Polecane posty

GRZES1545    8976
7 godzin temu, NieMadry napisał:

 

Uprzedzając wasze domysły w ostatnich wyborach dostawiłem sobie kratkę i zagłosowałem na tygryska niestety wszyscy inni stwierdzili ze lepiej wybrać darmozjadów czy to z lewa, praw czy z centrum niż zagłosować na przesympatycznego tygryska.

I uważasz się za mądrale bo tygryska na karcie sobie domalowałes,  🤦‍♂️jak myślisz Komu tym dobrze zrobiłeś? 

Co proponujesz zrobić  w dobie kryzysu i szalejących cen nawozów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a zastanawiał się ktoś co było powodem zniesienia vat na nawozy ? czy to nie związki rolnicze postulowały o dopłaty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136
1 minutę temu, jarecki napisał:

a zastanawiał się ktoś co było powodem zniesienia vat na nawozy ? czy to nie związki rolnicze postulowały o dopłaty ? 

Propaganda panie, opuszczą 8% i tylko dla ryczałtowców, a ludzie oczekują 30% i to wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
53 minuty temu, dzidzia202 napisał:

Czemu my Polacy jesteśmy tacy zachłanni. No niestety są lata lepsze i gorsze. A tu tylko byle się nachlapac. Gadało się na firmy że chcą dotacje bo covid bo ja nie to zakłady zamykają a tu taka sama polemika że się nie opłaca i będą bankructwa. Prawda jest taka że finansowo mocny nie jestem ale liczyć umiem i jakoś dam radę rok może 2 z takimi cenami a prawda taka że nie wiadomo co będzie za miesiąc. Byle zdrowie było a będziemy ta ziemię przewracać. 

Masz na myśli rolników? Zgadza się są  różne lata zbierało się  i po 1.5t z ha przez suszę albo gradobicie...Ale takich cyrków z cenami nawozów nie było jak ja pamiętam, ani mój tato nie pamięta. Dzisiaj pociechę dostałem info od znajomego,  kontrolę z ARiMR, powoli systematycznie sprawdzą wszystkich. Także braki w papierkach uzupełniać plany nawozowe itd.. . Także  w nowy rok rolnictwo z przytupem wejdzie.

5 minut temu, jarecki napisał:

a zastanawiał się ktoś co było powodem zniesienia vat na nawozy ? czy to nie związki rolnicze postulowały o dopłaty ? 

Zgadza się, tylko inaczej miało to wsparcie wygladac  i Kosmateusz ekonomicznie do sprawy podszedł🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Wczoraj dzwoniłem na jeden skład

Siarczan/kizeryt brak

Fosforowe brak

Sól brak

Saletra 3240 bb, worek plus 100

Polifoska w drodze powyżej 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
8 godzin temu, Florek93 napisał:

Wschodnie Mazowsze saletra pulan 3300 brutto, saletrzak 3000 brutto, rsm26s 2980 brutto, towar dostępny. Ten sam punkt w poniedziałek po świętach powiedział 4900 brutto za saletrę.. 

Jakie opinie macie o nawozie siarkowym Wigor S ? 90% siarki s składzie, cena coś 2000 brutto tona. Myślałem dać na rzepak.

Ja dzwoniłem w poniedziałek i saletra po 3120 brutto bez negocjacji. Narazie nadal sie wstrzymuje przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 GRZES1545 ok . ale to jest lepsze rozwiązanie z 0 vat niż dopłaty do ha  jak było to opisywane na forum  ?     

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
3 minuty temu, Agrest napisał:

Wczoraj dzwoniłem na jeden skład

Siarczan/kizeryt brak

Fosforowe brak

Sól brak

Saletra 3240 bb, worek plus 100

Polifoska w drodze powyżej 3000

Fosfory Potasy wiesz dlaczego wstrzymane? 

@jarecki miało być do faktury 1000zł do 1 tony  zakupionego nawozu. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ani jedno, ani drugie nie jest dobre. Dobre by było urealnienie cen nawozu

3 minuty temu, jarecki napisał:

ok . ale to jest lepsze rozwiązanie z 0 vat niż dopłaty do ha  jak było to opisywane na forum  ?     

Dodatkowo rząd jak zwykle robi to co potrafi najlepiej, dzieli rolników na VAT i ryczałt i już jest konflikt

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

to trzeba wystosować postulaty o zwiekszenie vat na nawozy z 8 % na 23 %  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
49 minut temu, krzysiek277 napisał:

To jak sprzedam bydło czy trzode to dostanę cenę z vatem, czy tutaj też VAT zabierają?

Dostaniesz normalnie vat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Już dajcie spokój z tymi pozorowanymi akcjami pomocowymi. Tylko raban z tego będzie.

Wystarczy poczytać co premierzyna powiedział. Ile zyska rodzina pod warunkiem że przedsiębiorcy cen nie podniosą

45zł miesięcznie, no dajcie spokój🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 

Do zera obniżamy VAT na żywność. Roczny koszt tego rozwiązania to może być 6-7 mld zł, ale jest to bardzo ważne i apeluję do wszystkich przedsiębiorców, którzy handlują produktami żywnościowymi o obniżenie cen o 5 proc. - powiedział premier ogłaszając Tarczę Antyinflacyjną 2.0 i przekonywał, że pozwoli to zostawić w portfelu przeciętnej polskiej rodziny 45 zł miesięcznie. O ile oczywiście handlowcy nie wykorzystają sytuacji i nie podniosą cen o te 5 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Dumni jesteście z siebie? Lepiej było kupić wcześniej niż czekać na tą śmieszna pomoc bo za 2 tyg trzeba siać sól/kizeryt a go nie ma albo za miesiąc i parę dni azot i też nie wiadomo czy będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
3 minuty temu, Agrest napisał:

Już dajcie spokój z tymi pozorowanymi akcjami pomocowymi. Tylko raban z tego będzie.

Wystarczy poczytać co premierzyna powiedział. Ile zyska rodzina pod warunkiem że przedsiębiorcy cen nie podniosą

45zł miesięcznie, no dajcie spokój🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 

Do zera obniżamy VAT na żywność. Roczny koszt tego rozwiązania to może być 6-7 mld zł, ale jest to bardzo ważne i apeluję do wszystkich przedsiębiorców, którzy handlują produktami żywnościowymi o obniżenie cen o 5 proc. - powiedział premier ogłaszając Tarczę Antyinflacyjną 2.0 i przekonywał, że pozwoli to zostawić w portfelu przeciętnej polskiej rodziny 45 zł miesięcznie. O ile oczywiście handlowcy nie wykorzystają sytuacji i nie podniosą cen o te 5 proc.

Toc pewno ze to wszystko zeby pier**lic a nic nie dac. A jeszcze sie kloca kto wiecej skorzysta jak wiadomo ze ta likwidacja vat nic nie da bo ceny nie spadna .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

Fosfory Potasy wiesz dlaczego wstrzymane? 

@jarecki miało być do faktury 1000zł do 1 tony  zakupionego nawozu. 

Nie wstrzymane tylko polityka przedsiębiorcy.

Jak ceny zaczęły rosnąć to przestał zamawiać podobnie jak rolnicy.

Drożało co raz bardziej więc dalej nie zamawiał,  a teraz to musztarda po obiedzie. Zapasy w kraju wyprzedzane, embargo chyba działa. 

Azotu też nie zamawiał, a teraz i drogo i nie ma czym handlować.

Tz to moje tłumaczenie , bo wypytywał go nie będę.

Ale taką zależność w terenie obserwuję.

Tylko jeden szedł za ciosem i non stop woził i handlował poszerzając okręg działań. Bo jako jedyny miał towar. Z rozwojem w te 3-4 miesiące dosłownie wystrzelił i robi ekspansje na sąsiednie województwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
strzechu napisał:

6 minut temu, przemek28_28 napisał:

Panie ładny kupowałeś niedawno ciagnik przeszedłeś na VAT czy nie???? Jeśli tak to po co skoro te 2% tak boli dupsko…………

Ciągnik VATowiec kupuje 23% taniej , a zboże sprzedaje 7% taniej jak RR - nie możesz tego inaczej liczyc

 

Co do cen nawozów , sami zaczynają dzwonić z propozycjami 2650n za rsm32 przy 25t

Bajki piszesz rolnik VAT nie kupuje 23 procent taniej tylko ten VAT rozlicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale tu cyrki. Kłótnia o resztki z pańskiego stołu, a jeszcze nawet bal się nie zaczął.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
9 minut temu, Mateusz1q napisał:

Dumni jesteście z siebie? Lepiej było kupić wcześniej niż czekać na tą śmieszna pomoc bo za 2 tyg trzeba siać sól/kizeryt a go nie ma albo za miesiąc i parę dni azot i też nie wiadomo czy będzie. 

W mojej okolicy saletra saletrzak i mocznik dostępne są od ręki ale za te pieniądze to niech sami sobie sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, PAN88 napisał:

W mojej okolicy saletra saletrzak i mocznik dostępne są od ręki ale za te pieniądze to niech sami sobie sieją

O tym mówię takich jak ty a w marcu biegunka i olaboga minister gdzie jesteś angażuj wojsko w transport nawozów bo mi nie dowiozą. A teraz nie kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
jarecki napisał:

to trzeba wystosować postulaty o zwiekszenie vat na nawozy z 8 % na 23 %  ? 

dać do tony kupionego nawozu . z limitem za żeby ktoś nie kupował dużo ton dla dopłaty . po co takie głupie pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ciekawe co zrobi Donald Tusk w sprawie cen nawozów, w końcu jest przewodniczącym największej partii w PE. Czekam z niecierpliwością ...


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj