Polecane posty

Gość   
Gość
46 minut temu, stach12 napisał:

a co z tymi  co dopłacają do hodowli i nawożą pola nawozami naturalnymi ??????????  oni najwięcej stracili , bo skarmili swoje ziarno za grosze ,  na dodatek paliwo drogie

a co z ekologicznymi ?????

nie kupiłem grama nawozu i póki co nie zamierzam [ sieje soje ] , ale jak dopłacą  do nawozu tym co sprzedali zboże po 1500 i rzepak po 3500 i na dodatek nabyli nawozy po niższych to uznam obecną władze za organizacje przestępczą a beneficjentów  powyżej grosza za  oszołomów  😀😀

 

jak czytam  mądrali co łape po kase na dopłate wyciąga , a zboże przetrzymuje żeby więcej emerytka za chleb zapłaciła to się zastanawiam gdzie ty Boziu jesteś że łapy nie upiedo.....

Sprzedaj te świnie, od paru lat czytam że dokładają wszyscy. Po co dokładacie?  Uważasz mnie za złodzieja bo kupiłem taniej nawóz bo nie dokładałem do świń i sprzedałem drożej zboże bo też nie dokładałem do świń.  Twój wybór że nie kupujesz nawozu i twój wybór że nie  siejesz rzepaku i pszenicy tak jak to że nie przetrzymujesz plonów tylko sprzedajesz w żniwa  bo trza prosiaki kupić.  Skąd się takie ulepy jak Ty biorą to nie wiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876

Agrosciema wylicza plony w europie na ten sezon jeszcze większe niż  rok temu🙆‍♂️ przeliczajmy dalej drogie nawozy na drogie zboża 👍

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja to sezon oceniam po jego zakończeniu czy był dobry czy nie. Bo do tego czasu wszystko się może zdarzyć. W agrobiznesie wymieniali regiony gdzie jest susza w Europie a potem rekordowe zbiory. 🤣 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Tymczasem kolejna awaria w Zakładach Azotowych Police.. Jak tak dalej będzie to niebawem ceny nawozów będą jeszcze większe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7183

Ten program oglądają same tuzy agrobiznesu 😂

 

Najlepiej by było żeby wszędzie wystąpiły awarie do końca roku, było by trochę spokoju 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dopłaty już działają. jad się leje i złość. to co pisdzielcy uwielbiają. dzielić I na puszczać na wzajem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Wczoraj gadałem z kolegą,  to mówił że już jeden wydzierżawiający dzwonił  do niego , czy mu faktur nie odsprzeda,  bo 500 na hektar dają.... to co się wyprawia w polskim rolnictwie to patologia jakich mało... I coraz większe skłócanie że sobą ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876
1 godzinę temu, Gromi napisał:

Tymczasem kolejna awaria w Zakładach Azotowych Police.. Jak tak dalej będzie to niebawem ceny nawozów będą jeszcze większe 

Która  to już  w tym roku? Celowe zagrywka aby windować ceny albo żeby mieli wytłumaczenie dlaczego takie drogie. Złodziejstwo ciąg dalszy...

Co do faktur i dzierżaw...płaćcie większe czynsze i oddawajcie wszystkie dopłaty, faktury za nawóz pewnie niektórzy też  oddadzą 👍

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
4 godziny temu, miwigos napisał:

Według mnie cena zakupu ma znaczenie dla wielkości wypłaty

Dlaczego ma skoro jest od września do 15 maja ten przedział aby był zachowany .

41 minut temu, Primula94 napisał:

Wczoraj gadałem z kolegą,  to mówił że już jeden wydzierżawiający dzwonił  do niego , czy mu faktur nie odsprzeda,  bo 500 na hektar dają.... to co się wyprawia w polskim rolnictwie to patologia jakich mało... I coraz większe skłócanie że sobą ludzi...

Bida panie bida i chęć darmowego pieniądza pozyskać , będą domagać się od tych co dzierżawią i zechcą większych dopłat bo płody drożeją .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876
1 godzinę temu, HF86 napisał:

dopłaty już działają. jad się leje i złość. to co pisdzielcy uwielbiają. dzielić I na puszczać na wzajem. 

Wszyscy tacy sami, ale co zrobić jak sam widzisz jak nie wiele trzeba zrobić aby ludzie szybko przestali racjonalnie myśleć, ceny nawozów covid wszystko idzie według planu.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1082
2 godziny temu, stach12 napisał:

a co z tymi  co dopłacają do hodowli i nawożą pola nawozami naturalnymi ??????????  oni najwięcej stracili , bo skarmili swoje ziarno za grosze ,  na dodatek paliwo drogie

a co z ekologicznymi ?????

nie kupiłem grama nawozu i póki co nie zamierzam [ sieje soje ] , ale jak dopłacą  do nawozu tym co sprzedali zboże po 1500 i rzepak po 3500 i na dodatek nabyli nawozy po niższych to uznam obecną władze za organizacje przestępczą a beneficjentów  powyżej grosza za  oszołomów  😀😀

 

jak czytam  mądrali co łape po kase na dopłate wyciąga , a zboże przetrzymuje żeby więcej emerytka za chleb zapłaciła to się zastanawiam gdzie ty Boziu jesteś że łapy nie upiedo.....

Na początek, jestem przeciwnikiem wszelakich dopłat i dofinansowań ale Ty jesteś jakiś ciekawy gość. Nie stosujesz nawozów, ale chciałbyś dopłaty do nich, sprzedawałbyś jak cena jest najniższa, a kupował jak najwyższa. Myślisz, że cena za którą polski rolnik sprzeda pszenicę ma znaczący wpływ na cenę chleba?🤣🤣 Idę o zakład, że jeśli cena pszenicy spadanie w żniwa, a spadnie na bank, to cena pieczywa nie drgnie w dół nawet o grosz.

1 godzinę temu, HF86 napisał:

dopłaty już działają. jad się leje i złość. to co pisdzielcy uwielbiają. dzielić I na puszczać na wzajem. 

Nie, nie, dopłaty jeszcze nie działają a jad już od dawna się leje

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
33 minuty temu, galan99 napisał:

Dlaczego ma skoro jest od września do 15 maja ten przedział aby był zachowany .

 

3 godziny temu, stach12 napisał:

jak czytam  mądrali co łape po kase na dopłate wyciąga , a zboże przetrzymuje żeby więcej emerytka za chleb zapłaciła to się zastanawiam gdzie ty Boziu jesteś że łapy nie upiedo.....

Weź nie mieszaj wiary do niewiadomo czego .

A jak ceny nawozów szły do góry to co nie pszeszkadzało ?  Jak ktoś przetrzymał zboże to co ma promocję jeszcze robić .

 

Wielkość dopłaty ma wynieść MAX 500 zł/ha  co nie znaczy że tyle wyniesie równie dobrze może wynieść ta dopłata 50 zł/ha .

Przyjmując że na jeden hektar ktoś kupił 400 kg w 2020 po 1000 zł/tonę, a  pod koniec 2021 za 1500 zł/t . 

To odpowiednio 400 zł i 600 zł różnica 200 zł i tyle dopłaty 😮.

A jak 400 kg w 2020 pod koniec za 1000zł/t , a w 2022 po 3000 zł/t też 400 kg .

To odpowiednio 400 zł i 1200 zł to różnica 800 zł ale i tak dostanie 500 zł .

 

Tagże przy obecnej cenie liczenie na dopłatę to to tylko ochłapy . 

Przy poprzedniej -3000 zł coś tam jest ale znów na trawy nawożone to znikomy udział .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delbeta    4

4460 brutto/t saletra worek 50 kg 

Edytowano przez Delbeta
Cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5231
6 godzin temu, galan99 napisał:

Wysokość dopłat do nawozów

Maksymalny limit pomocy będzie wynosił: 

500 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych z wyłączeniem łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych,

250 zł na 1 ha powierzchni łąk, pastwisk i traw na gruntach ornych z wyłączeniem powierzchni wspieranych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.

znaczy chcesz powiedzieć że jak mam kwiatki to guzik dostane na te łąki ??

6 godzin temu, galan99 napisał:

Wysokość dopłat do nawozów

Maksymalny limit pomocy będzie wynosił: 

500 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych z wyłączeniem łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych,

250 zł na 1 ha powierzchni łąk, pastwisk i traw na gruntach ornych z wyłączeniem powierzchni wspieranych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.

znaczy chcesz powiedzieć że jak mam kwiatki to guzik dostane na te łąki ??


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
2 godziny temu, Primula94 napisał:

Wczoraj gadałem z kolegą,  to mówił że już jeden wydzierżawiający dzwonił  do niego , czy mu faktur nie odsprzeda,  bo 500 na hektar dają.... to co się wyprawia w polskim rolnictwie to patologia jakich mało... I coraz większe skłócanie że sobą ludzi...

A jak mu ma te faktury odsprzedać skoro jest już wystawiona na konkretną osobę:) Co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jak uprawiać pole to albo swoje, albo z dopłatami. Niektórzy to by chcieli z pola wszystko zebrać, a rolnikowi nic nie zostawić. 

Przed chwilą pytał się mnie sąsiad czy nie chce odkupić saletrę po 4300, że niby chce kupić RSM itp. A mi się wydaje że ma nawóz bez faktury  i nie dostanie dopłaty. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Jest za***iście Sasin ogłosił utworzenie GSów. Będziemy kupować nawozy bez pośredników prosto z fabryki. Trzeba na nich tylko trzeci raz zagłosować i będzie za***iście. Dopłaty też będa 250 zł, 500 zł albo i 1500 zł. Co tam saletra u mnie na wsi marne 4600 zł za tonę kosztuje. Suwerenie do dzieła!! https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/krajowa-grupa-spozywcza-zajmie-sie-zaopatrywaniem-rolnikow-w-nawozy,117507.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
31 minut temu, kulczer napisał:

Jest za***iście Sasin ogłosił utworzenie GSów. Będziemy kupować nawozy bez pośredników prosto z fabryki. Trzeba na nich tylko trzeci raz zagłosować i będzie za***iście. Dopłaty też będa 250 zł, 500 zł albo i 1500 zł. Co tam saletra u mnie na wsi marne 4600 zł za tonę kosztuje. Suwerenie do dzieła!! https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/krajowa-grupa-spozywcza-zajmie-sie-zaopatrywaniem-rolnikow-w-nawozy,117507.html

Dadzą ci nawozy w rozliczeniu w dopłatach rolnych . Jaka będzie cena nawozu to ustalą wedle danego czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak wy nic nie rozumiecie. 

dzięki dobremu zarzadzaniu azoty z uszkodzonej linii wypchnąć trzeba za granicę aby chronić polską ziemię. niby wygląda normalnie, ale uj wie 🤔

także tego, ten,no jak by nie było- kolejny wielki sukces 🥳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    194

Wszyscy albo prawie wszyscy jęczą a jak się pojawi na wsi zagonek dzierżawy to sąsiad sąsiadowi wilkiem Do d..y z takim życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
8 godzin temu, stach12 napisał:

nie kupiłem grama nawozu i póki co nie zamierzam [ sieje soje ]

Nie kupiłeś nawozów a chcesz dopłatę ? w domu wszyscy zdrowi?do gnoju chcesz dopłaty,krowom ,świniom płacisz za to że produkują gnój?pier**lisz tak jak ci co beczeli że nie dostaną zwrotu vatu choć go nie zapłacili.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj