdy na nich nie głosowałem)  Pisiorki swoją pychą, hasłami nazistowskimi i nacjonalistycznymi skłócili nas ze wszystkimi w koło, bliżej im do ruskich, niż zachodu, a ja nie chcę być ruskim podwładnym,  doprowadzają kraj do bankructwa, mamy rekordowe  zadłużenie, rekordowa jest obsługa długu publicznego, straszny deficyt, ogromne miliony przepadły  na CPK, wybory, socjal,  programy fikcyjne, inflacja to koszmar i można tak wymieniać. Żadnej, ale to żadnej reformy nie wprowadzili. Powtarzam ŻADNEJ!!!  Dali Wam kasę i mydlą oczy wielką Polską. A sami dążą do przejęcia władzy absolutnej. Wiem bo jestem ich narzędziem i działam w tym autokratycznym systemie, dlatego ostrzegam. 

Ale to nie ten temat. 

 

 

ale ty jesteś kretyn, aż mi cię żal bo to przecież nie twoja wina... Skąd ludzie zamiast "oleju" mają tyle syfu w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    565

dopłata do nawozów złożenie do 15tego czy 16tego włącznie. Piątek czy poniedziałek po weekandzie to ostateczny termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pane    77
3 godziny temu, ravoj napisał:

Tylko że platfusiki mają większą wiedzę, wykształcenie  i nie dzielili narodu na gorszy i lepszy sort. Nigdy przedtem nie było kłótni w rodzinach, Kradli i dali kraść innym, chociaż też byli debilami  i kretynami. (Nigdy na nich nie głosowałem)  Pisiorki swoją pychą, hasłami nazistowskimi i nacjonalistycznymi skłócili nas ze wszystkimi w koło, bliżej im do ruskich, niż zachodu, a ja nie chcę być ruskim podwładnym,  doprowadzają kraj do bankructwa, mamy rekordowe  zadłużenie, rekordowa jest obsługa długu publicznego, straszny deficyt, ogromne miliony przepadły  na CPK, wybory, socjal,  programy fikcyjne, inflacja to koszmar i można tak wymieniać. Żadnej, ale to żadnej reformy nie wprowadzili. Powtarzam ŻADNEJ!!!  Dali Wam kasę i mydlą oczy wielką Polską. A sami dążą do przejęcia władzy absolutnej. Wiem bo jestem ich narzędziem i działam w tym autokratycznym systemie, dlatego ostrzegam. 

Ale to nie ten temat. 

 

 

ale ty jesteś kretyn, aż mi cię żal bo to przecież nie twoja wina... Ciekawe na kogo takie głupki głosują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11
3 godziny temu, ravoj napisał:

Frajerem nie jestem, kasa dobra, robota ciekawa i dopóki nie karzą krzywdzić ludzi, będę pracował. Ale coraz bliżej do tego żeby aparat polityczny wywierał nacisk i jest Białoruś. Wybierzcie ich na trzecią kadencję  i macie Białoruś, Rosję i Koreę - gwarantuje. Nic dobrego dla nas nie robią, oni nawet swój elektorat krzywdzą. Tacy mądrzy. 

Pieczątki nie mam. Tu nie ma faworytów.  Nie wiem czemu, ale system skutecznie blokuje start ludzi wykształconych i inteligentych, to mnie martwi. 

nie zaśmiecaj tematu. Tu nas g...o interesują twoje prywatne sprawy. Cyba jak cie przyjmowali to właśnie była założona ta "blokada w systemie"...

Tu piszemy o cenach nawozów!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

dopłata do nawozów złożenie do 15tego czy 16tego włącznie. Piątek czy poniedziałek po weekandzie to ostateczny termin?

narazie tak. wydłużyli nabór na dopłaty a zapomnieli na nawozy.

😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

ja dziś mącznik kupiłem po 4800 brutto saletry saletrzaku saletrosanu nie ma pusto tyko mącznik polifioska 6 i lubofoska plac praktycznie pusty LHR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)
48 minut temu, kwiapa napisał:

nie zaśmiecaj tematu. Tu nas g...o interesują twoje prywatne sprawy. Cyba jak cie przyjmowali to właśnie była założona ta "blokada w systemie"...

Tu piszemy o cenach nawozów!!!

Fakt, temat nie o tych spraw. Przepraszam. Ale to nie są moje prywatne sprawy, tylko na Was mi zależy i tych biednych ludziach jak Ty  i na Tobie również, mimo że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Ceny nawozów to też sprawa polityczna mój drogi, bo już dwa lata temu mądrzejsi ostrzegali, to nikt nie słuchał. Dziś Orlen, Azoty Puławy i reszta żerują na głupocie tego społeczeństwa i uwierz mi, że tej władzy zależeć będzie na tej właśnie głupocie. 

Zobacz po ile jest cena baryłki ropy a po ile była 5 lat temu, nie zastanawia Cię co jest nie tak? Gdzie trafia 50% ceny litra ON? Skąd cena 7.5zl kiedy spokojnie powinno być 5.5zl? 

To są moje prywatne sprawy? 

Ale Ty kwiapa jesteś chyba ruski unuca, coś mi tak zalatuje, to wypad z porządnego forum. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 2
  • Haha 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Złożyć  I nie myśleć czy się zdąży. 

Tak,byłem dzisiaj w agencji 10 minut i tyle

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
Napisano (edytowany)
46 minut temu, ravoj napisał:

Fakt, temat nie o tych spraw. Przepraszam. Ale to nie są moje prywatne sprawy, tylko na Was mi zależy i tych biednych ludziach jak Ty  i na Tobie również, mimo że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Ceny nawozów to też sprawa polityczna mój drogi, bo już dwa lata temu mądrzejsi ostrzegali, to nikt nie słuchał. Dziś Orlen, Azoty Puławy i reszta żerują na głupocie tego społeczeństwa i uwierz mi, że tej władzy zależeć będzie na tej właśnie głupocie. 

Zobacz po ile jest cena baryłki ropy a po ile była 5 lat temu, nie zastanawia Cię co jest nie tak? Gdzie trafia 50% ceny litra ON? Skąd cena 7.5zl kiedy spokojnie powinno być 5.5zl? 

To są moje prywatne sprawy? 

Ale Ty kwiapa jesteś chyba ruski unuca, coś mi tak zalatuje, to wypad z porządnego forum. 

Po ile była 5 lat temu ? 50% trafia tam gdzie zawsze trafiało , sory -teraz trochę mniej , bo vat o 15% niższy , A czy cena mogłaby być 5,5 zł? hm , pewnie tak , tylko dlaczego w całej UE nie ma tej ceny 5,5 zł ? Tak że w ciula nas robią na samej górze 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

po czym wnioskujesz?

Złoży głównie ten co faktycznie kupuję nawozy i uprawia ziemie, no chyba że znajdzie się taki Samarytanin co dzierżawi bez dopłat i jeszcze fakturę odda właścicielowi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

a jak ktoś kupił nawóz na przyszły rok przed 1 września i się nie łapie to już nie rolnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
Napisano (edytowany)

Owszem też Rolnik tak samo jak ten co faktury nie wziął,  a ilu takich jest? są też tacy co nakupili na przyszły sezon tylko dlatego aby limit wykorzystać? Więcej jest pewnie takich co uprawiają niewielkie areały a poprostu nie stać ich na nawozy i nie kupili wcale. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to nikt nie  broni kupić do wysiewu za dwa lata 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Fakt, temat nie o tych spraw. Przepraszam. Ale to nie są moje prywatne sprawy, tylko na Was mi zależy i tych biednych ludziach jak Ty  i na Tobie również, mimo że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Ceny nawozów to też sprawa polityczna mój drogi, bo już dwa lata temu mądrzejsi ostrzegali, to nikt nie słuchał. Dziś Orlen, Azoty Puławy i reszta żerują na głupocie tego społeczeństwa i uwierz mi, że tej władzy zależeć będzie na tej właśnie głupocie. 

Zobacz po ile jest cena baryłki ropy a po ile była 5 lat temu, nie zastanawia Cię co jest nie tak? Gdzie trafia 50% ceny litra ON? Skąd cena 7.5zl kiedy spokojnie powinno być 5.5zl? 

To są moje prywatne sprawy? 

Ale Ty kwiapa jesteś chyba ruski unuca, coś mi tak zalatuje, to wypad z porządnego forum. 

A u sasiadów za miedzą kto jest odpowiedzialny za cene paliw też PIS i czemu maja drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grunt że dopłaty nam wyrównali 🤣

ciekawe jakie ceny za tydzień będą obowiązywały 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Pewnie na nawozach z 500- . Ja jak tydzień temu brałem polifoskę 6 to nie dość że z terminem - po żniwach , to jeszcze zrobła rabat 50 zł/t , i bez żadnych odsetek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, miwigos napisał:

A u sasiadów za miedzą kto jest odpowiedzialny za cene paliw też PIS i czemu maja drożej

U sąsiadów zawsze było drożej a jak by nie obniżony VAT to pewnie było by tak samo albo i więcej. A rafinerie walą nas wszystkich bo takich marż na sprzedaż przerobionej ropy to chyba dawno nie mieli. Obecna sytuacja geopolityczna jest wręcz idealna dla takich podwyżek bo zawsze można wszystko zwalić na wojne. Nawet inflacja to według rządzących w 90 procentach wina tylko wojny. Chyba nie widzieli jaka była przez pół roku przed wybuchem. 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
Napisano (edytowany)

ZGR, ceny z dziś:

Saletra 3700 zł

Mocznik 5030 zł

Jako ciekawostkę dodam, że mocznik ma datę produkcji 24.04.2022 czyli świeżutki towar 😁

Edytowano przez Gromi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
Napisano (edytowany)

Czekam do żniw wtedy będzie wiadomo czy opłaca się kupić czy nie. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj