Polecane posty

Troker1979    566

Nie sądzę że stanieje bardziej. No może azot. Już albo na dniach tiry z Rosji i Białorusi już z nawozami nie wjadą do UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opłaca się przewozić gaz, to tym bardziej nawozy. nasze też o tym się dowiedzieli i pewnie próba wypchnięcia co się da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26
8 minut temu, ws71 napisał:

 

Tak na pewno spadnie jeśli cena gazu ziemnego osiąga kolejne szczyty i to praktycznie po sezonie

obraz.png

holenderski kontrakt 14% w dół  cena jak przed wojną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4124
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Jak leży to sypie 😁

Wszystko jeszcze zależy kiedy się wyłoży, jak zbyt wcześnie to sypie, ale plewą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
45 minut temu, Karol6130 napisał:

W takim razie zostali dobrze okłamani, nie dość że niema dopłaty to i cena spada. 

 

 

To samo było po świętach,  po 4500 za saletrę przez tydzień czy dwa, potem po 2700.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Ja tam się nie znam ,nie wiem,zarobiony jestem tylko mam pytanie.Gdzie te tanie nawozy z Niemiec ? nieraz czytałem tu i na innych forach że w Niemczech znajomy rolnik płacił 500 euro za tonę saletry.Czyżby nikt w Polsce nie chciał zarobić kokosów,zbić fortuny?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tanie nawozy są w Niemczech , drogie u nas . A my jesteśmy patriotami, wolimy przepłacić niż kupić germańskie nawozy. Bo jeszcze by po nich lepiej rosło niż po naszym . 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Myślę, że zaczyna się krótkie "tanie" okienko zakupowe na przyszły sezon.. wiedzą że ludzie.kupowali czerwiec-lipiec, to teraz robią przeceny wcześniej. Patrzcie na ceny zbóż i rzepaku, na prawdę łudzicie się że saletra będzie po 3-4k jak raps będzie po 5k?? Czy zboże po 2k? Producenci I pośrednicy zadbają o to, żeby im też więcej zostawało bo przecież tony saletry na hektar nie sypiemy...... 

Chemia też idzie strasznie do góry, dzisiaj przyjechało kilka pierdół z chemirolu to mam wrażenie że ceny na niektórych produktach to z +50%...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
1 godzinę temu, witejus napisał:

Ja tam się nie znam ,nie wiem,zarobiony jestem tylko mam pytanie.Gdzie te tanie nawozy z Niemiec ? nieraz czytałem tu i na innych forach że w Niemczech znajomy rolnik płacił 500 euro za tonę saletry.Czyżby nikt w Polsce nie chciał zarobić kokosów,zbić fortuny?

Niemcy nie sprzedadzą nawozu jak jest kryzys gazowy i surowcowy. Oni prędzej kupią jeszcze od nas po promocyjnej cenie bo Polska silny kraj to może  produkować na maksa😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Jeśli ktoś się łudzi że kiedyś będą tanie nawozy ,paliwo, prąd to niech porzuci ułudę.Duda prezydent niedawno powiedział ,,Ukraina po wojnie będzie potrzebować gigantycznego wsparcia gospodarczego i finansowego" .Resztę niech sobie każdy dośpiewa.

  • Like 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1284

Zasrane żydostwo przyjdzie na Ukrainę będzie się bogacić przez minerały, a my przyjmiemy ukraińców w zamian za "mienie bezstpadkowe" i będziemy drugą Palestyna dla tych kłamców którzy będą nas oczernić prowokować, a jak my odbijemy piłeczkę to będą się zasłananiac cholokałstem 🤷‍♂️

  • Like 8
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
13 godzin temu, sebe1033 napisał:

Czytałem to do Twego naśmiewania że jak 6 tyś ktoś nie zarobi to rowerem jeździ .

Ale powiedz te.6 tyś na jednego dorosłego liczysz na utrzymanie rodziny ?

Pewnie kobita wyciąga mu tyle kasy że doliczyć się nie może i dlatego myśli że życie takie drogie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
48 minut temu, matek89121 napisał:

Niech Duda daje swoje a nie rozporządza się moimi.

Chciałbym przypomnieć że przed wojną Polska przekazała Ukrainie miliard euro bezzwrotnie w podzięce Ukraina zablokowała tory dla Polskich towarów.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
10 godzin temu, cinek1808 napisał:

Tanie nawozy są w Niemczech , drogie u nas . A my jesteśmy patriotami, wolimy przepłacić niż kupić germańskie nawozy. Bo jeszcze by po nich lepiej rosło niż po naszym . 🤣🤣🤣

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jak by nie patrzeć na nasze  przedwojenne stosunki z Ukrainą to jest ona strefa zgniotu na linii Polska-Rosja. Niewiadomo jak potoczyła by się sprawa Polska gdyby UA przegrała wojnę w 3 dni. Jak by nie patrzeć to biją się też za nas. Wolę mieć takie problemy jak obecnie niż wojnę na swoim podwórku. Znam wielu Ukraińców i to są ludzie jak wszędzie, cały przekrój charakterów. Szybciej jednak dogadamy się z nimi niż z Niemcem czy Ruskim. 

Polecam posłuchać wykładów Jacka Bartosiaka na YT. Mamy takie a nie inne położenie geograficzne. To dlatego też Polska nie miała dawno dobrego gospodarza i nadal go nie ma. A to czy to PIS, PO, PSL czy  całą resztą dziadostwa to tylko przykrywka i wierzchołek góry lodowej. 

Jeśli chodzi o ceny nawozow to proponuje patrzeć na trendy ogolnoswiatowe, nie jest ciekawie. Drogi gaz, brak wystarczającej ilości potasu, fosforu. 

W tym roku kto wyprodukuje to zarobi. W mojej okolicy duża część ozimin blada i bez życia. Będą ciekawe doświadczenia polowe. Polska Centralna.

Edytowano przez adamson330
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
4 minuty temu, adamson330 napisał:

W tym roku kto wyprodukuje to zarobi. W mojej okolicy duża część ozimin blada i bez życia.

Może się okazać że zysk zysk z tych bladych ozimin będzie taki sam lub większy niż z tych nawożonych saletrą po 4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Nie wydaje mi się, może na 5 i 6 klasie bo to bardzo zawodny temat. Jest masa kosztów stałych które i tak trzeba ponieść typu ON, oprysku na chwast itd.

A kto teraz wpadnie w spirale niskich plonów to wir może wciągnąć to jeszcze głębiej. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

W tym roku zysk bedzie jezeli sie pomyslalo i kupilo saletre po 1,5k a nie 4,5k :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, witejus napisał:

Może się okazać że zysk zysk z tych bladych ozimin będzie taki sam lub większy niż z tych nawożonych saletrą po 4500

Nawet jak dasz 0,5t saletry a cena pszenicy będzie 1500zł, to 1,5t pokryje ci koszt saletry, więc niech każdy policzy czy lepiej mieć 3t bez nawozu czy 6t z nawozem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

nie sprzedało się zboża po żniwach za pół darmo ale za to kupiło nawóz. Nie trzeba było być super analitykiem giełdowym żeby przewidzieć wzrosty cen nawozu zwłaszcza że od wiosny ubiegłego roku tendencja była cały czas wzrostowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
20 minut temu, poosa21 napisał:

Nawet jak dasz 0,5t saletry a cena pszenicy będzie 1500zł, to 1,5t pokryje ci koszt saletry, więc niech każdy policzy czy lepiej mieć 3t bez nawozu czy 6t z nawozem. 

przenica i rzepak pokryje a żyto jak jest po 1 tys .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj