Polecane posty

margoo78    533
Mario81 napisał:

Taką informacje ze paszarnia ma zapas towaru do lipca(pomijam  czy to prawda czy fałsz) mozna roznie interpretowac. Dlaczego tyle skupili jak cena spada? a moze kupili bo boja sie ze bedzie drożej? 

A może im tak mało paszy schodzi, że niewielka kupka przenicy im wystarczy do lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
11 minut temu, Maniekkkk napisał:

Mam chlewnie na 7 tys w cyklu, tak więc trochę tego zboża zużywam...🙂 , niewiele ale trochę muszę dokupić , zawsze robię to po żniwach, nigdy nie kupuję później.

Mam  też mobilną mieszalnię pasz i z tego co mówią pracownicy to praktycznie wszędzie gdzie robią usługi są już od dawna zrobione zapasy.

Bo Ci co trochę myślą i mają gospodarstwa ustawione, to starają się zapasy paszy, nawozów, śor robić na bieżąco i trochę analizować co się w koło dzieje rok zamknięty zostaje na inwestycje wakacje i dalej do przodu.

a nie k....a wieczne marudzenie i wróżenie z fusów

 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

W jakiej cenie u was fosforan amonu? U mnie na dzień dzisiejszy duża rozbieżność bo w jednym miejscu 3600, a w drugim 4200 polski i 4050 importowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
51 minut temu, Mario81 napisał:

Taką informacje ze paszarnia ma zapas towaru do lipca(pomijam  czy to prawda czy fałsz) mozna roznie interpretowac. Dlaczego tyle skupili jak cena spada? a moze kupili bo boja sie ze bedzie drożej? 

a może nadchodził koniec roku i zamiast podatki płacić towaru nabrali a cena bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
1 godzinę temu, Mario81 napisał:

Taką informacje ze paszarnia ma zapas towaru do lipca(pomijam  czy to prawda czy fałsz) mozna roznie interpretowac. Dlaczego tyle skupili jak cena spada? a moze kupili bo boja sie ze bedzie drożej? 

prędzej bym powiedział, że mają na kontraktach tyle, że do lipca wystarczy, bo gdyby to była jakaś normalna wielkościowo paszarnia to wątpie, że mają 50k ton pszenicy, bo nikt nie stawia takiej bazy magazynowej na jeden towar, paszarnie to nie porty. Druga sprawa, że większość producentów pasz przerabia formuły tak by szła minimalna ilość pszenicy bo to obecnie najdroższy wkład zbożowy w produkcie, gorzej przy drobiu, bo dla świń to idzie najgorsze gówno, więc tańsze zboża typu p-ż, żyto jęczmień i dodatkami wyreguluje się by parametry trzymała

8 godzin temu, sebe1033 napisał:

Czyli jednak nie plotki tylko trzeba dobrze się targować 😮 , długo się Targowałeś czy mocno przekonywująco ?

w pracy miałem czas to zeszło 30 minut na rozmowie, musi być niezłe parcie na sprzedaż, że tak długo i zerowy skutek transakcyjny, z reguły to chyba jest 15 minut na sktuteczny handelek telefoniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
53 minuty temu, Jurniczek napisał:

A kto ma dokładać jak nie chłop?

Chodziło mi o skupy, że nie robili by kontraktów jakby mieli prognozy że będzie wiele tańsza po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
4 godziny temu, pawelek98 napisał:

Dzis rozmawialem z kierownikiem jednej z wiekszych firm paszowych na podlasiu, pszenicy maja do lipca

Jak ktos tanio sprzedal zboze , drogo  kupil nawozy, to rok za darmo bedzie robil

Niedaleko zwolnili jednego kierownika skupu bo nakupił pszenicy w grudniu drogo. Kontrakty na zboża podpisywali do maja bo miało być tylko drożej. 

34 minuty temu, Takeda napisał:

prędzej bym powiedział, że mają na kontraktach tyle, że do lipca wystarczy, bo gdyby to była jakaś normalna wielkościowo paszarnia to wątpie, że mają 50k ton pszenicy, bo nikt nie stawia takiej bazy magazynowej na jeden towar, paszarnie to nie porty. Druga sprawa, że większość producentów pasz przerabia formuły tak by szła minimalna ilość pszenicy bo to obecnie najdroższy wkład zbożowy w produkcie, gorzej przy drobiu, bo dla świń to idzie najgorsze gówno, więc tańsze zboża typu p-ż, żyto jęczmień i dodatkami wyreguluje się by parametry trzymała

w pracy miałem czas to zeszło 30 minut na rozmowie, musi być niezłe parcie na sprzedaż, że tak długo i zerowy skutek transakcyjny, z reguły to chyba jest 15 minut na sktuteczny handelek telefoniczny

mieszalnie nie mają na więcej jak 2 tygodnie do przodu u siebie. Aktualnie mieszalnie płacą za pszenice więcej jak młyny a za dobre parametry coś dorzucą. Do drobiu nawet owies pchają. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
1 godzinę temu, Takeda napisał:

zeszło 30 minut na rozmowie, musi być niezłe parcie na sprzedaż, że tak długo i zerowy skutek transakcyjny, z reguły to chyba jest 15 minut na sktuteczny handelek telefoniczny

Już prawie na całą pierwszą dawkę kupiłem , ale jak tera zadzwonią to się popytam albo potarguję , a ostatnio dzwonili żeby grzybówkę brać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pawelek98 napisał:

Przed chwilą, galan99 napisał:

za***iście ładnie wygląda nakupili drogich nawozów a ceny spadają na rzepak i pszenicę , czar prysł .

Nawozy tez potanieją sraczka nie wskazana .

Dzis rozmawialem z kierownikiem jednej z wiekszych firm paszowych na podlasiu, pszenicy maja do lipca

Jak ktos tanio sprzedal zboze , drogo  kupil nawozy, to rok za darmo bedzie robil

Dla lokalnych gołębi produkują pasze ? Zadziwiające te teksty, jak to jednemu i drugiemu chłopkowi - roztropkowi, niejako spowiadają się kierownicy, dyrektorzy, prezesi wszelakich paszarni, młynów, mleczarń, Grupy Azoty, Orlenu itp. 🤦 Nie dalej jak wczoraj, jeden tutaj wspominał o odbytej rozmowie z b.wysokim rangą wojskowym, na temat sytuacji na linii Moskwa - reszta świata.. Niestety, szczegółów także nie zdradził 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Każdy potrzebuje mieś swojego "barmana" by się wygadać- kierowca czy dyrektor chłopu, wojskowy, handlarzowi, ...

Chłop z inwentarzem pogada🤭🤭🤭😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jestem przestępcą, bo muszę przewieźć kilka ton saletry 1,5 km od drogi do gospodarstwa, jestem przestępcą, bo paliwo trzymam w mauserze, jestem przestępcą, bo moje krowy jedzą trawę i kwiatki, bo s.ają i oddychają, bo czasem gubią kolczyki, jestem przestępcą, bo nie wszystkie z kilkunastu obowiązkowych rejestrów wypełniam na bieżąco, jestem przestępcą, bo moje krowy piją wodę ze strumienia bez zgody Wód Polskich, jestem przestępcą, bo nikt w całym powiecie nie odbiera folii i siatek rolniczych, jestem przestępcą, bo gdy potrzebuję to wycinam suche żerdki we własnym lesie na ogrodzenia, jestem przestępcą, bo założywszy nowe CO nie zburzyłem starego pieca kuchennego i komina, itd .............. itp .................. JESTEM POLSKIM ROLNIKIEM - CZYLI PRZESTĘPCĄ Z DEFINICJI. 

Cytat zaczerpniety z jednego z artykułów

Edytowano przez sznajdik
  • Like 20
  • Thanks 4
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

Dlaczego mnie obrażasz

Jestem preznie dzialajacym przedsiebuorca w branzy rolno spożywczej

Nie znasz mnie, nie musisz wierzyć w to co mówie, ale wiem jedno przez 2 misiace ci co liczyczyli na 2000 bada sprzedawac w okolicach 1000

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878
1 minutę temu, Agrest napisał:

Każdy potrzebuje mieś swojego "barmana" by się wygadać- kierowca czy dyrektor chłopu, wojskowy, handlarzowi, ...

Chłop z inwentarzem pogada🤭🤭🤭😜

Szczególnie że rodzina przeważnie nie słucha tylko stawia warunki i w domu się o problemach nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, sznajdik napisał:

Jestem przestępcą, bo muszę przewieźć kilka ton saletry 1,5 km od drogi do gospodarstwa, jestem przestępcą, bo paliwo trzymam w mauserze, jestem przestępcą, bo moje krowy jedzą trawę i kwiatki, bo s.ają i oddychają, bo czasem gubią kolczyki, jestem przestępcą, bo nie wszystkie z kilkunastu obowiązkowych rejestrów wypełniam na bieżąco, jestem przestępcą, bo moje krowy piją wodę ze strumienia bez zgody Wód Polskich, jestem przestępcą, bo nikt w całym powiecie nie odbiera folii i siatek rolniczych, jestem przestępcą, bo gdy potrzebuję to wycinam suche żerdki we własnym lesie na ogrodzenia, jestem przestępcą, bo założywszy nowe CO nie zburzyłem starego pieca kuchennego i komina, itd .............. itp .................. JESTEM POLSKIM ROLNIKIEM - CZYLI PRZESTĘPCĄ Z DEFINICJI.

Zgłoś to Ziobrze a nie na forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
10 minut temu, sznajdik napisał:

Jestem przestępcą, bo muszę przewieźć kilka ton saletry 1,5 km od drogi do gospodarstwa, jestem przestępcą, bo paliwo trzymam w mauserze, jestem przestępcą, bo moje krowy jedzą trawę i kwiatki, bo s.ają i oddychają, bo czasem gubią kolczyki, jestem przestępcą, bo nie wszystkie z kilkunastu obowiązkowych rejestrów wypełniam na bieżąco, jestem przestępcą, bo moje krowy piją wodę ze strumienia bez zgody Wód Polskich, jestem przestępcą, bo nikt w całym powiecie nie odbiera folii i siatek rolniczych, jestem przestępcą, bo gdy potrzebuję to wycinam suche żerdki we własnym lesie na ogrodzenia, jestem przestępcą, bo założywszy nowe CO nie zburzyłem starego pieca kuchennego i komina, itd .............. itp .................. JESTEM POLSKIM ROLNIKIEM - CZYLI PRZESTĘPCĄ Z DEFINICJI.

W dzisiejszych czasach nikogo to nie rusza, 

Trzeba glodu, kataklizmu zeby te debilne spoleczenstwo zrozumialo

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignacy01    8

Dziś sprawdziłem tak z ciekawości po ile była saletra w 2010r. Bo wtedy ceny gazu były porównywalne do dzisiejszych. Temat do znalezienia na AF - ok 950zł, NPKI po tysiąc pare 

Tylko wtedy nie było opłaty za emisję co2 która teraz jest wyższa niż cena samego gazu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

No ale przecież na cenę nawozu skłąda się  70-80 % cena gazu więc coś się nie zgadza 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Wszystko się zgadza z nowym wałem , Minister Rolnictwa ma problem co z tym zrobić z drogimi nawozami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

W tym PiSie to są sami świry! Zobaczyły  u nas pieniądze za zboże to w kichach im się przewracało jak tą kasę ukraść rolnikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Komisarz Wojciechowski: decyzję KE o dopłatach do nawozów poznamy 2 marca

Lut 10, 2022

Temat nawozów to numer jeden wśród podwyżek pośród surowców niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa rolnego. Nieustannie każdemu doniesieniu czy też sygnałowi o możliwości wprowadzenia zmian mających obniżyć ceny nawozów towarzyszą bardzo duże emocje.

Tymczasem to już pół roku niepewności i braku możliwośći poczynienia jakiejkolwiej kalkulacji opłacalności uprawy. Polski Rząd aby móc wypłacić rolnikom pomoc do nawozów musi otrzymać zgodę Parlamentu Eurpejskiego na takie działanie. Podczas odbywającej się 10 lutego 2022 roku sejmowej komisji rolnictwa obecny był europejski komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Na posiedzeniu pojawił się również premier Mateusz Morawiecki.

https://www.okiemrolnika.pl/prawo-i-finanse/item/9144-komisarz-wojciechowski-decyzje-ke-o-doplatach-do-nawozow-poznamy-2-marca?fbclid=IwAR0UfQZewUtnfXZLDnNErT2Pb3MhInPPVjV1qJl2ca-3dhALS5ZNhlMhCr8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125
3 godziny temu, pawelek98 napisał:

Bo Ci co trochę myślą i mają gospodarstwa ustawione, to starają się zapasy paszy, nawozów, śor robić na bieżąco i trochę analizować co się w koło dzieje rok zamknięty zostaje na inwestycje wakacje i dalej do przodu.

a nie k....a wieczne marudzenie i wróżenie z fusów

 

Ja myślę jak najbardziej głowę na karku mam i noszę 🙂 nie mam ustawionego gospodarstwa bo mi ojciec 11 lat temu zmarł i nie zdążył ustawić mnie i gospodarstwa zostało się z kredytem na oborę i parę innych rzeczy i dało się radę... Czytam analizuje też...zapasy paszy robię na bieżąco jak każdy...śor też mam kupione...nawozy czekam do końca na rozwój sytuacji wiem co się wkoło dzieje na ile mogę zamykam rok i inwestuje w miarę możliwości a na wakacje nie jeżdżę bo mam hodowlę i nie płacze z tego powodu 🤪 

Widoczniej nie masz hodowli możesz sobie pozwolić na wakacje i ja nie mam pretensji 🙂 . Ja gdybym miał rodziców może by za mnie ogarnęli raz na rok i bym na urlop też pojechał ale niestety życie życiem a marzenia marzeniami ...

I obaj dalej do przodu idziemy i Ty i ja 

I nie narzekam i nie marudzę 🙂 ogólnie pozdrawiam kolegę po fachu 🙂

Edytowano przez artur12441
  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Kolega który ma transport i wozi między innymi nawozy mówił mi że magazyny na składach są zawalone nawozem. To co wyjeżdża prosto z fabryk to przez właśnie zawalone magazyny. Także raczej nawozy nie będą droższe. Cenom na zniżkę pomaga taniejący dolar i euro. Także cierpliwości...

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
38 minut temu, karol napisał:

Kolega który ma transport i wozi między innymi nawozy mówił mi że magazyny na składach są zawalone nawozem. To co wyjeżdża prosto z fabryk to przez właśnie zawalone magazyny. Także raczej nawozy nie będą droższe. Cenom na zniżkę pomaga taniejący dolar i euro. Także cierpliwości...

zostaną z tymi nawozami jak nic, ceny gazu ziemnego się stabilizują, zboże nie drożeje,  chyba że ta wojna będzie, ale wtedy to nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj