Polecane posty

cinek1808    1746

Rynek sam się za jakiś czas wyreguluje. Teraz każdy kupuje bo liczy że będzie zysk załóżmy z pszenicy . Będzie plon drogo się sprzeda i coś zostanie. Ale jeśli ceny nie będzie na ziarno a koszty będą wysokie. To nikt na dłuższą metę nie będzie dokładać do interesu . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Wyłoży 140tys i azot kupi

Niektórzy nie mają z czego wyłożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

przespali cała zimę lub mieli głupia nadzieję że saletra z 3 zrobi się po 1 tyś zł. Znajomy ze swoimi 60ha też nie kupił nic nawozu..

Saletrę dało się kupić za 2600 zł w lutym. Także swoje mądrości proszę schować w kieszeń. Dla większości rolników nawet cena 3 tyś zł/t za saletrę była nie osiągalna finansowo a gdzie 4 czy 5 tyś zł. Ale jak widać niektórzy się tu cieszą. Nie kupili to są głupi... Co za mentalność buraka. Ogólnie dużo pól będzie ugorowanych, bo koszta produkcję wysokie a ceny zbytu płodów nie znane. 

Edytowano przez Kas_nowa
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
12 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

weź galan trochę zejdź z tonu. Udajesz tu wielkiego fachowca, miałeś nawozy kupować na wiosnę po max 2 tysie. Nie dziw się teraz że każdy traktuje Twoje posty lekko ,,prześmiewczo,,.

Do tego się już można przyzwyczaić.

11 godzin temu, galan99 napisał:

w czym masz problem jak by nie wojna i sankcje to by takiej durnoty z nawozami nie było . 

 

A zanim się zaczęło to była tendencja spadkowa ?? Nie wydaję mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Tu potrzebny psychiatra i na odwyk chciwości .Niektórzy poznali co to dreszcz hazardu i i gra rynkowa -a odgrażali się ze wykończą grupę azoty a tu taki ZONK 

A jak tam Twój uff? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
9 minut temu, Kas_nowa napisał:

Saletrę dało się kupić za 2600 zł w lutym. Także swoje mądrości proszę schować w kieszeń. Dla większości rolników nawet cena 3 tyś zł/t za saletrę była nie osiągalna finansowo a gdzie 4 czy 5 tyś zł. Ale jak widać niektórzy się tu cieszą. Nie kupili to są głupi... Co za mentalność buraka. Ogólnie dużo pól będzie ugorowanych, bo koszta produkcję wysokie a ceny zbytu płodów nie znane. 

Jeden na tym straci , drugi wygra.

 

Juz po swojej wsi widzę takiego jednego co głowę wysoko nosił , szastał kasą ,najmowal sporo usług bo się nie chciało tłuc starym Ursusem , a teraz od jesieni dzierżawy stoją nie poorane ,nawozu pod domem ani woreczka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16
11 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Nasza pszenica też produkcja 08.2021 a czy ktoś dzisiaj sprzedaję w cenie z sierpnia?

 

Oczywiście, zgadza się, ale trzymając tą pszenicę otwarcie mówię że mam ale czekam na lepszą cenę a nie rzne głupa że braki na magazynie bo produkcja gdzieś tam stoi. A ile zamówień podpisanych wycofanych bo coś tam, i to nawet opłaconych z góry. Jak ja zgodziłem pszenicę na 3 dni przed wybuchem wojny bez papieru, tylko na słowo to trzeba było zacisnąć zęby i się wywiązać. Nie jeden z was powie że jestem frajer, ale mosty za sobą pali się tylko raz.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
6 godzin temu, pawlus224 napisał:

Jeden na tym straci , drugi wygra.

 

Juz po swojej wsi widzę takiego jednego co głowę wysoko nosił , szastał kasą ,najmowal sporo usług bo się nie chciało tłuc starym Ursusem , a teraz od jesieni dzierżawy stoją nie poorane ,nawozu pod domem ani woreczka ...

No tak tak, już go pewnie licytują, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
8 godzin temu, Kas_nowa napisał:

Ogólnie dużo pól będzie ugorowanych, bo koszta produkcję wysokie a ceny zbytu płodów nie znane. 

Ugory ?😁 Tylko powiedz na wsi że masz pole do wydzierżawienia to zobaczysz ilu klientów będzie i dopłatę w zębach przyniosą.

  • Like 1
  • Haha 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam bym chapnął jeszcze ze 40 ha jak by było skąd, może człowiek od ogonów by odszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Roboty mniej, więcej czasu dla dzieci, może w końcu jakieś wakacje.Wiadomo że to dobry zastrzyk gotówki, bo u nas płatność przy odbiorze, może cena nie zwala z nóg ale zawsze fakturka i kasiorka do ręki. Trochę fizycznie człowiek by sobie odpoczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Gospodarka się nie opłaci a od początku roku zarejestrowano 700 nowych ciagników. Znany yutuber na 20ha kupił Fendta za 450k

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Youtuber nie będzie przecież robił filmów że starym ciagnikiem w tle. A odnośnie rejestracji to ludzie uciekają z kasy chyba bo widzą że wszystko drożeje a raczej wartość nabywcza gotówki spada i pakują w sprzęt, który jak narazie ciągle drożeje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten co mu się nie opłaci to kalkulatora nie ma, ciekawe skąd dokłada do interesu. Mi się tam opłaci, raz lepiej raz gorzej ale zawsze na plus, wiadomo że teraz z kasą trzeba uciekać i lepiej się zatowarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Niektórzy mają domy pod dachówkę co hitlera pamięta, błoto na podwórku pod kolana ale nowe traktory i osobówki stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
10 godzin temu, Kas_nowa napisał:

Saletrę dało się kupić za 2600 zł w lutym. Także swoje mądrości proszę schować w kieszeń. Dla większości rolników nawet cena 3 tyś zł/t za saletrę była nie osiągalna finansowo a gdzie 4 czy 5 tyś zł. Ale jak widać niektórzy się tu cieszą. Nie kupili to są głupi... Co za mentalność buraka. Ogólnie dużo pól będzie ugorowanych, bo koszta produkcję wysokie a ceny zbytu płodów nie znane. 

Marna ich pociecha. Na całe życie nie nakupili. Ja w zasadzie kupiłem większość nawozów po tych niższych cenach. Więc nie to bym zazdrościł tym co kupili taniej. Ale każdemu kto mówi, że trzeba było zimą kupować. Mówię na całe życie nie nakupisz. Za rok będziesz becelował tak jak inni. Bo tani0ojjak było już nigdy nie bezie. Wiele komponentów do nawozów szło ze wschodu. Tak samo jak gaz, który z Norwegii czy USA wcale nie będzie tańszy od ruskiego który i tak był rzekomo drogi.

44 minuty temu, asharot napisał:

Gospodarka się nie opłaci a od początku roku zarejestrowano 700 nowych ciagników. Znany yutuber na 20ha kupił Fendta za 450k

Bo zarabia na yt to se może kupić. Nie wiem o kogo chodzi i jaką ma oglądalność ale na tym da się zarobić i to całkiem duże pieniądze. A zakup fendta jeszcze może widownię powiększy. i lepiej posłuży do wzrostu dochodów jak na gospodarce.

PS jak ma otwartą dzielność związaną z kanałem to se jeszcze vat odliczy jak gospodarka nie na vacie.

23 minuty temu, fliegl napisał:

Niektórzy mają domy pod dachówkę co hitlera pamięta, błoto na podwórku pod kolana ale nowe traktory i osobówki stoją.

W 2012 roku jak weszła seria 6r to byłam u kumpla dealera jd jak po 6105 r ludzie przyjechali. Na początku myślę fajny traktorek ktoś będzie miał pociechę. Patrzę przyjeżdża koleś po niego z dzieciakami i żonką.22letni passat boto było b3. Oni ubrani w ubrania z epoki passata. Chłop w skórzanej krótce a skóra z plastiku takiego błyszczącego. Jak na filmach początku lat 90 tych. Dzieci i żonka ubiór podobny też z lat 90 tych. Pogadałem z kumplem jak oni żyją to mi jeszcze poopowiadał bo był u nich. Pomyślałem sobie za takie życie to dziękuje za taki fajny traktor.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
55 minut temu, paktofonikas1987 napisał:

A odnośnie rejestracji to ludzie uciekają z kasy chyba bo widzą że wszystko drożeje a raczej wartość nabywcza gotówki spada i pakują w sprzęt, który jak narazie ciągle drożeje.

Tylko że te ciągniki były zamawiane blisko rok temu bo nie ma nowych od reki ,może z jakimi wyjątkami,a rok temu jeszcze nie było takiej inflacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
10 godzin temu, Kas_nowa napisał:

Saletrę dało się kupić za 2600 zł w lutym. Także swoje mądrości proszę schować w kieszeń. Dla większości rolników nawet cena 3 tyś zł/t za saletrę była nie osiągalna finansowo a gdzie 4 czy 5 tyś zł. Ale jak widać niektórzy się tu cieszą. Nie kupili to są głupi... Co za mentalność buraka. Ogólnie dużo pól będzie ugorowanych, bo koszta produkcję wysokie a ceny zbytu płodów nie znane. 

Głupio będą się uśmiechać wiesz kiedy? Jak susza zabierze plony a oni nasypali saletry po 5 tyś i liczyli że pszenicę po 1500 sprzedadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878

Ten co Fendta kupił jeździ na TiRach matka przy bydlę chodzi i taka historia. Tutaj większość tak ma bo z gospodarstwa to sobie można...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Kas_nowa napisał:

Saletrę dało się kupić za 2600 zł w lutym. Także swoje mądrości proszę schować w kieszeń. Dla większości rolników nawet cena 3 tyś zł/t za saletrę była nie osiągalna finansowo a gdzie 4 czy 5 tyś zł. Ale jak widać niektórzy się tu cieszą. Nie kupili to są głupi... Co za mentalność buraka. Ogólnie dużo pól będzie ugorowanych, bo koszta produkcję wysokie a ceny zbytu płodów nie znane.

Ja kupiłem jak była do 3 tys za tonę. Cóż ja się cieszę że kupiłem po 3 niż miałbym teraz płacić po 5tys zł... 😏 🤷‍♂️ I nie uważam że to jest mentalność "buraka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak jak Grzesio z Parczewa gra o plon do Niemiec jeździ i w gosp inwestuje. Wielu rolników tak robi. Tylko można tak robić jak jest sens ekonomiczny. Sam tak robię tylko ja nie kupuje nowych ciągników choć mógł bym. Bo to nie ma sensu ekonomicznego bo tak samo starym obrobię pole. Ma klimę i wszystko to co potrzeba jest na mechanicznej pompie prosty w budowie nie psuje się to po co mi nowy. Aby tylko się pokaz. Nawozy po 5tys też mogę kupować. Tylko po co mam pracować i dokładać do tego. Znajdę se kogoś za dopłaty i niech on dokłada. Gorzej będą mieli ci co tylko z gospodarki żyją a nie daj Boże jeszcze jakieś kredyty pobrali. Oni nie będą mieli z czego dokładać choćby po to by przeczekać te gorsze lata. Choć bardzo lepsze to już nie nadejdą. Nawozy tanie nie będą. Pisałem dlaczego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
hubertuss napisał:

Bo zarabia na yt to se może kupić. Nie wiem o kogo chodzi i jaką ma oglądalność ale na tym da się zarobić i to całkiem duże pieniądze. A zakup fendta jeszcze może widownię powiększy. i lepiej posłuży do wzrostu dochodów jak na gospodarce. PS jak ma otwartą dzielność związaną z kanałem to se jeszcze vat odliczy jak gospodarka nie na vacie.

Kanał "ursus & ursus" akurat w jego przypadku zakup takiego ciągnika był kompletnie nie opłacalny. Jedyną maszyna jaką do niego ma to jest talerzówka 🤷‍♂️ facet trzyma trochę byków sądzi kilka ha kartofli i reszta zboża

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, Bercik92 napisał:

Ja kupiłem jak była do 3 tys za tonę. Cóż ja się cieszę że kupiłem po 3 niż miałbym teraz płacić po 5tys zł... 😏 🤷‍♂️ I nie uważam że to jest mentalność "buraka"

Oczywiście, że możesz się cieszyć ja też po 3 kupowałem. Tylko nie minie nas to, ze i my zapłacimy po 5. Tylko później. A nie którzy zachowują się tak jak by po te 3 na całe życie nakupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Po 5 000 za saletrę płacić 🤪 ....... to naprawdę albo inflacja tak zapierdziela , albo ceny wszystkiego pójdą do góry jeszcze (a to nie inflacja ?) .

Czyli co będziemy przewalać duże sumy w porównaniu do kiedyś ?

Albo po trzeba bedzie się cofnąć co wcale aż takie głupie nie jest do samowystarczalności - ziemi dobrać 😶  siać strączkowe i bobowate pod zasiewy zbóż i rzepaków

24 minuty temu, hubertuss napisał:

Tak jak Grzesio z Parczewa gra o plon do Niemiec jeździ i w gosp inwestuje. Wielu rolników tak robi.

Tak tylko wcześniej zaczął gospodarzyć pełną parą ale wszystko na raz wrzucił i ognia zabrakło 🙃, ogłądałem trochę go . Rozwijał się na kredyt a jak przyszło spłacać to dochodów nie było a tylko z gospodarstwa żył , to teraz poszedł do pracy i kombinuje .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj