Polecane posty

Murphys    152
6 minut temu, tom50 napisał:

Dzisiaj przedstawiciel dużej firmy handlującej nawozem namawiał mojego kolege na zakup saletrzaku. Kolega jest ryczałowcem więc odpowiedział że czeka do lutego na cene bez vat, na to usłyszał od przestawiciela żeby dobrze się zastanowił bo w lutym może się zdziwić. Nie wiem czy tylko straszą aby kupił czy faktycznie idą znowu podwyżki.?

idzie wyrównanie +8% w górę

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
18 minut temu, Bercik92 napisał:

A wiadomo po ile adengo?


Dobrze ze glifosatu u nas najmniej idzie 😁

Glifosat to raczej nie problem , bo żeby co parę lat (3 - 5) opryskać ściernie i starczy , a ci co stosują w uprawach , to i z tym dobrze bo się najpierw zastanowią czy jest sens pryskać czy np, taki rzepak sam dojdzie 

18 minut temu, Bercik92 napisał:

A wiadomo po ile adengo?


Dobrze ze glifosatu u nas najmniej idzie 😁

Glifosat to raczej nie problem , bo żeby co parę lat (3 - 5) opryskać ściernie i starczy , a ci co stosują w uprawach , to i z tym dobrze bo się najpierw zastanowią czy jest sens pryskać czy np, taki rzepak sam dojdzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Rzepak dojdzie, ale taki łubin już nie koniecznie. Kosić to bez pryskania to bizona dusi i kiszonka w zbiorniku... A i tak idzie to poplony.

  • Like 1
  • Haha 2

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Glifosat już od lata miał mocno ograniczoną dostępność, a ceny oszalały.

20l zamiennika z 200zł poszybowało już powyżej 700

Sąsiad ostatnio pytał 1500 za 20l

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253
9 minut temu, PAN88 napisał:

Sąsiad ostatnio pytał 1500 za 20l

Powiem tak - to musi yebnąć.

W tej cenie już absolutnie żadnej logiki nie ma a podwyżka to tylko spekulacja 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Jest to kierunek  który powinien utwierdzać rolników że nie ma sensu na siłę kupować. Dziś od kilku osób słyszałem że  zboża tanieją, a w żniwa  co będzie? 🤔

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
16 minut temu, Agrest napisał:

Powiem tak - to musi yebnąć.

W tej cenie już absolutnie żadnej logiki nie ma a podwyżka to tylko spekulacja 

Jak najbardziej. Wszedłem na allegro to towaru multum. Klikam w pierwszą lepszą bańkę agrosaru. Na sklepie dostępność 160 baniek. Także o brakach towaru nie ma mowy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

o co w tym wszystkim chodzi no 1500 zł za głupie 20 l glifosatu ? trzeba zwijac majdan z tej gospodarki i dać sobie spokój i isc do pracy jak tak dalej bedzie to tylko bankrut pozostanie. Mówili że PO sprzeda Polske Niemcą ale tu widze to samo sie robi i jeszcze gorzej  za Kaczafiego bo za PO tak nie było jak teraz sie odpierdziela 

  • Like 2
  • Haha 1

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

jak to o co chodzi...szukaja jelenia . np. na dlaroslin. pl jest po 840 za 20l gallup 360 , a na rolno-ogroniczy - rosate po 820...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

to uważasz że Polska światem rządzi ? kupcie sobie glifosat i nawozy za granicą jak za PiSu źle . zawirowania cen to przez Unie i przez dążenie do ekologi przez kary zakazy itd .... a nie przez partię która rządzi

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
11 minut temu, strzechu napisał:

jak to o co chodzi...szukaja jelenia . np. na dlaroslin. pl jest po 840 za 20l gallup 360 , a na rolno-ogroniczy - rosate po 820...

Ale to i tak ceny kosmos. Ja po zniwach kupowałem 20l agrosaru x2 i 410zl i tu juz mi ciężko sie kasę z portfela wyciagalo a co juz mowic o 800zl a tu widze ze i po 1500zl chodzą...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, Peron napisał:

Glifosat podąża za cenami maszyn do uprawy bezorkowej:)

A ja w maju kupiłem kilkaset kg Power Maxa  za jakieś" psie pieniądze "z dzisiejszego punktu widzenia Adengo i lumax też - nawet w kasynie nie ma takiej przebitki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
1 godzinę temu, czesio200 napisał:

Rzepak dojdzie, ale taki łubin już nie koniecznie. Kosić to bez pryskania to bizona dusi i kiszonka w zbiorniku... A i tak idzie to poplony.

to musisz innym kombajnem młócić. Kolega JD u mnie kosi od kilku lat i zawsze suchy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Szok z tymi cenami glifosatu, to już jest czyste cwaniactwo i wyciąganie kasy. Rok temu kupiłem 2x20l agrosaru po 230zł i zastanawiam sie teraz, czy opłaci sie bardziej opryskać po żniwach perz czy odsprzedać to za dwa tysie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
6 godzin temu, Agrest napisał:

Powiem tak - to musi yebnąć.

W tej cenie już absolutnie żadnej logiki nie ma a podwyżka to tylko spekulacja 

Też tak uważam.

Pytanie tylko kiedy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253
1 godzinę temu, PAN88 napisał:

Też tak uważam.

Pytanie tylko kiedy.

 

Myślę że bliżej sierpnia jak czerwca. Z solami do produkcji zrobił się problemjuż ponad rok temu.

My dopiero zaczynamy odczuwać skutki zamknięcia gospodarki chińskiej podczas pierwszego lokdownu. No i dochodzi jeszcze zmiana polityki Chin,  gdzie przestają chcieć być śmietnikiem świata i produkować całą chemię, zwłaszcza po niskich kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@superfarmer02 netto/brutto? Czemu Wy nie piszecie takich rzeczy. Domyślam się że netto ale może to mylić. Która firma ma takie ceny?

Edytowano przez isentor
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
8 godzin temu, tom50 napisał:

Dzisiaj przedstawiciel dużej firmy handlującej nawozem namawiał mojego kolege na zakup saletrzaku. Kolega jest ryczałowcem więc odpowiedział że czeka do lutego na cene bez vat, na to usłyszał od przestawiciela żeby dobrze się zastanowił bo w lutym może się zdziwić. Nie wiem czy tylko straszą aby kupił czy faktycznie idą znowu podwyżki.?

Niech kolega kupi, zapłaci i poprosi żeby fakturę wystawić po obniżeniu vatu w lutym. 

Proste i zabezpieczy sobie cenę przed podwyżką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj