Polecane posty

Agrest    25603

Ja kupiłem i na przyszły sezon. Moje pieniądze i moja decyzja.

Tak samo mój zysk lub strata.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
45 minut temu, robercikj100 napisał:

@Karol6130

Jaki rolnik, chłopie? 😁

Podwyżka cen nawozów to będzie tylko i wyłącznie wina tej wojny i sankcji nałożonych na rosje. 

Pomysl zanim coś napiszesz 

Panika spowodowana podwyżkami spowoduje większą panikę 

 

Niektórzy myślą że jak nakupią nawozu na dwa sezony zrobią biznes życia 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

macie gdzieś kres swojej gonitwy, czy po prostu do usranej śmierci?

na rok dwa, dziesięć.?

już jutro, albo za godzinę świat się może skończyć, A przynajmniej niektórym. 

u nas też im większy bamber, tym mniej prawdziwego życia. 

zamówiłem pierwszy strzał i być może ostatni, to się okaże. planów sztywnych i długoterminowych od dawna nie robię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

FarmerDyzio Ja wiem że większość żyje z pszenicy i rzepaku ale są ludzie którzy mają warzywa i 5 zł za 15kg ziemniaka albo 4 zł za 10 kg marchwi to  niby szał ?

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603
3 minuty temu, HF86 napisał:

macie gdzieś kres swojej gonitwy, czy po prostu do usranej śmierci?

na rok dwa, dziesięć.?

już jutro, albo za godzinę świat się może skończyć, A przynajmniej niektórym. 

u nas też im większy bamber, tym mniej prawdziwego życia. 

zamówiłem pierwszy strzał i być może ostatni, to się okaże. planów sztywnych i długoterminowych od dawna nie robię. 

Ja akurat od początku gospodarzenia mam zasadę że kupuję na zapas. 

W razie wojny wszystko przestaje mieć znaczenie. Tak samo jak w wypadku indywidualnego zdarzenia losowego. 

Więc czy pieniądz na koncie lub w skarpecie, czy nawóz w garażu bez znaczenia. Tyle że towar może pozostać towarem, a pieniądz śmieciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
HF86 napisał:

macie gdzieś kres swojej gonitwy, czy po prostu do usranej śmierci?

na rok dwa, dziesięć.?

już jutro, albo za godzinę świat się może skończyć, A przynajmniej niektórym. 

u nas też im większy bamber, tym mniej prawdziwego życia. 

zamówiłem pierwszy strzał i być może ostatni, to się okaże. planów sztywnych i długoterminowych od dawna nie robię. 

No to jak świat ma się skończyć to sprzedaj gospodarkę i baluj. Widzę w Twoich wpisach jakby pretensje do wszystkich co kupili nawóz wcześniej w miarę rozsądnych pieniądzach. Nie robisz planów to miej pretensje do siebie.


19seba napisał:

FarmerDyzio Ja wiem że większość żyje z pszenicy i rzepaku ale są ludzie którzy mają warzywa i 5 zł za 15kg ziemniaka albo 4 zł za 10 kg marchwi to  niby szał ?

no to siej pszenice jak warzywa się nie opłacają. Chyba wszyscy wiemy ile badylarze płacą za ziemię. Z czego te pieniądze ? a górki i spadki są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ci co ostatnio kupili bądź rozważali zakup nawozów poczuli dreszcz hazardu jedni do przodu inni w plecy (a sprzedaż azotów wszyscy dystrybutorzy zawiesili -czują wielką kasę -a powinni zrobić tak jak orlen ze stacjami które podniosły paliwo bez uzasadnienia) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mam żadnych pretensji. każdy robi jak uważa. ja po prostu inaczej może postrzegam świat. ojciec miał też dużo planów. jednego dnia wymyslali imię dla mnie, A niedługo mu grób kopali. 

gospodarstwo jak doroslem to długo wyprowadzalem na prosto i w miarę się udało mimo mnóstwa problemów. teraz jest czas na życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86

W czwartek siałem kizeryt sucho, gdzie jakaś kałuża to nawet kolein nie narobiłem deszcz się przyda tylko nie za dużo poproszę, a co tydzień 😜

Edytowano przez Pcheella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
8 minut temu, RU68 napisał:

Ci co ostatnio kupili bądź rozważali zakup nawozów poczuli dreszcz hazardu jedni do przodu inni w plecy (a sprzedaż azotów wszyscy dystrybutorzy zawiesili -czują wielką kasę -a powinni zrobić tak jak orlen ze stacjami które podniosły paliwo bez uzasadnienia) 

Na jesieni kupiłem Npk po 2200 Saletra była nie dostępna

Ci co widzieli że go sieje łapali się za głowę

Okazało się że kupili po cenie z grudnia w najdroższym składzie 

Później sprzedaż została wstrzymana

Wznowienie sprzedaży było po tych nowych cenach

Do stycznia nikt nie był zainteresowany kupnem 

Obniżyli VAT bardzo nie pomogło Dostawa dwóch ton w ciągu dnia to żaden interes

Jeden duży klient też trafiał się raz na tydzień

W końcu jeden duży skład pękł, wtedy zaraz drugi

Przyszła wojna za miedzą i ludzie zaczęli może nie tyle kupować a wymieniać pieniądze

Inaczej pewnie by były jeszcze obniżki 

 

O dopłatach do nawozu już raczej można zapomnieć 

Strajkować wstyd przed miastem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
22 minuty temu, RU68 napisał:

a sprzedaż azotów wszyscy dystrybutorzy zawiesili -czują wielką kasę -a powinni zrobić tak jak orlen ze stacjami które podniosły paliwo bez uzasadnienia

i gdzie są teraz powiedzmy szeroko pojęte służby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

To żaden hazard, kto inaczej myśli to próbuje zaklinać rzeczywistość. Wcześniej większość z nas nie wierzyła jak fachowcy mówili że będą drogie nawozy.. teraz ludzie którzy zajmują się analizą rynków grzmią że zboże będzie drogie (moim zdaniem, możecie się śmiać ale to będzie min 2k/t, czy rządy będą się starać uregulować ceny, zobaczymy) i nawozy też drogie.. ale to nie trzeba być fachowcem. Trzeba wyciągać wnioski, a przy dobrych wiatrach saletra po 3k teraz wzięta na termin jesienny, plus jeśli dopłatę by zrobili chociaż na to nie liczę, to się może okazać, że to był strzał w 10. Napomknę tylko że np tacy dystrybutorzy muszą robić przedpłatę za nawozy i jak teraz są firmy co dają na kreske to myślę że to okazja w tej chwili bo to niedługo też.moze się skończyć..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to już jakikolwiek rząd by musiał być, A nie stado świń zajętych tylko korytem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86
2 minuty temu, skywalker89 napisał:

To żaden hazard, kto inaczej myśli to próbuje zaklinać rzeczywistość. Wcześniej większość z nas nie wierzyła jak fachowcy mówili że będą drogie nawozy.. teraz ludzie którzy zajmują się analizą rynków grzmią że zboże będzie drogie (moim zdaniem, możecie się śmiać ale to będzie min 2k/t, czy rządy będą się starać uregulować ceny, zobaczymy) i nawozy też drogie.. ale to nie trzeba być fachowcem. Trzeba wyciągać wnioski, a przy dobrych wiatrach saletra po 3k teraz wzięta na termin jesienny, plus jeśli dopłatę by zrobili chociaż na to nie liczę, to się może okazać, że to był strzał w 10. Napomknę tylko że np tacy dystrybutorzy muszą robić przedpłatę za nawozy i jak teraz są firmy co dają na kreske to myślę że to okazja w tej chwili bo to niedługo też.moze się skończyć..  

Tak czytam i czytam i chyba zamówię chociaż 10t saletry a niech stoi npk mam w postaci obornika więc nie widzę sensu zamawiać ewentualnie kupię drogi i dodam po 150kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
23 minuty temu, RU68 napisał:

Ci co ostatnio kupili bądź rozważali zakup nawozów poczuli dreszcz hazardu jedni do przodu inni w plecy (a sprzedaż azotów wszyscy dystrybutorzy zawiesili -czują wielką kasę -a powinni zrobić tak jak orlen ze stacjami które podniosły paliwo bez uzasadnienia) 

Ostatnio emir Kataru wypowiedział się że nie ma możliwości zastąpienia rosyjskiego gazu dla Europy przez dostawy gazu LNG,wnioski wyciągnij sam co się wydarzy jeżeli ten scenariusz będzie zrealizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

największy skład u mnie na kreskę od czwartku nie puszcza nic. bambery w sioku są 🙉🙉🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
2 godziny temu, ws71 napisał:

Szału nie ma na glinach bez większych problemów idzie działac, poziom wód obecnie taki sam jak latem także za optymistycznie to nie wyglada pomimo opadu od początku roku na poziomie ok 80mm [Pomorze]

U nas właśnie liczymy na to żeby był suchszy rok bo wtedy i mamy plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są te prawdziwe co to termin płatności najlepiej w dwóch ratach  kiedy będę miał A drugi kiedy będę chciał. 

to te same co u jaworowicz płaczą że oni tylko się rozwijać chcieli 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86
2 minuty temu, HF86 napisał:

to są te prawdziwe co to termin płatności najlepiej w dwóch ratach  kiedy będę miał A drugi kiedy będę chciał. 

to te same co u jaworowicz płaczą że oni tylko się rozwijać chcieli 😂

I dzierżawy podbijają do stawek kosmicznych 😅🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

Gdzie wy macie te pola w piaskownicy że już sucho? U nas dalej mokro że nie ma szans żeby wjechać z czymkolwiek w pole 

Wczoraj miałem dostawę paliwa po 5.5 brutto B0 to normalnie dostawca śmiał się z tej paniki paliwowej

 

Po prosru takie pola,co szybko obsychają.Wczoraj normalnie siałem owies,nic kola się nie lepiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
25 minut temu, soltys48 napisał:

i gdzie są teraz powiedzmy szeroko pojęte służby?

Jakie służby to rynek kreuje ceny a nad pazernością jedynie kontrolę ma producent ale ten całuje dystrybutorów w pięty bo to oni śą dla nich klientami a rolnicy wieśniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
12 minut temu, HF86 napisał:

największy skład u mnie na kreskę od czwartku nie puszcza nic. bambery w sioku są 🙉🙉🙊

Bambery niektóre to już od września w sioku. Mieli wykupować małych, tymczasem może być tak, że niedługo drobnica będzie mogła wydzierżawić od banków ziemię, którą uprawiali wielcy (kredytobiorcy).

  • Like 4
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet może tak być. 

jeden do mnie kiedyś powiedział że może mnie całego kupić, dziś nie ma na wynajem mieszkania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj