Polecane posty

michalcium    1367

U mnie jutro/pojutrze orki pod buraki i kukurydzę poleci wał z włóką bo robi się nieciekawie przewidywany deszcz na długoterminowych po 10 kwietnia na ile to się sprawdzi nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 minuty temu, Agrest napisał:

Ty kujawsko pomorskie?

Nie rozumiem, na co czekają?

Choć i u mnie wszyscy śpią, ale z ziemi nie żyją.

U mnie też wszyscy spia nawozów nic kompletnie nikt nie robi w polu namnie jak na głupiego patrzą 

Nie wiesz może ile czasu może leżeć niewymieszany z ziemią  ten mocznik z inhibitorem aby nie było strat azotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Nie wiem.

Wiem że posiałem w piątek pogłównie po zasianej pszenicy jarej. Na drugi dzień był rozpuszczony.  Ziemia jeszcze wilgotna temperatury niskie, więc będzie spokojnie zaciągany w profil glebowy.

Skoro na n2 dają to tu nic mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
7 godzin temu, asharot napisał:

W Lipcu kupywałem polski ekogroszek po 750zł i nigdzie nie jechałem ani nie stałem, kurier przywiózł 

W lipcu byłeś o rok młodszy 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Też siałem mocznik bo tylko taki nawóz kupiłem i był mróz z rana na drugi dzień nie ma śladu z mocznika. Gleba jeszcze wilgotna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
11 minut temu, Agrest napisał:

Ty kujawsko pomorskie?

Nie rozumiem, na co czekają?

Choć i u mnie wszyscy śpią, ale z ziemi nie żyją.

Tak

Nie wiem na co czekają, włóką przejechać to mus przy takiej pogodzie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Przecinek ucięło, chodziło o to że rozsiany nawóz na mróz a na drugi dzień już się rozłożył 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

A co Ty tak roboty w polu się boisz?.

Na co czekać z siewami? Wczoraj płytko agregatem zrobione, dziś przy siewie się kurzyło.

 

Za zimno mi i nie mogę się rozruszać po zimie 😛 

przymrozki i sucho to będzie z tego zboże 🤔

Jeszcze nawet kilograma nie odwiałem do siewu 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
25 minut temu, ukaszProcho napisał:

Przecinek ucięło, chodziło o to że rozsiany nawóz na mróz a na drugi dzień już się rozłożył 😀

Mój post był do Pana osiemdziesiąt ósmego. U niego lipiec był 12 miesięcy temu🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
Dnia 14.03.2022 o 14:24, grys napisał:

TJE ponad 6tyś kolega rano mi mówił masakra niech sobie trzymają te azoty to jest pomyłka nawozy kupione miesiąc temu w zeszłym tygodniu wstrzymali sprzedaż a dzisiaj nowy cennik . podobno ze stalą taka sama zagrywka place załadowane a nie sprzedają i podobno cena drutu 10tyś tona ale to nie słysałem osobiście więc nie chcę siać paniki ciekawe kiedy złom tak podskoczy ??? hehe

kolego z tą stalą to nie przesadziłeś w ubiegły poniedziałek drut 12 był po 4100 a w czwartek po 7500 netto i to przy zam. 8ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
4 minuty temu, Cezar81 napisał:

kolego z tą stalą to nie przesadziłeś w ubiegły poniedziałek drut 12 był po 4100 a w czwartek po 7500 netto i to przy zam. 8ton

a co się dziwisz jak złom po 2k PLN za tonę będzie pod koniec tygodnia, dzisiaj jest po 1,5k, robotę przełożyłem by kumpel poczyścił cmentarzysko, miała lora iśc po remoncie za 10k a pójdzie bez remontu za 14k, tylko gaz do palnika i jazda

Edytowano przez Takeda
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
35 minut temu, ukaszProcho napisał:

Też siałem mocznik bo tylko taki nawóz kupiłem i był mróz z rana na drugi dzień nie ma śladu z mocznika. Gleba jeszcze wilgotna 

Może  ktoś w nocy pozbierał  -  🤔   nawozy drogie . 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jesli bedą takie ceny nawozów to na drugi sezon pojdzie 100N na rzepak i 100N na pszenice i tyle. zalezy jaka ceny płodow jeszcze bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
1 godzinę temu, ukaszProcho napisał:

Też siałem mocznik bo tylko taki nawóz kupiłem i był mróz z rana na drugi dzień nie ma śladu z mocznika. Gleba jeszcze wilgotna 

Może kurczęta wydziubały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
22 godziny temu, krzychrol napisał:

Zgadzam się z Tobą. Tyle że ja nie opowiadam w TV głupot o tym że nawóz jest drogi bo gaz zdrożał kilka razy. Chociaż by te daty produkcji na workach zamazali jak już taką propagandę sieją jak w rosji

A  ja wczoraj  byłem  z  rzepakiem   i  akurat  mocznik  zwalali  więc  się  pytam  jaka  cena  bo  może  bym  coś  zraz  wziął  a   właściciel  odpowiedział  że  to  jeszcze  w  styczniu    było  sprzedane  i dodał że klient  dostanie towar  z  marcową  datą  produkcji  no  i  zaczęła  się  rozmowa  na  temat tych  dat  produkcji  , wyjaśnienie  jest  dość  proste - klient  kupił   przykładowo  w  listopadzie  po  dopłatach  całego  tira  saletry  ale  z  odbiorem  w luty/marzec  bo  woli  żeby  czekał  na  składzie  pod  dachem  niż  mókł  u niego  na  podwórku  i  teraz  jak  handlujący  nawozem  miał  zamówioną  dostawę z  fabryki  to  posłał  całe  auto  do  tamtego  klienta żeby  nie  rozładowywać  na  placu  a  ci  co  przychodzą  teraz  po  kilka  ton  dostaną  nawóz  z  placu  ze  starą  datą  produkcji   - prawda  że proste  jak  futerał   na  cepy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

U mnie też wszyscy spia nawozów nic kompletnie nikt nie robi w polu namnie jak na głupiego patrzą 

Nie wiesz może ile czasu może leżeć niewymieszany z ziemią  ten mocznik z inhibitorem aby nie było strat azotu ?

mocznik przykryty  ziemią inhibitor nie ma wpływu na ulatnianie  te barany z UE narzucają rozwiązania o których nie mają pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Nie nie , na ziemi jak leży mocznik z inhibitorem to co dłużej może poleżeć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mój mocznik przyjechał 14.03 ,data produkcji 12.03.2022. kupiony w połowie grudnia.

Wychodzi na to że w sobotę wyprodukowany a w niedzielę dostarczony do dealera na bwm 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
31 minut temu, yaroslaw napisał:

A  ja wczoraj  byłem  z  rzepakiem   i  akurat  mocznik  zwalali  więc  się  pytam  jaka  cena  bo  może  bym  coś  zraz  wziął  a   właściciel  odpowiedział  że  to  jeszcze  w  styczniu    było  sprzedane  i dodał że klient  dostanie towar  z  marcową  datą  produkcji  no  i  zaczęła  się  rozmowa  na  temat tych  dat  produkcji  , wyjaśnienie  jest  dość  proste - klient  kupił   przykładowo  w  listopadzie  po  dopłatach  całego  tira  saletry  ale  z  odbiorem  w luty/marzec  bo  woli  żeby  czekał  na  składzie  pod  dachem  niż  mókł  u niego  na  podwórku  i  teraz  jak  handlujący  nawozem  miał  zamówioną  dostawę z  fabryki  to  posłał  całe  auto  do  tamtego  klienta żeby  nie  rozładowywać  na  placu  a  ci  co  przychodzą  teraz  po  kilka  ton  dostaną  nawóz  z  placu  ze  starą  datą  produkcji   - prawda  że proste  jak  futerał   na  cepy 

Coś w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
19 minut temu, RU68 napisał:

mocznik przykryty  ziemią inhibitor nie ma wpływu na ulatnianie  te barany z UE narzucają rozwiązania o których nie mają pojęcia

Niby pisze inhibitor zapobiega stratom azotu nawet na worku napisali 😂

Trzeba siać i mieszać z ziemią w takim razie bo chciałem wysiać i za 2 dni wymieszać z ziemią ale pewnie sporo ucieknie azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

to mocznik z inhibitorem nie nadaje sie do stosowania pogłównego?a ja to rozsypałem po pszenicy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
58 minut temu, yaroslaw napisał:

A  ja wczoraj  byłem  z  rzepakiem   i  akurat  mocznik  zwalali  więc  się  pytam  jaka  cena  bo  może  bym  coś  zraz  wziął  a   właściciel  odpowiedział  że  to  jeszcze  w  styczniu    było  sprzedane  i dodał że klient  dostanie towar  z  marcową  datą  produkcji  no  i  zaczęła  się  rozmowa  na  temat tych  dat  produkcji  , wyjaśnienie  jest  dość  proste - klient  kupił   przykładowo  w  listopadzie  po  dopłatach  całego  tira  saletry  ale  z  odbiorem  w luty/marzec  bo  woli  żeby  czekał  na  składzie  pod  dachem  niż  mókł  u niego  na  podwórku  i  teraz  jak  handlujący  nawozem  miał  zamówioną  dostawę z  fabryki  to  posłał  całe  auto  do  tamtego  klienta żeby  nie  rozładowywać  na  placu  a  ci  co  przychodzą  teraz  po  kilka  ton  dostaną  nawóz  z  placu  ze  starą  datą  produkcji   - prawda  że proste  jak  futerał   na  cepy 

No to wytłumacz mi takie coś: w październiku 2021 brak saletry na składzie a w marcu 2022 jakimś cudem znalazła się ze stycznia 2021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
12 minut temu, kazik6 napisał:

to mocznik z inhibitorem nie nadaje sie do stosowania pogłównego?a ja to rozsypałem po pszenicy 

 

Mocznik z inhibitorem zalecany do stosowania pogłównego -właśnie w tym przypadku straty N są ograniczone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
10 godzin temu, asharot napisał:

W Lipcu kupywałem polski ekogroszek po 750zł i nigdzie nie jechałem ani nie stałem, kurier przywiózł 

Co robiłeś? ,,kupywałem”? Co to znaczy?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj