Polecane posty

Michal014d    142
6 minut temu, GABBER85 napisał:

ja z nawozami czekam, na pewno spadną do wiosny

Wiem ze patrze troche z innej prespektywy ale raczej nie ma szans niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6290    17

Taniej nie będzie a ta dopłata do nawóz jeszcze podniesie stawki

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250
38 minut temu, GABBER85 napisał:

ja z nawozami czekam, na pewno spadną do wiosny

zależy co nazywasz wiosna... 15 czerwca to dalej wiosna...

przyjdzie marzec i nie jeden czekający na cud cenowy bedzie patrzyl na sąsiada siejącego nawóz a na składach pustki...

W obecnej sytuacji na 1dawke w oziminach nawoz trzeba juz miec...wiecej stracisz niż zyskasz...jesli wegetacja ostro ruszy od poczatku marca...zwlaszcza jesli masz rzepak

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

https://www.olx.pl/d/oferta/nawoz-npk-65zl-net-tona-duze-ilosci-CID757-IDDnD1Y.html


stosował ktoś ? jeśli to prawda to opłaca się mega . dla samego potasu i siarki się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

no niewiem czy sie opłaca... ciekawe  jaka frakcja/mielenie, i np udostepnia składniki przez 3-5lat... wydaje mi sie ze to skała mielona, trzeba zapytać o pochodzenie

ja na jesien dałem miałówke z pod kostki -wapno dolomitowe/ wapno nawozowe, tylko mielenie 0-4mm , 5-6ton na ha ....było bardzo tanie , ciekawe jaki efekt bede widział po chwastach


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Dnia 12.01.2022 o 22:20, ralf3635 napisał:

Dzis tel , Agroloku o cenę  nawozów nie pytałem,  delikatna rozmowa ze strony dzwoniącej czy planuje zakup nawozu, po potwierdzeniu ze tak,  to wie Pan obecnie jazdy nawóz jest dostępny,  mamy od ręki ale wiasna nie wiadomo co będzie,  mamy info z zakładów ze cena będzie do góry,  a w marcu bede braki,wiec może coś by Pan sobie kupił 

Po dziekowalem , mowie czekam dałem ...

Otrzymałem info ze sie do mnie odezwa za tydzień,  

Myske ze juz panika jest, nie u rolnika tylko w zakładach 

To nie zakłady panikują tylko diler który musi odebrać zadeklarowaną ilość nawozu z fabryki.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Moim zdaniem spadną i też chciałem czekać ale mając rzepak i licząc na to że może będzie w granicach 3tys to jak w marcu kupię ta saletrę po 2500 a dostane go na koniec marca to z całym szacunkiem już za późno żeby sensowny plon zbudować. I stracę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Rzepak z pierwsza i ostatnia dawka w postaci RSM 13 kwietnia, plon lepszy jak na niektórych działkach z 23 marca. 

Zależy wszystko jaka wiosna. 

IMG_20210612_152548.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25238

@Tomek90 , a jak ta mokra działka pszenicy z późną jedną jebitną dawką azotu?

 

Co do tego nawozu powyżej- to nie będzie popiół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22
1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

Moim zdaniem spadną i też chciałem czekać ale mając rzepak i licząc na to że może będzie w granicach 3tys to jak w marcu kupię ta saletrę po 2500 a dostane go na koniec marca to z całym szacunkiem już za późno żeby sensowny plon zbudować. I stracę więcej.

Po 3 tysiące  to teraz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
7 godzin temu, strzechu napisał:

zależy co nazywasz wiosna... 15 czerwca to dalej wiosna...

przyjdzie marzec i nie jeden czekający na cud cenowy bedzie patrzyl na sąsiada siejącego nawóz a na składach pustki...

W obecnej sytuacji na 1dawke w oziminach nawoz trzeba juz miec...wiecej stracisz niż zyskasz...jesli wegetacja ostro ruszy od poczatku marca...zwlaszcza jesli masz rzepak

Jak będziesz miał zimę w marcu i 20cm śniegu to o nawozie i siewniku nie będziesz myślał a może i do kwietnia jak było w 2013r

27 minut temu, Tomek90 napisał:

Rzepak z pierwsza i ostatnia dawka w postaci RSM 13 kwietnia, plon lepszy jak na niektórych działkach z 23 marca. 

Zależy wszystko jaka wiosna. 

IMG_20210612_152548.jpg

Otóż to👍 dla kontrastu wstawię zdjęcie z kwietnia 2013r u mnie Lubelskie LRA 

Zdjęcie0043.jpg

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
44 minuty temu, Agrest napisał:

@Tomek90 , a jak ta mokra działka pszenicy z późną jedną jebitną dawką azotu?

 

Co do tego nawozu powyżej- to nie będzie popiół?

Niestety nie dostała N 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
33 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Jak będziesz miał zimę w marcu i 20cm śniegu to o nawozie i siewniku nie będziesz myślał a może i do kwietnia jak było w 2013r

W 2013r to połowa rolników jednak posiała nawozy początkiem marca 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Może na południowym zachodzie kraju tak, u nas nie🙂

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nefholand    21

Potwierdzam ten śnieg w kwietniu w 2013 roku , 7 kwietnia miałem załadunek świń i musiałem pług zaczepiać bo tyle nawaliło i obornik na pryzmę rypać , siew owsa był 22 kwietnia , a ziemniak jak zawsze był koniec marca to na 2 mają dopiero .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
39 minut temu, krilan06 napisał:

W 2013r to połowa rolników jednak posiała nawozy początkiem marca 😀

Później przyszła zima i nawaliło śniegu który leżał do połowy kwietnia 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wedlug prognoz dlugoterminowych wiosna ma byc w kwietniu-wiec trzeba czekac. ta banka musi peknac-za bardzo nadmuchali balon..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Coś zebrałeś?

3.5 baga tonowego, 1.5ha działka, trochę mniej jak połowa została na polu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Ktoś tu pisał że nawozy niedostępne więc zadzwoniłem do agroloku i drugiego dostawcy. Przy całym składzie nawozy azotowe do połowy lutego przyjadą wyjątek rsm który by przyjechał do końca lutego. Czyli dostępność narazie jest. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6290    17
8 minut temu, jacus napisał:

wedlug prognoz dlugoterminowych wiosna ma byc w kwietniu-wiec trzeba czekac. ta banka musi peknac-za bardzo nadmuchali balon..

Już to słyszę od roku, przez najbliższe miesiące napewno nie stanieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Czytam i Czytam, każdy ma po części rację, ale nie liczył bym na obniżki cen nawozów bo dochodzimy do momentu kiedy musimy aplikować N1 żaden rozsądny przedsiębiorca nie obniży ceny w szczycie popytu. Jestem w gronie rolników którzy są zmuszeni kupić po aktualnych cenach kupiłem 60% zapotrzebowania w N w moim gospodarstwie i chyba na tym zostanie ograniczę dawkowanie i tyle. Stanowiska po rzepaku i kukurydzy na na jesieni NPK zasobność dobra coś tam urośnie. Nie dając N to nie jest wyjście żyjemy w takich czasach gdzie obornik to towar luksusowy musimy sypać nawozy mineralne, jedyne co możemy zrobić to ograniczyć dawkowanie przy obecnych cenach, przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Za agrarheute.de

"Na początku stycznia w najważniejszym francuskim porcie importowym Rouen załadowano 33,5% tartę amonową po stabilnych cenach 775 euro za tonę (luzem), 27% tartę amonową kosztowało 622,50 euro za tonę. Ceny mocznika wahały się od 895 do 905 euro za tonę. Cena najważniejszego nawozu fosforowego DAP 18-46 pozostała na względnie niezmienionym poziomie 840 euro za tonę. Cena TSP 45 wynosiła około 590 euro za tonę, a chlorek potasu 60 sprzedawano po cenach od 560 euro do 600 euro za tonę w przypadku dostaw w styczniu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj