Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A kto to wie czy w ogóle będzie. 

Z resztą nie ma poco. tu większość ma bez problemu kasę na środki produkcji na dwa lata w przód, A i magazyny z ziarkiem pękają w szwach bo nawet garść nie sprzedana w oczekiwaniu że będzie jeszcze drożej 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

to zwykla spekulacja- kto ma slabe nerwy lub nie ma zapasu niech kupuje -potem bedzie taniej bo mniejsza konkurencja zostanie..

2 godziny temu, Bercik92 napisał:

Znam parę osób które biorą dopłaty na ekologię a mimo wszystko normalnie nawozy sieją.. 😏

a zapytaj ich czy cale gospodarstwo jest w ekologii..

  • Like 2

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
2 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Do saletry tylko ta dopłatą będzie czy amofoski superfosfatu też?

a  to  jest  jakaś  decyzja  w  sprawie  tych dopłat  nawozowych  ?  Bruksela  miała  wczoraj  ogłosić  decyzję  ale  nic  nie  słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
37 minut temu, masa24 napisał:

Śmiesznie się czyta te wasze głupoty . Przeglądając agrofoto widze ze tu każdy sypie 140 n , zbiera 7-8 t , nawozy kupuje w czerwcu na cały sezon , zboże magazynują i sprzedają w maju , firmy handlujące środkami robią wam cenniki na środki i zjeżdżają 30 % z cen . Gratuluje

Tak było na tym forum zawsze ale w tym roku to chyba 95 % tu piszących ma już wszystko kupione na 10 lat do przodu a jak ktoś się przyzna ze nie ma to od razu ze frajer i przecież mógł kupić jak było tanio 😁

  • Like 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
3 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

kupujecie nawozy na przyszły sezon ?

Powinneś już na 2025 kupić. Nie wiem na co czekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Dzisiaj był u mnie kolega ok 50ha, nie kupił ani grama nawozu, liczył że potanieje 🙄 gdybyście widzieli jego minę... Jakby miał zaraz do trumny się kłaść 🤪 dorwał dzisiaj coś tam polifoski, ale azotu nie znalazł... Paliwa tak samo nic zapasu...

znam większych co nie mają ani grama kupionego nawozu, i ogólnie dużo w okolicy rolników nie ma

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369

No to ja jestem frajer, mam nawozy tylko do pierwszego pokosu traw. 

Zboża ponad 4 tony. Koło 100 bel sianokiszonki, siana i słomy do zapłacenia i zwiezienia. 

Paliwa jakieś 800 litrów 

I sporo planów na ten rok 

Wczoraj mogłem kupić saletrę po 3000 

Edytowano przez Karol6130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
19 minut temu, robercikj100 napisał:

Tak było na tym forum zawsze ale w tym roku to chyba 95 % tu piszących ma już wszystko kupione na 10 lat do przodu a jak ktoś się przyzna ze nie ma to od razu ze frajer i przecież mógł kupić jak było tanio 😁

I jeszcze cie zbesztaja żeś bamber dziad na kredytach i nie stać na środki do produkcji a oni wszystko mają i płody rolne nie sprzedane 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369

Opryski wczoraj kupiłem 😂

Jak dzwoniłem pytać o cenę to w jednym miejscu było drogo ale dostępne bez problemu🤦‍♂️

Kolejne dwa miejsca normalna cena i rozmowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, mam okazję kupić saletrzak po 3tys, nadmienię ze na wiosenne nawożenia kupowałem wcześniej po 2600, ale zastanawiam się czy nie dokupić trochę na 2023,bo może być drozej lub wogole nie będzie. Co sądzicie, może być taniej niż  3 kiedykolwiek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiat Łosicki brak nawozów w sprzedaży azotowych choć leżą na placu (podobno wyprzedanie) nowe cenniki w piątek Saletrzak był 2830 Saletra była 3100 w nowych cennikach podobno 4 z sprzodu ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

he, he to ja :

sor nie mam ale tu przynajmniej tak cena nie wyje.....ła

paliwa tylko ze 300 litrów udało sie w banki kupić po 6 zł

nawozy na szczęście juz sa nawet cześć wysiane 

no i pszenica jest tylko weź wyczuj moment za ile sprzedać ( znając zycie sprzeda sie tanio)


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Dzisiaj był u mnie kolega ok 50ha, nie kupił ani grama nawozu, liczył że potanieje 🙄 gdybyście widzieli jego minę... Jakby miał zaraz do trumny się kłaść 🤪 dorwał dzisiaj coś tam polifoski, ale azotu nie znalazł... Paliwa tak samo nic zapasu...

Zapytaj czy głosował na PiS? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, tobago napisał:

Jeden rok bez npk po wielu latach stosowania nie powinien mocno zredukować plon. 

Tu się mylisz bo potas czy fosfor można odpuścić ale azot raczej nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518
7 minut temu, Karol6130 napisał:

No to ja jestem frajer, mam nawozy tylko do pierwszego pokosu traw. 

Zboża ponad 4 tony. Koło 100 bel sianokiszonki, siana i słomy do zapłacenia i zwiezienia. 

Paliwa jakieś 800 litrów 

I sporo planów na ten rok 

Wczoraj mogłem kupić saletrę po 3000 

I ja kupiłem jesienią azot tylko na pierwszy rzut licząc, że do maja stanieje😀 Się kurrr zdziwiłem, ale zobaczymy co będzie dalej. Zapasu kiszonki z kukurydzy na 2 lata, trawy coś się może ukosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
6 minut temu, Dodi napisał:

I ja kupiłem jesienią azot tylko na pierwszy rzut licząc, że do maja stanieje😀 Się kurrr zdziwiłem, ale zobaczymy co będzie dalej. Zapasu kiszonki z kukurydzy na 2 lata, trawy coś się może ukosi. 

U nas jesienią wszystko było wstrzymane 

Ludzie nie mogli npk pod zasiewy kupić 

Mi się udało tone npk wtedy wyrwać po 2200

Resztę kupiłem teraz, 25 lutego 

Kukurydzy to mam do następnej tylko 

Teraz 12 hektarów wpadlo to może jakoś to będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
21 minut temu, Karol6130 napisał:

No to ja jestem frajer, mam nawozy tylko do pierwszego pokosu traw. 

Zboża ponad 4 tony. Koło 100 bel sianokiszonki, siana i słomy do zapłacenia i zwiezienia. 

Paliwa jakieś 800 litrów 

I sporo planów na ten rok 

Wczoraj mogłem kupić saletrę po 3000 

Ja przed atakiem putina mogłem i za 2780 tira saletry nabyć ale to za drogo było jak dla mnie teraz to i by sprzedał .

Planów to też sporo miałem , ale się poprzesuwaly albo nieaktualne ...

 

Ostatnio Agrolok a zresztą już długo saletry nie mają . 

Dziś Ampol-merol ma saletrę ale bez ceny bo nie ich tylko producenta .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Dnia 8.03.2022 o 12:18, HF86 napisał:

A płaca minimalna? toc to chiba z 400 euro nie będzie. 

tak z tona pszenicy pewnie niedługo. 

wiwat pisdzielcy 😪

Tylko że w momencie wejścia do unii dopłata do hektara była w okolicach minimalnej, a obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wchodzimy w zielony lad, tylko bez wazeliny 

Kononowicz Płacz GIF - Kononowicz Płacz - Discover & Share GIFs

 

🙆‍♂️🙆‍♂️

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
23 godziny temu, RU68 napisał:

A tu zdziwo np Abramsy napędzane turbiną gazową pali wszystko podobnie ruskie t 90  tyle  że nie jedno gospodarstwo nie spali rocznie tyle ile czołg w 5 godzin

t 80 ma turbinę gazową, to nasi dużo tych abramsów nie będą używać przy takim napędzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj