Polecane posty

Tomek90    2242
4 minuty temu, jacor73 napisał:

W jakich strączkach, w łubinie żółtym, albo wąskolistnym? Podaj mi środek dopuszczony do stosowania w łubinie wąskolistnym na jednoliścienne. Rzepaku, kukurydzy nie uprawiam ze względu na rozdrobnienie działek i problem ze zbiorem.

Glifosatu też nie używam w dużych ilościach, raczej okazjonalnie, ale to nie jest powód, żeby się cieszyć jak drożeje

Niewiem pierwszy lepszy graminicyd, Fusilade np. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200

@takeda lepszy jest polski nowy PZPR niż związek europejskich państw "demokratycznych" haakim jest dzisiejsza UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
4 minuty temu, tommy66692 napisał:

Galan Ukraińcy chcą...

Ja też chcę kupić ziemię z całej gminy i co? I nic, raz że nie mam kasy a dwa nikt mi nie sprzeda

Ukraińcy wykupią po kilka ary i a za kilka lat będą to już hektary nie mogą tych ziem pozyskać co Niemiec im obieca w czasie wojny od Sanu do Donu . To wykupią sami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Za bardzo nie widzę różnicy 

Przed chwilą, galan99 napisał:

Ukraińcy wykupią po kilka ary i a za kilka lat będą to już hektary nie mogą tych ziem pozyskać co Niemiec im obieca w czasie wojny od Sanu do Donu . To wykupią sami .

Zmień dilera, nie wiem kim on jest czy to Kurski czy jakiś ćpun ale go zmień

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1131
7 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Ale jak tato siał zboże po zbożu przez całe życie i on musi robić tak samo, to co wtedy?

No nie trafiłeś, nie sieję zboża po zbożu tak jak to robią obszarowcy. Napisał, że glifosat stosuje okazjonalnie, ale to nie jest powód, żeby się cieszyć jak drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Za przeproszeniem takie pierdolenie że nikt nie stosuje w tym rzecz że stosowany był w ogromnych ilościach a teraz będzie problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

To jak juz o tych srodkach ochrony roslin to na jakich stronach kupujecie sor ?  Jakie sprawdzone strony z dobrymi cenami a nie ze 20zl drozsze niz w stacjonarnym punkcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
10 minut temu, tommy66692 napisał:

To ile ma zapłacić w końcu? Netto czy brutto? 

Gratuluję podejścia

Koledze wytłumaczę. Rolnik ryczałtowy jest zdecydowany kupić nawóz- więc wpłaca zaliczkę i rezerwuje sobię i cenę i termin odbioru. Ale sprzedający wystawia mu fakturę w lutym bez VAT. 

Czyli płaci netto, co tu tak trudno zrozumieć ?  

A co ma czekać do lutego kiedy mogą podnieść marżę i jeszcze problem z terminem i dostępnością?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
3 minuty temu, damianos95 napisał:

To jak juz o tych srodkach ochrony roslin to na jakich stronach kupujecie sor ?  Jakie sprawdzone strony z dobrymi cenami a nie ze 20zl drozsze niz w stacjonarnym punkcie

Szukać raz tu raz tu taniej jest. Agrosimex, dlaroslin, chojnacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
5 minut temu, dzemik61 napisał:

Koledze wytłumaczę. Rolnik ryczałtowy jest zdecydowany kupić nawóz- więc wpłaca zaliczkę i rezerwuje sobię i cenę i termin odbioru. Ale sprzedający wystawia mu fakturę w lutym bez VAT. 

Czyli płaci netto, co tu tak trudno zrozumieć ?  

A co ma czekać do lutego kiedy mogą podnieść marżę i jeszcze problem z terminem i dostępnością?

 

 

 

Jakie to proste, widac że szkoła morawieckiego dziękuję za uświadomienie 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
1 godzinę temu, cichy5540 napisał:

Świeże INFO! Przed chwilą dojechał do mnie prosto z fabryki Saletrosan 30, zamawiany 2.12.21r. z  AmpolMerol. Rozmawiam z kierowcą i mówi że nierozmie kompletnie czemu jest wielka nagonga na braki nawozów itd, on sam kilka razy w tyg odbiera ten saletrosan 30 i mówi że zakłąd jest nawozu pełem, odbiory są na bierząco bo w kolejce nawet nie musi stać. Co innego z Saletrosanem26, tu stwierdził że musi poczekać na załadunek z 8-10 godz ale też nie ma tragedi. Zgodnie stwierdziliśmy że to wielka propaganda żeby podnieść ceny, on sam też wkórwieony bo nie chce doczekać czasów gdzie chleb będzie po 15zł.

 nie widzisz problemu? ale nawóz przyjechał do ciebie 1,5 miesiąca od zamówienia!

Za kolejne 1,5 miesiąca mamy już marzec a teraz terminy dostaw pewnie są już dłuższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1131
5 minut temu, Murphys napisał:

Szukać raz tu raz tu taniej jest. Agrosimex, dlaroslin, chojnacki

jeszcze pakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    335
9 minut temu, Tomek90 napisał:

Niewiem pierwszy lepszy graminicyd, Fusilade np. 

no ale przeca zaproponowałeś droższy środek. mnie tam zawsze uczyli, że perz najlepiej zwalczać po lub przed rośliną uprawianą, a nie w uprawie bo to najdrożej. no ale może się pozmieniało.

BTW a nie chcieli zakazać stosowania glifosatu w desykacji? bo to jednak często się pojawiają pozostałości przy badaniu ziarna zbóż, człowiek nie stosuje bo nie ma na czym to nie wiem, mi wystarczy, że po nocach pryskam na grzyba i mszyce w sadzie by pszczół sobie nie potruć, bo gadanie że można od 18 po oblotach to lipa przeforsowana przez lobby, śmigają spokojnie do 20 a często dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
20 minut temu, Tomek90 napisał:

Niewiem pierwszy lepszy graminicyd, Fusilade np. 

Fusilade dawka rejestracyjna 1,7l na perz. Wychodzi 170zł brutto +/-

Halvetic dawka rejestracyjna na perz 3l. Wychodzi 120złbruto +/-

Widzisz różnicę w cenie? Przy 10ha 500zł. Według mnie - niemało.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Halvetic to takie samo gówno jak randap power czy jak mi tam w proszku. 

Grasser, dawka na perz właściwy 1l, 52 zł. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

3 litry wyczyszczą perz😁 chyba u nich w laboratorium? Środek obcięty o połowę i taki skuteczny. Pełna dawka różnie sobie radziła przy 4-5 litrach na ha a tu cuda. Jak ktoś wali kukurydzę co parę lat to może i perzu nie ma ale tam to fiołki z opryskiwacza nie wylatują

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

3l halveticu to nawet  dobrze nie weźmie samosiewów zboża, by załatwić podziemną część perzu to 8l halveticu na hektar minimum.

Czyli:

Zwalczenie perzu na hektarze pola przy użyciu glifosatu to obecnie 320zł/ha +/- a zwalczenie perzu w uprawie to obecnie koszt 170-200 zł/ha. Na 10 ha różnica wynosi 1200 zł, a to tym bardziej nie mało.

Edytowano przez misio3p
  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

A ja tam w ciągu 3 lat zwalczylem perz całkowicie na działkach 2019 było pryskane i 2021 poprawka i spokój na kilka lat, wiadomo że pryska się tylko te działki gdzie jest go dużo lub od miedzy są też sporadyczne kępy. W ostatnim sezonie 120 litrów teraz to już trzeba majątek żeby tyle kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Tiaa już widzę jak ten halvetic wali perz przy 3l/ha. 

Pantera 1,6l/ha 75zl/ha, przy 10 ha 450 oszczędności względem halvetica


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkman12    25
38 minut temu, jacor73 napisał:

W jakich strączkach, w łubinie żółtym, albo wąskolistnym? Podaj mi środek dopuszczony do stosowania w łubinie wąskolistnym na jednoliścienne. Rzepaku, kukurydzy nie uprawiam ze względu na rozdrobnienie działek i problem ze zbiorem.

 

Skan z programu ochrony na 2021rok, na 2022 na razie niedostępny 

PhotoScan.jpg

PhotoScan1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
30 minut temu, jacor73 napisał:

No nie trafiłeś, nie sieję zboża po zbożu tak jak to robią obszarowcy. Napisał, że glifosat stosuje okazjonalnie, ale to nie jest powód, żeby się cieszyć jak drożeje.

Skoro nie siejesz tylko zbóż, to perz nie jest dla Ciebie problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

dobre że we wrześniu 400 l glifosatu kupiłem, trzeba będzie na kilka lat rozdzielić i przy miedzach pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1131
3 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Skoro nie siejesz tylko zbóż, to perz nie jest dla Ciebie problemem.

Niestety jest ale na nowych działkach do puki nie doprowadzi się do "porządku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
48 minut temu, Takeda napisał:

naprawdę luzuj majty, patriota jeździłby starym ursusem nie ważne że zagraniczny lepszy, a swoją drogą to ard i zdf od lat mają lepszą jakość i rzetelniejsze informacje o polsce niż jakikolwiek kanał w pl miał, przed erą powszechnego internetu, lepiej nawet było oglądac u nich pogodę planując pracę. wolisz standardy russia today jak widzę?

 

a przypomnij mi kto sprzedaje to polskie drewno chińczykom, że nasz przemysł ma problem z dostępnością, czy to aby nie lasy państwowe, którymi rządzi jedyna słuszna partia, to też tuska wina?

a czego nie rozumiesz? to tylko w tvp winien tusk, którego nie ma od 2013 roku w krajowym korycie, btw cały czas miał pis retorykę, że donald nic nie może tusk jest prezydentem europy, a teraz nagle bajki jadą, że powinien pomóc bo może wszystko 

Widzę obrońca Tuska i Niemiec się znalazł szkoda czasu na takich ludzi. Za Tuska była bieda i dalej by tak było. Wszystko co się dało to sprzedali . I uwierz że lasów państwowych też by nie blokował jeśli tylko Chińczycy mieliby chęć na drewno wszystko by sprzedal .

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj