Polecane posty

strzechu    254
8 minut temu, przemek28_28 napisał:

Tyczy sie pewnie Twój post mnie. Musiałbym sprzedać zboża za 2.5mln żeby uzyskać roznice 50000 tysiecy przy 2% prawda miedzy VAT a ryczałt. Prawda? To za tyle w ciagu 8 lat nie sprzedałem bo nie mam dużego gospodarstwa. A 50000 miałem zwrotu za sam ciagnik. To nadal uważasz ze tracę na VAT?

Jeśli nie masz dużego gospodarstwa a dużo inwestowałeś<pewnie MGR> i jeśli nie masz super plonów to myślę<szacunkowo> że opłaca Ci sie być na VATcie , ale na pewno nie można tego liczyć tak jak to przedstawiasz z tymi 2% .

Jakbyś podał kwoty netto i brutto zakupów i sprzedaży za ostatnie lata to mogę Ci powiedzieć czy opłaca Ci się być VATowcem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

wruci

Rysiu, nie denerwuj się tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

5-6k to jest konkretna kwota siurku? Podałem ogólnikowo. Żeby policzyc dokładnie to musiałbym miesiąc po miesiacu z 8 lat policzyć ile zakupiłem paliwa nawozów pasz itp ile sprzedałem bydła, rzepaku, zboża, maszyn których mialem na ewidencji. Konkretna to jest  5548 np. A ty sie przyjebałeś jak jakiś j**niety. 

Mówiłem, że krzykacz bez jajek. 😉 Znowu się zaorujesz. Ale nieświadomie przyznałeś mi rację, że jednak źle liczyłeś. Cieszę się, że udało mi się cię uświadomić 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 minutę temu, strzechu napisał:

Jeśli nie masz dużego gospodarstwa a dużo inwestowałeś<pewnie MGR> i jeśli nie masz super plonów to myślę<szacunkowo> że opłaca Ci sie być na VATcie , ale na pewno nie można tego liczyć tak jak to przedstawiasz z tymi 2% .

Jakbyś podał kwoty netto i brutto zakupów i sprzedaży za ostatnie lata to mogę Ci powiedzieć czy opłaca Ci się być VATowcem.

Patrząc na agrofoto to plony mam słabe. Tutaj niektórzy na 5 i zaniedbanych działkach maja po 8-9’to a ja tylko 5-6 nieraz więcej ale to zależy juz od pogody. 

2 minuty temu, pedro2 napisał:

Mówiłem, że krzykacz bez jajek. 😉 Znowu się zaorujesz. Ale nieświadomie przyznałeś mi rację, że jednak źle liczyłeś. Cieszę się, że udało mi się cię uświadomić 

Ale co ty sie tak przyjebales? Jak policzę dokładnie te 8 lat to dołożysz mi czy jak? 

Przyczepiłeś śię tych 2% miedzy VAT a ryczałt a na wszystko jest te 2% różnicy?????🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Tylko odpisz a nie bedziesz walił farmazony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Widzę że nic tak nie prowokuje do aktywności jak nieżyczliwość tych zasmarkanych kilku procent vat trudno jest jak jest niech ryczałtowcy mają trochę lepiej nam vatowcom nie zabrali -na razie więc w czym problem .Nosz kuźwa troszkę życzliwości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
9 minut temu, przemek28_28 napisał:

Patrząc na agrofoto to plony mam słabe. Tutaj niektórzy na 5 i zaniedbanych działkach maja po 8-9’to a ja tylko 5-6 nieraz więcej ale to zależy juz od pogody. 

Ale co ty sie tak przyjebales? Jak policzę dokładnie te 8 lat to dołożysz mi czy jak? 

Przyczepiłeś śię tych 2% miedzy VAT a ryczałt a na wszystko jest te 2% różnicy?????🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Tylko odpisz a nie bedziesz walił farmazony

W realu byscie sobie dali po razie i dobra a tak bedzie pier**l*nie o chopinie do polnocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Zaorany 😂😂 ale dalej próbuje 😁 ale mam z ciebie ubaw 😁 a wystarczyło się przyznać. Ale do tego trzeba mieć 🥚🥚 a nie przerośnięte ego. 👋👋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Cel został osiągnięty - społeczeństwo się pokłóciło. A teraz koledzy albo dajcie sobie po razie pod remiza, albo wróćcie na tory kulturalnej dyskusji bez bluzgów i obelg.
Pozdrawiam

  • Like 11
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 minut temu, RU68 napisał:

Widzę że nic tak nie prowokuje do aktywności jak nieżyczliwość tych zasmarkanych kilku procent vat trudno jest jak jest niech ryczałtowcy mają trochę lepiej nam vatowcom nie zabrali -na razie więc w czym problem .Nosz kuźwa troszkę życzliwości 

Od nowego roku polski ład nic nam nie zabrał? Ciekawe..

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Dajecie  na luz. VAT obniżony  zostałal  na mięso  , mąki   warzywa A nie na żywiec czy zboże. Dla rolnika nic sie nie zmieni chyba że ma sprzedaż  bezpośrednią. 

Edytowano przez malorolny121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Wschodnie Mazowsze saletra pulan 3300 brutto, saletrzak 3000 brutto, rsm26s 2980 brutto, towar dostępny. Ten sam punkt w poniedziałek po świętach powiedział 4900 brutto za saletrę.. 

Jakie opinie macie o nawozie siarkowym Wigor S ? 90% siarki s składzie, cena coś 2000 brutto tona. Myślałem dać na rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Problem jednak jest w tym obniżeniu ceny nawozu, paliwa dla ryczałtowców, poprzez wprowadzenie 0 Vat. Zniosą vat, cena spadnie nie o całą wartość tych %, może o połowę, bo podniosą cenę netto. Ryczałtowcy lekko zyskają, watowcy niby nic nie stracą. Z tym, że nie do końca, bo już premier powiedział, że będzie to skutkowało spadkiem cen naszych płodów. Takie oczekiwanie. Pośrednicy powiedzą: przecież nawozy, paliwo tańsze więc pszenica też. Ryczałtowiec dostanie 7% vatu, a watowiec 5% odda. Pierwszy niewiele zyska lub wyjdzie na 0, drugi dostanie po d*pie. Ot strategia i dbałość PIS o rolników. Bonus to skłócenie, bo Agrounia rosła w siłę... a teraz cieszą się z sukcesu, który dla wielu będzie porażką.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 minuty temu, szumi napisał:

Problem jednak jest w tym obniżeniu ceny nawozu, paliwa dla ryczałtowców, poprzez wprowadzenie 0 Vat. Zniosą vat, cena spadnie nie o całą wartość tych %, może o połowę, bo podniosą cenę netto. Ryczałtowcy lekko zyskają, watowcy niby nic nie stracą. Z tym, że nie do końca, bo już premier powiedział, że będzie to skutkowało spadkiem cen naszych płodów. Takie oczekiwanie. Pośrednicy powiedzą: przecież nawozy, paliwo tańsze więc pszenica też. Ryczałtowiec dostanie 7% vatu, a watowiec 5% odda. Pierwszy niewiele zyska lub wyjdzie na 0, drugi dostanie po d*pie. Ot strategia i dbałość PIS o rolników. Bonus to skłócenie, bo Agrounia rosła w siłę... a teraz cieszą się z sukcesu, który dla wielu będzie porażką.  

Nikt Ci nie każe być na vacie/ ryczałcie. Jak były wybory głosowaliście nie mowie dosłownie do Ciebie to teraz jest co jest.

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
Przed chwilą, Kubawww napisał:

Nikt Ci nie każe być na vacie/ ryczałcie

I właśnie przez takie wypowiedzi miastowi i politycy mają nas, rolników za debili. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
6 minut temu, Florek93 napisał:

Wschodnie Mazowsze saletra pulan 3300 brutto, saletrzak 3000 brutto, rsm26s 2980 brutto, towar dostępny. Ten sam punkt w poniedziałek po świętach powiedział 4900 brutto za saletrę.. 

ja po takiej akcji nawet bym tam nie zaszedł zapytać o cenę.Niech się udławi pazerniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
51 minut temu, Kubawww napisał:

Nikt Ci nie każe być na vacie/ ryczałcie

Słuszna uwaga większość zapewne nie na vacie /ryczałcie a na stoperanie jedzie:)

Czytam wpisy i mam ubaw co nie miara. 

Po odrzuceniu gospodarzy z warszawy i miast powiatowych zostają prawdziwi rolnicy. Czyli rolnicy z 60% ziemi w Polsce zapewne obrąbią vatowcy resztę ryczałtowcy( na Vacie ci co więcej kupują niż sprzedają wiec gotówki nie maja, na ryczałcie ci co więcej sprzedają niż kupują wiec ta gotówkę posiadają). Zmiana vatu na 0% vatowców nie obchodzi bo i tak to odliczali wiec nie płacili

Tak wiec zostali ryczałtowcy i z 40% ziemi w ich rękach ale ze kasę mają wiec większość zapewne kupiła na rok z góry cześć na 2 albo więcej. Ale przyjmijmy że polowa ryczałtowców skorzysta z tej ulgi. 

 

Wiec państwo polskie postanowiło dopłacić nam 8% do 1/5 upraw. Jak policzymy że siejemy wszyscy po równo 500kg saletry. TO 3000x0,08 daje nam 240 zlotych upustu na tonie tona starcza na 2 ha czyli 1/5 hektarów w Polsce dostanie dopłaty w wysokości 120 złotych jak wyciągniemy średnia to państwo polskie dopłaciło całe 24 złote do hektara( proszę się nie czepiać danych bo to wszystko jest tak z podane żeby pokazać absurd tego). 

ZA całe 24 złote do hektara zostaniemy(wszyscy rolnicy) okrzyknięci nierobami pasożytami przez mieszczuchów życzę miłego czytania nasz temat.

Słowo jeszcze do polityki popisu. 

Zapewne piszących na tym forum 99,9% niezależnie na kogo glosuje prowadzi politykę PO czyli sprzedaje i pcha do swojej kiesy jeszcze rąbiąc państwo na prawo czy lewo drobnymi machlojkami.  Nie obrażajcie się ale taka jest prawda każdy z nas albo cosik dorobił nie odprowadzając podatku czy wziął usługę od innego rolnika który ten podatek nie odprowadził i nie próbujecie się okłamywać(bo mnie nie dacie rady) że tak nie jest czy nie było bo wiem jak rolnictwo funkcjonowało i jak funkcjonuje. Roznica jest taka że tamci siedzieli przy korycie i sprzedawali państwowe czyli nasz a gdzie my byliśmy? Czy walczyliśmy o swoje żeby nasze (państwowe nie było rozkradane) cześć może tak. U nas były pgr i widziałem jak rolnicy sami okradali siebie żeby mieć więcej od innych. Niestety za późno się urodziłem i nie skorzystałem ale się nasłuchałem jak to pgr wynosili na plecach od dojarzy po kierowników czy polityków. Władze się zmieniają a grabie zawsze grabią do siebie. 

 

Jak uważacie że obecna władza prowadzi lepszy model polityki to idzie w ich ślady wprowadził takie same standardy w swoich gospodarstwach.

Zamiast wydawać na prowadzenie gospodarstwa zafundujecie imprezy, alkohol darmowe żarcie. Będziecie chwaleni ze cho cho możne nawet i lepiej jak obecnych rządzących.  Pytanie tylko kiedy i gdzie skończycie.

Uprzedzając wasze domysły w ostatnich wyborach dostawiłem sobie kratkę i zagłosowałem na tygryska niestety wszyscy inni stwierdzili ze lepiej wybrać darmozjadów czy to z lewa, praw czy z centrum niż zagłosować na przesympatycznego tygryska. 

W następnych wyborach pójdę zaglomerować przeciw żeby nikt nie spal nie szczał lub nie rzygał pod moimi oknami za moje ciężko zarobione pieniądze.

Czekam na zdjęcia albo nagrania jak fundujecie za swoje pieniądze imprezy w swoich gminach. 

Żal mi że utraciliśmy  wzajemny szacunek i życzliwość do siebie i za 24 złote skłócili nas(słabo się cenimy panowie i panie ).  A ci na górze za nasze żrą i pija razem jak nie ma kamer a jak są to miedzy sobą się biją. Ci co mają w rodzinie kogoś z wyższych sfer to wiedzą o czym mowie.

Edytowano przez NieMadry
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Mówiłem tu pare dni temu że dostaniemy, ale po 7,5 zł na ha a nie po 500zł. A tu się okazuje że Vatowcy nic nie dostaną, a może nawet stracą bo sprzedawcy podniosą ceny, bo przecież i tak vatu rolnik nie będzie płacił to można go wydoić. Głosowałem na PIS bo uważałem, że pozostałe partie są jeszcze gorsze, ale to co robią, to mi gula skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

W obecnej sytuacji styczeń to czas na zakupy VATowcow , a na luty czekaja ryczałtowcy którzy wyczyszczą magazyny...bo promocja -8%

2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Patrząc na agrofoto to plony mam słabe. Tutaj niektórzy na 5 i zaniedbanych działkach maja po 8-9’to a ja tylko 5-6 nieraz więcej ale to zależy juz od pogody. 

Ale co ty sie tak przyjebales? Jak policzę dokładnie te 8 lat to dołożysz mi czy jak? 

Przyczepiłeś śię tych 2% miedzy VAT a ryczałt a na wszystko jest te 2% różnicy?????🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Tylko odpisz a nie bedziesz walił farmazony

Jesteś VATowcem to liczy się dla Ciebie cena netto  , nie zajmuj się stawkami VAT bo one nic nie zmieniaja w Twoich zyskach , stawki VAT są dla Twojej księgowej bo Ty jak widzę tematu rozliczania VAT nie ogarniasz i skończ z tymi 2%.

A co do nawozów to wczoraj dojechało do mnie auto UFF kupione po 1450b cena na dzis 1690b , z data produkcji 12.2020 /1.2021 , wiec z lekka stare , niektore worki mocnawo zbrylone... raczej rcw do dokladnego rozsiania niemozliwe, jakby ktos chcial kupowac ... ja bede rozpuszczal wiec dla mnie nie problem

Aha i jakby ktos kupowal to musicie miec dostep do wagi , bo masa przez dunczykow jest podawana "na oko"

Edytowano przez strzechu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
6 godzin temu, strzechu napisał:

W obecnej sytuacji styczeń to czas na zakupy VATowcow , a na luty czekaja ryczałtowcy którzy wyczyszczą magazyny...bo promocja -8%

Jesteś VATowcem to liczy się dla Ciebie cena netto  , nie zajmuj się stawkami VAT bo one nic nie zmieniaja w Twoich zyskach , stawki VAT są dla Twojej księgowej bo Ty jak widzę tematu rozliczania VAT nie ogarniasz i skończ z tymi 2%.

A co do nawozów to wczoraj dojechało do mnie auto UFF kupione po 1450b cena na dzis 1690b , z data produkcji 12.2020 /1.2021 , wiec z lekka stare , niektore worki mocnawo zbrylone... raczej rcw do dokladnego rozsiania niemozliwe, jakby ktos chcial kupowac ... ja bede rozpuszczal wiec dla mnie nie problem

Aha i jakby ktos kupowal to musicie miec dostep do wagi , bo masa przez dunczykow jest podawana "na oko"

No masz racje. 8 lat sie rozliczam sam, miałem kontrole skarbówki przy zwrotach i jakoś nikt mnie nie zamknął  ,,bo ja nie ogarniam VATu według Ciebie”. Dwóch specjalistów sie znalazło jak z koziej d*py trąba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Czemu my Polacy jesteśmy tacy zachłanni. No niestety są lata lepsze i gorsze. A tu tylko byle się nachlapac. Gadało się na firmy że chcą dotacje bo covid bo ja nie to zakłady zamykają a tu taka sama polemika że się nie opłaca i będą bankructwa. Prawda jest taka że finansowo mocny nie jestem ale liczyć umiem i jakoś dam radę rok może 2 z takimi cenami a prawda taka że nie wiadomo co będzie za miesiąc. Byle zdrowie było a będziemy ta ziemię przewracać. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodywilk    0

Nie chce mi się tego googlować, ale   Widocznie któryś bądź grono z naszych "mentorów" posiada udziały w spółkach , windują ceny i to nie o 100% ale 200 czy 300 , później wprowadzają jakieś dziwne tarcze 2.0 3.0 które i tak w całości  nie zrekompensują zakupu do  zeszłorocznych cen , nabijają własne portfele państwowymi bądź może nawet unijnymi pieniędzmi które mogłyby być przeznaczone na jakieś wsparcie dla rolnictwa i które rolnik śmiało mógłby przeznaczyć na zakup nowej maszyny, no ale przecież jako że wszystkie Polskie fabryki były "nierentowne" i nie ma co kupic zeby bylo nowe Polskie to kupujemy zachodnie a pieniądze z zakupu zachodniej maszyny i tak nie trafią do Polskiego budżetu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
7 godzin temu, Florek93 napisał:

Wschodnie Mazowsze saletra pulan 3300 brutto, saletrzak 3000 brutto, rsm26s 2980 brutto, towar dostępny. Ten sam punkt w poniedziałek po świętach powiedział 4900 brutto za saletrę.. 

Jakie opinie macie o nawozie siarkowym Wigor S ? 90% siarki s składzie, cena coś 2000 brutto tona. Myślałem dać na rzepak.

Dokładnie które strony wschodniego Mazowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
7 godzin temu, Kubawww napisał:

Od nowego roku polski ład nic nam nie zabrał? Ciekawe..

Co ci zabrał? ja mam też działalność więc wiem jak wygląda strata .Kilka stówek to nie strata miesięcznie tracę kilkadziesiąt tyś to jest strata ale gdzieś to mam odkuje się chyba że mnie szlag trafi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj