Polecane posty

raven18    158

Ale dlaczego tak myślisz? nie wiem czy dobrze czy źle tylko skąd te 0,3t saletry na hektar, nic nigdzie nie ma o tych 0,3tony, po pierwsze, po drugie licząc azot zawarty w glebie to się chyba dawkę przekroczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552
11 minut temu, Michal014d napisał:

Poprawcie jesli zle mówię:

Saletra kupiona 2022rok 3000zl x 0.3t= 900zl/ha

Saletra kupiona 2020rok 1200zl x 0.3t=360zl/ha

900zl-360zl=540zl różnicy na hektar

Czyli w takim wypadku nalezy sie 500zl zwrotu do ornej dobrze mysle? 

Czemu kupiony w 2020 .

Jak ma być z 2021 roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
9 minut temu, raven18 napisał:

Ale dlaczego tak myślisz? nie wiem czy dobrze czy źle tylko skąd te 0,3t saletry na hektar, nic nigdzie nie ma o tych 0,3tony, po pierwsze, po drugie licząc azot zawarty w glebie to się chyba dawkę przekroczy?

Wlasnie mnie tez to zastanawia dlaczego kazdy liczy 300 kg saletry gdzie jest to napisane? A jezeli nawet 300 kg saletry to ile na to konto mocznika jak Saletry nie uzywam bo sieje tylko kukurydze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Nikogo nie obchodzi ile siejemy na hektar 

Kupiłem 24 tony ultry po 2644, średnia cena opublikowana wynosi1852,62, czyli 2644 - 1852,62 =791,38 różnicy X 24 tony= 18993,12 do zwrotu, dobre 6 tyś na innym nawozie i do zwrotu jest 25 tysi pod warunkiem że mało rolników złoży poprawne wnioski i nie bedzie zastosowany współczynik korygujący

Edytowano przez miwigos
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
1 godzinę temu, miwigos napisał:

policz dobrze to jest na 7,8 mln /ha                                                                                                                                                                                                                                       

Takie są średnie ceny nawozów, nie ma limitu na ha, do czego zaliczyć saletrosan to nie wiem

OGŁOSZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13zo ust. 7 pkt 2 lit. a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm.) ogłasza średnie ceny typów nawozów mineralnych, innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez: Lp. Typy nawozów cena z VAT zł/t 1 Azotowe do 20% N 2081,78 2 Fosforan amonu 18% N 46% P2O5 2081,78 3 Mocznik i inne od 38%N 1580,38 4 Nawozy wieloskładnikowe NPK 1852,62 5 Nawozy NPK z mikroelementami 2227,20 6 RSM i inne 25-30%N 929,48 7 Saletra amonowa i inne od 30%N 1235,80 8 Saletrzak i inne 26-28%N 1108,20 9 Siarczan amonu i inne 20-21%N+S 1025,16 10 Siarczan potasu 3042,22 11 Sole potasowe 1617,02 12 Superfosfat do 20% P2O5 964,84 13 Superfosfat 24-46%P2O5 1629,51 w/z Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski sekretarz stanu /podpisano elektronicznie

 

ok to teraz pytanie ile ton tych nawozów można mieć kupione ? bo jeśli jest nie ograniczone to przy większej ilości i tak złapie się maksymalny limit ilością nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

A teraz jak myślicie mam fakturę na saletrzak z listopada 2020 i był po 900 zł a w wrześniu 2021 kupiłem saletrosan 26 po 1700 zł, w ogłoszeniu o średnich cenach jest pozycja :


Saletrzak i inne 26-28%N 1108,20


to do jakiej ceny będą mi liczyć zwrot za saletrosan


do 900 zł z faktury czy do 1108 z ogłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Saletrosan nie wiadomo do czego zaliczyć

6 minut temu, jan88 napisał:

ok to teraz pytanie ile ton tych nawozów można mieć kupione ? bo jeśli jest nie ograniczone to przy większej ilości i tak złapie się maksymalny limit ilością nawozów.

Nie ma limitu bo możesz mieć 100-300 ha , adostajesz na 50 ha , każde większe gospodarstwo ma nadmiar faktur, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
6 godzin temu, ravoj napisał:

Tylko teraz US może sprawdzić przelewy, zapłatę, gotówkę etc. i wcale nie jest to takie proste żeby ktoś Ci fakturę wystawił 

Ten pomysł z dopłatami i jakimiś fakturami to taka nasza polska recepta. Tak zamotać i utrudnić żeby nikt nic nie wiedział, banda debili.  A wystarczy doliczyć każdemu rolnikowi po 500zl do hektara zgodnie z wnioskiem o dopłatę i wszyscy byliby szczęśliwi, zero stresu, zero szukania faktur, kombinowania, bo każdy z nas nawóz kupił albo wkrótce kupi i też drogo zapłaci. 

Ale nie, w tym kurwikraju musi być wszystko zjebane

To jest dopłata do nawozu , a nie do pola , więc jak ci mogą dać +500 do ha . Do ha dostaniesz te 500zł , jak się okażesz dowodem zakupu żeś kupił ten nawóz, a nie żeby jakieś oszołomy co nawet pola nie widzą a składają na dopłaty dostawali za frico kasę , która im się nie należy,  i przy okazji by się śmiali z rolników którzy zapieprzają w polu , a ktoś spijał śmietankę .

Też nie mam FV ( znaczy mam , ale z sierpnia ), ale się jakoś nie spinam , zakupie kilka ton teraz i tyle , nawóz nie zginie , a że się drogo kupi trzeba będzie to jakoś przełknąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
4 minuty temu, miwigos napisał:

Saletrosan nie wiadomo do czego zaliczyć

Nie ma limitu bo możesz mieć 100-300 ha , adostajesz na 50 ha , każde większe gospodarstwo ma nadmiar faktur, 

ok ale jak ja mam 40 ha to u mnie górny limit to 20 tyś a nie 25 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Zakupisz tyle aby wykorzystać limit zwrotu i masz kilka ton nawozu na następny sezon w cenie zeszłorocznej... No tu trza wyłożyć teraz kasę żeby skorzystać i tyle 

5 minut temu, mysza103 napisał:

 

Też nie mam FV ( znaczy mam , ale z sierpnia ), ale się jakoś nie spinam , zakupie kilka ton teraz i tyle , nawóz nie zginie , a że się drogo kupi trzeba będzie to jakoś przełknąć .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

no właśnie musze jeszcze coś dokupić bo mi narazie wychodzi około 400 zł do ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No ja dokładnie mam tak samo... Kupiłem tanio i ze starych faktur nie wykorzystam limitu.... Wiec dokupię teraz  npk na następny rok i mam kilka ton zapasu w starej cenie. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

dokładnie .jeśli z różnicy ceny nie wyjdzie 500zł, do ha. to po zakupie dodatkowej ilości  ten limit się złapie

dokładnie .jeśli z różnicy ceny nie wyjdzie 500 zł, do ha. to po zakupie dodatkowej ilości  ten limit się złapie

dokładnie .jeśli z różnicy ceny nie wyjdzie 500 zł, do ha. to po zakupie dodatkowej ilości  ten limit się złapie

dokładnie .jeśli z różnicy ceny nie wyjdzie 500 zł, do ha. to po zakupie dodatkowej ilości  ten limit się złapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
8 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Zakupisz tyle aby wykorzystać limit zwrotu i masz kilka ton nawozu na następny sezon w cenie zeszłorocznej... No tu trza wyłożyć teraz kasę żeby skorzystać i tyle 

 

Płatność terminowa na wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

ma ktoś to potwierdzone że tak będzie to wyliczane i nie liczy sie ilość nawozu na ha ?

Przed chwilą, mysza103 napisał:

Płatność terminowa na wrzesień

no nie wiem kto Ci dziś sprzeda na termin a jeśli już to napewno drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
3 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Nie liczy się kurna ile razy to powtarzać... 🤕

Ale co się nie liczy , bo nie wiem o czym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1163

Czy wy na tym forum normalni jesteście , chwilę temu lament że  nawozy drogie i dawki będą ucinać  a jak okazało się że będą dopłaty już lecą na drugi rok kupować.

Druga sprawa ciekawie to będzie wyglądąło że w 2021 ktoś kupił 5 ton nawozu a na 2022 przy chorendalnie drogich nawozach nakupił 2x więcej .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś i tak jest dziwnego. dopłaty chcą dać, ruch zrobiony a uni jeszcze ceny opuszczają 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Dają to trza wykorzystać dopłatę żeby wyszły tanio... Kto kupił drogo to nie ma zapasu limitu a kto tanio to ma i zrobi trochi zapasu na następny rok... Co tu jest dziwnego w tym... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
6 minut temu, Łukaszek napisał:

Czy wy na tym forum normalni jesteście , chwilę temu lament że  nawozy drogie i dawki będą ucinać  a jak okazało się że będą dopłaty już lecą na drugi rok kupować.

Druga sprawa ciekawie to będzie wyglądąło że w 2021 ktoś kupił 5 ton nawozu a na 2022 przy chorendalnie drogich nawozach nakupił 2x więcej .

to co mamy nie kupić jak i tak nic nie wskazuje ze nawozy stanieją , zresztą każdy sobie może przeliczyć ile zyska a ile straci kupując teraz jeszcze nawozy by wziąć pełną dopłatę 500 zł na ha ja np jak kupie 2 tony  za 3500 polifoski to wyjdzie mnie po 2000 tyś za tonę a przyda mi sie pod rzepak ten nawóz 

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

W tamtym roku miałem Poli 5 na ten rok miałem PK plus +saletrzak , w tamtym saletra teraz rsm to jak poruwnać ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj