Polecane posty

pedro2    7212

Dzwoniłem na 7 składów w okolicy saletrzak 4k, 3,8, 3,680 i u tego co biorę wszystko 3620 to po 3600odda. Mocznik 5300, saletra 4040 chyba z tego co zerknąłem. Obniżki wyhamowują. Chyba trzeba będzie zamówić. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

a ma ktoś informacje odnośnie siarczanu magnezu typu kizeryt do jakiej grupy się kwalifikuje i czy siarczan magnezu siedmiowodny by się zaliczał do dopłaty bo to też wkoncu nawóz mineralny do stosowania posypowego ale do tego wykazu ciężko wogole to dopasować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
5 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Sprzedaj woreczek

Umnie 4200

Bo Ty nie wiesz gdzie się w nawóz zaopatrywać. Wczoraj u Kuczyńskiej salmag był po 2900, dzisiaj 300 do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

 A u mnie qwa w jednym składzie polifosek brak a w drugim 4130zł tona 6 i 8🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328
3 godziny temu, Karol0134 napisał:

a ma ktoś informacje odnośnie siarczanu magnezu typu kizeryt do jakiej grupy się kwalifikuje i czy siarczan magnezu siedmiowodny by się zaliczał do dopłaty bo to też wkoncu nawóz mineralny do stosowania posypowego ale do tego wykazu ciężko wogole to dopasować...

Ja dzisiaj skladałem wniosek i miałem jedną f-re z siarczanu mg i nic nie mówili .Z rana podjechalem do agro -tersu w Chełmie to ruch jak diabli masa aut z przyczepkami po nawozy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
1 minutę temu, krzysiek1979 napisał:

Ja dzisiaj skladałem wniosek i miałem jedną f-re z siarczanu mg i nic nie mówili .Z rana podjechalem do agro -tersu w Chełmie to ruch jak diabli masa aut z przyczepkami po nawozy .

a na fakturze miałeś zwykły siarczan magnezu siarkopol, kizeryt czy siedmiowodny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
Przed chwilą, machtomi napisał:

A mnie agencja  poprosiła o  potwierdzeniu przelewu za nawozy przy składaniu wniosku.

Dlaczego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
44 minuty temu, machtomi napisał:

A mnie agencja  poprosiła o  potwierdzeniu przelewu za nawozy przy składaniu wniosku.

Może źle mu z oczu patrzy?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
44 minuty temu, machtomi napisał:

A mnie agencja  poprosiła o  potwierdzeniu przelewu za nawozy przy składaniu wniosku.

A ode mnie nie chcieli chociaż chciałem dołączyć , pani powiedziała że nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Zamówiłem dziś 7 ton saletrzaku po 3300 zł, jeśli dobrze liczę to tyle mi przysługuje na 30ha ornego aby po zwrocie wyszedł po 1100 zł tzn 30x500=15000, 2200x7=15400. Chyba dobrze policzone? Chyba zrezygnuje zupełnie z dawki na kłos i zostawię sobie na przyszły rok. Saletra w poniedziałek była po 3640 dziś już 3760.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
radekz200 napisał:

Przed chwilą, machtomi napisał:

A mnie agencja  poprosiła o  potwierdzeniu przelewu za nawozy przy składaniu wniosku.

Dlaczego? 

Nie wiem. Mam dosłać potwierdzenie i koniec. Miałem faktura z 1 marca na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
1 godzinę temu, krzysiek1979 napisał:

siedmiowodny do pryskania 

za jaką cenę kupywałeś?? , ciekawe właśnie do której grupy by to zaliczyli według rozporządzenia bo patrzyłem i sam nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
31 minut temu, EmilPlayP napisał:

Zamówiłem dziś 7 ton saletrzaku po 3300 zł, jeśli dobrze liczę to tyle mi przysługuje na 30ha ornego aby po zwrocie wyszedł po 1100 zł tzn 30x500=15000, 2200x7=15400. Chyba dobrze policzone? Chyba zrezygnuje zupełnie z dawki na kłos i zostawię sobie na przyszły rok. Saletra w poniedziałek była po 3640 dziś już 3760.

Tak 

A teraz podziel 7 ton przeć 30 ha i ile wyjdzie po 1100 a ile po 3300 

Na pierwszą dawkę miałbyś po 1100 ale druga już po 3300

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

O kuźwa jaka tu błyskawiczna cenzura 🙆 byłem u księgowej po faktury, zdziwiła się po co mi faktury za nawóz z poprzedniego sezonu. Jestem pierwszy, który chciał, a już większość osób wzięła... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
38 minut temu, VonVegans napisał:

Tak 

A teraz podziel 7 ton przeć 30 ha i ile wyjdzie po 1100 a ile po 3300 

Na pierwszą dawkę miałbyś po 1100 ale druga już po 3300

 

 

 

O co ci sie rozchodzi? Ze te 7 ton liczac +-300kg/ha to wystarczy na 21 ha a reszte bedzie musial kupic bez zapomogi? Czy jak?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Jeśli mam 8 ha ornych to ile muszę wpisać saletry kupionej po 3 tysiące żeby zyskać pełną dopłatę?

Edytowano przez slonju77
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj