Polecane posty

Mistrzu2    48
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

https://allegro.pl/oferta/nawoz-yara-mila-hydrocomplex-12-11-18-mikro-25kg-10640315288 cena zachęca :D wczoraj byłem świadkiem jak babka kupowała, facet chciał jej polifoske 6 sprzedać, powiedziała że to na pola się nadaje a nie do ogrodu i chce te niebieskie granulki 🤣

Yara mila hydrocomplex nawóz bezchlorkowy   jest do ogrodu, więc kumata babka wie co kupuje. 

Edytowano przez Mistrzu2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Sąsiad siał po pszenicy azot a za miedzą moja fasola rosła.Do zbioru jeszcze w fasoli kwiat się zdarzał krzaki zaje....ste a na krzaku  po 1 strąku 🤭także niech każdy sieje po swoim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
26 minut temu, miwigos napisał:

Ci co tak sie cieszą że mu sąsiad nasiał nawozu , jak sie chce mieć w miare dosiane do miedzy , to 1-2 metry u sąsiada musi troche leżeć , najlepiej jak dwóch tak sieje wtedy sprawiedliwie , u mnie wiekszośc tak sieje , nieliczni tylko myślą że sie dorobią jak nie dosieją

A miałem pokombinować z ustawieniami bo właśnie na fabrycznych nie dosiewa do miedzy tzn dolatuje ale za mało i od miedzy widać szczególnie na trawie że 2 m słabo zasilone ,  fakt fajnie ja dobry sąsiad za miedzą ale przy drodze to już nie bardzo przesypać .

A szukałem limitera ciekawe czy tak dobrze działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak chcesz mieć dosiane u siebie to musi coś na sąsiada wlecieć , rozsiewacz z limiterem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Z limiterem coś tam przelatuje ale tylko coś tam czy więcej ?

A mam raucha mds to tam regulacja szerokości i wysiew graniczny na łopatkach to myślałem że coś pokombinuje , dziurek na łopatkę 5 na kąt i 5 na przedłużenie łopatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
59 minut temu, Andpol napisał:

Znam gościa co z wiadrem od miedzy ręcznie dosiewa a ma już około 60 lat sknera jakich mało w okolicy.

I pewnie jest kawalerem u mnie takich pełno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Bo za zimno ? Ja jeszcze czekam aczkolwiek nie wiem ile , ale coś dziś patrzę na pszenicę to jakby wysmaliło na górkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
33 minuty temu, sebe1033 napisał:

Z limiterem coś tam przelatuje ale tylko coś tam czy więcej ?

A mam raucha mds to tam regulacja szerokości i wysiew graniczny na łopatkach to myślałem że coś pokombinuje , dziurek na łopatkę 5 na kąt i 5 na przedłużenie łopatki 

Limiter ma regulacje ,siejesz jak chcesz , czyli jak ustawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

Wegetacja ruszyła i te mrozy za dobre nie są na plantacje gdzie poszedł N na początku miesiąca albo jeszcze w lutym 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czym mozna by było zastapic nawóz azotowy zeby posiac zboze ? czy jakis obornik granulowany zdałby egzamin czy co innego  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
28 minut temu, Kas_nowa napisał:

Kto posiał już azoty niech szykuje się w maju na 3 dawkę. 

Zależy gdzie. U mnie wczoraj akurat po rozsianiu nawozu, spadło sporo śniegu. A teraz w prognozach długoterminowych nie widać żadnych opadów w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76

Kilka dni z temperaturą odczuwalną -10 i zboża robią się fioletowe, te rozhartowane jeszcze bardziej. Według mnie optymalny termin by rzucić jakiś pierwszy azot na zboża będzie końcem marca przed opadami. Zboża są ładnie rozkrzewione, ewentualnie na późne jesienne zasiewy można coś szybciej pomyśleć. Ogólnie do połowy kwietnia też temperatura ma nierozpieszczać także trzeba się skupić by pełna moc była dostępna w połowie kwietnia jak na dobre ruszy wegetacja.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
53 minuty temu, Kas_nowa napisał:

Kto posiał już azoty niech szykuje się w maju na 3 dawkę. 

Ja posiałem już azoty , i 3 dawka będzie szła ok. 10 kwietnia , więc nie rozumie czemu wyjechałeś z tym majem , a u tych co wysiali już to przy tej temperaturze co jest to sądzisz że rośliny w ciągu tygodnia pobrały azotu żeby się rozchartowały? nie bądz śmieszny . Na przykład w moim przypadku przy dawce 120 kg N podałem 18 kgN w formie saletrzanej , a na zboża 9 kg N więc co tu miało rozchartować rośliny ?

@miwigos tak na szybko z głowy to jakieś 15,6 N  jest w adblu

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jak chcesz mieć dosiane u siebie to musi coś na sąsiada wlecieć , rozsiewacz z limiterem

Wysiew graniczny, zamknięcie nawozu na jedną stronę, nie koniecznie musi być limiter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, mysza103 napisał:

Ja posiałem już azoty , i 3 dawka będzie szła ok. 10 kwietnia , więc nie rozumie czemu wyjechałeś z tym majem , a u tych co wysiali już to przy tej temperaturze co jest to sądzisz że rośliny w ciągu tygodnia pobrały azotu żeby się rozchartowały? nie bądz śmieszny . Na przykład w moim przypadku przy dawce 120 kg N podałem 18 kgN w formie saletrzanej , a na zboża 9 kg N więc co tu miało rozchartować rośliny ?

To ile łącznie dawek będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
2 godziny temu, miwigos napisał:

Ci co tak sie cieszą że mu sąsiad nasiał nawozu , jak sie chce mieć w miare dosiane do miedzy , to 1-2 metry u sąsiada musi troche leżeć , najlepiej jak dwóch tak sieje wtedy sprawiedliwie , u mnie wiekszośc tak sieje , nieliczni tylko myślą że sie dorobią jak nie dosieją

Dokładnie. Jest wysiew brzegowy i graniczny. 

Przy wysiewu brzegowym zawsze trochę nawozu przeleci za międzę. To normalne, nawet w instrukcji Rauch MDS jest to opisane. Dzięki temu rozkład nawozu jest równy na całym polu Plon z brzegu będzie taki sam jak w środku pola.

Przy wysiewu granicznym nawóz nie wyleci za miedze ale dawka z brzegu będzie niższa A co za tym idzie potencjał plonotworczy pola mniejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
1 godzinę temu, Kas_nowa napisał:

Kilka dni z temperaturą odczuwalną -10 i zboża robią się fioletowe, te rozhartowane jeszcze bardziej. Według mnie optymalny termin by rzucić jakiś pierwszy azot na zboża będzie końcem marca przed opadami. Zboża są ładnie rozkrzewione, ewentualnie na późne jesienne zasiewy można coś szybciej pomyśleć. Ogólnie do połowy kwietnia też temperatura ma nierozpieszczać także trzeba się skupić by pełna moc była dostępna w połowie kwietnia jak na dobre ruszy wegetacja.   

Ja nie wiem skąd wy macie wiedzę i jak wy prosperujecie, ale nawet na jakiś logiczny chłopski rozum co trochę kuma te procesy - kto posiał azoty na początku marca, zrobił bardzo dobrze, bo azot się rozpuścił i z opadami czy bez poszedł w ziemie i czeka na temperatury! Nigdzie się nie podział, nic nie rozhartował bo nie było ku temu warunków(przynajmniej w moim regionie pld-wschod). Jakby były temp 10-15c po aplikacji i wchłonięciu w ziemie a później takie mrozy do -10 to wtedy faktycznie może być kuku.. w tamtym roku pierwszy raz dalem tak wcześnie azot i to był strzał w 10, w tym roku mimo że pora aplikacji podobna to nie wiem jak mi się dokrzewi pszenica w szpilce bo w tamtym roku jakoś to się fajnie zieleniło, fakt że teraz jeszcze nie ma warunkow do tego.. hektar wiedzy mówi żeby już 2dawke dawac.. U mnie będzie tydzień jak dalem 1, nie wiem, może za tydzien u mnie dać w rsm kolejne 50kg, bo deszczu to praktycznie do pierwszej dekady kwietnia nic nie zapowiadają a górki widzę że obsychają...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj