Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu121    3885
16 minut temu, stach12 napisał:

mi się podobnie wydaje , bo obecne założenia powoduja że dopłata jest do produkcji i handlu nawozami / fakturami  hahaha na dodatek takie dopłaty zaburzają konkurencyjność w unii

według tych wytycznych saletra dzisiaj jest po 1500 za tone po maksymalnych dopłatach  

O jakiej konkurencyjności piszesz? Nigdy nie bylismy i nie będziemy konkurencyjni dla zachodu. Zachód do tego nie dopuści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2989

Toć nie bedo się opierać na tym co Kowalczyk powiedział na konferencji... "😜

2 minuty temu, hardkor113 napisał:

Byłem dzisiaj w agencji nikt nic nie wie co do warunków dopłat kazali po 25 przyjść wtedy coś będzie wiadomo

 

Trza czekać i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
52 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

A mi się zdaje że KE zatwierdziła dopłatę do ha... A Kowalczyk robi nas w uja z tymi fakturami bo chce wydoić chłopa aby kupował drogie nawozy ... Jak jest zobaczymy za parę dni i tyle... 

Też mi się tak wydaje,  że będzie do każdego ha, bez potrzeby zakupu nawozów. UE nie zależy na dobrych plonach, ba, oni chcieliby, żeby były jak najniższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25485
22 minuty temu, jan88 napisał:

Agrest powiedz mi ile tych ton na ha można mieć , czy tylko 3 tony  ?

ale ile tej saletry możesz kupić na ha ?

Powiem Ci jak będą ogłoszone zasady.

Do tej pory wszystko to spekulacje

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, raven18 napisał:

Jasne jasne, pod dopłatę specjalnie kupiłeś i jeszcze szukasz wytłumaczenia na forum :D

Widać że jesteś tu nowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
4 godziny temu, olkosio napisał:

niech ktoś mi wytłumaczy to. Kupowałem w lato 2021 nawozy azotowe. Ale trochę za mało i dobrałem potem 3 tony saletry po 2800zł, i poli 6 1t i kornkali 2t. To co na podstawie tej faktury z 3t azotu dopłacą mi do całych 30ha ornego? mam fakturę z 2020r saletre w grudniu brałem po 960zł. Wiec wzrost ceny jak nic. tylko sam się zastanawiam co z tymi fakturami im chodzi? czy trzeba mieć fakturę na cały? ale co cały azot? a reszta nawozów? przecież to nie tylko azot podrożał. sól kupowana w czerwcu 2021 po 1600zł. pytałem ostatnio 3400zł teraz. 

Jeżeli kupiłeś część przed 1 września 2021, to tylko rozliczą z tego co po pierwszym, nie ważne czy azot czy inny, oprócz wapna. Stare faktury do porównania tylko od 1-09-2020  -  15-05- 2021 Zresztą starych faktur jak nie ma to też będzie podana średnia z roku wstecz.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

dzięki za odp. a ilościowo jest jakiś limit? ile potasu ile npk? bo tu wszyscy tylko saletra żyją. i dlaczego tona saletry na 3ha jest to gdzieś w rozporządzeniu podane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

będzie kolejna wojna u nas w okolicy kupują nawozy w 5 osób żeby całe autko było a faktura na jednego bo wszyscy zwykli ryczałtowcy. W grudniu nikt nie mówił nic o zbieraniu faktur na dopłaty przez ryczałtowców. Pytanie do znawców jest możliwość w firmie rozpisać fakturę zapłacona przez jedną osobę na 5 osób ?? ale będą cyrki się działy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wszystko można zrobić, ile osób bierze małe ilości nawet nie bierze paragonu czy faktury i daj kilka takich osób i ta ilość może już znaleźć się na czyjejś fakturze. Kto siedzi w temacie to wie co i jak zrobić 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Tylko teraz US może sprawdzić przelewy, zapłatę, gotówkę etc. i wcale nie jest to takie proste żeby ktoś Ci fakturę wystawił 

Ten pomysł z dopłatami i jakimiś fakturami to taka nasza polska recepta. Tak zamotać i utrudnić żeby nikt nic nie wiedział, banda debili.  A wystarczy doliczyć każdemu rolnikowi po 500zl do hektara zgodnie z wnioskiem o dopłatę i wszyscy byliby szczęśliwi, zero stresu, zero szukania faktur, kombinowania, bo każdy z nas nawóz kupił albo wkrótce kupi i też drogo zapłaci. 

Ale nie, w tym kurwikraju musi być wszystko zjebane


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
4 minuty temu, ravoj napisał:

A wystarczy doliczyć każdemu rolnikowi po 500zl do hektara zgodnie z wnioskiem o dopłatę

No i w ten sposób ten kto nie kupił nawozu też dostał by dopłatę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Roki212 napisał:

 

najpierw to by było trzeba definicję rolnika zrobić i wyeliminować pseudo rolników od dotacji. 

 

7 minut temu, ravoj napisał:

Tylko teraz US może sprawdzić przelewy, zapłatę, gotówkę etc. i wcale nie jest to takie proste żeby ktoś Ci fakturę wystawił 

Ten pomysł z dopłatami i jakimiś fakturami to taka nasza polska recepta. Tak zamotać i utrudnić żeby nikt nic nie wiedział, banda debili.  A wystarczy doliczyć każdemu rolnikowi po 500zl do hektara zgodnie z wnioskiem o dopłatę i wszyscy byliby szczęśliwi, zero stresu, zero szukania faktur, kombinowania, bo każdy z nas nawóz kupił albo wkrótce kupi i też drogo zapłaci. 

Ale nie, w tym kurwikraju musi być wszystko zjebane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

Wam to już się w dupach poprzewracalo. Do wszystkiego chcecie dopłaty i za wszystko jest winny rząd. Sam nie na wszystko brałem faktury, ale nie płacze tu ciągle że źle bo lepiej jakby dali 500 do haka. Jakby dali do hektara to byście psy wieszali że prawdziwi rolnicy nie dostaną tylko doplatowcy.. .

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
13 minut temu, ravoj napisał:

Tylko teraz US może sprawdzić przelewy, zapłatę, gotówkę etc. i wcale nie jest to takie proste żeby ktoś Ci fakturę wystawił 

Co urząd może sprawdzić jak kilka dni temu byłem po opryski i jakiś dziadek brał 240 kg saletry w woreczkach wydrukował mu paragon tamten zapłacił gotówką za ten nawóz daje mu paragon a on że po co mu i co nie może komuś innemu wystawić faktury do tego paragonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rok temu nie na wszystko chcieli fakturę bo normy azotanowe by się nie spięły 🤣

teraz też piękna deklaracja. jak nie wysiales to pokaż gdzie przechowujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Żadnych dopłat ! Te dopłaty to tylko pretekst do wprowadzenia ograniczeń rynkowych i ręcznego sterowania cenami. Już w tej chwili ceny zboża biją rekordy na światowych rynkach a w Polsce spadają. Wszystko wskazuje na celowe działania rządu i wywieranie presji w zakresie eksportu zboża. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo o wewnętrzny rynek trzeba dbać ale i przy tym trzeba uczciwie płacić, bo koszty produkcji są wysokie. Jaka będzie odpowiedź władz gdy upomnimy się o wyższe ceny, nie trudno się domyślać.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
44 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

Wam to już się w d*pach poprzewracalo. Do wszystkiego chcecie dopłaty i za wszystko jest winny rząd. Sam nie na wszystko brałem faktury, ale nie płacze tu ciągle że źle bo lepiej jakby dali 500 do haka. Jakby dali do hektara to byście psy wieszali że prawdziwi rolnicy nie dostaną tylko doplatowcy.. .

Dobrze prawisz polać Ci 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
26 minut temu, rumcio40 napisał:

Żadnych dopłat ! Te dopłaty to tylko pretekst do wprowadzenia ograniczeń rynkowych i ręcznego sterowania cenami. Już w tej chwili ceny zboża biją rekordy na światowych rynkach a w Polsce spadają. Wszystko wskazuje na celowe działania rządu i wywieranie presji w zakresie eksportu zboża. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo o wewnętrzny rynek trzeba dbać ale i przy tym trzeba uczciwie płacić, bo koszty produkcji są wysokie. Jaka będzie odpowiedź władz gdy upomnimy się o wyższe ceny, nie trudno się domyślać.

Kij ma dwa końce w styczniu za paszę 1400 zł/t teraz 1900 zł/t koszty wzrosły o 35%, więc nie każdy cieszy się z wysokich cen płodów rolnych. 

Każdy kto ma produkcję roślinną się cieszy inaczej wygląda sytuacja mając produkcję zwierzęcą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Doplat wogole nie powinno byc. Ale jak daja trzeba brac. U mnie to wychodzi 75tys. Piechota nie chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1129
1 godzinę temu, Roki212 napisał:

Co urząd może sprawdzić jak kilka dni temu byłem po opryski i jakiś dziadek brał 240 kg saletry w woreczkach wydrukował mu paragon tamten zapłacił gotówką za ten nawóz daje mu paragon a on że po co mu i co nie może komuś innemu wystawić faktury do tego paragonu ?

Po zmianach podobno nie mogą już wystawiać faktur do paragonów. Brałem kiedyś ON i niunia wydrukowała paragon zamiast faktury i niestety musiałem czekać jak " uzbierają" faktury na całą kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu biadolenie,a czemu nie tak a czemu nie siak  ;) Gdyby nie dali dopłat tylko taniej sprzedawali nawozy to zachód by je nam mógł wykupić bo u nich drogo i nawet byśmy sie po nie nie dopchali. A tak jest dopłata i częściowy zwrot kosztów, zawsze to coś...

Kupiony mocznik pulrea 4840zł

Polifoska 6 po 3930zł. Transport własny, Ampol Merol.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj