Polecane posty

witejus    8518
3 minuty temu, Mateusz1q napisał:

1000 jak sam azot, 1200 jak npk kupowałeś a 1500 jak głosowałeś na pis

nie,nie nie,1000 jak sam azot +1200 jak npk +1500 jak głosowałeś na pis +liter i kilo kiełbasy👍🙆‍♂️

 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
18 minut temu, pedro2 napisał:

No pewnie, co niektórzy już to uwzględnili w swoich wyliczeniach zysków z hiektara 🤭 ja już na to konto w sobotę jadę furę oglądać 🤑 hulaj dusza piekła nie ma, kaczafi nie pozwoli nam zginąć 🕺💃

No też widzę że już tutaj takie info krąży ...

daje 2000zł do hektara i jutro rano o 6 zbieram wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
29 minut temu, Mateusz1q napisał:

1000 jak sam azot, 1200 jak npk kupowałeś a 1500 jak głosowałeś na pis

A 2000zł jak zobowiążesz się głosować w następnych wyborach -A świstak siedzi i zawija je w te sreberka"

Edytowano przez RU68
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

Jak wejdą dopłaty to saletra moment będzie po 4 tys bo każdy będzie chciał kupić na zwrot i zacznie się sraczka aby tylko kupić nie ważne za ile. W rzeczywistości ten tysiak zostanie u dystrybutorów nawozów plus rolnicy sami podbija sobie jeszcze bardziej ceny.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
3 minuty temu, RU68 napisał:

A 2000zł jak zobowiążesz się głosować w następnych wyborach 

zadeklarować mogę, a jak zrobię to już moja ...😎

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ale macie marzenia dopłata do ha już to widzę i zakładam okulary żeby nie przeoczyć .

Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

zadeklarować mogę, a jak zrobię to już moja ...😎

A nie nie nie to już oddasz głos i do depozytu -głupich nie ma 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

2023r to już będziemy 100% ekologiczni a wnukom będziemy pokazywać nawozy w muzeum jako ciekawostka że tak kiedyś było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, asharot napisał:

W 2023roku będzie tanio bo to rok wyborczy

czyli pszenica 500 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ja przezornie dziś zaklepałem i potwierdziłem internetowo limit de minimis na swoje gospodarstwo. Po długim weekendzie różnie może być.

 Jak wszyscy się połapią to dopłata będzie a limitu nie będzie i z niczym zostanę

Saletra nadal 3200

O co chodzi z tym zaklepaniem limitu na gospodarstwo? I skad juz takie zuzycie limitu na poczatku roku pięćdziesiąt pare %%?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Przed chwilą, Michal014d napisał:

O co chodzi z tym zaklepaniem limitu na gospodarstwo? I skad juz takie zuzycie limitu na poczatku roku pięćdziesiąt pare %%?

Limit na dopłaty do nawozu, ci ostatni będą czekać jak z suszowym dwa lata. Lepiej się pospieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
Przed chwilą, Mateusz1q napisał:

Limit na dopłaty do nawozu, ci ostatni będą czekać jak z suszowym dwa lata. Lepiej się pospieszyć

Przesadzasz juz z ta szyderą nudne to sie juz robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, kacperro napisał:

Orientuje się ktoś ile ton kurzaka jest z rzutu brojlera z jednego kurnika? I ile taki towar jest wart

Zależy czym scielone i jak długo był wsad. Ja biorę na pelecie to z kurnika miedzy 50-65 ton wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
dawidor111 napisał:

Jak wejdą dopłaty to saletra moment będzie po 4 tys bo każdy będzie chciał kupić na zwrot i zacznie się sraczka aby tylko kupić nie ważne za ile. W rzeczywistości ten tysiak zostanie u dystrybutorów nawozów plus rolnicy sami podbija sobie jeszcze bardziej ceny.

Nie będzie bo będą dopłacać tylko do zakupionego po Nowym roku na podstawie faktury zakupu a nie że ktoś ma ha i kasę dostanie 😎


mysza103 napisał:

37 minut temu, damianos95 napisał:

Jak juz to lepsze to 500zl do hektara a nie 1000zl do tony no i pewnie bedzie do 10ha a reszta spadac i radzic se samemu

W Polsce jest pewnie z 15 mln hektarów gruntów rolnych  x 500zł = 7,5 miliarda zł , to chyba mówi wszystko . Jak będą chcieli dać to tak zamotają że rolnik za nawóz zapłaci drożej niż faktyczna jest cena tego nawozu i jeszcze się będzie cieszył że kupił taniej , bo dostał dotacje . Ciekawe ile GA wypracuje nadwyżki w budżecie w tym roku ? bo jeśli by tylko chcieli , skoro GA jest spółką państwową , to wystarczyło by żeby przez te miesiące sprzedawali te nawozy po kosztach produkcji dla krajowych rolników , aż się to wszystko uspokoi 

To może sprzedasz mi swoje zboże po kosztach produkcji bo świnie tanie 😜?


Tak jak pisałem o ile będzie dopłata to tylko do zakupionego nawozu po Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Moze byc ze do zakupionego po Nowy roku albo od ceny juz tej wyzszej ale watpie by sobie tyle osob zabralo z rzadu kase co maja ziemie a w niej nie robia ? Oni nie sa glupi kase dadza do hektara a sami skorzystaja duzooo wiecej no chyba ze bedzie limit do hektarow jak z tym wyrownaniem doplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Kolejna patologia będzie się tworzyć, jak zaczną dopłacać to saletrę będziemy kupować po 5tys, bo wątpię że wróci do ceny 2tys i jeszcze Ci tysiąc dopłacą do hektara😆 W perspektywie czasu każdy zarobi tylko nie rolnik, inflacja jeszcze bardziej będzie hulać a gospodarzom zostanie papierologia z tymi dopłatami. Chciałbym się pomylić ale według mnie do tego się to sprowadzi. Dlatego jestem przeciwny takim rozwiązaniom przede wszystkim praca musi się opłacać.

  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

Ludzie wy módlcie się żeby inflacja nie była  dwucyfrowa bo nic nie dostaniecie, najlepiej to żeby władza się nie wp...... tam gdzie nie powinna

Wczoraj słuchałem wywiadu z prof.  Orłowskim jak inflacja skoczy to skończy się wreszcie rozdawnictwo, złotówka poleci ostro w dół

a wy ciągle czekacie że wam ktoś coś da, w tym jest właśnie problem rozdawanie kasy i takie są efekty

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Niech oni nic nie dają. Byle cena na płody utrzymała się na obecnym poziomie to jakoś ten rok się przeboleje. Bo jak dadzą a firmy jeszcze podniosą ceny to będzie lipa. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497
11 godzin temu, Michal014d napisał:

O co chodzi z tym zaklepaniem limitu na gospodarstwo? I skad juz takie zuzycie limitu na poczatku roku pięćdziesiąt pare %%?

Sprawdź dobrze dobre 5%,

Ale wy nie kumaci jaja z was robią , najlepszy 29 i 30 luty, większość podstawówki nie skończyła , albo szkoła specjalna ,takich chyba teraz nue ma przepychają wszystkich , za moich czsów nazywała się rakietówa, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
12 minut temu, dzidzia202 napisał:

Niech oni nic nie dają. Byle cena na płody utrzymała się na obecnym poziomie to jakoś ten rok się przeboleje. Bo jak dadzą a firmy jeszcze podniosą ceny to będzie lipa. 

Dokładnie, ale to jest wszystko powiązane, będziemy musieli wydać sporo kasy na nawozy, ale ograniczamy dawki chemii i nawozów,  coś mi się wydaje że sprzedawcy sprzętu rolniczego będą mieli bardzo ale to bardzo ciężki rok

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jak czytam te wywody, to stwierdzam , że macie za dużo wolnego, a za mało rozumu. I taki jest obraz polskiego rolnika. Idioci-nieroby z izb rolniczych rzucili hasło, a wy ( z małymi wyjątkami) się podniecacie jak dziewica....

Co do cen unica calcium 3500netto.

Edytowano przez jacek1296
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Były dopłaty do jałówek hodowlanych, jałówki z dnia na dzień z 7500 tys netto skoczyły na 10tys, dali dopłaty do wapnowania, wapno w górę. Na co wy liczycie... Lepiej niech już nic nie dają 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
2 minuty temu, pedro2 napisał:

Były dopłaty do jałówek hodowlanych, jałówki z dnia na dzień z 7500 tys netto skoczyły na 10tys, dali dopłaty do wapnowania, wapno w górę. Na co wy liczycie... Lepiej niech już nic nie dają 

Tak to działa, lepsza stabilizacja niż nie wiadoma przyszłość, jeszcze z tym dawaniem ten  czy tamten polityk wyciągnął z własnej kieszeni i dał nie ma takich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
7 minut temu, jacek1296 napisał:

Jak czytam te wywody, to stwierdzam , że macie za dużo wolnego, a za mało rozumu. I taki jest obraz polskiego rolnika. Idioci-nieroby z izb rolniczych rzucili hasło, a wy ( z małymi wyjątkami) się podniecacie jak dziewica....

Co do cen unica calcium 3500netto.

99% tych postów odnośnie dopłat było w formie żartu, ale jak kto kołek w doopie ma to widać nie zrozumiał

  • Like 4

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Nie będą mieli ciężkiego roku wystarczy poczytać i pooglądać YouTube jak nic się nie opłaca a co roku parę nowych sprzętów, domy modernizację obur. Ale od lat do wszystkiego się dopłaca.  Wiem wiem napiszecie że na kredyt ale przypominam kredyt trzeba spłacać i to z odsetkami. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj