Polecane posty

witejus    8522
8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Mogą o ile chłop nie kupi

Nie,nie to nie tak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

W tym roku  nabyli nawozy nie wszyscy ale taniej to jakoś tak wygląda dla kieszeni ale już na następne zakupy już będą stękać też .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Kolego dla ciebie podłość to normalka dla mnie to godne potępienia .Jak gościu w pełni sił się utopił o 14 godz a pierwszy dzierżawca był o 17 godz (i dostał ) - bez zmartwienia nie mam dzierżaw bo nie potrzebuję dla mnie i rodziny wystarczy z nawiązką na dziesięciolecia i nic za free nie miałem 30 lat temu ani później .A Bogu nie zaprzątaj głowy bo on ma inne problemy świata .A żeby wlać rozsądek w puste łby trzeba dotknąć dna by poczuć życie ja już tam byłem i doceniam każdy dzień .A gdybym był chamem to zamiast wynagrodzenia za pracę  i sukcesów właśnie Bóg pokarał by mnie pragnieniem chciwości bez końca a "sasiad" niech ma jak najlepiej ale nie musi być przy tym sk***ysynem  a to niestety odwrotnie proporcjonalne więcej ma więcej pragnie i tak bez końca o tym piszę 

a co ten dzierżawca robił od 14   że się dopiero  o  17  wybrał  po dzierżawę  ??????????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Dopiero się dowiedział

13 minut temu, galan99 napisał:

W tym roku  nabyli nawozy nie wszyscy ale taniej to jakoś tak wygląda dla kieszeni ale już na następne zakupy już będą stękać też .

 

Jakie taniej 😫, kupiłem nawozu za 160 % kwoty zeszłorocznej  (60% więcej zapłaciłem)  , a mam 30% mniej nawozu (60 % tego co w tamtym roku)

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
17 minut temu, GRZES1545 napisał:

W nieskończoność ludzie nie będą  dokładać, powolutku kasa się  skończy Bambrom też.

To prawda, każdy ma na jakimś poziomie granicę. Ale część ludzi będzie kupować po mega zawyzonych cenach, z prostego powodu nasz wspaniałomyślny rząd obieca za rok kolejna dopłatę do nawozów tym razem lepiej zorganizowana i w zdecydowanie wyższej kwocie, a na horyzoncie będą wybory to sami wiecie. Obiecana dopłatę uda się ściągnąć z rynku z dużą nawiązką i jakoś bedzie się kręcić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Nie liczyłbym za bardzo na taki scenariusz , jak teraz słabo wyjdzie , a pewnie tak będzie że nie będzie żadne 500 zł/ha , przy niskich dawkach niektórzy się mocno zdziwią zwłaszcza jak teraz kupują po tych zawyzonych cenach gdzie nie wyjdzie im z dopłatą poprzednia wysoka cena .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
57 minut temu, witejus napisał:

Spokojnie rząd już upatrzył sobie nowych wyborców tak że trzecią kadencję ma zapewnioną

On myśli że jak się podniosą ruchawki to rząd zadekretuje obniżkę ceny np saletry do 800zł za tonę

Ruchawki z głodu czy z drożyzny żywności? ruchawki to są co najwyżej z dobrobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
33 minuty temu, sebe1033 napisał:

Jakie taniej 😫,

Może względem przyszłego roku😆

2 minuty temu, Desperado napisał:

Ruchawki z głodu czy z drożyzny żywności?

Co za różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Kolosalna, tylko do całości mojej wypowiedzi, nie do tej części którą zacytowałeś.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
2 minuty temu, witejus napisał:

Może względem przyszłego roku😆

Może być ale przy 4500 zł /saletrę to cena już zaporowa , powyżej to kupią tylko ci co im dobrze sypie , a tak to coś szybko ekologiczne gospodarstwa powstaną , no chyba że jeszcze płody rolne mają zamiar dość znacznie zwiększyć cenę  ale to już lepiej nie gadać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, witejus napisał:

 

On myśli że jak się podniosą ruchawki 

To do sexu będą dopłacać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 minuty temu, Desperado napisał:

Wyjaśniłem w edycji.

Niczego nie wyjaśniłeś,dla mnie żadna różnica, ruchawka to ruchawka i tyle .Chyba że tobie chodzi o inną ruchawkę😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
3 minuty temu, sebe1033 napisał:

Może być ale przy 4500 zł /saletrę to cena już zaporowa , powyżej to kupią tylko ci co im dobrze sypie , a tak to coś szybko ekologiczne gospodarstwa powstaną , no chyba że jeszcze płody rolne mają zamiar dość znacznie zwiększyć cenę  ale to już lepiej nie gadać ...

Teraz fikają jeszcze ci co nakupili w miarę po niskiej cenie licząc na nie wiadomo jakie zyski, gro ludzi nie ma nawozu już teraz i nie stać ich na kupowanie za tą cenę, po wszelakiej drożyźnie,drogich kredytach, a być może i sprzedaży płodów po tej cenie, albo niewiele wyższej, lub jakimś nieurodzaju, tamtym też rurka szybko zmięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

To do sexu będą dopłacać 🤔

O jednym myślimy😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
1 minutę temu, witejus napisał:

Niczego nie wyjaśniłeś,dla mnie żadna różnica, ruchawka to ruchawka i tyle .Chyba że tobie chodzi o inną ruchawkę😜

Wyjaśniłem, tylko widzę że masz problem ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219
8 godzin temu, HF86 napisał:

I ciągną nieboraki dalej że może wnioski po kampanii dopłat i pinionzkow może na jesień tuż przed wyborami, albo narazie uspokoić nastroje jak tej pomocy na czapkę mirabelek wystarczy.

Byłem dzisiaj na odnowieniu kursu na Opryskiwacz, było 35 chłopa 30-50lat i powiem szczerze, że "rynce opadają"... Nie ubliżając nikomu, mentalność ludzi i ogarnięcie życiowe po prostu przeraża 🙆 tylko jeden chłopak trzeźwo myślący co dało się z nim pogadać

reszta głosiła swoje uwielbienie dla rządu o tych dopłatach do nawozów, obniżce vatu, 500 i innych jałmużnach. Nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Jak próbowałem coś na przekór powiedzieć to zaraz dziesięciu na mnie z mordą 😂 kurde u mnie na okolicy ludzie normalni, potrafią przekładać wszystko na zdrowy rozum, a tam trzeci świat. Miałem wrażenie jakby sąsiadów od gienka z plutycz przywieźli. A gość prowadził ten kurs dosłownie jak dla przedszkolaków, w sumie widząc tą gawiedź to się nie dziwię. 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 5
  • Sad 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, Desperado napisał:

Wyjaśniłem, tylko widzę że masz problem ze zrozumieniem.

To wyjaśniaj tak by szło zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Znajomy wrócił z zagranicy i orientował się ile kosztuje mocznik, po czym gdy przyszło do zamówienia jedna pani powiedziała, że zdrożał na 7000 wiec jej tylko podziękował, a jak się pytał w innym punkcie to było po 5500zł, ale w momencie zakupu zdrożał o 250 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7
17 godzin temu, tommy66692 napisał:

A jakiej cenie macie superfosfat potrójny lub trifosgran z icl?

3060 potrójny 40% bb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
9 godzin temu, Desperado napisał:

Ruchawki z głodu czy z drożyzny żywności? ruchawki to są co najwyżej z dobrobytu.

Akurat w Europie to wszystkie tzw ,,ruchawki'' mające wpływ na całą Europę miały podłoże w drogiej żywności i głodzie i tak po kolei Rewolucja Francuska, Rewolucja Październikowa, pośrednio dojście Hitlera do władzy

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj