Polecane posty

zbyszek8201    165
10 minut temu, Bartek933 napisał:

Ewidentnie zawyżone i brak siarczanumagnezu, ale i tak teraz saletra z zwrotem wyjdzie taniej niż kupiona w wrześniu 

Czyli Kizeryt też odpada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373
4 minuty temu, jan88 napisał:

ok napewno dodam 

Policz sobie, może już cenny podane przez ministerstwo wystarczą do pełnego wykorzystania zwrotu. 

 

Przed chwilą, zbyszek8201 napisał:

Czyli Kizeryt też odpada ?

Wygląda że tak 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554

"Policz sobie, może już cenny podane przez ministerstwo wystarczą do pełnego wykorzystania zwrotu. "

 

nie jeszcze troszkę brakuje do pełnego limitu

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Nie ma limitu czyli co. Można kupić 1 tonę nawozu i na podstawie tej jednej tony dadzą doplaty? Dobrze to rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Ja dokupiłem trochę po wysokiej cenie dziś, z jesieni po 1700 nie mam faktury a teraz mam drogi mocznik i saletrę na fakturach to coś wrócą tylko muszę dokładnie policzyć, tylko żeby złożyć ten wniosek trzeba już mieć złożony wniosek o dopłaty bezpośrednie z tego co czytam i z tego wylicza limit 

Edytowano przez pablo6234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125
17 minut temu, krilan06 napisał:

Kupuje ktoś teraz nawóz żeby załapać się na dopłaty?

Oczywiscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

No dobra tylko teraz jakis limit tych nawozow na hektar  jest czy go nie ma? Tak jak z paliwem ze doplaca ci do 100 litrow. Bo przeciez 1 moze nasypac 700 kg saletrzaku a 2 tylko 200. To mam rozumiec ze i 1 i 2 dostanie 500+ do nawozu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Nie liczy się kurna ile razy to powtarzać... 🤕

To dlaczego jest ściśle powiązane z tegorocznym wnioskiem  o dopłaty obszarowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    497
Przed chwilą, ws71 napisał:

To dlaczego jest ściśle powiązane z tegorocznym wnioskiem  o dopłaty obszarowe

Żeby ustalić maksymalny limit dla gospodarstwa.

9 minut temu, mateo105 napisał:

No dobra tylko teraz jakis limit tych nawozow na hektar  jest czy go nie ma? Tak jak z paliwem ze doplaca ci do 100 litrow. Bo przeciez 1 moze nasypac 700 kg saletrzaku a 2 tylko 200. To mam rozumiec ze i 1 i 2 dostanie 500+ do nawozu?

 

Jest limit kwotowy, 500 zł do hektara, a nie kilogramowy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Wszystko zostało już napisane, podane nawet linki, a jak ktoś dalej nie rozumie to 🤷🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2963

Podejdzie pod siarczan amonu i inne zapewne... 🤔

Naprawdę szkoda cokolwiek tu niektórym tłumaczyć🤕

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
5 minut temu, toooomaszewski napisał:

Żeby ustalić maksymalny limit dla gospodarstwa.

Jest limit kwotowy, 500 zł do hektara, a nie kilogramowy.

No dobra rozumiem albo nie rozumiem. Powiedzmy ze mam 5 hektarow i kupilem tone saletrosanu po 2200zl i rozsialem po wszystkim po 200 kg. To ile zwrotu dostane ? 500 do hektara? Przeciez to nie logiczne bo mialbym nawoz za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Kurde policzyłem i przy moim limicie 11,5 tys bo na tyle działek tylko mam wniosek, muszę kupić jeszcze 600 kg saletry za 4500zl/tona i będzie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Prosty przykład kupuje teraz 1tone saletry za 4000zl starych faktur nie mam wiec według tych średnich co ktos wrzucił by bylo liczone czyli ok 1200zl. Ile za to dostane zwrotu? Chciałbym żeby ktos to mi zobrazował. Limitu gospodarstwa mam powyżej 10000zl bo laki zanizaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

zalozmy ze rok temu saletron ksoztowal 1000zl. To masz 2200-1000 i zwrotu amsz 1200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4103
4 godziny temu, miwigos napisał:

A co ja napisałem przeczytaj dobrze

Gdzie wspomniałeś na jaki areał te faktury na 50 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    497
10 minut temu, mateo105 napisał:

No dobra rozumiem albo nie rozumiem. Powiedzmy ze mam 5 hektarow i kupilem tone saletrosanu po 2200zl i rozsialem po wszystkim po 200 kg. To ile zwrotu dostane ? 500 do hektara? Przeciez to nie logiczne bo mialbym nawoz za darmo

Szanowny Panie, kupił Pan tonę saletrosanu w tym roku po 2200zł, 26 % azotu, wg tabeli MR nawóz ten w ub. r. przed podwyżkami kosztował 1108,20zł. Różnica w cenie to 2200- 1108,2=1091,8 zł

1091,8 zł. Taką kwotę dofinansowania Pan dostanie. Edit wykorzystana kwota z maksymalnego limitu 500 zł do hektara wyniesie 1091,8/5= 218,36zł.

Edytowano przez toooomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2963
5 minut temu, Michal014d napisał:

Prosty przykład kupuje teraz 1tone saletry za 4000zl starych faktur nie mam wiec według tych średnich co ktos wrzucił by bylo liczone czyli ok 1200zl. Ile za to dostane zwrotu? Chciałbym żeby ktos to mi zobrazował. Limitu gospodarstwa mam powyżej 10000zl bo laki zanizaja.

Za ta tone  dostaniesz 2800 zł... Kapujesz 

Więc musisz kupić ponad  3 tony aby wykorzystać te 10 tyś... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj