Polecane posty

superfarmer02    3655
27 minut temu, isentor napisał:

@superfarmer02 netto/brutto? Czemu Wy nie piszecie takich rzeczy. Domyślam się że netto ale może to mylić. Która firma ma takie ceny?

A widziałeś mocznik po 4200netto? Bo ja nie. Oczywiście że ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Cholera wie. Mamy co mamy i nie zdziwiłbym się gdyby ktoś po takiej cenie sprzedawał mocznik który do końca mocznikiem nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
7 godzin temu, maciej napisał:

to uważasz że Polska światem rządzi ? kupcie sobie glifosat i nawozy za granicą jak za PiSu źle . zawirowania cen to przez Unie i przez dążenie do ekologi przez kary zakazy itd .... a nie przez partię która rządzi

dodrukowanie pieniędzy aby starczyło na socjale dla nierobów to według Cb wcale nie wpływa na najwyższą inflację w europie ?

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
7 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

to musisz innym kombajnem młócić. Kolega JD u mnie kosi od kilku lat i zawsze suchy. 

Jak czysty to suchy a jak zarośnie to na pewno zbierze suchy. 

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

4200 mocznik
2900 saletrzak
2800 saletra
3500 polidap

Ceny +/-50zł 

 

Netto? Brutto? Gdzie? Po ile rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Myślę że bliżej sierpnia jak czerwca. Z solami do produkcji zrobił się problemjuż ponad rok temu.

My dopiero zaczynamy odczuwać skutki zamknięcia gospodarki chińskiej podczas pierwszego lokdownu. No i dochodzi jeszcze zmiana polityki Chin,  gdzie przestają chcieć być śmietnikiem świata i produkować całą chemię, zwłaszcza po niskich kosztach.

Ja myślałem że sierpień-wrzesień prędzej. Ale temu jest winna sama Europa że wolała produkować w Chinach niż u siebie

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22
8 godzin temu, mich18 napisał:

o co w tym wszystkim chodzi no 1500 zł za głupie 20 l glifosatu ? trzeba zwijac majdan z tej gospodarki i dać sobie spokój i isc do pracy jak tak dalej bedzie to tylko bankrut pozostanie. Mówili że PO sprzeda Polske Niemcą ale tu widze to samo sie robi i jeszcze gorzej  za Kaczafiego bo za PO tak nie było jak teraz sie odpierdziela 

Ja powiem tak to co się wyprawia to nikt nawet w najgorszych snach się nie spodziewał a na wiosnę marzec-kwiecień niestety ale wygląda na to że może być jeszcze gorzej. A z tym zwijaniem z gospodarki to też niech nikt tak szybko nie podejmuje decyzji. Podam przykład mam w mieście ciotkę i wujka są na emeryturze wujek trochę dorabia i mówią że ledwo co na zero teraz już ciągną przez te podwyżki to co mówią że podrożał gaz prąd ale też dwukrotnie podrożał czynsz. I takich ludzi z niskimi dochodami w mieście też to wszystko mocno dobija.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

I tu pojawia się ciech Sarzyna ze swoim produktem w formulacji 180.🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200
9 godzin temu, mich18 napisał:

o co w tym wszystkim chodzi no 1500 zł za głupie 20 l glifosatu ? trzeba zwijac majdan z tej gospodarki i dać sobie spokój i isc do pracy jak tak dalej bedzie to tylko bankrut pozostanie. Mówili że PO sprzeda Polske Niemcą ale tu widze to samo sie robi i jeszcze gorzej  za Kaczafiego bo za PO tak nie było jak teraz sie odpierdziela 

to wszystko zaczeło się od tzw "pandemi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200
8 godzin temu, maciej napisał:

to uważasz że Polska światem rządzi ? kupcie sobie glifosat i nawozy za granicą jak za PiSu źle . zawirowania cen to przez Unie i przez dążenie do ekologi przez kary zakazy itd .... a nie przez partię która rządzi

ostatnio jakiś facet na fb pisał że wysokie ceny prądu i gazu są z winy pisu bo od 2015r rządzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092
34 minuty temu, roman099 napisał:

Ja powiem tak to co się wyprawia to nikt nawet w najgorszych snach się nie spodziewał a na wiosnę marzec-kwiecień niestety ale wygląda na to że może być jeszcze gorzej. A z tym zwijaniem z gospodarki to też niech nikt tak szybko nie podejmuje decyzji. Podam przykład mam w mieście ciotkę i wujka są na emeryturze wujek trochę dorabia i mówią że ledwo co na zero teraz już ciągną przez te podwyżki to co mówią że podrożał gaz prąd ale też dwukrotnie podrożał czynsz. I takich ludzi z niskimi dochodami w mieście też to wszystko mocno dobija.

Co to za miasto? Chętnie się sprawdzę u źródła bo jakoś nie wierze w czynsz x2. No chyba ze siedzą w jakieś kamienicy której nigdy nie wykupili bo ,,zakład dał” a ktoś prywatny wykupił całość to teraz podnosi. Mam sporo znajomych, rodziny w miescie i były podwyżki ale rzędu 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2448
35 minut temu, Agrest napisał:

I tu pojawia się ciech Sarzyna ze swoim produktem w formulacji 180.🤣

Powoju nie wezmie  nawet w dawce 10 litrów/ha , a komponenty glifosatu i tak muszą dotrzeć z chin lub indi , bo tak wyszło że cały świat przerzucił tam produkcje glifosatu , i na dzień dzisiejszy , jeśli nie tam to nigdzie się nie kupi glifosatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
matek89121 napisał:

7 godzin temu, maciej napisał:

to uważasz że Polska światem rządzi ? kupcie sobie glifosat i nawozy za granicą jak za PiSu źle . zawirowania cen to przez Unie i przez dążenie do ekologi przez kary zakazy itd .... a nie przez partię która rządzi

dodrukowanie pieniędzy aby starczyło na socjale dla nierobów to według Cb wcale nie wpływa na najwyższą inflację w europie ?

ale socjalne mają wpływ na inne rzeczy , nie jestem specjalistą ... to o czym piszesz nie ma wpływu na wysokie ceny nawozów i SOR . tak samo wysokie ceny drzewa czy to nie sprawka Chin które wszyscy wykupują i gromadzą u siebie łącznie z kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Ale ja o tym wiem🤭

3 minuty temu, mysza103 napisał:

Powoju nie wezmie  nawet w dawce 10 litrów/ha , a komponenty glifosatu i tak muszą dotrzeć z chin lub indi , bo tak wyszło że cały świat przerzucił tam produkcje glifosatu , i na dzień dzisiejszy , jeśli nie tam to nigdzie się nie kupi glifosatu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
1 minutę temu, maciej napisał:

ale socjalne mają wpływ na inne rzeczy , nie jestem specjalistą ... to o czym piszesz nie ma wpływu na wysokie ceny nawozów i SOR . tak samo wysokie ceny drzewa czy to nie sprawka Chin które wszyscy wykupują i gromadzą u siebie łącznie z kukurydzą

czekaj ,czekaj chcesz mi wmówić że dodruk pieniędzy  i wynikająca z tego inflacja nie mają pośrednio  wpływu na wzrost cen śor i nawozów ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takim nie wytłumaczysz 😔

to jest wyższa ekonomia z tvp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A żeby było mało to Polska chce pomagać Ukrainie, a za to podobno Ukraińskie koleje państwowe wstrzymały transport kolejowy towarów z Chin do Polski

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
1 godzinę temu, czesio200 napisał:

Jak czysty to suchy a jak zarośnie to na pewno zbierze suchy. 

 

ekologiczny , a więc raczej nie czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

czy inflacja wpływa na wysokie ceny świń ? nie ale wysokie ceny zbóż pewnie powiesz że tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez HF86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Polidap - 3565 - brutto

korn-kali - 2150 brutto

Sol potasowa - 2950 brutto

Detal


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
9 godzin temu, maciej napisał:

to uważasz że Polska światem rządzi ? kupcie sobie glifosat i nawozy za granicą jak za PiSu źle . zawirowania cen to przez Unie i przez dążenie do ekologi przez kary zakazy itd .... a nie przez partię która rządzi

Szkoda mi takich jak Ty.. wyłącz tvp przejrzyj na oczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2448
21 minut temu, dralo5 napisał:

A żeby było mało to Polska chce pomagać Ukrainie, a za to podobno Ukraińskie koleje państwowe wstrzymały transport kolejowy towarów z Chin do Polski

Przez to dozbrajanie Ukrainy to póżniej nam się może odbić czkawką , bo tam pewnie wojny nie będzie , a broń zostanie i wówczas Polska według Ukrainy będzie pionkiem w uzbrojeniu , a ukraińcy też sobie jakieś roszczenia wedle niektórych ziem polskich robią 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj