Polecane posty

Krzysiukov    95
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Uff...😪 nie wiem😁

Czyżby Coca-Cola w połaczeniu z cukrem dała "PULAN 99 makro" haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653
2 godziny temu, RU68 napisał:

A gdzie rozwój intelektualny i nowe doznania żeby nie powiedzieć nowa przygoda

Panowie co to jest białe jak śnieg -twarde jak skała ?

IMG_20220110_130043_1 (1).jpg

Drogi rozpuszczalnik wybrałeś do tego uff-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

W uff jest etanol a jak by uff rozpuścić przedestylowac to został by jeszcze syrop na te ciężkie czasy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Od dziś destyluję na razie testowo i wychodzi dość gęste paliwo (przy 100*C fajne płynne ale przy 0 Już ledwo płynie ) np do ogrzewania domu a część do ogrzewania następnych porcji  no i roztwór mocznika .

A ciekawostka gaz który importują od ruskich wcale nie taki drogi bo cena jest ustalana według ceny ropy  A nie według cen spot (to co płynie Jamał ze wschodu -to co łaskawie gebelsy puszczają w jamał z zachodu tam jest cena zabójcza .Ot popier......a unia informacje 99,9% pewności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johne    0
9 godzin temu, RU68 napisał:

Ja miałem na myśli mapy plonowania ale mapy zasobności przy przy oddzielnym nawożeniu P i K  można wykorzystać bez problemu to samo tyczy ph tyle że tworzenie map to już trzeba zacząć od kombajnu z mapowaniem plonu i zwykle zleceniem prób glebowych .Ja akurat wykorzystuję zmienny wysiew w QQ nasion i nawozu w siewniku punktowym 

Sory ale to błędne myślenie wielu (oczywiście gleby zmienne ) Na lekkiej dajemy mniej oczekując niższego plonu na lepszej więcej oczekując  wyższego plonu a nie tam gdzie słabo sypie więcej to błędne rozumowanie  

Dwóch normalnych jeden przesypie i drugi to samo -wyrównanie przy miedzy  i korzyści po obu stronach ale jak dwaj debile to nie da się tego ogarnąć -chciwość to zguba 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
3 godziny temu, RU68 napisał:

A gdzie rozwój intelektualny i nowe doznania żeby nie powiedzieć nowa przygoda

Panowie co to jest białe jak śnieg -twarde jak skała ?

IMG_20220110_130043_1 (1).jpg

Kokaina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Nie da się rozsiewaczem bez limitera i innych cudów rozsiać równo do granicy żeby nic nie przerzucić. Nie przerzucisz to półtora metra od miedzy będzie bieda... mam przykład na koledze, każde pole dookoła zboża, trawy i qq mizerota. Na drugi rok zmienił zdanie. Więcej straty niż te pare kilo by poszło do sąsiada

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Da się, tata kilka lat tak siał, tylko dwa razy w koło trzeba jechać. Najpierw zamykasz jedną stronę i siejesz od miedzy na większym biegu, ale mniejszych obrotach i wychodziło idealnie do miedzy. Zresztą nowe rozsiewacze które mają napęd tarcz na olej od brzegu sieją na tej samej zasadzie-zmniejszają prędkość tarczy. W Amazone mamy limiter i już tak dokładnie nie wychodzi. Za to sterowanie przez GPS, 8 sekcji i dawka zależna od prędkości jazdy robi robotę 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Podjechałem kupić 100kg siarczanu magnezu, bo coś źle obliczyłem i mi zabrakło a chce wysiać jutro przed odwilżą, która ma być u mnie za dwa dni. Z ciekawości zapytałem o azoty mimo, że na pierwszą dawkę mam. No i dostałem odpowiedź, ze mają azoty, ale sprzedaż wstrzymana. Jakieś podwyżki znowu mają być czy co?

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 minutę temu, bartekac7 napisał:

Podjechałem kupić 100kg siarczanumagnezu, bo coś źle obliczyłem i mi zabrakło a chce wysiać jutro przed odwilżą, która ma być u mnie za dwa dni. Z ciekawości zapytałem o azoty mimo, że na pierwszą dawkę mam. No i dostałem odpowiedź, ze mają azoty, ale sprzedaż wstrzymana. Jakieś podwyżki znowu mają być czy co?

Z siarkopolu?  Jaka cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 minutę temu, majster545 napisał:

Z siarkopolu?  Jaka cena? 

Tak z tego gówna. Dlatego jutro zaczynam rozsiewać, żeby to się jakoś rozpuściło, bo kizeryt w tym roku odpuściłem.  Dzisiaj 1260 zł, ale jak w grudniu go brałem to taniej wychodziło, ale nie pamiętam ile. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
2 minuty temu, bartekac7 napisał:

Tak z tego gówna. Dlatego jutro zaczynam rozsiewać, żeby to się jakoś rozpuściło, bo kizeryt w tym roku odpuściłem.  Dzisiaj 1260 zł, ale jak w grudniu go brałem to taniej wychodziło, ale nie pamiętam ile. 

Na co rozsiewasz i w jakiej dawce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 minutę temu, majster545 napisał:

Na co rozsiewasz i w jakiej dawce? 

Na zboża jęczmień ozimy, pszenicę. Standardowo 150 kg na 1ha. Jak kizeryt. Pod jare nie sypie w tym roku siarczanu magnezu. Zresztą jarych będę mieć bardzo mało. Pod jare sól i super fosdar, bo akurat to mam. Może jak zdążę to też wysieje.  A jak będę siał to pod jare saletrzak, zaksan albo salmag przed siewem. No i pod fasolę jeszcze mi zostanie i to niekoniecznie, ale to w maju jakiś saletrzak czy coś. Fasola azotu aż tak nie potrzebuję a pk wysłałem pod pług, żeby chlor się ulotnił, więc jak jej nie dam azotu to też tragedii nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
2 minuty temu, bartekac7 napisał:

Na zboża jęczmień ozimy, pszenicę. Standardowo 150 kg na 1ha. Jak kizeryt. Pod jare nie sypie w tym roku siarczanu magnezu. Zresztą jarych będę mieć bardzo mało. Pod jare sól i super fosdar, bo akurat to mam. Może jak zdążę to też wysieje.  A jak będę siał to pod jare saletrzak, zaksan albo salmag przed siewem. No i pod fasolę jeszcze mi zostanie i to niekoniecznie, ale to w maju jakiś saletrzak czy coś. Fasola azotu aż tak nie potrzebuję a pk wysłałem pod pług, żeby chlor się ulotnił, więc jak jej nie dam azotu to też tragedii nie będzie. 

Masz już doświadczenie z tym siarczanem jak z rozpuszczalnością i jakie daje efekty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59
Dnia 4.01.2022 o 12:26, maczopestka napisał:

Niestety na ceny nawozów wpływa wiele czynników, nie tylko cena gazu, ale również polityka energetyczna państwa i globalna gospodarka więc jest to temat dość szeroki czy zatem moderacja mogłaby poluzować nieco gumkę w majtkach bo po świętach chyba trochę ciśnie?

Temat o cenach nawozów

Saletra Amonowa Puławy 34,4 N BB 2780 zł/t 

cena z dzisiaj 

RSM 26+S - 2380/T

Puławy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137
29 minut temu, forterra11441 napisał:

Da się, tata kilka lat tak siał, tylko dwa razy w koło trzeba jechać. Najpierw zamykasz jedną stronę i siejesz od miedzy na większym biegu, ale mniejszych obrotach i wychodziło idealnie do miedzy. Zresztą nowe rozsiewacze które mają napęd tarcz na olej od brzegu sieją na tej samej zasadzie-zmniejszają prędkość tarczy. W Amazone mamy limiter i już tak dokładnie nie wychodzi. Za to sterowanie przez GPS, 8 sekcji i dawka zależna od prędkości jazdy robi robotę 👍

No tak się da. Sam tak robię na uwrociach w ziemniaku jak pogłównie jadę z azotem. W rauchu jest do tego specjalna zastawka opuszczana pomiędzy tarczami.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
6 minut temu, majster545 napisał:

Masz już doświadczenie z tym siarczanem jak z rozpuszczalnością i jakie daje efekty? 

Kurde gorzej się rozpuszcza niż kizeryt, nie ma co się oszukiwać. Wysiewałam to i to.  Cena idzie w parze z jakością. Siarkopol ciężej się rozpuszcza dlatego teraz wysiewam żeby się zdążył rozłożyć. Jest umnie z 5cm a może mniej śniegu. Więc jak za dwa dni przyjdzie odwilż będzie ok. A potem u mnie znowu nadają zimę. Dla mnie osobiście dziwnie, bo nigdy w styczniu nie wysiewałem nawozów, ale w przypadku siarkopolu widzę w tym sens. Jakby to był kizeryt czekałbym do połowy lutego.

Pozdrawiam 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
1 minutę temu, bartekac7 napisał:

Kurde gorzej się rozpuszcza niż kizeryt, nie ma co się oszukiwać. Wysiewałam to i to.  Cena idzie w parze z jakością. Siarkopol ciężej się rozpuszcza dlatego teraz wysiewam żeby się zdążył rozłożyć. Jest umnie z 5cm a może mniej śniegu. Więc jak za dwa dni przyjdzie odwilż będzie ok. A potem u mnie znowu nadają zimę. Dla mnie osobiście dziwnie, bo nigdy w styczniu nie wysiewałem nawozów, ale w przypadku siarkopolu widzę w tym sens. Jakby to był kizeryt czekałbym do połowy lutego.

Pozdrawiam 

Nie boisz się, że któryś z sąsiadów zobaczy jak jeździsz z rozsiewacze po śniegu?  Zadzwoni i wywiozą Cię w białym kaftanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
10 minut temu, nojsze napisał:

Temat o cenach nawozów

Saletra Amonowa Puławy 34,4 N BB 2780 zł/t 

cena z dzisiaj 

RSM 26+S - 2380/T

Puławy 

Skad ta cena i jakie ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 minutę temu, Peron napisał:

Nie boisz się, że któryś z sąsiadów zobaczy jak jeździsz z rozsiewacze po śniegu?  Zadzwoni i wywiozą Cię w białym 

Nie. To moja sprawa. Czemu mam się kimś przejmować? A, że większość tak pomyśli, że już całkiem mnie porombało to nie mój interes. Ja co prawda nie prowadzę gospodarstwa długo. Nie jest to moje główne źródło utrzymania, ale przez ten jakiś krótki czas mam swoje obserwacje i uważam, że tak jest lepiej. Z kizerytem jutro bym nie wjeżdżał, a azotowych nie wysiewam, więc nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj