Polecane posty

Tomek90    2165

Pytam czy cena za litry bo tak z jego wypowiedzi wynika. Wiem jak sprzedają i jak sie przelicza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
10 godzin temu, Cezar81 napisał:

saletra droga- 4400-4600  a rem 32 ok 3300................ciekawe

To ilości cąło samochodowe. Jak kupisz 26 ton rsm to zapłacisz 3300. W hurtowni rsm 32 to wciąż w wielu wypadkach ponad 4 tys jeśli bierzesz tonę czy dwie lub trzy itd.. Dla przykładu Sobianek Siemiatycze, Węgrów rsm 32 po 4450 tona. Ołdakowscy Szepietowo rsm 28 3750 tona. RSM 32 nie mają i na razie nie planują.  A oni to wagonami prosto z Puław borą. Skład w Dziadkowicach rsm 28 4050 tona.

3 godziny temu, tommy66692 napisał:

Na pewno nie waży 1.36 kg 

Waży. Raz brałem równo 1 tys l i taka właśnie waga wychodzi. Zresztą liczyłem kilku krotnie tankując opryskiwacz z tego co kupowałem i zawsze mniej więcej waga tak wychodzi. Choć wiem ,że zawsze podają 1,32.

1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Czyli te 3300 to za 1000l??

Tona. 1 tys l to 1,36 tony. Wszyscy mówią o litrach bo raczej każdy na litry patrzy na opryskiwaczu jak na pole leje. Ja tez na litry na ha przeliczam ile mam wylać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

O hubertus dzięki za info do szepietowa mam blisko a za rsm ci najbliżsi liczą 4k i to 26, akurat przyda się z 2k l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3135

Ale rsm bardzo korzystnie teraz wychodzi według granuli cenowo.Sporo tańszy.

W mojej okolicy w detalu 3600.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, hubertuss napisał:

To ilości cąło samochodowe. Jak kupisz 26 ton rsm to zapłacisz 3300. W hurtowni rsm 32 to wciąż w wielu wypadkach ponad 4 tys jeśli bierzesz tonę czy dwie lub trzy itd.. Dla przykładu Sobianek Siemiatycze, Węgrów rsm 32 po 4450 tona. Ołdakowscy Szepietowo rsm 28 3750 tona. RSM 32 nie mają i na razie nie planują.  A oni to wagonami prosto z Puław borą. Skład w Dziadkowicach rsm 28 4050 tona

a sobianek siemiatcze ma skup zbóżą .? 2lata temu pytałem sie w węgrowie to tylko ilosci cało samochodowe z odbiorem od klienta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie skupują na firmie. Pewnie też cało samochodowe bo na stronie mają ofertę skupu

2 godziny temu, Zawisza napisał:

O hubertus dzięki za info do szepietowa mam blisko a za rsm ci najbliżsi liczą 4k i to 26, akurat przyda się z 2k l

Mają 26 plus s i 28. 26 plus s nie pamiętam ceny. Ale tez podobna.

2 godziny temu, Tomek90 napisał:

@hubertuss brałem z szepietowa 32, dziwne ze teraz nie mają. 

Pani powiedziała, ze już nie mają i na razie nie będą mieli. Po ile brałeś i kiedy? Tylko jest 28 i 26 plus s.

24 minuty temu, Strongman napisał:

Ale rsm bardzo korzystnie teraz wychodzi według granuli cenowo.Sporo tańszy.

W mojej okolicy w detalu 3600.

Zawsze korzystniej wychodził. Pamiętam czasy gdy był po nie cały tysiąc za tonę rsm 32 i byłą to 1/3 ceny mocznika. Fajna macie cenę. U nas jest drożej. Podejrzewam, ze już może z tańszych zakupów w fabryce macie.. Bo ten rsm 32 który u Sobianka Siemiatycze jest w cenie 4450 przyjechał do nich dokładnie 25 marca.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Do wszystkich wyznawców PiS.

Saletra Anwil z dostawą 3700 zł za tonę. Zakładając że dealer ma z 200 zł marży obniżka jest o około 1000 zł na tonie. Na składzie koło mnie saletra chodzi po 4600 zł za tonę. Jak myslicie rolnicy wyznawcy PiS trzeba było podnieść cenę w marcu o 1500 zł na tonie a teraz dało się obniżyć o 1000 zł w dół jak nikt nie kupuje. Cenniki Agrochem przecież pokazuje. A może jak tu któryś napisał że na zachodzie nawozy są jeszcze droższe? A jak tam dopłaty - nędzne ochłapy? Są już czy jeszcze Wojciechowski nie dogadał się z pobratymcami? Ludzie opamiętajcie się bo za miskę ryżu będziemy zapie...lać!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3135
46 minut temu, hubertuss napisał:

Nie skupują na firmie. Pewnie też cało samochodowe bo na stronie mają ofertę skupu

Mają 26 plus s i 28. 26 plus s nie pamiętam ceny. Ale tez podobna.

Pani powiedziała, ze już nie mają i na razie nie będą mieli. Po ile brałeś i kiedy? Tylko jest 28 i 26 plus s.

Zawsze korzystniej wychodził. Pamiętam czasy gdy był po nie cały tysiąc za tonę rsm 32 i byłą to 1/3 ceny mocznika. Fajna macie cenę. U nas jest drożej. Podejrzewam, ze już może z tańszych zakupów w fabryce macie.. Bo ten rsm 32 który u Sobianka Siemiatycze jest w cenie 4450 przyjechał do nich dokładnie 25 marca.

w mordach masz po 3600 to nie tak daleko w detalu.

W siemiatyczach to tania budowlanka jest często kupuje w orionie.

Edytowano przez Strongman
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@kulczer To jest tak zwana taktyka dojenia społeczeństwa.

- grudzień 2021 mocno drożeje prąd. Winni Putin UE i Tusk. W gazetach za 12 mln zł drukują żarówki kto odpowiada za wysokie ceny prądu i że to UE. To jest kłamstwo. Co się okazuje elektrownie te co płaciły za drukowanie żarówek w gazetach zarobiły na nas 4 mld więcej niż w grudniu 2020.

- luty 2022 wprowadza się tarcze inflacyjną w postaci obniżki cen paliwa o vat. Wybucha wojna ok. Baryłka drożeje. Ale co się dzieje dalej? Wystarczy porównać cenę baryłki  i ON na stacjach. Koszt baryłki 3 marca 108 usd cena ON na stacji około 6,5zł. 3 kwietnia cena baryłki 101 usd koszt ON na stacjach 7,5. Około 1 zł więcej. W miedzy czasie pojawia się w mediach info o rekordowo wysokich marżach na baryłce w Orlenie i Lotosie. Rząd otrzyma z nawiązką to co nam obniżył w lutym. Bo już pomijam same marże i zyski ale z samego nakręcenia cen i podatku zwróci im się z nawiązką ten obniżony vat.

- marzec 2022 ni z tego ni z owego z stron producentów nawozu znikają cenniki. Na drugi dzień mamy o 50 % drożej. Tłumaczą, że podrożał gaz. Ludzie rzucają się na nawozy. Wykupują wszystko co jest. Potem rząd ogłasza ,ze będą dopłaty. Ludzie kupują dalej po wysokich cenach bo będą dopłaty. Jak już wszyscy się obkupili to pomimo drogiego gazu i wojny ceny sobie spadają.

Rząd pis to banda, która od rana do wieczora myśli jak oskubać ludzi i otumanić ich, że jest dobrze. A to, ze jest drogo to nie wina rządu tylko Putina wojny Tuska i UE. Jak myślicie w której branży teraz zrobią taki skok na kasę jak w tych trzech powyższych?

11 minut temu, Strongman napisał:

w mordach masz po 3600 to nie tak daleko w detalu.

W siemiatyczach to tania budowlanka jest często kupuje w orionie.

Masz jakiś namiar na ta firmę? Artpol Agro?

W Siemiatyczach faktycznie kasują za wszystko. Paliwo średnio 20 gr drożej niż wszędzie do okoła.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to byłby czas na ceny regulowane i zakaz exportu w celu zabezpieczenia żywności obywatelom. tak z 1100 do państwowych elewatorow 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wystarczyła by uczciwa polityka rządu w kwestii nie skubania obywatela. I ceny były by dużo stabilniejsze. Bo każdy rozumie, że wszyscy chcą zarabiać, że jest wojna i wiele rzeczy drożeje. Ale jak rząd do tej huśtawki dokłada swoje to nie ma co się dziwić. Że ceny szaleją a wraz z nimi ludzie.

Niestety w przypadku Morawickiego trudno mówić o jakiej kowliek uczciwości. On w tv mówi jedno ludziom a na prawdę robi dokładnie odwrotnie. Z jednej strony rząd wprowadza obniżkę cen paliwa. Po to by zaraz skroić ludzi na stacjach. Najpierw podnoszą sobie ceny nawozów potem mówią, że dadzą dotacje. Politykom z zachodu wypomina ruskie węglowodory a sam pozwala by polskie elektrownie kupowały ruski węgiel inne zakłady gaz czy ropę.

1 godzinę temu, Strongman napisał:

w mordach masz po 3600 to nie tak daleko w detalu.

W siemiatyczach to tania budowlanka jest często kupuje w orionie.

Jeśli chodzi o Artpol agro w Mordach to owszem mają po 3600 ale 26 plus s. Chyba, że miałeś na myśli inną firmę. Ale nic bardzo nei znalazłem.

A Orion owszem tak właściciel w porządku to i firma w porządku.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, kulczer napisał:

Do wszystkich wyznawców PiS.

Saletra Anwil z dostawą 3700 zł za tonę. Zakładając że dealer ma z 200 zł marży obniżka jest o około 1000 zł na tonie. Na składzie koło mnie saletra chodzi po 4600 zł za tonę. Jak myslicie rolnicy wyznawcy PiS trzeba było podnieść cenę w marcu o 1500 zł na tonie a teraz dało się obniżyć o 1000 zł w dół jak nikt nie kupuje. Cenniki Agrochem przecież pokazuje. A może jak tu któryś napisał że na zachodzie nawozy są jeszcze droższe? A jak tam dopłaty - nędzne ochłapy? Są już czy jeszcze Wojciechowski nie dogadał się z pobratymcami? Ludzie opamiętajcie się bo za miskę ryżu będziemy zapie...lać!!!

A może dealer kupił saletrę przed 28 lutego w cenie poniżej 3000zł. Nastęnie podniósł cene na 4600. A teraz stwierdził, że woli sprzedać po 3700 niż zostać z towarem, bo sezon na zakupy nawozu się kończy i prawdopodobieństwo importu się zwiększa. Końcem lutego przywieźli mi polidap z datą produkcji styczeń 2021. Czyli dealer zarobił 2000zł /t nawozu:)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Serio myślisz, że ta saletra uleżała by na placu w czasie tej szalenizny z początku marca? Ludzie wymiatali wszystko z hurtowni od nawozów po węgiel. W dodatku nawet tu ludzie pisali, że na początku marca z dnia na dzień cenniki zniknęły ze stron grupy azoty a nie hurtowni.  Poszukaj sobie tutaj ludzie wrzucali linki i foty. Sam przed monitorem siedząc i widząc co się dzieje kupiłem przez tel 3 BB po starej cenie. Bo tylko tyle znajomy mógł mi sprzedać.

jeszcze raz powtórzę. Mechanizm działań rządu w przypadku nawozów jest całkiem podobny do tego co robili z prądem i paliwem i co wyżej opisałem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj