Polecane posty

witejus    8469
6 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Kowalczyk mówił o kwocie 1500 zl jaka wyjdzie przy średnim zużyciu 1/3 tony na ha i cenie na tamten czas saletry... Zobrazował to tylko i nie ma żadnych limitów max 1500 zł  do tony ani max  kg na ha...

Słuchaj Kowalczyka ,to w trampkach w zimie chodzić będziesz🤣

Czyli ci co mają po 100, 200 czy 500 ha mogą spać spokojnie, złożą wszystkie faktury niby tylko na 50 ha i szlus.🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48

Ci co tu pisza o jakis limitach 1500 zl do tony itp. To albo czytac ze zrozumieniem nie umieja albo nie wiem. Na stronie arimr jest wszystko podane i nic takiego tam nie ma tylko ze liczba hektarow razy 500 zl i to jest gorny limit. A kwota zwrotu do tony to roznica razy liczba ton.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
2 minuty temu, galan99 napisał:

Odechce wam się tych dzierżaw będziecie obrabiać swoje nie cudze. 

Teraz to ci co mają dzierżawy to nie wiem czy tak będzie kolorowo około razem 3000 będzie sam czynsz i kombajn ci co nie mają mowa oczywiście o pszenicy a gdzie nawozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
Przed chwilą, witejus napisał:

Słuchaj Kowalczyka ,to w trampkach w zimie chodzić będziesz🤣

Czyli ci co mają po 100, 200 czy 500 ha mogą spać spokojnie, złożą wszystkie faktury niby tylko na 50 ha i szlus.🤦‍♂️

Do 50 hektarow masz limit 25 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4072
46 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Te głupoty pisze były moderator  tego forum ktory sam nie raz twierdził że za wprowadzanie w błąd powinien być ban..Tu jeszcze wyzywa i robi głupie podjazdy nie na temat... Brak słów. 

Proponuję zaczekać przynajmniej do po niedzieli żeby się okazało kto sieje zamęt i wprowadza ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1314
1 minutę temu, witejus napisał:

Słuchaj Kowalczyka ,to w trampkach w zimie chodzić będziesz🤣

Czyli ci co mają po 100, 200 czy 500 ha mogą spać spokojnie, złożą wszystkie faktury niby tylko na 50 ha i szlus.🤦‍♂️

No ale to Ty tu piszesz o wersji Kowalczyka czyli limitu tonowego, więc w czym w zime chodzisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
Przed chwilą, biznesmen95 napisał:

Do 50 hektarow masz limit 25 tys zl

Aaa,więc limit jest🥴

Przed chwilą, jajonasz napisał:

więc w czym w zime chodzisz? 

boso🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48

A powiedzcie jak w tym roku kupilem rsm i saletre (faktury mam). A w zeszlym rsm i saletrzak. Wiec fakture z zeszlego roku mam na rsm. To roznice na rsm wylicza mi wg faktur a na saletre wg srednich cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1314
4 minuty temu, biznesmen95 napisał:

Ci co tu pisza o jakis limitach 1500 zl do tony itp. To albo czytac ze zrozumieniem nie umieja albo nie wiem. Na stronie arimr jest wszystko podane i nic takiego tam nie ma tylko ze liczba hektarow razy 500 zl i to jest gorny limit. A kwota zwrotu do tony to roznica razy liczba ton.

 

Chyba za dużo wymagasz od ludzi, którzy nie znają znaczenia słowa iloczyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
1 minutę temu, biznesmen95 napisał:

a na saletre wg srednich cen?

Tak, na co nie ma faktur ,średnie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Zapytaj ile to 

2+2*2 lub (2+2)*2

to się dowiesz na jakim poziomie matematyka 😉

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766
8 minut temu, Roki212 napisał:

Zapytaj ile to 

2+2*2 lub (2+2)*2

to się dowiesz na jakim poziomie matematyka 😉

 

 

 

Znalazł się magister inzynierek zasr, a do roboty dwie lewe ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

No widać że masz i dwie lewe i w głowie przeciąg i na dodatek nie wiesz że poprzedniego się nie cytuje 🤣🤦

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954
1 godzinę temu, witejus napisał:

Słuchaj Kowalczyka ,to w trampkach w zimie chodzić będziesz🤣

Czyli ci co mają po 100, 200 czy 500 ha mogą spać spokojnie, złożą wszystkie faktury niby tylko na 50 ha i szlus.🤦‍♂️

Piszę wyraźnie że on tylko coś tam opowiadał i tyle... Czytaj ze zrozumieniem. 

Chlopie sam piszesz jakimś limicie ktorego nie ma i o którym niby właśnie opowiadał Kowalczyk..

To w czym ty chodzisz w zimie w takim razie i gdzie masz rozum ? 😁

1 godzinę temu, Desperado napisał:

Proponuję zaczekać przynajmniej do po niedzieli żeby się okazało kto sieje zamęt i wprowadza ludzi w błąd.

Proponuję nie czekać tylko czytać bo  jest już  ogłoszone  wczoraj wszystko  co trzeba łącznie ze wzorem wniosku na gov. pl... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

no dobra czyli jeżeli kupiłem saletre po 2850zl/t a średnia stawka z tamtego roku to 1235,8zl/t czyli roznica wynosi 1614,2 razy 24t= 38749,8zl do zwrotu a nie sory...1614.2×24=25000zl zwrotu🤔😏 dobrze psze pani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Odechce wam się tych dzierżaw będziecie obrabiać swoje nie cudze .

zawsze powtarzam ze lepiej mniej a swoje ,niz tyrac na kogos a oni sie z nas smieją bo mają czysty pieniądz bez stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
2 minuty temu, lolq1660 napisał:

no dobra czyli jeżeli kupiłem saletre po 2850zl/t a średnia stawka z tamtego roku to 1235,8zl/t czyli roznica wynosi 1614,2 razy 24t= 38749,8zl do zwrotu a nie sory...1614.2×24=25000zl zwrotu🤔😏 dobrze psze pani?

Tak jest. Wiecej nie dostaniesz bo 25000zl to max limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954
7 minut temu, lolq1660 napisał:

no dobra czyli jeżeli kupiłem saletre po 2850zl/t a średnia stawka z tamtego roku to 1235,8zl/t czyli roznica wynosi 1614,2 razy 24t= 38749,8zl do zwrotu a nie sory...1614.2×24=25000zl zwrotu🤔😏 dobrze psze pani?

Jak masz  50 ha i więcej to dobrze liczysz... 25 tys  to max.... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1862

Lepiej żeby tych pieniędzy nie dali bo niejednemu się odechce jak zobaczy co to później wywoła. Skorzysta najbardziej rolnik, który nie obrabia tej gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954

Mylisz się bo nie skorzysta i tyle.. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1862

Dają trzeba brać, tak to inflacja zagości tu na dłużej. Możnowładcy dają, gawiedź się cieszy. Skoro wszystkim odpowiada taki system to nie liczylbym na zmianę ekipy rządzącej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76

Martwcie się o siebie a nie o osoby, które mają dzierżawy. Za jakiś czas i Was pochłoną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Dzwonione wczoraj do ARiMR. Przyjmowanie wniosków o dopłaty do nawozów tylko na podstawie faktur lub dowodów imiennych. Na żadnym paragonie nie ma imienia i nazwiska. Także głosujcie dalej na PiS i wyliczajcie sobie tutaj ile to dostaniecie czy macie faktury czy nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
1 godzinę temu, witejus napisał:

Tak, na co nie ma faktur ,średnie ceny

A jak w tym roku zakupilem saletrzak dolomit a w zeszlym roku canwil to uznaja tamta fakture?

Czy uznaja to za dwa rozne nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj