Polecane posty

Fabian777    30
Napisano (edytowany)

Dziś podpisany kontrakt na pszenicę konsupcyjna po 1300 netto mlyn jelonki mazowieckie . Myślę że cena niezła jak na tą chwilę . A wogole to zasypani po strych i trzeba umawiać się na  dostawą . W kolejce spotkałem samochód  z przenica z Czech . Sory przez pomyłkę nie w tym temacie napisałem. 

Edytowano przez Fabian777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

Polski nawóz na wschodzie po 26.700 tylko nie wiem czy hrywien czy rubel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie 1250 brutto. Sam nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334
20 minut temu, ares656 napisał:

Polski nawóz na wschodzie po 26.700 tylko nie wiem czy hrywien czy rubel...

niamają tej całej Łuni to sieją kiedy chcą :D 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Kupowałem zawsze saletrę od 1050 zł do 1250 zł - 4 tony na 10 ha , płaciłem 4100 zł a dzisiaj muszę zapłacić 12000 zł , to skąd mam wziąć 8000 zł więcej za ten sam towar .

Dostałeś jakieś 10tyś dopłaty to masz z czego zapłacić? 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
37 minut temu, ares656 napisał:

Polski nawóz na wschodzie po 26.700 tylko nie wiem czy hrywien czy rubel...

Jeżeli hrywien to =3737zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
56 minut temu, yacenty napisał:

@VonVegans zobacz moj poprzedni wpis

W Wielkopolsce dzisiaj sprzedane za 1240 netto z gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
8 godzin temu, artur12441 napisał:

To samo miałem napisać. Zawiść ludzka nie zna granic. Ja bym się nie cieszył przedwcześnie bo może stanieć do kwietnia i będzie ,30 tys ale w plecy🥺 nikt z nas nie wie co będzie....

Do kwietnia to po pierwsze już będzie rozsiany po drugie to może ci jedynie zboże stanieć a nie nawozy, a to trzecie to ja z sąsiada się nie śmieje tylko z tych młotków którzy się ze mnie śmiali a teraz płaczą bo trza drogo kupować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Mylisz się. W Anwilu 100% udziałów ma Orlen a to chyba państwowa firma zarządzana przez Obrsrajtka.Niech poda cene zbytu nawozów azotowych to dopiero się zdziwisz jak ją zobaczysz.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
30 minut temu, tom50 napisał:

Mylisz się. W Anwilu 100% udziałów ma Orlen a to chyba państwowa firma zarządzana przez Obrsrajtka.Niech poda cene zbytu nawozów azotowych to dopiero się zdziwisz jak ją zobaczysz.

Skarb państwa ma 27,5% udziałów w orlenie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
46 minut temu, jajonasz napisał:

Skarb państwa ma 27,5% udziałów w orlenie 

bzdura, sprawdź dokładnie, dlaczego jest to spółka skarbu państwa. w orlenie udziały ma pzu, ma pocztylion, ma pko,ma pern sa, a żeby było śmiesznie udzialowcem pern sa jest w 100% orlen. pakiet kontrolny do zarządzania jest w rękach skarbu państwa, część bezpośrednio, część przez inne spółki które kontroluje państwo. standardowy układ, w dzisiejszym brudnym świecie wielkiego biznesu, wielkiego jak na warunki polskie bo na międzynarodowe to średnio.

Większość rolników też dzieli sztucznie gospodarstwa rolne dla różnych korzyści jeśli przekraczają 100ha, 300ha i 500ha, dopiero przy naprawdę obszarnictwie robi się trochę inaczej, no ale to dyskusja gdzie jest jeszcze rolnik, a gdzie przedsiębiorca rolny i w którym momencie powinien być traktowany jak normalny uzusowiony przedsiębiorca, bo obecny krus to patologia.

by nie było za bardzo oftopu saletra 2850pln za 5 ton i więcej u lokalsa.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
4 godziny temu, Wicherek napisał:

kto w takiej cenie sprzedaje   ?

Wicher, Ty nawozu nie masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Do kwietnia to po pierwsze już będzie rozsiany po drugie to może ci jedynie zboże stanieć a nie nawozy, a to trzecie to ja z sąsiada się nie śmieje tylko z tych młotków którzy się ze mnie śmiali a teraz płaczą bo trza drogo kupować!

Do kwietnia to po pierwsze jeszcze wiele może się wydarzyć  po drugie będzie wysiewane jak pogoda pozwoli lub nie po trzecie może stanieć zboże i owszem mogą stanieć i nawozy tego nikt nie przewidzi  po trzecie nie wiem kto się z Ciebie śmiał z sąsiadów i młotków kogokolwiek tak nazywasz a po czwarte nikt nie płacze bo o ile nie stanieje to drożej nie będzie a jak będzie to połowę dawki zasobność jest obornik jest wapno jest rok się przeżyje a jak stanieje to.np.ja z nikogo.nie będę się śmiał tylko każdy się kieruje swoim rozumem każdy ma inne gospodarstwo warunki finanse etc etc etc 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 3.02.2022 o 22:14, JarekBazydlo napisał:

Ja w tym roku już 1000zl wygrałem ale to kropla w morzu ile tam zostawiłem kasy. No niby wygrałem bo czeka na weryfikację. A o co wogóle chodzi z tą kartą przedplacona na 1000zl?

A to ty z rodziny przesa  troszkę dalszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
7 godzin temu, mds212 napisał:

To nie jest firma panstwowa, panstwo ma tam swoje udzialy ale nawet nie wiekszosciowe.

No to straciles kupe kasy

 

2 godziny temu, jajonasz napisał:

Skarb państwa ma 27,5% udziałów w orlenie 

Wszystkie państwowe spółki mają zapisy w statutach ograniczające prawa głosu. Skarb państwa ma w orlenie ~ 30%. Jakbyś miał pozostałe 70% to i tak Twój głos się liczy maksymalnie tak jakbyś miał 10%. 

Liczyłem że fosfor potas trochę stanieje na początku roku.

Cena kizerytu

sierpień 1250 netto

początek stycznia 1910

koniec stycznia 1755

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4058
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Wicher, Ty nawozu nie masz? 

mam ale słyszę ze koledzy płaca 2770 za 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5
8 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Pewnie większość na tym forum wolała by płacić za azot 1000 zł a za pszenicę brać nawet po 600 zł , na tym przeliczniku i tak lepiej to wygląda co do kosztów uprawy i ewentualnych zysków , bo przecież nawozy PK,Mg też o 100 % drożej płacimy .

 

Teraz to porównaj z producentami świń gdzie ceny ostro poszły w dół w porównaniu z 2021 a 2020. Gdzie teraz nie ma mowy o jakimkolwiek zysku aby przeznaczyć go na zakup nawozu gdy był nawet po 1500zl/t

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Tomek90 napisał:

2 godziny temu, strzechu napisał:

2620 RSM32 - i za max 7-10 dni by był , przy całym aucie.

O proszę. Taka szybką dostępność rsm 32 w tym okresie nie była w tamtym roku. 

to jak jest taki dostępny to czemu już 3tyg czekam na rsm32?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
10 minut temu, ZELKOW napisał:

to jak jest taki dostępny to czemu już 3tyg czekam na rsm32?

Może sprzedawce zmienić czas🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883
25 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ja RSM 32% miałem na 2 dzień od zamówienia. Zamawiane w tym miesiącu.

U Ciebie coś kiedyś nie wyszło tak jak chciałeś?

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj